výroba backleadu a jeho váha

Prosím o radu, jakou váhu olova zvolit pro domácí výrobu backleadu?
Autor diskuse: Davve - Profil , 31.7.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
56 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NFishmanAlda - Profil | Út 2.10.2012 10:57:42

Davve - >> ahoj koukni se do rubriky články a tam je podrobný návod na jednoduché přední olovo http://www.fanatikcarp.717.cz/

    NMiras - Profil | Út 2.10.2012 10:28:04

    osud >> když použiješ dostatečně tenkou gumičku, tak vypadne jen šutr a sponka i s gumou zůstane na vlasci.

      Nosud - Profil | Út 2.10.2012 9:57:14

      Baťour >> vlasce atd sice ne to neovlivníš ale to se ovlivnit dá.Nemám ti to za zlé dokonce níže jsem psal že dobře vymyšlené účinné a levné

        NBaťour - Profil | Po 1.10.2012 21:07:01

        osud >> Nikdo tě nenutí abys to použival vše z rybařiny zavěsky vlasce atd taky používáš nebo pokaždé co něco urveš se pro to potápíš myslím že né .

          Nosud - Profil | Po 1.10.2012 20:32:24

          Baťour >> ale jinak dobře vymyšlené levné a učinné

            Nosud - Profil | Po 1.10.2012 20:31:20

            Baťour >> jo ale kovové sponky a guma neshnije, trošku na uváženou ne?rovnou můžeš učit děti hod vajgla do vody ona to odnese.

              NBaťour - Profil | Po 1.10.2012 19:45:33

              osud >> jo ale to mi nevadí gumičky a sponky stojí pakatel.

                Nosud - Profil | Po 1.10.2012 17:55:55

                Baťour >> ahoj při záseku ale příjdeš i ooo sponku a gumku, ne?

                  NwillIam - Profil | Pá 3.8.2012 16:35:44

                  Miras >> přesně tak :)

                    NMiras - Profil | Pá 3.8.2012 10:52:15

                    willIam >> Pak nepotřebuješ šutr na gumě.

                      NwillIam - Profil | Pá 3.8.2012 10:43:48

                      Miras >> ne to nehytam

                        Noskus - Profil | Pá 3.8.2012 10:38:30

                        jurasoft >> jj taky jsem i to stalo tý woe z 270m asi 3/4kilový šutr,paráda...

                          Noskus - Profil | Pá 3.8.2012 10:34:24

                          jurasoft >> jj jasně ,je to o přitáhnutí šutru ke břehu .-)) mám také samo domo zadní olova ,ale ještě jsem je abych řekl pravdu nepoužil

                            Noskus - Profil | Pá 3.8.2012 10:30:52

                            jurasoft >> jj dá ,ale používám jen při vyvážce...

                              Noskus - Profil | Pá 3.8.2012 10:28:13

                              jurasoft >> ty nemáš vypíénací závěsky od CARP R US??

                                NMiras - Profil | Pá 3.8.2012 10:22:36

                                jurasoft >> Mám za to, že jsi nepochopil oč tu jde. Není to o tom, že by šutříky na sponce měly zcela nahrazovat třeba vypínací Foxíky. Měly by je nahradit především v situaci, kdy hrozí ztráta drahého Foxíku, který zapadne do kamenů a uvízne (např. Labe, Orlík apod.).
                                BTW. sehnat vhodné šutry až tak velký problém není - ve většině stavebnin a některých větších zahradnických potřebách mívají haldu balvanů, ze které si snadno můžeš vybrat šutry vhodného tvaru i váhy.

                                  NBendour - Profil | Pá 3.8.2012 10:14:02

                                  úplně nejlepší co ti dokážu poradit kup si časopis kaprománie červenec srpen a uvidíš jak udělat becklead z kapppprového olovo použiješ kprové olovo tak 80 gram vyvrtááš uprostřed díru a jako klip použiješ klip ze starého svingeru a uvidíš moc se mi to líbilo

                                    NFishky - Profil | Pá 3.8.2012 10:10:02

                                    Miras >> jo tohle věřím, že by dobře fungovalo a na sezonu by stačilo pár sponek a gumiček a šmitec, ale podle fotek níže to spíš vypadá, že kluci pravidelně vykoupí sponky a končí to i s kousky starých duší na dně řek a rybníků.

                                      NMiras - Profil | Pá 3.8.2012 10:06:27

                                      Fishky >> Každý si to asi upraví po svém, mě vyhovuje způsob, který popisuješ ty.

                                        NFishky - Profil | Pá 3.8.2012 9:40:23

                                        ...ty šutry na gumě - to co nadhoz, to guma se sponkou v čudu? Být to na tenké gumce, tak by padnul nejspíš jen šutr, ale takhle to zůstane ve vodě celé?

                                          NMiras - Profil | Pá 3.8.2012 9:32:21

                                          jurasoft >> Tak si představuj dál, ale občas to prosím prolož i praxí - budeš velmi překvapen.

                                            NMiras - Profil | Pá 3.8.2012 9:11:23

                                            willIam >> Asi moc nechytáš na revírech s kamennými náspy, co?

                                              NMiras - Profil | Pá 3.8.2012 9:09:55

                                              jurasoft >> Zase jenom teoretizuješ.

