Free Spirit New E-Class

Zdravím, máte už někdo tyto proutky? Uvažuju o koupi prutů
12" 2,75lb. Prý by měly mít i více paraboličtější akci než starší modely, což je něco pro mě :o) Vypadají na obrázcích moc dobře.
Budu rád za Vaše názory. Děkuji.
Autor diskuse: dukin - Profil , 17.8.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

dukin - Profil | Út 6.8.2013 14:37:11

Cronicle >> Aha, už koukám na odkaz. Pasovaly tam přesně? jakože abych je tam mohl mít museli by pasovat :o) na nepřesnosti moc nejsem :o)

    dukin - Profil | Út 6.8.2013 14:35:25

    Cronicle >> Ty izotopy máš od M.K. ? Mě osobně se tam ta drážka nelíbí ale kdyby tam byly nezlobil bych se :o) jak dlouho vydrží svítit?

      Cronicle - Profil | Út 6.8.2013 9:33:06

      bizonn >> Ja som si tam dal tuším tieto: http://www.esox-rybar.sk/doplnky/esox-vecne-svetlo.​html

        Michal-R - Profil | Út 6.8.2013 8:50:57

        bizonn >> Má je Michal Kučera a je to sada na e-class.

          bizonn - Profil | Po 5.8.2013 21:46:41

          Mate info kde tyhle isotopy koupit ? Nevim zda je to universalni nebo jsou jen na e-class zvlast.
          Hodte nekdo info.Diky

            Cronicle - Profil | Po 5.8.2013 18:54:49

            CT Timata >> Sú noci, kedy sieti mesiac, že pomaly nepotrebuješ čelovku, ale sú aj také noci, kedy ledva vidím na 3 kroky, btw. nosím okuliare, ale bez nich sa mi aj moja priateľka zdá krajšia :D

            Ja by som isotopy uvítal aj na tých druhých prútoch..

              CT Timata - Profil | Po 5.8.2013 18:51:31

              Cronicle >> vyzera to pekne v noci, ale ked je zaber, tak vies aj po tme, kde mas prut :-). Ja som to mal spirity asi 5 sezon a teraz mam ine pruty bez izotopov a nevidim v tom ziadny rozdiel v praktickosti, hned som si zvykol. Ale ako som pisal, vyzera to pekne v noci, decentne svetlo.

                Cronicle - Profil | Po 5.8.2013 18:24:49

                dukin >> Ja tam mám isotopy a je to celkom užitočná pomôcka, keď vybehneš bez čelovky k jazde :) Mám síce svetlo v bivaku reagujúce na pohyb, ale prúty neosvetľujem..Spočiatku sa mi tie isotopy zdali ako zbytočný luxus, ale teraz by som si to bez nich nevedel predstaviť. Aj vo swingroch mám isotopy, nie je to prehnane osvetľujúce pri zábere, ako diódové swingre, ktoré sa rozblikajú ako svetielka na vianočnom stromčeku :) Mám ešte druhý pár prútov a tam mi ten isotop chýba, pretože nemajú drážku..

                  dukin - Profil | Po 5.8.2013 17:34:46

                  bizonn >> Tak bych to nejspíše řešil tím izotopem, domluve se s M.K. ať Ti je sezežne. Rovnou tři samozřejmě :o)

                  Můj názor je ten že tam klidně ta drážka vůbec nemusela být.

                    bizonn - Profil | Po 5.8.2013 16:30:42

                    uz jsem mluvil s michalem kucerou a po domluve ,mohu pruty reklamovat ,zalepi me to nejakym dvouslozkovym lepidlem a hotovo,jenze když si vse spoctu ,postovne balne atd.tak me to vyjde levneji když si to udelam sam a koupim nejaky silikonovy ciry tmel ci nejake lepidlo,ktere se cca pohybuje kolem 100,-
                    Rikal ,ze se stim nesetkal ale pro klid duse ,zatmelit at mam klid,jinac kdybych to nechal byt na pokoji tak jak to je,ze by se tomu nejak taky nemelo uskodit!
                    ted si třeba vzpomenu na stare casy kdy jsem chytal na teleskopy a tam se do nich neustale dostavala voda po desti a prutum se nic nikdy nestalo ani za pet let,cili jsem spokojen s odpovedi ,koupim nejaky silikon a trochu jej tam maznu a budu mit klid !!! at vam to frci ...cusek

