Jaký top vlasec na sezonu 2013

Zdravím všechny.Prosím o Váš názor,jaký koupit vlasec na novou sezonu na kaprařinu.Kupoval jsem si čirý od Sufixe,ale ten již nemohu sehnat a potom jsem trefil nějaké špatné várky takže 33mm jsem trhal v ruce jak nic.Nyní s kolegou přemýšlíme a moc prosím o Vaše zkušenosti.Měl jsem rád čiré,ale to nemusí být podmínka.Potřebuji na 3.navijáky a min.po 600metrech mám ultegry ysb 14 000.Nejčastěji chytáme na řece a vyvážíme,,ale občas i závody jezdíme kaprařské díky moc všem.
Autor diskuse: Michal S - Profil , 1.1.2013 kaprařina - náčiní, doplňky

Nclarence - Profil | St 26.2.2014 19:05:34

chochol >> Kdyby se ti ten Mymetik trhal tak na něj nenadávej bude možná starej už se přes dva roky nevyrábí.Myslím ale jestli ho skladovali jak měli tak bude v pohodě.J

    NBatmanisko - Profil | St 26.2.2014 18:57:39

    Nekolikatou sezonu pouzivam Krystonite,, za mne 100pro vlasec.

      Nneprduch - Profil | St 26.2.2014 18:13:47

      viceroy >> Tak včera poprvé letos u vody a Celt 2X se zdá dobrý. Mám ho v 0,28, krmítko 40 g+krmítkovka, švihem co to šlo a vydržel, jen změním krmítka-ty spirálový kroutí vlasec. Takže se zdá, že Jar na vlastnosti silonu nemá vliv:)

        Nmirda1 - Profil | St 26.2.2014 14:13:54

        Tak jsem také obměnil šňůry. Původně jsem chtěl nějaké červené z důvodu lepší viditelnost, ale nakonec to dopadlo takhle.

          Nviceroy - Profil | Čt 30.1.2014 19:46:22

          chlapi nenarusi ten jar trochu vlastnosti toho vlasce ........nepocitam mastnotu :-)))))

            Nminn - Profil | Čt 30.1.2014 18:10:55

            neprduch >> Dodrej nápad. Do dneška jsem to jel v kýblu s vodou.

              Nclarence - Profil | St 29.1.2014 19:23:29

              neprduch >> Metoda je to nádherná bude z ní mít hlavně radost moje stará,protože já navíím a ona musí držet vlasec:J

                Nbrčál - Profil | St 29.1.2014 18:37:14

                jo,díky za odpovědi.tuto metodu neznám,tak proto jsem se ptal díky

                  NDemon81 - Profil | St 29.1.2014 18:29:59

                  brčál >> Někde to tu v poradně i doporučovali, že pokud máš mastnej nebo jinak špinavej vlasec, tak ho umít ve vodě s jarem. Párkrát jsem to tak udělal na feedrech a nikdy jsem problém neměl.

                    Nneprduch - Profil | St 29.1.2014 17:55:55

                    brčál >> Tak Jaru jsem nedával moc a navíc před navijákem ho protahuju molitanem, tak mu snad ta trocha Jaru neuškodí:))

                      Nbrčál - Profil | St 29.1.2014 17:36:42

                      neprduch >> ahoj.líbí se mi to,jen se chci zeptat,jestli se ten vlasec pak nebude lepit,když je v jaru?

                        Nneprduch - Profil | St 29.1.2014 17:29:04

                        carpjena >> Však jsem taky prošel celou diskusi o navíjení nového vlasce a nakonec jsem vymyslel takovouto vychytávku. (Vloni jsem měl cívku jen volně ve vědru s vodou a cívka tam skákala jak kapr na suchu.) Vlasec jsem máčel asi 1 hodinu ve vodě s Jarem a pak přes molitan navíjel. Ale každý má jiný názor na navíjení - podle jednoho by silon měl s cívky sklouzávat, někdo tvrdí, že odvíjet. Nakonec jsem zvolil způsob, co je uvedený v návodu k navi Shimano. Hodím sem ještě jedno foto.

                          Ncarpjena - Profil | St 29.1.2014 17:08:03

                          neprduch >> super nápad s tím hrncem:)

                            Nneprduch - Profil | St 29.1.2014 16:33:46

                            Dneska jsem navíjel, ale až sezóna ukáže, jaký je:)

                              NMíraP - Profil | St 29.1.2014 15:38:34

                              ...

                                Nchochol - Profil | St 29.1.2014 15:15:58

                                Na dvě šíma jsem si pořídil Carp spirit Celt-X Mymetik a na další Ultima Power Carp Fluor....Tak jsem zvědavej,jak se předvedou......

                                  Ndardajarda - Profil | Út 28.1.2014 8:03:55

                                  ZVcarp >> zdenek3689 - 27.1.2014 11:14:02 >> Dvě sezóny na něj mám odchytáno a spokojenost.

                                    Ndardajarda - Profil | Út 28.1.2014 8:02:36

                                    0,28 mm 9,2 kg a 0,30 mm : 10,4 kg !

                                      NMichal S - Profil | Po 27.1.2014 20:53:10

                                      Michal S. >> Díky .Taktéž jo a jsme i stejně staří :-)

                                        Nzdenek3689 - Profil | Po 27.1.2014 11:14:02

                                        Letos chci zkusit Floroclear od P-Line. Mátě někdo zkušenosti s tímto vlascem? Zatím jsem četl jenom samé pozitivní reakce..