Free Spirit New E-Class

Zdravím, máte už někdo tyto proutky? Uvažuju o koupi prutů
12" 2,75lb. Prý by měly mít i více paraboličtější akci než starší modely, což je něco pro mě :o) Vypadají na obrázcích moc dobře.
Budu rád za Vaše názory. Děkuji.
Autor diskuse: dukin - Profil , 17.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
98 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NHynek.N - Profil | Pá 21.1.2022 18:21:45

Erva >> Tak a teď abych to zase celé přepočítal😀

    NErva - Profil | Pá 21.1.2022 18:10:52

    Modrý šílenec - Je to možný , vycházel jsem z ceny před 2 lety , to jsem nakupoval tak jak jsem psal :-)

      Nsccot - Profil | Pá 21.1.2022 17:42:34

      dada11 >> ja im to neberiem každý sme iný ale aj tak d´ak

        NModrý šílenec - Profil | Pá 21.1.2022 15:36:41

        Erva >> Máš tak chybu v těch AAAA, za 6O kaček je pouze AA ;-) Což jako nemuškař nemůžeš vědět ;-) ;-)

          Ndada11 - Profil | Pá 21.1.2022 14:22:13

          sccot >> Na mrku je spíš víc kritiků. Než těch co si řeknou, líbí se mu to, jeho věc 😀😀

            NLuger46 - Profil | Čt 20.1.2022 21:48:10

            Erva >> můj kámoš si všechny korky taky lakuje:) je to hnus ale každý má jiný vkus :))

              NPindˇa - Profil | Čt 20.1.2022 8:33:32

              sccot >> 👍to je základ.

                Nsccot - Profil | Čt 20.1.2022 7:33:21

                vediet´ že tak rozputam vášne kol nalakovanej korkovej rukoveti tak to sem nedám ale na druhu stranu máme krásneho koníčka relax v prírode -nech nám to všetkým ,,chytá,,

                  Ndukin - Profil | Čt 20.1.2022 6:34:16

                  Asi jsem divný ale mě se to líbí. 😆
                  Ale jen na fotce. 😆

                    NHynek.N - Profil | St 19.1.2022 21:04:44

                    Erva >> JJ máš pravdu…… a přísahám nemám doma ani jeden prut s lakovaným korkem😂…… ale s duplonem ano ( nelakovaným)

                      NErva - Profil | St 19.1.2022 20:55:33

                      Hynek.N - Proto říkám že nalakovat na prutu korek je barbarství .Jasan na sériové vyráběných prutech není korek Top kvality ,ale pořád je to lepší než duplon ...,až někdo dá 60 Kč za 1cm kroužek top kvality AAAA Portugalského korku ,tak si to lakování rozmyslí ....tolik totiž stojí ......Tak si změř kolik má kaprový prut dlouhou rukojeť a máš cenu bez práce hned.....

                        NHynek.N - Profil | St 19.1.2022 20:50:07

                        Erva >> A Ani se o to nesnaž. …….. se to leskne pěkně a hlavně je to neprůstřelné na oděr. Někteří chytají s origo šprckou napořád .😀Kolega co to sem dal tak taky nečekal že dostane držkovou místo líbíků.

                          NErva - Profil | St 19.1.2022 20:41:57

                          Hynek.N - Pořád nechápu co je na tom unešenýho, když z teplého korku udělám studený hnus.....

                            NHynek.N - Profil | St 19.1.2022 20:26:28

                            Erva >> No já neříkám že bych to udělal a že to považuji za normální😀a že to ztrácí smysl korku je bez debat. Jenom říkám, že to vídám často a třeba na vláčáku je to teprve k breku. Ale ti co to dělají jsou z toho unešený.

                              NErva - Profil | St 19.1.2022 20:19:34

                              Hynek.N - Jenže to pak ten nalakovaný korek na tom prutu naprosto postrádá smysl a hlavně účel ....., upřimě nalakovat korek na prutu může naprostý tupec ......

                                NHynek.N - Profil | St 19.1.2022 19:02:26

                                Já se nedivím, znám dost lidí co si lakuje korek na prutech. Když o tom přemýšlím tak až zbytečně moc. …. Jinak super když se to začne loupat.

