Řetízkáč bobin Korda nebo bobin Taska

Máte někdo zkušenost s těmito výrobky těchto firem?Jaký je rozdíl ve zpracování a kterému by jste dali předost.
Autor diskuse: Mačař - Profil , 2.1.2013 kaprařina - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nmolca - Profil | So 12.4.2014 4:51:54

Batmanisko >>za mě určitě esox a nedám na nej dopustit, mám verzi která svítí. Mám je pres pět let a velká spokojenost http://www.rybarskepotreby-shop.cz/swinger-esox-vip​er-par-2078.html

    NBatmanisko - Profil | Pá 11.4.2014 20:42:53

    A stejnak je nejlepsi Fox,, beru univerzalnost,,

      NPalo S - Profil | Pá 11.4.2014 18:26:19

      Zdravim pani.Chcem si kupit retiazkove swingre od Tasky,ale do teraz som nikdy nemal retiazkove swingre a tak sa Vas chcem opytat ci sa daju pouzit aj pri silnejsom prude na rieke aby som vysponoval vlasec.Vlastnim kopie Fox Euro MK

        Nčeman 29 - Profil | Pá 8.11.2013 18:24:29

        Mačař - >> Za mě bobiny ,na krátkou vzdálenost skvělá věcička ,hodně chytávám u břehů na uplně povolené vlasce

          NMartin... - Profil | Pá 8.11.2013 17:10:29

          Houmi.. >> těm se vyhni, raději kovové kuličky i s raménky, jednou to dáš mimo ty dvě kuličky a swinger budeš mít pak max v kabeli a budeš hledat nové kuličky, co by drželi se vlasce. mám od sportcarpu a max spokojený.

            NPallermo - Profil | Pá 8.11.2013 16:52:09

            Kocháč >> koupim bobin

              Nkozlikl - Profil | Pá 8.11.2013 15:36:47

              Používám 2 sezony. Zatím žádné záporné zkušenosti.

                NVojtěch - Profil | Pá 8.11.2013 7:46:21

                Michal Kučera >> Michale to bych neřek,že je citlivější řetízkáč oproti MKII,
                taky je trvale používám,max vyšponované a funguje to skvěle. Měj se.

                  NFSnevajs - Profil | Pá 8.11.2013 6:16:41

                  kritik >> :)))

                    NŠámik - Profil | Čt 7.11.2013 23:39:57

                    Já bych tam dal policajta a vyvážit olůvkem a je taky nesmrtelný:-)))) a ty fosforový nežerou baterku

                      NMichal Kučera - Profil | Čt 7.11.2013 23:33:02

                      Kocháč >> MK2 je nesmrtelný swinger, o tom není pochyb...vozím ho s sebou furt a věřím, že ještě nějaký rok budu...na druhou stranu jsou řetízkáče evidentně citlivější, což je předurčuje na závody, do studené vody, na obtížné revíry, případně do nočních klubů místo piercingu :-)

                        Ndosec - Profil | Čt 7.11.2013 15:34:37

                        Kocháč >> každej se otřepe po něčem jiným. U miňa nět probléma :-))

                          NKocháč - Profil | Čt 7.11.2013 15:25:15

                          dosec >> u slova kopie Mk2 se mi dělá husina :-)

                            Ndosec - Profil | Čt 7.11.2013 14:27:40

                            já si řetízkáčama neprošel a ani procházet nebudu :-)) zlatý jednoduchý MK2 i kdyby kopie.

                              NVojtěch - Profil | Čt 7.11.2013 14:09:28

                              Mačař - >> řetízkáčema jsem si prošel a vrátil se opět ke klasickým swingrům. Je to
                              Tvoje volba,pokud zůstaneš u swingrů alespoň ušetříš.

                                NrhinitisX - Profil | Čt 7.11.2013 13:47:09

                                Tak to bude možná tím šokáčem. Já s nima chytal celý rok a nic jim není, nerad bych je měnil když jsem si zvykl :-)) Tak uvidíme co budou dělat příští rok. Chytáno s adrenou 10lb

                                  NPetan600 - Profil | Čt 7.11.2013 13:40:57

                                  30PLUS Bobbinz jsou naprosto dostačující.

