Foceni s rybami samospousti

fotite se s rybami pomoci stativu kdyz jezdite solo nebo mate jine vychytavky ? ono samospousti je to celkem mazec na rychlost , nastavit , spustit samospoust uchopit rybu ,,,,,,,, zkontrolovat fotku popr fotit nanovo , delate to jinak ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 24.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NMB - Profil | Ne 11.11.2012 16:57:29

Kocháč >> ???

    NKocháč - Profil | Ne 11.11.2012 16:55:54

    -stop salámbaits- >> Ale pro kapra to sranda není. Fotky za každou cenu. Běžte s tím do prdele všichni.

      NMilan-K - Profil | Ne 11.11.2012 16:51:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      říční kolibřík

        NHapas1 - Profil | Ne 11.11.2012 16:03:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tohle bylo opravdu peklo,foťák na kýbly,rychle nařídit,chytit kapra a blesk..špatně a znovu,pokaždý se mrskl jeden a mohli jsme fotit do nekonečna,ale na konec se podařilo,sicežádný zázrak,ale doublík potěšil :) Přeju pevný nervy :)

          Nsauron13 - Profil | Ne 11.11.2012 15:24:17

          Ďóba >> Není možné, že máš ty baterky už dlouho a jsou už KO? Já už takhle měnil 3x baterky. Dělalo mi to něco podbného. Baterky jsem vyndal z nabíječky, dal do foťáku a hned mi to zahlásilo že jsou vybité a ani jsem si s foťákem neškrtnul. Při zakoupení nových už to bylo v poho ...

            N-stop salámbaits- - Profil | Ne 11.11.2012 15:23:02

            jo samospoušť je někdy sranda. Člověk si to musí pořádně načasovat,pokud má jen 10 sekund.

              NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 15:12:23

              Ďóba >> Ten dotaz jo, protože tuto závadu jsem objevil u svého starého Olympusu. Baterky mám nabité a když zapnu foťák tak jen zahrčí a zhasne. Objektiv se nevysune, jako by baterky byly vybité.
              Netvrdím, že bys s ním někde vědomě praštil, ale někde s ním jen nechtíc ťuknul nebo ti někde upadl - nevím.
              Neber to ve zlém, možná jsem si taky špatně vysvětlil tohle: "najednou to uděla quick a foťák zhasne"

                NĎóba - Profil | Ne 11.11.2012 15:03:19

                Anýzový dědek >> to asi nebylo adresováno mě?

                  NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 15:00:04

                  Ďóba >> V pořádku, jen se zeptám, zda si nejsi vědom, že by ti foťák někde upadl nebo zda jsi s objektivem někde neťuknul. Může totiž zlobit i servo.

                    NĎóba - Profil | Ne 11.11.2012 14:57:18

                    Anýzový dědek >> na displeji to nikde nemám a v menu sem to nějak nenašel, tak to řeším přesně jak psal Tomajo , než jedu taky vdy dám nabít baterky

                      NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 14:54:35

                      Ďóba >> tak to je spatne. To bych resil pred kazdou vypravou preventivne nabit baterku. Me to ukazuje dobre ale stejne to taky tak delam abych mel vzdy plnou.

                        NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 14:51:08

                        Ďóba >> To by se ti mělo zobrazovat v levém? horním rohu displeje taková ikonka nebo jestli u novějších typů Canonu to není někde v Menu.

                          NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 14:43:22

                          Tomajo >> ale jo pomoci to může, jen si s tím pohrát..))

                            NSumec 2012 - Profil | Ne 11.11.2012 14:39:37

                            Ještě za mlada..:) První a poslední ryba samospouští:D

                              NROCC0 - Profil | Ne 11.11.2012 14:37:36

                              Podařená momentka ze samospouště, kdybych chtěl tak to nevyfotím...

                                NĎóba - Profil | Ne 11.11.2012 14:36:27

                                Tomajo >> aha ja myslel že máš toho Canona, nějak nemůžu přijít na to kde se dá podívat jak mám nabitý baterky , najednou to uděla quick a foťák zhasne

                                  NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 14:31:26

                                  Ďóba >> Panasonic Lumix FZ28 ale uz davno se nevyrabi a myslim ze uz ani nikde neprodava. Ted ale budu kopovaz si novej Sony Nex 5 :-)

                                    Nsauron13 - Profil | Ne 11.11.2012 14:30:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    viceroy - >> Fotky které mám focené samospouští, jsou zrovna moje nejlepší. Tím že jsem lovec samotář mě donutilo dost věcí natrénovat, protože ve všem nerad spoléhám na druhé. Když si fotím kapra sám,trvá to o dost méně,než když fotí někdo mě.
                                    Stativ jsem dostal od tchýně, která se focení věnuje ve vyšším levelu. Chudák se tam válel tak nevyužitý. Foťák mám stejný už 7 let (Olympus SP 550UZ) a samospoušť má na 12s max. a fotím pouze na automat. Kapra mám většinou na 2-3 fotky zdokumentovaného, protože je základ být připravený a netýrat ho jak modelku půl hodiny. Základ je předem nastavený stativ, váha, metr v pohotovosti u stativu. Kapra při odběhnutí k foťáku mám ve vážící tašce a zároveň na sucháč zavřeného v podložce. Když jsem zaměřen na lov kaprů,musím být připraven a občas se musím smát komentářům v ML typu: Omluvte kvalitu fotky,je to foceno samospouští. Připadá mi to jako by dotyčný chtěl říct: Sorry,chytám na boilies,ale nečekal jsem že něco ulovím a proto jsem se nepřipravil :). Pro mě je nepřipravenost na focení to samé jako nerozložený podběrák a myslete si co chcete :). Vše se dá natrénovat a nemusí mít člověk foťák za ranec a i když to neděláme hlavně kvůli fotkám, občas je to ale jediná naše památka na životní úlovek.

                                      NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 14:29:34

                                      Anýzový dědek >> treba to vubec nepomuze nejsem odbornik pres foto ale tohle bych zkusil ja.

                                        NĎóba - Profil | Ne 11.11.2012 14:18:46

                                        Tomajo >> ty máš ten foťák Canon is5 nebo tak nějak?