                      Cronicle - Profil | Po 5.8.2013 16:05:04

                      bizonn >> asi by som tam kápol kúsok sekunďáku, nech ju zalepí a vlož si tam isotop

                        bizonn - Profil | Po 5.8.2013 15:34:52

                        dukin >> .
                        mam je koupeny letos koncem brezna a samo,ze z netu.Jen jsem si toho vsiml az tento tyden,kdy jsem proutky balil po konci rybolovu.
                        Ono to jen tak nejde videt jelikoz je to opravdu malinkata dirka ale kdyz vim kde se mam ted podivat,tak me to stve!
                        Ani pri koupi techto prutu jsem si toho nevsiml!Ale jinac jsou to proutky luxusni !
                        M.Kucera se mi ozve co nejdriv,je ted nekde mimo,pak napisu co a jak jsem dopadl.
                        Zdarec

                          dukin - Profil | Po 5.8.2013 15:20:58

                          bizonn >> Ty pruty Ti přišly teď někdy? jak dlouho je máš? určitě reklamace, zvlášť když sis je objednával z netu. Není o čem diskutovat, uznat Ti to musí. Napiš tu potom jak jsi dopadl.

                            bizonn - Profil | Po 5.8.2013 14:27:26

                            dukin - 5.8.2013 10:28:34
                            Ok diky.Spojim se jeste s M.Kučerou a uvidim co mi jeste na to řekne.

                              dukin - Profil | Po 5.8.2013 10:28:34

                              bizonn >> To určitě reklamuj, bude se tam držet voda. Nevím jak je prut stavěný, jestli je sedlo průchozí do celé delký prutu ale prostě vlhkost by tam být neměla. Navíc to jde asi dobře vidět :o)
                              Pruty očistím měkkým vlhkým hadříkem. Od novoty bylo vše OK. ale po pár vycházkách začaly pruty jakoby flekatět a matnět. Při výrobě je na něj nanášeno prý nějaké silikonové leštidlo které ale docela brzo zmizí. Já to pořešil tak, že jsem si na hadřík kápl silikonovou vazelínu, jemnou čirou. Rozleštil a prut vypadá o mnoho lépe. Toto můžu doporučit. Jinak Pronto atd. raději nezkoušet, kdo ví co to s tím blankem dělá..

                                bizonn - Profil | So 3.8.2013 16:23:44

                                Chci se zeptat,cim cistite pruty po akci,mate nejake spesl spreje nebo jen hadrem a vodou prelestite?

                                  bizonn - Profil | Pá 2.8.2013 20:49:29

                                  Zdarec.
                                  Chci se zeptat na tuto vyfrezovanou drazku-zrejme tam patri izotop./mam takove tuseni/
                                  Na dvou prutech mam vse o.k ale na tretim proutku v drazce tohoto izotopu mam malinkatou dirku cca 2 mm.
                                  Uskodim nejakym způsobem tomu proutku-treba voda/dest/?
                                  Způsobeno bylo zrejme pri vyrobe !!!
                                  Nebo mam to reklamovat?
                                  Nebo to tam taky nekteri z vas take mate a nemate stim problem?
                                  Diky vsem za info ...

                                    caprinus - Profil | Ne 21.7.2013 8:51:32

                                    Chlapi, nevíte náhodou, jestli má E-class ve všech librážích a délkách 3,66 m stejně dlouhou rukojeť? Myslím tím je rozdíl v délce rukojeti u 2,75 lb a 3,25 lb? Mám je ve 2,75 lb a 3,66 m a ta rukojeť je na můj vkus kratší - ze začátku mi to trochu vadilo, ale už jsem si zvykl :) Ptám se jen ze zvědavosti. Díky.

                                      Dida - Profil | Pá 19.7.2013 23:33:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      caprinus >> posílám pár detailů

                                        caprinus - Profil | Pá 19.7.2013 15:19:11

                                        Dida >> dej sem prosím více fotek, ať máme inspiraci - rukojeť, koncovky...