                                    NKocháč - Profil | Čt 7.11.2013 13:40:36

                                    rhinitisX >> Právě, že moc ne, jen pár víkendů, ale možná to bylo tím, že jsem občas chytal nakrátko v bordelu a slávkách a šok 0,50 mi vyšel až na bobiny. Když jsem potom chtěl používat bobinu na kmen 0,35, tak bobina padala. Asi jsem ji tím šokem moc roztáhl. Použito dohromady max 15 dní. Vrátil jsem se, jak jsem psal k Fox MK2 a jsem spokojenej. Éra řetízkáčů už je za mnou :o)

                                      NrhinitisX - Profil | Čt 7.11.2013 13:29:45

                                      Kocháč >> Kolik jsi s něma odchytal? Já je používal celou sezónu a fungují v pohodě....

                                        NHoumi.. - Profil | Čt 7.11.2013 13:13:55

                                        myslel jsem něco jako tyhle.. ale hezčí, třeba z nerezu.. http://www.carp-b.cz/p2951-anaconda-night-drop.html​

                                          NToB - Profil | Čt 7.11.2013 13:11:56

                                          Kocháč >> Ahoj, toho s tím jazýčkem jsem se právě bál, když jsem je poprvé viděl. Koupil jsem ty nejmenší rizalite od tasky a zatím po jedný sezoně bez problémů. Jenom jsem si k tomu musel nechat vysoustružit větší závaží, to, co k tomu prodávaj mi přijde být málo.

                                            NHoumi.. - Profil | Čt 7.11.2013 13:04:13

                                            kritik >> Abych řek pravdu, rozum byl pro vzít delkáče.. ale jak jsem si tak hrál v krámě s těmahle, tak jsem se do nich zamiloval.. Je to novinka pro příští rok, ještě se téměř nikde neprodávají. Ty starý (stejně jako třeba q9) se mi moc nelíbily, tyhle jo.. :))

                                              NKocháč - Profil | Čt 7.11.2013 12:55:09

                                              Nezbývá než si nasypat popel na mordu. Prvně jsem byl z bobin Korda nadšený, ale už skončily v regále a časem půjdou do popelnice :o))
                                              1. Plastový jazýček, který drží vlasec se časem vymačká a vlasec nedrží, bobina padá.
                                              2. Magnetka v tyčince nedrží, takže zůstala v hokejce. Asi by to šlo opravit kapkou vteřiňáku, ale na to zatím kašlu.
                                              Vrátil jsem se k starým dobrým MK2. Budu hodně zvažovat, jestli mi ještě něco od Brejlouna překročí práh domu :o) je to všechno jen naleštěná a předražená bída s dobrou masážní reklamou :o))

                                                Nkritik - Profil | Čt 7.11.2013 12:31:31

                                                FSnevajs >> Však mě taky. Ale musim ho pošťouchnout....když zvažoval i Delkimy :-)
                                                Jsem zvědavej, jak budou vypadat v reálu.
                                                A těšim se na případný taneček :-)

                                                  NFSnevajs - Profil | Čt 7.11.2013 12:25:41

                                                  kritik >> me se to libi ...:)

                                                    Nkritik - Profil | Čt 7.11.2013 12:10:43

                                                    Houmi.. >> Šmarjá.....Kříženeček JRC x Kvajzár......:-)
                                                    Tos měl dvojku v krvi když jsi to objednával, né? :-))
                                                    Ale ty svítící bobíky sežeň, když to nebude jezdit já ti budu tahat za vlasce a vy s Kakamilem můžete jako-že na diskošce dát taneček :-))

                                                      NHoumi.. - Profil | Čt 7.11.2013 11:53:51

                                                      kritik >> přésněéé :))) Trochu diskošky musí být k mým novým pípajícím mazlikům.. :))

                                                        Nkritik - Profil | Čt 7.11.2013 11:15:29

                                                        Houmi.. >> Čus Mírečku,se chystáš jezdit s kolotočářema nebo co? Svítící bobina :-))

                                                          NrhinitisX - Profil | Čt 7.11.2013 7:56:24

                                                          Houmi.. >> O tom nevím, ale dá se koupit izotop do bobinů od kordy. Údajná svítivost 20 let. Chystám se je pořídit...