                                  NNAVI73 - Profil | St 19.1.2022 18:35:53

                                  sccot >> příští pruty by sis měl postavit a vyvázat sám, jsi opravdu kutil Tim

                                    Nfheavy - Profil | St 19.1.2022 16:46:36

                                    sccot >> sorry ale parkety hadra🤣
                                    Edit:já su korkomil ale tohle je ...nemám slov..

                                      N˘Ö˘ Krab - Profil | St 19.1.2022 15:34:41

                                      sccot >> Nechápu proč si lidi jako ty kupují korek, hnus 👎

                                        NPindˇa - Profil | St 19.1.2022 13:25:14

                                        sccot >> Promiň, ale to je hrozný.Zničený prut😭

                                          NCronicle - Profil | St 19.1.2022 12:36:06

                                          sccot >> mal som E-Classy 5r a umýval som ich jedine mokrou hubkou na hriad..ja tieto lakované korky nikdy nepochopím..

                                            NDušan_hp - Profil | St 19.1.2022 11:40:53

                                            sccot >> když mě se ten lesklý korek nelíbí. Mám korkový Scope a udržujíi jen Prontem, radeji trochu patiny než lak :(

                                              Ndukin - Profil | St 19.1.2022 11:15:54

                                              sccot >> To vypadá skoro jako dřevo 🙂

                                                Nsccot - Profil | St 19.1.2022 10:03:58

                                                inak tieš vlastním Free Spirit pruty tak na okraj čo sa týka korkovej rukovete ja som ich namoril svetlou hnedou nalakoval kvalitným vonkajším lakom a pokoj nadlho nech sa nám s nimi parádne chytá

                                                  Nhaas - Profil | Ne 16.1.2022 19:47:44

                                                  dukin >> ale zase to pofrci dlouho to odsedis 🙉🙉🙉 nastesti vlakem uz nejezdim 😂😂😂

                                                    Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 19:44:19

                                                    haas >> 😁
                                                    No a zítra zase budou zmetky..
                                                    Tuším že budu dělat takové hřídele.
                                                    Jmenuje se to "hřídel nouze" a patří to někam do vlaku.
                                                    Tak pozor na to 😆

                                                      Nhaas - Profil | Ne 16.1.2022 18:15:51

                                                      dukin >> je to logicke po vikendu hlava s chlastu nebere a čtvrtek jsi uz naladeny na patek na ten chlast zase 😂🕺🕺ale tim jsem nemyslel ze pijes ....🙊🙈🙉

                                                        Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 13:44:13

                                                        My "nemocní" máme hold těžší život.
                                                        Kámoš si třeba koupil pruty od Century
                                                        Pruty úplně stejné, ale koncové oka každé lehce jiné (jiná série) na jednom předposlední oko mírně asi o 2 stupně vlevo.
                                                        Já chytnu, podívám a vidím 😁
                                                        On ty pruty ohlíží týden a spokojený jak želva.
                                                        Prostě takových různých "zmetků" je všude plno.
                                                        Někdo má vůbec problém si z deseti kusů vybrat a tak třeba různě prohazuje díly a zkouší. Tamten díl má špatně to, jiný tamto.
                                                        Ovsem už si třeba neuvědomí, že každý díl je ručně spasovaný a díly můžou klepat a jak toto poznat třeba neví, protože to neklepe moc a nejde to slyšet, ale třeba jen cítit při uchopení prutu ve spojce.
                                                        Pak si někdo pruty objedná a "zmetky" jsou na světě, protože mu prut jebne za spojkou.
                                                        Lidí zmetky dělají a stačí tomu blbá náhoda.
                                                        Já třeba mám problém v pondělí a občas i ve čtvrtek 😆

                                                          Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 13:27:09

                                                          haas >> Už jsem byl a prý se to horší 😆

                                                            Nhaas - Profil | Ne 16.1.2022 13:19:00

                                                            dukin >> kdy mas kamo kontrolu? 😂😂😂😂😂

                                                              Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 13:14:27

                                                              Ladis31 >>
                                                              Však v pohodě, moje psaní ber jako pohled na věc.
                                                              No blbé je, že se to stalo po záruce.
                                                              Blank jde oživit a to jakože o dost, ale to lakování by se muselo předělat. Bohužel je tam ten nápis.

