Foceni s rybami samospousti

fotite se s rybami pomoci stativu kdyz jezdite solo nebo mate jine vychytavky ? ono samospousti je to celkem mazec na rychlost , nastavit , spustit samospoust uchopit rybu ,,,,,,,, zkontrolovat fotku popr fotit nanovo , delate to jinak ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 24.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 14:04:32

flekos >> přesně tohle jsem měl na mysli, že z toho bud vyleze něco červeného nebo mrtvolně modrého....-:))

    Nflekos - Profil | Ne 11.11.2012 13:54:37

    Anýzový dědek >> nejak to tu hapruje---------oooo , nekdy je to prdel co vyleze........

      Nflekos - Profil | Ne 11.11.2012 13:35:02

      Anýzový dědek >>

        NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 13:30:37

        Tomajo >> Zkusím , uvidím, co se stane. Díky za rozbor...-:o))

          NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 13:26:29

          Anýzový dědek >> zkusil bych si pohrat se vzdalenosti mezi fotakem a rybou. Asi by bylo lepsi to vzit vice z dalky a pak foto oriznout. A treba by trochu pomohlo i jina vyska fotaku pri foceni.

            NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 13:22:41

            alda2211 >> omezit drogy a alkohol :-)

              Nalda2211 - Profil | Ne 11.11.2012 13:20:59

              Tomajo >> a co s rudýma očima ?

                NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 13:18:24

                Tomajo >> Červené oči mě trápí ze všeho nejmíň, ale když je ryba lesklá, tak osvícení bleskem z ní udělá zrcadlo a jde do červena

                  NTomajo - Profil | Ne 11.11.2012 13:14:34

                  Anýzový dědek >> cervene oci se daji temer vzdy v pohode odstranit v nejakem programu. Kazdopadne pri foceni je lepsi se nekoukat primo do fotaku ale treba na rybu. Hodne asi taky zalezi na druhu fotaku. Ja problem o cervenyma ocima nemivam.

                    NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 12:30:56

                    Petr.J >> Hm, asi se na noční focení vykašlu, to bude asi to nej..-:o))
                    Sám sebe s rybou fotit nemusím, na to nejsem fotogenickej a rybu kdyžtak blejsknu někde na podložce.

                      NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 12:25:57

                      Anýzový dědek >> Taky je dobrý nekoukat se přímo do toho blesku. nebo si kup ještě jeden externí blesk a ten dej trochu bokem. Kvalitní blesky nejsou sice nic levného, ale vyplatí se to, pokud chceš mít obrázky na opravdu slušné úrovni.

                        NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 12:17:25

                        Petr.J >> spíš někde dělám chybu v nastavení toho blesku, jen zaboha nevím, kde....-:o))
                        Má to asi 5 druhů možností nastavení..))

                          NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 12:14:35

                          Anýzový dědek >> Vždycky jsem ryby v noci fotil normálně bleskem a nikdy s tím problém nebyl, tak nevím. Ve tvém případě ti asi opravdu nezbude, než ten starej foťák někam uložit a koupit něco modernějšího a nebo si koupit tu centrálu a ty halogeny.

                            NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 12:11:16

                            Petr.J >> Též dobrá rada...-)))
                            Sice mám jen postarší kompakt Canon G3, ale toto je spíš v rukách než ve foťáku....-:o))

                              NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 12:09:23

                              gadasnik >> Moc jsem neporadil, protože nevím, zda to půjde opravit. Ale většinou v těch fotošopech jsou fachmani, kteří ví co a jak a poradí, zda se to ještě vyplatí opravit, pokud to půjde.

                                NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 12:06:21

                                Anýzový dědek >> Tak to vyřeš koupí pořádného foťáku.

                                  Ngadasnik - Profil | Ne 11.11.2012 12:05:45

                                  Anýzový dědek >> jako tradičně opět jsi nezklamal a poradil :-) ,velké Ď.Ta potvůrka (Nikkor 70-300) se mi dneska při výměně ve foťáčku vysmekla a huž to bylo,akorát oči pro pláč,tak zjišťuju,jestli to půjde někde poopravit.Bych si nejraději naliskal :-(

                                    NAnýzový dědek - Profil | Ne 11.11.2012 12:05:31

                                    Petr.J >> Zas tak zkušený fotograf nejsem, ale nemyslíš si, že třeba světlo , které směřuje někam nahoru , že by neudělalo lepší službu?
                                    Vyvážení bílé mám většinou nastaveno na automatické a redukci červených očí zapnutou a přesto mi vestavěný blesk fotku zmrší.

                                      NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 12:05:17

                                      No vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak těch světel by to asi chtělo více aby nebyly stíny, ale vyřešit by se to asi dalo.

                                        NPetr.J - Profil | Ne 11.11.2012 11:59:28

                                        Anýzový dědek >> Ale jdi, při troše šikovnosti se to dá. Většina foťáků má program blesku pro redukci červených očí. Barva se dá nastavit vyvážením bílé. Takové věci by jsi ale jako zkušený fotograf měl vědět. Umím si ale představit umělé nasvícení místa, takový halogen 1500W by na to mohl stačit, k tomu už jenom elektrocentrála a je to. Chytíš rybu, nahodíš centrálu, připravíš stojan na světlo, stativ na foťák a můžeš fotit :-)