                                                            NHoumi.. - Profil | Čt 7.11.2013 7:48:25

                                                            Nevíte někdo o svítícím bobinu? Myslím s možností připojit ho k hlásiči.. krom delkim.. :)

                                                              NKocháč - Profil | St 20.2.2013 11:53:42

                                                              soulfly >> :o))

                                                                Nsoulfly - Profil | St 20.2.2013 11:38:33

                                                                Kocháč >> Přítelkyně si objednala vidle s hrazrdou od Solaru, k tomu se budou tyhle bobiny hodit. Navíc chytá většinou kus od břehu. Já zůstanu věrnej kopii MK2. :-)

                                                                  NKocháč - Profil | St 20.2.2013 10:41:56

                                                                  soulfly >> Jasný je, že jsou to bobiny na jemný chytání na odhozový vzdálenosti, ale co se týče větru, tak nelítají jak starý swingry na dlouhých řetízkách už jen proto, že jsou řetízky hodně krátký a navíc se dají dokoupit dva druhy závažíček a ty zajistí i hlášení padáku po předchozím potahu dopředu. Minulej rok jsem neměl dost času je pořádně vyzkoušet, ale ten systém se mi líbí. Prvně jsem s nastavováním zápasil a bil se do hlavy co jsem to koupil za kravinu, ale když se s tím naučíš pracovat, tak je to paráda :o)

                                                                    Nsoulfly - Profil | Út 19.2.2013 19:18:46

                                                                    neutral >> No právě to mi taky blesklo hlavou, když si vzpomenu na řetízkáče nebo já měl spíš provázkáče. :-) Podle mě se těžko vymyslí něco lepšího než swinger se zámečkem na drátě. Fakt je, že to pěkně vypadá.

                                                                      Nsoulfly - Profil | Út 19.2.2013 19:14:16

                                                                      Zdar chlapi, když máte s těma klipovejma swingerama záběr a kapr jede chvíli dopředu a pak do padáku, tak už to zákonitě padák nehlásí že? Vypadají moc pěkně, ale MK2 jsou asi mnohem funkčnější, hlavně se u nich asi nastavuje líp zátěž.

                                                                        Nneutral - Profil | Út 19.2.2013 19:13:30

                                                                        jak takové třasořitky fungují ve větru?Něco podobného jsem používal před 22 rokama a potěš,zlatý euro swinger....

                                                                          NKocháč - Profil | Út 19.2.2013 17:44:51

                                                                          no.matter.who >> Tak daleko s nimi nechytám. Asi bych spíš použil MK2

                                                                            Nno.matter.who - Profil | Út 19.2.2013 17:30:40

                                                                            Kocháč >> chytáš s nimi i ve větší vzdálenosti? Mám na mysli 100 a více metrů. Sice jsem si k nim teď dokoupil i závaží, ale nejsem si úplně jistý, že dokážu dostatečně "napnout" celou délku vlasce nebo šňůry..

                                                                              Nczechmade74 - Profil | Ne 6.1.2013 23:00:22

                                                                              Tak to jo:-)))

                                                                                NDrinks - Profil | Ne 6.1.2013 22:56:34

                                                                                czechmade74 >> To bude tím , že není moje :)))

                                                                                  Nczechmade74 - Profil | Ne 6.1.2013 22:52:31

                                                                                  Drinks >> moc hezke foto...

                                                                                    NDrinks - Profil | Ne 6.1.2013 21:14:31

                                                                                    .

                                                                                      Nczechmade74 - Profil | Ne 6.1.2013 20:52:04

                                                                                      fotojakes >> tak to uz je nas jako much:-)))

                                                                                        NMike - Profil | Ne 6.1.2013 20:29:26

                                                                                        Kocháč >> davedanglers (najdi si to na ebay)

                                                                                          NKocháč - Profil | Ne 6.1.2013 19:12:56

                                                                                          Mike >> a to je od koho?

