Foceni s rybami samospousti

fotite se s rybami pomoci stativu kdyz jezdite solo nebo mate jine vychytavky ? ono samospousti je to celkem mazec na rychlost , nastavit , spustit samospoust uchopit rybu ,,,,,,,, zkontrolovat fotku popr fotit nanovo , delate to jinak ?
Autor diskuse: viceroy - Profil , 24.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NČobik - Profil | Po 21.9.2015 14:17:29

CT Timata >> ...presne tak... jsem taky uplne spokojeny :o)

    NCT Timata - Profil | Po 21.9.2015 13:42:18

    Čobik >> ja mam ten, co ty a k tomu velbon macro tusim a parada.

      NČobik - Profil | Po 21.9.2015 13:36:48

      jurasoft >> kazdy fotak ma otvor dole na stativ a da se koupit kolem 2 stovek uplne dostacujici ....

        NČobik - Profil | Po 21.9.2015 13:29:38

        jurasoft >> nesvitim na brehu... pro me je to uplne zbytecne, vzdyt je na fotaku blesk. Ten fotak co mam je opravdu maly a pokud chces tahat stavebni reflektor k vode, tak fotak je minimalne polovicni. Je to kompakt, ne zrcadlovka. Mam maly stativ s vysuvnyma nozkama, pres den si to nasteluju a v noci uz presne vim co a jak. Nastavim samospoust, drepnu k podlozce, udelam fotku a za chvilku je kapr ve vode....

          NČobik - Profil | Po 21.9.2015 12:45:06

          jurasoft >> mam tenhle fotak - Canon PowerShot SX510 HS. Je to hracka pro turisty, opticky zoom ma ale 30 nasobny, coz je v prirode, hlavne na rybach kdyz se clovek nudi super. Fotky to dela pekne, zvlast, kdyz se pohrabes v nastaveni a samospoust si muzes navolit. Max. 30 sekund a 10 snimku. Cena kolem 4000,- Pro me na ryby idealni. Nefotim pro casaky, ale na pamatku ;)

            NEl Duffus - Profil | Po 21.9.2015 10:36:27

            Chlapci a kolegové :-), samospouští jsem odfotil už poměrně dost ryb, nejčastěji jezdim sám, ale už to není pravidlo tak, jako dříve. Začínal jsem na klasickém kompaktu se stativem, deset vteřin, mazec, přesto jsou pro mě i třeba ne super fotky krásná vzpomínka, následoval voděodolný kompakt s možností focení samospouští na úsměv (majitelé Nikonů vědí) - což skutečně perfektně funguje, ale bohužel ne za tmy, tedy opět deset vteřinek na jednu fotku. Vloni jsem koupil pokročilejší kompakt s výklopným displejem a možností volby času a hlavně počtu snímků, ustálil jsem to na 15ti vteřinách a 10ti snímcích, na displeji se vidím, což je super...

            na konec bych rád vyzvyht to, co napsal Pokki : " A to je důležité si v hlavě rozdělit.. Mohl jsem mít lepší fotku.. mít rybu na podložce a řešit techniku.. Ale radši udělat takovou fotku rychle než trápit rybu vlastní nechopností.. "

            díky za ta slova, vnímám to naprosto stejně. Smrt sakování a výmluvám na lepší světlo!


              Nsvaro - Profil | Po 21.9.2015 9:00:54

              Foto robím telefónom v ministatíve. Miesto si dopredu pripravím, nastavím 2s samospúšť a fotím ovládačom. Fotky sú - myslím na celkom slušnej úrovni...
              Do budúcnosti, keď poriešim nejaký foťák, určite šľapaciu samospúšť. Aj keď je ten ovládač malý, trochu prekáža, keď sa snažím udržať kapra a dotoho ešte stláčať palcom tlačítko ovládača.

                NCT Timata - Profil | Po 21.9.2015 8:34:04

                Pokki >> techniku je lepsie mat pripravenu, ak to okolnosti dovoluju, inak je to zbytocna zdrzovacka. Ja som s fotkami so samospustou spokojny, aspon je nejaka spomienka a mozem prip. rybu po opakovanom uloveni porovnat. Niekedy, ked som nemal lepsi fotak, alebo som mal len mobil, tak som ryby ani nefotil, max. len tak v podlozke a nemam zdokumentovane prave najvacsie ryby z jedneho reviru, ale moc ma to ani netrapi.