                                                                Nhaas - Profil | Ne 16.1.2022 13:13:31

                                                                Ladis31 >> to nejde prelakovat u nejakeho stavece prutu ? Asi bych uvazoval bud vylecit mrzaka nebo ten prut prodat nebo vyhodit nez brecet u stojanu nad nim 😂

                                                                  NLadis31 - Profil | Ne 16.1.2022 13:03:55

                                                                  Můj problém s prutem jsem sem nedával abych dělal reklamu nebo očerňoval Kučeru.Jen mě sere , že se musím dívat ve stojanu na takového,, mrzáka,,Jinak s prutama jsem maximálně spokojený.

                                                                    Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 12:58:54

                                                                    icokarp >>
                                                                    My si jaksi nerozumíme.
                                                                    Já netvrdím že všechny dovezené pruty k nám jsou v pořádku.
                                                                    Já říkám že s takovými kusy se setkáš všude ve světě.
                                                                    Tvrdit že tady někdo vozí druhou jakost je jaksi mimo. Když to ten dotyčný nedokáže, tak jsou to jen prázdné kecy.
                                                                    Prošlo mi rukama hromada prutů koupené u nás i v zahraničí a zmetky jsou všude a věř že jestli je někdo pedant na kvalitu provedení, tak já jsem jeden z těch nejvíc postižených 😉
                                                                    Hezkou neděli

                                                                      Nicokarp - Profil | Ne 16.1.2022 11:56:39

                                                                      dukin >> Osobne som žiadal Kučeru,aby mi Hisky dôkladne on skontroloval, že som pedant na svoje veci,a poslali mi jeden prut viditelne poškodený, konkrétne tam bol vedľa oka spravený, respektíve opísaný okružok,kde pri lakovani očiek,bol prípravok silno pritlačený,bolo to v dobe výstavy v Brne,tak som išiel za ním a následne mi ho vymenil za nový a sám povedal, že nevie,ako sa to stalo,a takto by som ti vedel tieto príbehy rozprávať,ale týmto to ukončujem.😉

                                                                        Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 11:37:58

                                                                        icokarp >> To jako vážně se tu vozí horší kvalita?
                                                                        Stejný prut stejné kvality koupím třeba na Totalu, takové jsou zase mé zkušenosti.
                                                                        Je to prostě jen náhoda.
                                                                        Já v minulosti slyšel pár takových řečí od jiných prodejců, že spirity jsou předražené sračky atd.
                                                                        Na to plival kde kdo a důvod je si myslím ten, že třeba takový Eclass je jeden z nejlepších ve své ceně a kupovalo ho mraky lidí.
                                                                        No a Kučera dává minimální marži, to je druhá věc, takže na něho každý druhý nadává.
                                                                        Ještě chvíli a máme ho tady 😁

                                                                          Nicokarp - Profil | Ne 16.1.2022 11:06:14

                                                                          dukin >> Každý vieme svoje Lukáši 😉

                                                                            Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 9:56:06

                                                                            A_dam >> Evidentní to sice je, ale já jsem měl třeba v ruce tři Hiska koupené najednou a jeden z nich byl z úplně jiné série.
                                                                            Prostě někde ty pruty leží, e-shopy si je různě předávají atd.
                                                                            Century taky občas ustřelí.
                                                                            Ani objednané pruty ze zahraničí nezaručí 100% kvalitu. Anglie, Německo...
                                                                            Každý kus může vypadat jinak.
                                                                            Nebudu tu vypisovat příběhy kamarádů kteří měli nějaké problémy i s nejvyšší řadou od Century. Hiska jsem taky někde viděl bělavé kolem oček a nebyly koupené u nás.
                                                                            Tento Eclass a ještě pár dalších kusů budou výjimky z těch tisíc co se prodalo.
                                                                            Tipuju že jich bylo prodaných ještě mnohem víc. Zmetek se vždycky u všeho najde. 😉
                                                                            Nedělal bych z toho takovou vědu. Prostě smůla.

