Foceni s rybami samospousti

fotite se s rybami pomoci stativu kdyz jezdite solo nebo mate jine vychytavky ? ono samospousti je to celkem mazec na rychlost , nastavit , spustit samospoust uchopit rybu ,,,,,,,, zkontrolovat fotku popr fotit nanovo , delate to jinak ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 24.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

Nškudy - Profil | Ne 11.11.2012 19:57:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tak koukám co se tady vše řeší,tak si taky dovolím přidat ,pár řádek do diskuze. Co se červených očí týče,tak je to dáno interním bleskem u fotoaparátu,respektive blízkostí u objektivu. Třeba Photoshop to opraví za pár vteřin.
Nastavení foťáku je možné tak,že použijete P,kdy si foťák spočítá čas a clonu,vyvážení bílé,pokud fotíte s bleskem,tak logicky blesk,ISO 100,nebo 200 je dostatečné na tu vzdálenost,na kterou fotíte rybu pomocí blesku a pokud si nevěříte,nebo fotka neodpovídá Vašim představám,tak vše svěřit do rukou automatiky a smířit se stím,co foťák zvládne sám.A pokud se jedná o "životní rybu",tak si zavolejte,ať Vás někdo přijede vyfotit :-)
V samofocení nevidím žádný problém,pokud má fotoaparát jen trochu rozumnou samospoušť a jestli je tu někdo,kdo má problém udržet rybu a padá mu,tak by měl zvážit,jestli se vůbec s rybou fotit vůbec a to ať sám,nebo třeba ve čtyřech,to podle mě není ve foťáku ale v rukách!!!
Základem je samozřejmě podložka a tu rybu držet co nejníže nad ní z důvodu její bezpečnosti.

    NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 19:34:46

    slavina >> no vidíš, toho jsem si ani nevšiml, asi tam byl :-)

      Nslavina - Profil | Ne 11.11.2012 19:31:44

      Petr.J >> jen ten prst v řiti je úžasnej:-)

        NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 19:29:47

        Také jedna fotka samospouští, rybě se nic nestalo.

          N-stop salámbaits- - Profil | Ne 11.11.2012 19:13:48

          Tomajo >> no,já ho chápu,měl jsem hned napsat,že kapr nevypadl z rukou,jak to možná na fotce vypadá,jen se obrátil na druhou stranu,kde byl stejně sak.

            NChme1da - Profil | Ne 11.11.2012 18:17:27

            Fotografování úlovku nese vždy nějaké riziko, s použitím samospouště to platí dvojnásob, protože zde hraje čas proti nám. Z tohoto důvodu jsem od samospouště upustil a přešel na dálkové ovládání. Lovec může být zkušený, může předvídat pohyb ryby jak chce, ale riziko je velké.
            Tento snímek je pořizovaný samospouští. V tomto případě, bohudík, dopadlo vše dobře.

              NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 18:02:55

              Ďóba >> Aha, tak to ju, to Canony nezobrazují. Jedině až když je skoro vybitej

                NDrinks - Profil | Ne 11.11.2012 17:46:08

                Když už si kupujete výbavu za statisíce tak si kupte pořádný foťák který zvládne sekvenční snímaní ( x fotek během minuty 10 fotek a to mi neříkej že za tu dobu si toho kapra nesešteluješ. Jde to, ale to abych ho drtil a nastavoval a běhal jak šulda k foťáku to by mně mohlo osrat. I toho kapra si myslím :-) Buďte ohleduplní, i k tomu málu co Vám tam plava. Teda nám ..

                  Nchesper - Profil | Ne 11.11.2012 17:45:46

                  občas je samospoušť holt potřeba

                    Nlibec77 - Profil | Ne 11.11.2012 17:43:15

                    Tulo >> Přesně tak ale na to každý musí přijít sám.

                      NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:43:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tulo >> jo to klidne souhlasim. Ale to uz bohuzel je na kazdem lovci jak vyhodnoti svou ulovenou rybu. Pro tebe je treba ryba 8, 10 nebo i vice kg bezna a nezajimava a pro nekoho zase vrchol lovu. Nic to ale stale nemeni na tom ze to tady mohl napsat takto na rovinu a slusne.

                        NĎóba - Profil | Ne 11.11.2012 17:42:58

                        Anýzový dědek >> neberu to ve zlém jen jsi mě asi špatně pochopil, mě to normálně fotí ale až jsou baterky vybité tak se rožne cěrvená baterka na displeji a udělám tak jednu fotku a konec, ,vadí mi že to nevidím průběžně jak na telefonu kdy mají baterky třeba pulku

                          NTulo - Profil | Ne 11.11.2012 17:34:06

                          Tomajo >> myslím že hlavně poukazoval na to že není potřeba se fotit za každou cenu s každou rybou.letos jsem taky hodně ryb nefotil.

                            NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:32:09

                            Tulo >> jasne vzdy je nejake riziko ale neni to duvod posilat hned vsechny do prdele. Mnohem lepsi by bylo pohovorit o tom jak ty rizika minimalizovat. Ale ta prvni varianta je pro Kochace jednoduzsi a hlavne mu podobna :-(

                              Nlibec77 - Profil | Ne 11.11.2012 17:24:50

                              Tomajo >> Kocháč sám dělá vše co kritizuje a tady si hraje na hrdinu a radši si dal diskusi do ignorované!
                              Jasně že je to špatně když ryba při focení spadne Atd. ,ale chybama se člověk učí.

                                NTulo - Profil | Ne 11.11.2012 17:20:42

                                Tomajo >> chápu Kocháče.Když není pořádna uzaviratelná podložka tak foceni samospouští je nebezpečne pro rybu.Vím o čem píšu.

                                  NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:17:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kocháč - zas to neprehanej. Ja jsem nafotil mraky ryb samospousti a nikdy se zadne nic nestalo. Kdyz to mas jen trochu zmaknute tak to jde udelat rychle a bezpecne a nevidim jedinej problem proc si tu fotku neudelat a posilat zde nekoho do prdele.

                                    NKocháč - Profil | Ne 11.11.2012 17:07:14

                                    MB >> Přijde mi to všechno k smíchu. Za každou cenu důkaz svého loveckého umění. Fotky ve vodě a všechny stejný. Nehledě na tom, že má málokdo vybavení k tomu, aby to ryba neodsrala. Minimálně kvalitní podložku s bočnicema.
                                    Taky jsem chtěl za každou cenu fotku jedné pěkné ryby a dotloukla se díky mě. Od té doby sám nefotím a vlastně už ani fotit nechci. Max přírodu, vybavení a rybu na podložce nebo když už tak ve dvou.

                                      Nburt od labe2 - Profil | Ne 11.11.2012 17:05:56

                                      ROCC0 >> kulatej kapr no tvl :)

                                        NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:01:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Kocháč >> co je mas ponorku?