Free Spirit New E-Class

Zdravím, máte už někdo tyto proutky? Uvažuju o koupi prutů
12" 2,75lb. Prý by měly mít i více paraboličtější akci než starší modely, což je něco pro mě :o) Vypadají na obrázcích moc dobře.
Budu rád za Vaše názory. Děkuji.
Autor diskuse: dukin - Profil , 17.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

Ndukin - Profil | Čt 13.1.2022 0:37:24

trestatel >> Nevím, uděláš asi nejlépe když se někam zajedeš na ty pruty podívat.
CTX 2,75 lb jsem v ruce několikrát držel, ale neporovnával přímo v tu chvíli s Eclasem takže na tvoji otázku neznám odpověď.
Jestli ti jde jen o co největší parabolu, tak kup jakýkoliv prut co se ohýbá podle tvých představ, protože jak vidno tak vzhled blanku a třeba sedlo nějak neřešíš.
Eclass dělá Eclassem právě ten jeho blank.
CTX je pak srovnatelný s kupou jiných levných prutů. To je můj názor. Netvrdím ale že jsou špatné, jen prostě Eclass je o třídu jinde jak vzhledem tak vlastnostmi.
Nebo zavolej Kučerovi ten ti řekne který se ochotněji ohýbá k sedlu.
Víc ti k tomu nenapíšu.

    Ntrestatel - Profil | St 12.1.2022 22:40:24

    zezi >> Nie je to cena nových prútov? Alebo pozerám iné prúty?

      Ntrestatel - Profil | St 12.1.2022 21:11:23

      dukin >> A nejde CTX viac do paraboly?

        NMatyášek - Profil | St 12.1.2022 21:01:47

        trestatel >> podívej se ještě po S-lite ve 3 lb - nádherně se s ním zdolává a oproti eclassu tam markantní cenový rozdíl není 😉

          Ndukin - Profil | St 12.1.2022 18:53:41

          trestatel >> spíše než házecí je Eclass zdolávací. Nemá plnou parabolu ale spíše progresivní akci. Podle mě za ty peníze nekoupíš mnoho lepších prutů.
          Já bych věděl o nějakém zdolávacím speciálu, ale to už jsme cenou úplně někde jinde 😁

            Nzezi - Profil | St 12.1.2022 17:14:44

            Mám dva na prodej za 11000 jsou staré cca 4 roky, bo moc jsem je nechtěl prodávat... Mám k tomu navijáky Penny kdyby jsi chtel

              Ntrestatel - Profil | St 12.1.2022 16:55:59

              dukin >> Práve sa bojím toho, že je to univerzál :D ... univerzál je dobrý vo všetkom, ale v ničom výborný... ja by som chcel vyslovene zdolávací špeciál. Mám sa prípadne pozrieť po inej značke (v týchto cenových reláciách, viac ako 350 eur za prút mi už pripadá veľa)?

                Ntrestatel - Profil | St 12.1.2022 16:53:06

                MíraP >> Našiel som aj povrchovú úpravu CTX Matt - mala by to byť novinka.

                  Nicokarp - Profil | St 12.1.2022 15:07:14

                  trestatel >> Ak by som si mal vybrať ja,tak určite e-class,to CTX ak som ho prvý krát videl,tak aj naposledy a prešlo mi dosť prútov rukami.😉

                    Ndukin - Profil | St 12.1.2022 14:40:49

                    MíraP >> Měl jsem to úplně stejně. Ten Eclass je ještě o kousek jinde.
                    Za mě není blank ctx hezký a už vůbec není příjemný na dotek.
                    Taky má horší sedlo.
                    Měl jsem Eclass gold 2,75lb jako univerzál pár let jako jeden z prvních. Dá se na něj dát max 90g olovo a hodit do plných. ( Strop byl pro mě 110 metrů 26mm vlasec 20 koule)
                    Zároveň má perfektní akci.
                    Dnes už se mi líbí jiné blanky, ale občas na něho vzpomínám jen v dobrém 😁

                      NMíraP - Profil | St 12.1.2022 12:33:02

                      trestatel >> Mám 2,75 lb E-Class Gold. Krásný slabý prut a úžasné zdolávání. CTX jsem měl taky v ruce a strašně mi vadilo to křížové omotání blanku, je jako struhadlo. E-class je o úroveň výš než CTX.

                        Ntrestatel - Profil | St 12.1.2022 12:25:11

                        Na ďalšiu sezónu vyberám nový prút na zavážanie - teda mäkší prút, kvalitné zdolávanie. Zvažujem 2,75 lb - odporúčate CTX alebo E-Class Gold? Čo som čítal, E-Class sú o niečo univerzálnejšie, lepšie sa s nimi hádže, ale pre mňa je rozhodujúce zavážanie (inak - ak chce človek prút na hádzanie, neviem, či má zmysel brať 2,75 lb).

                          Ndukin - Profil | So 31.8.2019 17:48:47

                          Kristophe >> přední díl bych sháněl u Kučery 😉

                            NKristophe - Profil | So 31.8.2019 17:46:49

                            Ahoj sháním špičku na 12,6ft 3,25lb e-classe.. nemá náhodou někdo?

                              Nantosh - Profil | St 18.7.2018 12:47:55

                              dukin >> as bude cas skusim vyfotit

                                Ndukin - Profil | St 18.7.2018 12:33:24

                                antosh >> skoda ze není fotka, chtěl bych to vidět.

                                  Ndukin - Profil | St 18.7.2018 12:30:01

                                  antosh >> cože? :o) to jsou nelakovane pruty.. Vypadají oba pruty stejně?

                                    Nantosh - Profil | St 18.7.2018 12:26:23

                                    dukin >> když nechtem jedu po blanku tak se seskrabava nejaka slaba vrstvička asi lak protože když po nem prejedu prstem tak je hladkej povrch a u toho druhyho prutu to hladky není

                                      Ndukin - Profil | St 18.7.2018 12:08:04

                                      fx99 >> jojo.. Prut je i o chlup tmavší, vypadá to líp.

                                        Nfx99 - Profil | St 18.7.2018 8:42:59

                                        ja je zase navoskoval prirodnim karnauba voskem Dodo Juice a vlhkost se k nim nedostane