                                                                              NA_dam - Profil | Ne 16.1.2022 9:32:10

                                                                              dukin >> Je evidentné ,že jeden prút má stále ako nový a druhý je ako staré Fat boy Slimi to my robili to isté...

                                                                                Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 9:25:10

                                                                                Píšu o Eclasech a hned mi tu na ně vyskakuje reklama, to je krásně zařízené 😁
                                                                                Na Tropicu mají poslední kus 3,5lb za pěknou cenu.
                                                                                Chci se zeptat. U prvního oka vidím nějaké číslo.
                                                                                Oni to dávají už i na Eclass?
                                                                                Jsem myslel že jen hiss má sériové.

                                                                                  Ndukin - Profil | Ne 16.1.2022 9:16:08

                                                                                  Ale prd.. jaká druhá trieda.
                                                                                  Prostě trefil špatný kus to je celé.
                                                                                  Těch Eclasu se u nás a na Slovensku prodalo mraky, nebudou to jen stovky.
                                                                                  Hodně jsem jich u vody viděl a žádný problém.
                                                                                  Však píše že mu to začalo dělat až rok po záruce. To jako frajeři v UK věděli že tato várka je horší, tak to poslali sem jo?
                                                                                  No já si to nemyslím.
                                                                                  Prostě smůla na kus.

                                                                                    Nicokarp - Profil | Ne 16.1.2022 8:54:02

                                                                                    A_dam >> áno,len ja som to tu nechcel písať,len keď to kupuješ, pokiaľ blank nie je viditeľné poškodený,tak to nezistiš,ale nakupci veľmi dobre vedia, aké triedy tu dovážajú 😀

                                                                                      NA_dam - Profil | Ne 16.1.2022 8:48:52

                                                                                      icokarp >> To je druhá trieda kvality UK u nich by to nepredali tak to pošlú sem... Ja som ich nikdy neutieral po chytaní, na rieke pretažoval 170g olovamy atď...

                                                                                        Nicokarp - Profil | So 15.1.2022 21:24:27

                                                                                        Matyášek >> áno Martine,ale videl som to u kamoša, čo ich mal, tie e-class,hiskam sa toto nemôže stať 😉

                                                                                          NMatyášek - Profil | So 15.1.2022 20:59:08

                                                                                          icokarp >> Igore, ale ty máš HiS 😉

                                                                                            Nicokarp - Profil | So 15.1.2022 20:02:11

                                                                                            Ladis31 >> Môhlo sa stať niečo s tou foliou,ťažko povedať,ja po každom zmoknutí,ich len pri vode utriem,doma vytiahnem z puzdra a ešte raz poutieram a nechám ich už len voľne do druhého dňa opreté o stenu.

                                                                                              NLadis31 - Profil | So 15.1.2022 19:34:01

                                                                                              Děkuji za pomoc.Je zvláštní že se to děje jenom na jedné udici,udice používám většinou společně,při zmoknutí,balení je utírání a doma nechávám vyschnout v otevřeném futrale.

                                                                                                Nicokarp - Profil | So 15.1.2022 18:55:57

                                                                                                Ladis31 >> No nedalo mi to,teraz som dovolal z jedným stavačom,tak jednoznačne ten prút bol dlho vlhký a v puzdre,treba ho nechať veľmi dlho vysušiť,potom ho prejsť okenou a následne,čo je jemná opakujem jemná pasta na leštenie áut,tak s ňou to vylešiť,tu ide o to, že ten blank e-class,tak na ňom je zvláštna fólia, ktorá je ešte potom nastriekana,je to len u tohto typu prutu, iné to nemajú,preto je ten blank, taký zvláštny od iných,no a ja čo by som urobil,ako poslednú vec,tak existuje kanubiansky vosk a vo finále by som to pretrel z handričkou na okuliare, ináč ja takto leštim navijaky,mal som kedysi stojan od Foxa a vôbec mi nebelel, veď uvidíš, či to pomôže.😉