                  NRogi - Profil | Po 21.9.2015 1:33:39

                  ja to robim so samospustou tak,ze postavim fotak na stolicku,batoh,ci cokolvek ine,naco sa fotoaparat postavit da,stlacim svetlo na fotaku a osvetli mi to miesto ktore bude v zabere.zaroven si na displeji fotaku pozeram bod,kde budem stat neskor s rybou tak,aby bola cela ryba a ja v zábere.nadstavim casovac samospuste,zapnem,vezmem rybu,postavim sa na miesto,zapozujem a je.a vyjde to zväcsa na prvy krat.

                    NPokki - Profil | Po 21.9.2015 0:33:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    CT Timata >> Je to málo u základních fotoaparátů. Já si s 10 s můžu dovolovat, protože na ultrazoomu sedím u ryby a dosáhnu na foťák, jen je třeba hlídat ostření, aby to nedopadlo třeba takhle.. to jsem musel ještě dodělávat, hlavně jsem nechtěl dělat moc fotek. Tahle ryba patřila co nejdříve do vody.. A to je důležité si v hlavě rozdělit.. Mohl jsem mít lepší fotku.. mít rybu na podložce a řešit techniku.. Ale radši udělat takovou fotku rychle než trápit rybu vlastní nechopností..
                    A když se nad tím zamyslím dneska s odtupem let.. I kdybych jí nevyfotil, tak bych na ní nezapoměl..

                      NCT Timata - Profil | Ne 20.9.2015 23:28:49

                      Ja mam canon a tam sa da nadstavit doba tusim az 30s a 10 fotiek na samospust. Takze az dost casu si tu rybu pripravit. Ja mam nadstavene 20s a 8 foto. Display mam natoceny k sebe a po fotke pozriem ako sa mam natocit a tie posledne fotky su uz ok. Tych 10s je niekedy malo, co maju niektore fotaky.

                        NShawt - Profil | Ne 20.9.2015 23:02:18

                        Toto je super tema. Necetl jsem nize, ale vcera jsem chytl asi pekne nastavenho kapra, protoze jsem to proste na samospoust prost nedal. Resim to tak, ze pustim nataceni videa a pak si v klidu rybu vemu. V noci je to jiny adrenalin :))) Nevim, jak vas fotak,ale muj ma 10s a nebo naky trapny usmev :)

                          NPokki - Profil | Ne 20.9.2015 22:57:43

                          viceroy >> Musí být mez. Dneska jsem měl pruty 8m pod sebou a stativ skoro ve vodě.. rybu bych nevážil a ani to co jsem chytl jsem nefotil.. Je třeba mít rozum.. Jde o zážitek, to ostatní je bonus, ale nikdy nesmí být s riskem pro rybu a s tím k tomu přistupuju

                            Nsalfi - Profil | Ne 20.9.2015 22:26:29

                            Skřivánek >> nic si z toho nedelej, chce to zkouset a zkouset. I moje prvni pokusy se samospousti dopadly jako u tebe. Chce to zkouset si to doma nanecisto. Pri ulovku neni moc casu na experimenty

                              Nviceroy - Profil | Ne 20.9.2015 21:34:44

                              Pokki >> uz vozim i stativ ale kolikrat nez ho lehce podeberes na ruky uz to kuwa foti tak si myslim ze nez kapra takhle mordovat tak ta fotka neni to hlavni a kolikrat se divim co jsou nekteri jednotlivci schopni s rybami provadet kvuli par fotkam ........

                                NPokki - Profil | Ne 20.9.2015 21:10:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Samospoušť se základním Ultrazoomem v dešti na poprvé.. Jde hodně o přípravu, i tak to není ideální, ale když vše vše dobře nachystá, tak to jde. Ještě může pomoct snímání 3. Fotek v plné kvalitě, to už má dnes podle mně dost zařízení.. pro mně je to super vzpomínka

                                  NPokki - Profil | Ne 20.9.2015 21:03:14

                                  viceroy >> taky mám jen 10s a je to šílený.. nemít ultrazoom co zabere všechno tak nevifotim snad nic..

                                    Nviceroy - Profil | Ne 20.9.2015 20:40:33

                                    Kindlicek >> tech 10 sec to musi byt fofr ne ?

                                      Ndraveček - Profil | Ne 20.9.2015 20:34:44

                                      Kindlicek >> zvládl jsi to skvěle!!! :-)

                                        NKindlicek - Profil | Ne 20.9.2015 11:56:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        První kapřík na samospoušť ;) Samospoušť 10s a tady je výsledek.