Free Spirit New E-Class

Zdravím, máte už někdo tyto proutky? Uvažuju o koupi prutů
12" 2,75lb. Prý by měly mít i více paraboličtější akci než starší modely, což je něco pro mě :o) Vypadají na obrázcích moc dobře.
Budu rád za Vaše názory. Děkuji.
Autor diskuse: dukin - Profil , 17.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

Naligator - Profil | St 2.10.2013 2:39:14

culis >> ta 50 mm vypadá na prutě líp :-)

    Nculis - Profil | Út 1.10.2013 23:05:03

    Zdar.
    Potreboval by som ešte poradit v tom nábehovom očku 40 alebo 50mm
    Vybral som si 12ft 3.25lb origoš je 40mm ale aj tá 50mm je dobrá ako to vyzerá nieje
    to na tom prute velké ???
    Díkes

      NMartin - Havířov - Profil | Út 1.10.2013 15:14:10

      Dida >> ahoj Martine, měl jsem na mysli sedla u nových modelů, asi jsem to špatně napsal.......

        NMichal Kučera - Profil | Út 1.10.2013 11:05:53

        bizonn >> ono se to nedá ve tmě dost dobře nafotit, protože když použiješ blesk, tak neuvidíš světýlko a bez blesku je velký problém, abys udělal takovou fotku, kde to světlo vynikne. myslím, že jsem se to párkrát pokoušel vyfotit a nikdy se mi to úplně nepovedlo. Koukal jsem i na facebook Free Spiritu a ani tam, i když je tam spousta krásných fotek, není fotka izotopu ve tmě. Mám je na všech prutech a i když tomu nepřikládám žádný praktický význam, je to nádherný decentní doplněk, jakýsi malý drahokam zabudovaný v prutu. Zvláš´t v noci to působí nesmírně efektně...

          NFranc49 - Profil | Út 1.10.2013 10:01:15

          Taky mam new eclas 12 à 3,5lbs super pruty:-):-):-)

            NDida - Profil | Út 1.10.2013 7:24:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Martin - Havířov >> s tím sedlem u těch starejch pravdu nemáš, to bylo šméčko, ale jinak pruty pěkné. Přikládám foto starejch modelů po tuningu, ted to je teprve super prut.

              Nculis - Profil | Po 30.9.2013 23:22:19

              Martin - Havířov >>
              Dik za vyjadrenie.Chlapy chcel by som poprosiť kto má tieto pruty a býva poblíž ja som z pomoraví od Hodonína z Holíča že by sme sa mohli spojiť a pozrel by som sa aspon na ne,lebo nikde na okolí tieto pruty v prodajnach niesú .Apsolvoval by som cestu aj do okolia Brna.Dík.

                NMartin - Havířov - Profil | Po 30.9.2013 18:06:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                culis >> ahoj, hele jsem vlastník nových e-classů 12ft 2,75lb a jsou to opravdu parádní hůlky. V této ceně, jsem zatím lepší v ruce neměl. Ty 2,75lb bych volil na hody do vzdálenosti 100m. Používám olovo 90-100gr a v pohodě to zvládají. Pokud potřebuješ házet za 110m hranici, tak si vem určitě 3,25lb. Očka neřeš a to ti říkám zodpovědně. Kolega má ty první modely už více, jak 3 roky a chytá stabilně na šňůry. Na očku nepoznáš žádné opotřebení !! Sedlo navijáku bezproblémové. Naviják drží, jako přibitý a nic se neviklá a neuvolňuje. Za sebe i ti tyto pruty vřele doporučuji

                  Nculis - Profil | Po 30.9.2013 11:16:20

                  Zdar .
                  Niekde som čítal aj o sedle na naviják, že sa stále odťahuje matka.

                    Naligator - Profil | Ne 29.9.2013 22:26:04

                    culis >> není tuhá, i s 3,25lb jsem se zatím neodvážil pořádně rozmáchnout, takže s 2,75 lb si to nedovedu představit.Záleží jak a kde chytáš.Já používám 80-100g olova+PVA, takže na to je 3,25lb ideální.Podle mě, je lepší mít v prutu nějakou rezervu.A zdolávání je ok, vychutnáš si i kapry okolo 50 cm.... Navíc časem se ten prut jakoby ,, vyšvihá a trochu ,,změkne,,

                      Nculis - Profil | Ne 29.9.2013 21:52:49

                      A ako to je z nahadzovaním a zdolávaním neje ta 3,25 lb tuhá nemal by som ísť radšej bo 2,75 lb ???

                        Naligator - Profil | Ne 29.9.2013 20:26:50

                        culis >> 12´´ 3,25 lb + 50 mm naváděcí očko - luxus

                          Nculis - Profil | Ne 29.9.2013 12:09:14

                          driver >>
                          Zdar sú tam FUJI SIC očka lebo na druhom fore píšu ze sú tam Alps SiC-lit
                          tak neviem je to dôležité tie FUJI očka.A ešte.
                          Mám dilemu tak sa obraciam na Vás ktorí máte tieto pruty
                          aké si zakúpiť či 12" 2,75lb alebo 12" 3,25lb aby bol kompromis
                          medzi nahadzovaním a aj zdolávaním aj aj to očko je potrebné
                          50mm chcel by som to spárovať z navijákmi Naviják Ultegra XS-B 10000
                          Ďakujem za odpovede

                            Nculis - Profil | Ne 29.9.2013 11:44:14

                            Zdar.

                            Mám dilemu tak sa obraciam na Vás ktorí máte tieto pruty
                            aké si zakúpiť či 12" 2,75lb alebo 12" 3,25lb aby bol kompromis
                            medzi nahadzovaním a aj zdolávaním aj aj to očko je potrebné
                            50mm chcel by som to spárovať z navijákmi Naviják Ultegra XS-B 10000
                            Ďakujem za odpovede

                              Ndukin - Profil | St 14.8.2013 14:38:16

                              bizonn >> No, fotku bych tu taky rád viděl :o)

                                NMichal-R - Profil | Ne 11.8.2013 15:33:38

                                bizonn >> foto nemám,ale svítí to přibližně jak světluška.Ani málo ani moc.

                                  Nbizonn - Profil | Ne 11.8.2013 12:49:17

                                  knedlik1 >>
                                  jen bych chtel vedet jak to ve skutecnosti vypada a hlavne jak moc to v noci sviti.Aby to nebyla jen nejaka bludicka.Za ty penize ocekavam ,ze to svitit bude dobre.Necekam sice zazraky ale v noci se.to hodi i takova blbost !
                                  Snad nekdo posle foto...

                                    Nknedlik1 - Profil | Ne 11.8.2013 12:28:37

                                    bizonn >> proc si chces z tak peknejch prutu udelat kolotocarskou atrakci??

                                      Nbizonn - Profil | Ne 11.8.2013 12:09:16

                                      Zdar.mate nekdo foto techto isotopu jak vypadaji v sedle techto proutku ?
                                      Hodte nekdo foto

                                        NCronicle - Profil | Út 6.8.2013 14:47:02

                                        dukin >> Nie som si úplne istý tou značkou, ale isotopy vyzerajú úplne rovnako. Pasujú tam presne, môžem pridať aj foto, ale až keď prídem domov z práce. Životnosť im dávam tam max. 5 rokov, napriek tomu, že výrobcovia uvádzajú na isotopy až do 20r.