                                                                                                  Nclarence - Profil | So 15.1.2022 17:56:00

                                                                                                  MíraP >> Míro tohle mi dělaly Fatboy Slim

                                                                                                    NLadis31 - Profil | So 15.1.2022 16:44:13

                                                                                                    Projevilo se to cca rok po záruce,řešil jsem to s Kučerou z Anglie prý poradily otřít hadrou s přípravkem na mytí oken,,okenou,,zkoušel jsem to na části prutu výsledek žádný. Bělá,a loupe se to jen z vrchu prutu.Jsem z toho špatnej.Napadlo mě skusit přejet nejjemnějším smirglem,ale nevím nevím.Kolega ,,antosh,, to řešil také s Kučerou ti mu to něčím přetrely a výsledek žádný.

                                                                                                      NZdenal77 - Profil | So 15.1.2022 16:32:59

                                                                                                      Ladis31 >> vyreklamovat to Teda nešlo? Mě by to taky hodně vadilo.

                                                                                                        NLadis31 - Profil | So 15.1.2022 16:24:03

                                                                                                        Pruty vždy po sezoně vždy utřu čistou mokrou hadrou a uložím do origo obalu.Jsem z toho nešťastný,jeden prut je stále jako nový a druhý je jak ,,bezďák,,.

                                                                                                          NMíraP - Profil | So 15.1.2022 16:18:39

                                                                                                          Ladis31 >> mam 4 goldy a chytám v každém počasí a tohle jsem ještě neviděl. Blank po sezone vzdy osetrim tekutym Prontem a jsou jako nove.

                                                                                                            NLadis31 - Profil | So 15.1.2022 15:52:53

                                                                                                            Fotky.

                                                                                                              NLadis31 - Profil | So 15.1.2022 15:43:00

                                                                                                              Zdravím E-classaky.Mám stejný problém jako kolega ,,antosh,, viz o stránku níže.Jeden prut při dešti,mlze zbělá když je sucho tak je šedý a loupe se i když by neměly být lakované.Mám druhý prut ten je stále jako nový, projevilo se to cca po 3 roce.Řešil jsem to s Kučerou,on to řešil s Anglií a výsledek žádný.Má z vás někdo podobnou zkušenost případně prosím o radu.

                                                                                                                NZdenal77 - Profil | So 15.1.2022 10:39:47

                                                                                                                smike >> čau, mám je v 3,25lb už snad 7-8 let a dostávají vrchem spodem. Myslím že by nikdo opravdu neřekl tolik ani náhodou, opravdu pořád jako nové. A zvažuju že k nim ještě ty 2,75 koupím. Přítelkyně má ctx 2,75 a ta jemnost se mi taky hodně líbí. E class je moje srdeční záležitost. Mám i jiné pruty ale na tyhle nedám dopustit.

                                                                                                                  Nsmike - Profil | So 15.1.2022 9:31:46

                                                                                                                  trestatel >> normálně si kup ty pruty a neřeš takové píčoviny.ja jsem jim 4 roky nakládal neskutečně, v mrazu, v dešti a když šly do světa,byly furt jako nové skoro

                                                                                                                    NHájič - Profil | So 15.1.2022 9:24:32

                                                                                                                    trestatel >> Nevadí!

                                                                                                                      Ntrestatel - Profil | Pá 14.1.2022 21:28:42

                                                                                                                      Hájič >> A nevadí tam potom tá vlhkosť? Keď som mal ešte laminátové teleskopy a zle som ich vysušil po daždi, popraskali mi...

                                                                                                                        NHájič - Profil | Pá 14.1.2022 21:18:09

                                                                                                                        trestatel >> Doporučím ti spoj namočit před spojením,líp se to pak rozpojuje!A jakou silou?Tak akorát,musíš vyzkoušet!Radši přitlač,nechceš mít při náhozu půl prutu ve vodě!

                                                                                                                          NCarp Team Quattro Ne - Profil | Pá 14.1.2022 20:39:22

                                                                                                                          trestatel >> jako u teleskopů,s citem,z lehka pootáčet můžeš,a při rozdělování také pootočením

                                                                                                                            NCarp Team Quattro Ne - Profil | Pá 14.1.2022 19:59:16

                                                                                                                            A_dam >> když se to umí,tak je to sranda 👍

                                                                                                                              NA_dam - Profil | Pá 14.1.2022 19:19:35

                                                                                                                              Carp Team Quattro Ne >> Mám e clasa golda a z 2,75lb som trafil na úroveň bóje 110m prvým hodom, 0,33vlascom a 20mm guľou.