                                                                                            Ntuny - Profil | Ne 6.1.2013 18:52:42

                                                                                            taky spokojenost

                                                                                              Nfotojakes - Profil | Ne 6.1.2013 18:41:28

                                                                                              czechmade74 >> tak alespoň do třetice, já jsem také moc spokojen:-)

                                                                                                Njaryn82 - Profil | Ne 6.1.2013 18:40:26

                                                                                                Kocháč >> Dobra a díky

                                                                                                  NKocháč - Profil | Ne 6.1.2013 18:37:14

                                                                                                  jaryn82 >> Jasně, že jdou použít i na větší vzdálenosti, já čudlařím spíš do 50m. Podívej se na dvd korda.

                                                                                                    Njaryn82 - Profil | Ne 6.1.2013 18:32:57

                                                                                                    Kocháč >> Dobra tak do sto metru budou dobrý nebo do jake vzdalenosti je použivaš?

                                                                                                      Nbremic - Profil | So 5.1.2013 19:36:53

                                                                                                      Já jsem někdy v létě zahlídl na youtube nějakej hanger od wychwoodu (asi) a to se mi líbilo ještě víc. Řetízek to nemělo vůbec a štelovalo se to pootočením hangeru. Ale už to vůbec nemůžu najít...nezahlídli jste to taky někdo?

                                                                                                        NKocháč - Profil | So 5.1.2013 18:46:15

                                                                                                        Tulo >> :o))) už se to promítlo i u Bobin Korda

                                                                                                          Nczechmade74 - Profil | So 5.1.2013 18:27:00

                                                                                                          Kocháč >> ta cena si myslim je uplne v poho,je to vec ktera vydrzi dlouho, kdyz to srovnam s pytlikem boilie za nejakych 15-20 Euro :-)))

                                                                                                            NTulo - Profil | So 5.1.2013 18:16:54

                                                                                                            Kocháč >> jo to je tzv.socialni nejistota v kaprařině.:))

                                                                                                              NKocháč - Profil | So 5.1.2013 18:15:50

                                                                                                              czechmade74 >> Vždyť je to jedno, každý ať si kupuje co chce :o)) Většinou jsou to stejně lidi co je viděli na fotce a hlavně je vytáčí ta cena :o))))

                                                                                                                Nczechmade74 - Profil | So 5.1.2013 18:00:43

                                                                                                                Kocháč >> To vypada ze jsme s nima spokojeny ze vsech rybyru na Mrku jen my dva:-))))

                                                                                                                  NKocháč - Profil | So 5.1.2013 17:34:41

                                                                                                                  jaryn82 >> Ano, máš pravdu, to mě taky napadlo a u kolečkových hlásičů mi to bylo buřt, když mi zapadl řetízek swingru do drážky, ale u délkáčů by mě to pěkně sralo. Takže krátkej řetízek mi vyhovuje a ta propiska maká dobře, ale jezdím na malé vody a nikam na jezera se necpu. Minulý rok jsem těm rybám moc času dát nemohl, ale tento rok si to vynahradím. Na moje chytání je ten systém pecka, ale používám mi mutaci s nashem.

                                                                                                                    Njaryn82 - Profil | Pá 4.1.2013 16:03:31

                                                                                                                    Kocháč >> Ahoj taky jsem na ně čučel a chci je k Delkáčům.Normál řetízkáče jsou naprd hlavně se bojim že mně ten řetěz po záseku když spadne přez hlásič poškodí ten snimač.Jak jsi spokojenej s těma propiskama od Kordy a v jakejch situacích se daj používat?dík

                                                                                                                      NTomajo - Profil | Pá 4.1.2013 14:40:45

                                                                                                                      mě se ta propiska od Kordy prostě moc nelíbí.

                                                                                                                        NIndiana - Profil | Pá 4.1.2013 12:58:18

                                                                                                                        bodie >> V ruce jsem je neměl, nemohu soudit.