- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Foceni s rybami samospousti
fotite se s rybami pomoci stativu kdyz jezdite solo nebo mate jine vychytavky ? ono samospousti je to celkem mazec na rychlost , nastavit , spustit samospoust uchopit rybu ,,,,,,,, zkontrolovat fotku popr fotit nanovo , delate to jinak ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 24.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
33x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nškudy - Profil | Ne 11.11.2012 19:57:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tak koukám co se tady vše řeší,tak si taky dovolím přidat ,pár řádek do diskuze. Co se červených očí týče,tak je to dáno interním bleskem u fotoaparátu,respektive blízkostí u objektivu. Třeba Photoshop to opraví za pár vteřin.
Nastavení foťáku je možné tak,že použijete P,kdy si foťák spočítá čas a clonu,vyvážení bílé,pokud fotíte s bleskem,tak logicky blesk,ISO 100,nebo 200 je dostatečné na tu vzdálenost,na kterou fotíte rybu pomocí blesku a pokud si nevěříte,nebo fotka neodpovídá Vašim představám,tak vše svěřit do rukou automatiky a smířit se stím,co foťák zvládne sám.A pokud se jedná o "životní rybu",tak si zavolejte,ať Vás někdo přijede vyfotit :-)
V samofocení nevidím žádný problém,pokud má fotoaparát jen trochu rozumnou samospoušť a jestli je tu někdo,kdo má problém udržet rybu a padá mu,tak by měl zvážit,jestli se vůbec s rybou fotit vůbec a to ať sám,nebo třeba ve čtyřech,to podle mě není ve foťáku ale v rukách!!!
Základem je samozřejmě podložka a tu rybu držet co nejníže nad ní z důvodu její bezpečnosti.
Nastavení foťáku je možné tak,že použijete P,kdy si foťák spočítá čas a clonu,vyvážení bílé,pokud fotíte s bleskem,tak logicky blesk,ISO 100,nebo 200 je dostatečné na tu vzdálenost,na kterou fotíte rybu pomocí blesku a pokud si nevěříte,nebo fotka neodpovídá Vašim představám,tak vše svěřit do rukou automatiky a smířit se stím,co foťák zvládne sám.A pokud se jedná o "životní rybu",tak si zavolejte,ať Vás někdo přijede vyfotit :-)
V samofocení nevidím žádný problém,pokud má fotoaparát jen trochu rozumnou samospoušť a jestli je tu někdo,kdo má problém udržet rybu a padá mu,tak by měl zvážit,jestli se vůbec s rybou fotit vůbec a to ať sám,nebo třeba ve čtyřech,to podle mě není ve foťáku ale v rukách!!!
Základem je samozřejmě podložka a tu rybu držet co nejníže nad ní z důvodu její bezpečnosti.
NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 19:34:46
slavina >> no vidíš, toho jsem si ani nevšiml, asi tam byl :-)
N-stop salámbaits- - Profil | Ne 11.11.2012 19:13:48
Tomajo >> no,já ho chápu,měl jsem hned napsat,že kapr nevypadl z rukou,jak to možná na fotce vypadá,jen se obrátil na druhou stranu,kde byl stejně sak.
NChme1da - Profil | Ne 11.11.2012 18:17:27
Fotografování úlovku nese vždy nějaké riziko, s použitím samospouště to platí dvojnásob, protože zde hraje čas proti nám. Z tohoto důvodu jsem od samospouště upustil a přešel na dálkové ovládání. Lovec může být zkušený, může předvídat pohyb ryby jak chce, ale riziko je velké.
Tento snímek je pořizovaný samospouští. V tomto případě, bohudík, dopadlo vše dobře.
Tento snímek je pořizovaný samospouští. V tomto případě, bohudík, dopadlo vše dobře.
NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 18:02:55
Ďóba >> Aha, tak to ju, to Canony nezobrazují. Jedině až když je skoro vybitej
NDrinks - Profil | Ne 11.11.2012 17:46:08
Když už si kupujete výbavu za statisíce tak si kupte pořádný foťák který zvládne sekvenční snímaní ( x fotek během minuty 10 fotek a to mi neříkej že za tu dobu si toho kapra nesešteluješ. Jde to, ale to abych ho drtil a nastavoval a běhal jak šulda k foťáku to by mně mohlo osrat. I toho kapra si myslím :-) Buďte ohleduplní, i k tomu málu co Vám tam plava. Teda nám ..
NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:43:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tulo >> jo to klidne souhlasim. Ale to uz bohuzel je na kazdem lovci jak vyhodnoti svou ulovenou rybu. Pro tebe je treba ryba 8, 10 nebo i vice kg bezna a nezajimava a pro nekoho zase vrchol lovu. Nic to ale stale nemeni na tom ze to tady mohl napsat takto na rovinu a slusne.
NĎóba - Profil | Ne 11.11.2012 17:42:58
Anýzový dědek >> neberu to ve zlém jen jsi mě asi špatně pochopil, mě to normálně fotí ale až jsou baterky vybité tak se rožne cěrvená baterka na displeji a udělám tak jednu fotku a konec, ,vadí mi že to nevidím průběžně jak na telefonu kdy mají baterky třeba pulku
NTulo - Profil | Ne 11.11.2012 17:34:06
Tomajo >> myslím že hlavně poukazoval na to že není potřeba se fotit za každou cenu s každou rybou.letos jsem taky hodně ryb nefotil.
NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:32:09
Tulo >> jasne vzdy je nejake riziko ale neni to duvod posilat hned vsechny do prdele. Mnohem lepsi by bylo pohovorit o tom jak ty rizika minimalizovat. Ale ta prvni varianta je pro Kochace jednoduzsi a hlavne mu podobna :-(
Nlibec77 - Profil | Ne 11.11.2012 17:24:50
Tomajo >> Kocháč sám dělá vše co kritizuje a tady si hraje na hrdinu a radši si dal diskusi do ignorované!
Jasně že je to špatně když ryba při focení spadne Atd. ,ale chybama se člověk učí.
Jasně že je to špatně když ryba při focení spadne Atd. ,ale chybama se člověk učí.
NTulo - Profil | Ne 11.11.2012 17:20:42
Tomajo >> chápu Kocháče.Když není pořádna uzaviratelná podložka tak foceni samospouští je nebezpečne pro rybu.Vím o čem píšu.
NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 17:17:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kocháč - zas to neprehanej. Ja jsem nafotil mraky ryb samospousti a nikdy se zadne nic nestalo. Kdyz to mas jen trochu zmaknute tak to jde udelat rychle a bezpecne a nevidim jedinej problem proc si tu fotku neudelat a posilat zde nekoho do prdele.
NKocháč - Profil | Ne 11.11.2012 17:07:14
MB >> Přijde mi to všechno k smíchu. Za každou cenu důkaz svého loveckého umění. Fotky ve vodě a všechny stejný. Nehledě na tom, že má málokdo vybavení k tomu, aby to ryba neodsrala. Minimálně kvalitní podložku s bočnicema.
Taky jsem chtěl za každou cenu fotku jedné pěkné ryby a dotloukla se díky mě. Od té doby sám nefotím a vlastně už ani fotit nechci. Max přírodu, vybavení a rybu na podložce nebo když už tak ve dvou.
Taky jsem chtěl za každou cenu fotku jedné pěkné ryby a dotloukla se díky mě. Od té doby sám nefotím a vlastně už ani fotit nechci. Max přírodu, vybavení a rybu na podložce nebo když už tak ve dvou.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NLov z nafukovacího člunu1187
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NZlatá kaprařská malina1332
NFanclub značky Shimano16401
NKrátkodobá kaprařina x9947
NKorda Developments a vše co k této značce patří1693
NFox - není to předražené?1080
NKaprařský top vercajk3167
NCcMoore a vše kolem něj3769
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...


