                                                                                                                              Na to CTXko by som sa pozrel ako v reále dá Mik 130metrov.

                                                                                                                                Ntrestatel - Profil | Pá 14.1.2022 18:45:41

                                                                                                                                Carp Team Quattro Ne >> vďaka :)
                                                                                                                                inak ešte jedna otázka, vopred sa ospravedlňujem, že je extrémne stupidná... doteraz som chytal na teleskopy, a neviem, ako sa spájajú delené prúty - akou silou? mám diely len pritlačiť, príp. aj pootočiť? nechcem to hneď zničiť

                                                                                                                                  NCarp Team Quattro Ne - Profil | Pá 14.1.2022 2:37:32

                                                                                                                                  trestatel >> Na videu,kde M.Kučera předváděl řady prutů FS, tak u prutu CTX 2.75lb říká, že je to prut spíše na vyvážku ale že i s touto libraží hází ke130m

                                                                                                                                    NCarp Team Quattro Ne - Profil | Pá 14.1.2022 2:32:29

                                                                                                                                    Lejboj >> souhlasím, zdolávačka i menších ryb je absolutně super

                                                                                                                                      NCarp Team Quattro Ne - Profil | Pá 14.1.2022 2:30:48

                                                                                                                                      trestatel >> jsou tam s-lite sic oka, stejně jako u Hi-S řady, úplně bez problémů.

                                                                                                                                        Ndukin - Profil | Čt 13.1.2022 19:43:11

                                                                                                                                        trestatel >> No vidíš. Tak tady to máš, Eclass je měkčí 😉
                                                                                                                                        Oka jsou na prutech tuším S-Lite.
                                                                                                                                        Problémy s nimi nejsou.

                                                                                                                                          NLejboj - Profil | Čt 13.1.2022 18:47:14

                                                                                                                                          CTX 3,25lb je na zdolavačku úplně v pohodě, cely ten blank v této ráži za ty peníze je výbornej, jak na házení tak zdolávání, mně osobně přijde E-class měkkčí. Poměr cena/výkon vynikající. Pokud bych měl měnit CTX za jinou řadu FS, tak to E-class nebude, to už Hi-S.

                                                                                                                                            Ntrestatel - Profil | Čt 13.1.2022 16:41:20

                                                                                                                                            bjwir >> 3,25 lb je asi veľa na zdolávací prút, ale v každom prípade je zaujímavé, že CTX je v tejto libráži tvrdší

                                                                                                                                              Ntrestatel - Profil | Čt 13.1.2022 16:39:02

                                                                                                                                              dukin >> Nemám veľmi možnosť si prúty vyskúšať. V kamenných obchodoch mi núkajú Delphin a boiles po záruke, už tam ani nenakupujem.
                                                                                                                                              Áno, určite je pre mňa dôležitejšia akcia prútu ako vzhľad. Sedlo zohráva rolu, ale asi dôležitejšie budú očká - má aj CTX SiC očká?
                                                                                                                                              V každom prípade vďaka za rady :)

                                                                                                                                                Nbjwir - Profil | Čt 13.1.2022 10:10:40

                                                                                                                                                Carp Team Quattro Ne >> Mám s kolegou Free spirity - Já New E-class on CTX oba máme 3,25lb . Jeho CTX jsou tvrdší, i mě se s nimi lépe nahazuje,nicméně zdolávání je úplně jiná liga u E-Classu..

                                                                                                                                                  NCarp Team Quattro Ne - Profil | Čt 13.1.2022 8:22:08

                                                                                                                                                  dukin >> mám CTX jak 2,75lb tak i 3,25lb.S eclass zkušenosti nemám ale i sám M.Kučera říká, že CTX 3,25lb má lepší odhozové vlastnosti než eclass
                                                                                                                                                  S CTX jsem nadmíru spokojen ve všech směrech