Kapři a hloubky

Zdravím kolegové, rád bych se vás optal na vaše zkušenosti s chytáním kapř v hloubkách nad 10m, v jakých největších hloubkách jste kapř chytali a v kterém ročním období v takových hloubkách chytáte. Dále jak do takových hloubek dostáváte návnadu jelikož než propadne do 20m bude určitě o kus jinde. Díky za rady, fotěčky ryb z hloubek vítány.
Autor diskuse: Aleš10 - Profil , 19.12.2012 kaprařina - techniky lovu

Nrover - Profil | St 19.12.2012 19:22:57

čeman 29 >> A co bodově krmit ve více bodech ?

    NAleš10 - Profil | St 19.12.2012 19:19:19

    deni 79 >> no tak to pak můžu použít toto a nemusím se s tímhle dělat :) pustím do požadované hloubky a pak vysypu třeba 5m nade dnem taky mě to napadlo ale chtěl jsem vědět i jiný finty :))

      Ndeni 79 - Profil | St 19.12.2012 19:17:07

      čeman 29 >> to je osvedcena metoda na vetsi rybu. Ne na nasadaky...

        Ndeni 79 - Profil | St 19.12.2012 19:15:41

        Aleš10 >> to neni hromadkovani.
        Vaha sutru urcuje rychlost propadu a pocet pva sacku urcuje dobu propadu. Da se to vychytat tak,ze 70% vodniho sloupce navnada propadne rychle a po oddeleni kamene ci rozpusteni sacku se navnada volne rozprostre .

          Nčeman 29 - Profil | St 19.12.2012 19:12:21

          deni 79 >> Bodove krmeni neni spatne ,ale dle me je hodne kratkozrake ,je to hold jen o jedne rybe ,pokud chci zdrzet vice ryb tak je to lepsi na prostor a v takovem miste se i snas chyta vetsi ryba ,mozna se pletu ....

            NAleš10 - Profil | St 19.12.2012 19:07:23

            deni 79 >> no s krmením jsem to myslel na větší prostor nechci udělat hromádku mám problém že je tam kde chci lovit slabí proud holt to budu muset rozházet po okolí a uvidíme jinak díky za úvahu

              Ndeni 79 - Profil | St 19.12.2012 19:03:45

              Aleš10 - >> krmeni ve velke hloubce neni az takovy problem,jak si myslis. Staci vzit dva sacky PVA a vlozit je do sebe. Nasypes boilie ci pelety a zavazes. K sacku vlascem privazes jakykoliv kamen a hodis na pozadovane misto. Kamen zaruci rychly propad sloupcem a dva sacky zaruci,ze boile pri propadu sloupcem bude stale u sebe. Da se takto krmit v hloubkach 25 metru s velkou presnosti.... Nejoptimalnejsi se mi jevi kamen cca 200 gramu.

                Ndeni 79 - Profil | St 19.12.2012 18:55:12

                TOPR >> ten je ale vorvany...

                  NTOPR - Profil | St 19.12.2012 18:48:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  A ještě to noc.

                    NTOPR - Profil | St 19.12.2012 18:47:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Úlovek 15 metrů od břehu,15 metrů hloubka.Přes den.

                      NAleš10 - Profil | St 19.12.2012 18:27:43

                      FOUSATEJ HAT >> jo jsem na tom podobně ale na to musí být u vody klid a on spíš nebývá

                        Naxel82 - Profil | St 19.12.2012 18:24:04

                        čeman 29 >> marne hlad je sviňa:)))

                          Nčeman 29 - Profil | St 19.12.2012 18:18:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          axel82 >> Jj zkousel,jednu dobu jsem krmil jen boili od prumeru 24-35mm na sutr vysusene ,ale bohuzel vysledky byly vzdy vesmes stejne ,zkousel jsem i stejnou nebo hone podobnou taktiku jako popisuje TOPR,hold je tam tech malych kapralu az prilis a nejde jinak nez se pres ne doslova prochytat :)Zkouseli jsme i bez krmeni ,jen PVa a tohle me hoddne pobavilo ..... :)))))A pak ze nejdou aj do velkych hloubek :)

                            NFOUSATEJ HAT - Profil | St 19.12.2012 18:15:35

                            Aleš10 - >> Ty nějvětší kapry mám cca z 1,5m hluboké vody

                              Naxel82 - Profil | St 19.12.2012 18:06:06

                              čeman 29 >> nevím jen se domnívám a klidně se nechám poučit ale. není lepší krmit věčími koulemi boilie aby si vyselektoval tu menčí rybu? jasne je pravda že jak je hladovej cejn tak veme i 30ku:)) ale jen spekuluji. nezkoušel si věčí oběmný krmení? mega kuku atd.?

                                NTOPR - Profil | St 19.12.2012 18:02:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                čeman 29 >> Hodně funguje chytání na svahu kdy nakrmím svah třeba od 3 do 8-10 metrů a udici pokládám do paty svahu do 15 metrů a více pokud tam to hloubka je -) V horní části svahu krmím více atraktivní hotovkou všeho druhu na přilákání té drobotiny a do paty dávám bobule bez esence vlastní výroby jen pár kuliček pomocí pva na velkej kapř -)Ale každá voda chce své,toto je moje moudro na mojí vodě -)

                                  Nčeman 29 - Profil | St 19.12.2012 17:52:42

                                  TOPR >> To mas fajn,bohuzel u nas na prehrade to takto nefunguje ,do takoveto hloubky sjizeji i mensi ryba a selekce je velmi problematicka ,vpodstate se prochytavam k vetsi rybe :) ale mnohy je to zabava :) Trosku to selektoval jen tygrak

                                    NTOPR - Profil | St 19.12.2012 17:42:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Chytám pravidelně na malé přehradě v hloubkách do 15 metrů,na upravené koule s větší rozpustností do studené vody.Mnohokrát se potvrdilo toto jako vhodné při letních horkých dnech kdy přehřátá voda ztrácí v horním sloupci kyslík a větší kapři sjíždějí za potravou do hloubek a chladnější vody.Nemají tam tolik potravní konkurence od malých ryb a také věřím že se jedou občas nadechnout do studenčí nepřehřáté vody s větším obsahem kyslíku.Na této vodě to také funguje jako selekce kdy asi menší rybě vadí větší tlak a příliš se tam nezdržuje.Většinou se takto dostávám k záběrům od větší ryby a dovoluje mi to použít i menší návnady a nástrahy.

                                      NTWIN 69 - Profil | St 19.12.2012 17:21:49

                                      Aleš10 >> JJ.

                                        NAleš10 - Profil | St 19.12.2012 17:20:33

                                        TWIN 69 >> a portos chlapi prosím k tématu