- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nahazovací echoloty - zkušenosti
Ahoj, chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenost s nahazovacími echoloty. Na netu jsem našel například tento: Echolot nahazovací Wireless Fish Finder - Adalkra. Vím, že asi normální echolot je mnohem lepší, ale bohužel na ryby jezdím dost často na kole, auto nemám. Takže bych chtěl poprosit někoho kdo má s tímto typem echolotu zkušenosti, či mi poradil jaký typ.
Předem díky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
112x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | Čt 10.1.2013 21:35:44
Nnofish - Profil | Čt 10.1.2013 21:35:05
S tím spojením. Zkus to fakt tahat radši pomaleji a plynule. Nám to takhle naposled šlapalo ok. Akorát byl problém s teploměrem. V -15 ráno, pčes den bylo asi trošku víc (-7?) se mu nějak nechtělo.
Nondrouss - Profil | Čt 10.1.2013 21:34:06
Asi jsem se prve blbě vyjádřil.
Nondrouss - Profil | Čt 10.1.2013 21:31:22
Já s tebou v podstatě souhlasím a asi to nikdo zlepšovat nebude. Pokud docílím toho nepřerušování spojení, tak to splní svůj účel a bude to dostačující pro použití ke kterému je to určené.
To jsme si podebatili ,-)
Nnofish - Profil | Čt 10.1.2013 21:27:57
Já myslím že si nepomůžeš. To se nedá srovnávat, už ta cena.
edit: Jsi prostě moc náročný člověče :-)))
Nnofish - Profil | Čt 10.1.2013 21:23:43
Prostě jsi moc náročný. K tomu přerušování spojení. Musíš táhnou plynule a pomalu. Pak to nepřerušuje. Alespoň mi to při zkoušce to přerušení dělalo kvůli výše zmíněné chybě. Ve zbytku máš sice pravdu, ale výrobce rozhodl takto a prodává ten nesmysl s těmihle vlastnostm za tisícovku a ne trošku leší, za dva tisíce :-) A nikdo to zdokonalovat nebude, jenom si to nakoupí v číně a nechají na tom nadělat svoje potisky, I kdyby vyrobili lepší verzi, tak to bude zas málo. Mi se náhodou zrovna ten display líbí. Je to jak z terisu :-)
Nondrouss - Profil | Čt 10.1.2013 21:19:35
nofish
TO FOTO č. 3 JE PŘESNĚ TO CO BY SE MI LÍBILO (ve verzi nahazovací lodičky s min 50m dosahem)
Nondrouss - Profil | Čt 10.1.2013 21:15:20
Určitě si do toho nekupuju červený Wonderky, kdyby tam byly baterie typu AA s 3x větší kapacitou než AAA co tam jsou teď, takové zdražení bych v tom neviděl,
displej - tohle je skoro jak na "tamagotchi", dislplej na herní konzoli za pár stovek je kvalitnější než tady - zase bych neviděl takové zdražení
takže mi zbývá citlivější sonda a lepší spojení obou zařízení(mě se spojení dost přerušuje) = max 1,5x vyšší cena. Jenže když se toho ujme např. Humminbird cena stoupne asi více.
Mě to prostě zatím nějak nenadchlo, buď jsu moc náročnej za ty prachy nebo jsem trefil na horší kus.
Pár známých to má, uděláme srovnávací test více zařízení.
Nnofish - Profil | Čt 10.1.2013 20:44:27
1) jsem rád, že si rozumíme, že cena je odpovídající využití výrobku, teda ta z e-bay
2) Člověče, ty si to představuješ jednoduše. Kvalitnější display? Jo, ale vyšší cena, citlivější a přesnější sonda? Jo, ale vyšší cena. Lepší vzájemná komunikace? Nevím, připadá mi že to šlape, ale ok. Ale, vyšší cena. Výkonnější typ baterie přijímače? Jako větší výdrž na baterky? No to musíš koupit kvaltnější baterky. Ty jsou zase dražší- vyšší cena :-))))
Člověče, mi je jasné, proč je to zboží v takovéhle kvalitě. Prostě protože takhle je to použitelné a funguje to jak má. Přitom je cena rozumná. Když to bude stát dvojnásobek, tak už to bude z číny za 2500, u nás na e-shopech za 6000 a kolik jich prodají?
Nondrouss - Profil | Čt 10.1.2013 20:37:02
Já ten echolot nehaním, za ty peníze (budu brát těch 1200kč) je to odpovídající kvalita.
Názory pro/proti zde jsou vesměs rovnocenné, jenže co člověk to názor.
Jen jsem chtěl říct, že bych uvítal kdyby se toho nějaká firma chytla a zvýšila kvalitu a úroveň tohoto výrobku.
nofish >>
V ruce jsem ho samozřejmě měl a následně i koupil, protože jsem od přírody zvědavý a ta částka není tak hrozná, nebudu psát o něčem co neznám. Samozřejmě jako fídrař vítám funkci zmapování dna, jen na to musí být spoleh, jinak je to k ničemu.
Vyšší kvalita a výkonnost se dnes v oboru elektroniky nerovná větší velikosti, tzn. uvítal bych kvalitnější a o chlup větší displej, citlivější a přesnější sondu, lepší vzájemnou komunikaci obou zařízení, výkonější typ baterie přijímače.
NiPetulak - Profil | Čt 10.1.2013 19:45:10
NButton - Profil | Čt 10.1.2013 19:33:34
Nnofish - Profil | Čt 10.1.2013 19:05:39
Ten echolot je úplně v pohodě. A na to že je z východu.... kolik klasických echolotů za 10tis pochází ze stejné febriky?...
Nevím kdo psal ten opak. Ale já jej zkoušel a je to celkem slušná hračka. Za 1100-1300 dobrá věc. Za tři tisíce? No to už je nenažranost našich prodejců. Jestli napíše chlap co ho zkoušel v porovnání s klasickým echolotem a ukazuje to správně, tak už není co řešit.
Nondrouss - Profil | Čt 10.1.2013 18:21:43
zapis z této diskuze:
Čodiš - So 1.12.2012 18:20:45
Echolot vlastním 3 měsíce a v době kdy bylo ještě teplo jsem s ním jezdil na lodi měl jsem zapnutej jak klasickej echolot Eagle Seacharter 480DF tak i tento echo a to co ukázal Eagle ukázal i tento echolot hrany ,vše uplně na pohodu jediný co moc dobře neukazuje jsou vázky ,ale s tím jsem víceméně počítal používám ho hlavně na feeder pro rychlé zmapování hloubek hran atd a do dnes funguje napohodu mám v něm pořád původní baterie a min 30hod jsem už s ním pracoval a ukazuje ještě furt půlku baterií.Pro rychlé zmapování bez lodě to můj účel splnuje ale pokud mám lod používám stejně klasickej echo
Ale zároveň tu někdo psal i opak, asi si nevybereš. Rozhodně si myslím, že by se toho někdo z výrobců echolotů mohl ujmout a vytvořit funkční a lepší přístroj, pokud by byl do 3000kč určitě by to zákazníka našlo. Tento Honkong echo odpovídá své ceně 1100kč, tedy spíše je to hobby zařízení než něco na co je spoleh.
NButton - Profil | St 9.1.2013 23:22:15
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NČína - objednali ste uz nieco?15715
NUdírny a uzení51140
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NOstrava a okolí99468
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NRybářský retro bazar.16777
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
NOpravy a úpravy navijáků5905
Kde to žije - všechna témata
15:57NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 30
15:57NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