                                                Nmexik - Profil | Pá 3.8.2012 8:00:53

                                                jurasoft >> nepoužívám šutr, ale ilovo, tak 20g. Problém je, když ti to uvazne mezi sutry, tak se ti to otevře, případně při zdolavani, se to tak dlouho točí, až to odpadne.

                                                  NwillIam - Profil | Pá 3.8.2012 6:21:42

                                                  oskus >> Lepší je to v tom že se s tim nemusim dělat a funkčnost je ozkoušená. A nekupuješ to každý měsíc tak prostě udělam jednorázovou investici a mám klid.

                                                    Nmexik - Profil | St 1.8.2012 8:45:08

                                                    Miras >> tak to sbirej, budeme to prodávat v pytlíku po třech kusech. Dáme na to nápis vyrobeno v UK a vyděláme ranec;o))

                                                      NMiras - Profil | St 1.8.2012 8:23:31

                                                      mexik >> Tak to máš říct - u nás to vyhazujeme:-)

                                                        Nozon - Profil | Út 31.7.2012 21:52:10

                                                        Pallermo >> :D tak aspon ze som pomohol:D

                                                          NPallermo - Profil | Út 31.7.2012 21:32:02

                                                          ozon >> tak tohle mi prislo z anglie jako gratiz 20 kusu kdyz sem tam kupova sadu zavesek obratliku prevleku a hadicek a ja furt na co to je ted uz to vim a budu to pouzivat :D

                                                            NHeri - Profil | Út 31.7.2012 20:47:52

                                                            Baťour >> mas recht,delam to zrovnatak a spokojenost....

                                                              Nozon - Profil | Út 31.7.2012 20:44:06

                                                              Davve - >> Ja použivam tieto od MADU kupim do toho 30g olovko zavesne a hotovo malo kedy odpadne staci ked tu gumicku das trochu vyssie:)

                                                                Noskus - Profil | Út 31.7.2012 20:06:59

                                                                willIam >> a co je na tom lepšího?,Dát za tři olova 9kil??paráda

                                                                  NBaťour - Profil | Út 31.7.2012 19:42:11

                                                                  Tak to řeším já a funguje to supr :-)

                                                                    Nmexik - Profil | Út 31.7.2012 19:12:47

                                                                    mipa >> i tak se to dá říct:))

                                                                      Nmipa - Profil | Út 31.7.2012 19:11:46

                                                                      mexik >> a nebo je hold jen přemísťuješ z místa nadbytku do místa nedostatku ... záleží na úhlu pohledu :-)))

                                                                        Nmexik - Profil | Út 31.7.2012 19:01:41

                                                                        Tomajo >> tohle pořekadlo spíš platí v poslanecké sněmovně;o))

                                                                          NTomajo - Profil | Út 31.7.2012 18:54:36

                                                                          mexik >> no jo hold pod svicnem je nejvetsi tma :-)

                                                                            Nmexik - Profil | Út 31.7.2012 18:52:23

                                                                            Tomajo >> Já si je jen půjčuji;o))

                                                                              NTomajo - Profil | Út 31.7.2012 18:33:02

                                                                              mexik >> jak muzes jako organ krast v praci sponky? No fuj :-)

                                                                                Nmexik - Profil | Út 31.7.2012 18:19:34

                                                                                Miras >> pravdu díž..v práci už se ptali, kam furt mizí ty sponky:o))

                                                                                  NwillIam - Profil | Út 31.7.2012 18:19:26

                                                                                  Lepší než to vyrábět je to koupit a mám to bez starostí používám ty lehčí http://www.kaprarina.cz//kp908/Zpetne-olovo-Fox-Cap​tive-back-leads.aspx

                                                                                    NMiras - Profil | Út 31.7.2012 16:26:45

                                                                                    mipa >> :-)

                                                                                      Nmipa - Profil | Út 31.7.2012 16:13:33

                                                                                      Miras >> ... však ti "blahořečím" ... :-)))

                                                                                        NMiras - Profil | Út 31.7.2012 15:24:16

                                                                                        mipa >> Kurňa, že jsem si to tenkrát nenechal patentovat, teď už tuhle fintu používá půlka mrku:-)

                                                                                          Nmipa - Profil | Út 31.7.2012 15:06:57

                                                                                          Davve - >> BL používám již dlouho a od jisté doby je již nenakupuji a "vyrábím" si je ... gramáž si určuji sám, jsou téměř zadarmo, hotové coby dup a tak jejich ztráta vůbec nebolí ... snad jen, že nejsou vypínací, ale přesto funkční - prostě něco za něco :-)))

                                                                                            NHermis_s - Profil | Út 31.7.2012 14:38:43

                                                                                            vikikaca >> diky

                                                                                              Nvikikaca - Profil | Út 31.7.2012 14:31:10

                                                                                              Hermis_s >> DOC 100krát 80 cm mám jí tady z bazaru za 300 kč, ale nedoporučuji.

                                                                                                NHermis_s - Profil | Út 31.7.2012 14:24:30

                                                                                                vikikaca >> Pod ryby,co mas na fotkach.

                                                                                                  NBraun - Profil | Út 31.7.2012 13:57:29

                                                                                                  Tady je par fotek z me domaci vyroby http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=518164

                                                                                                    Nvikikaca - Profil | Út 31.7.2012 13:57:15

                                                                                                    Hermis_s >> jakou podložku?

                                                                                                      NHermis_s - Profil | Út 31.7.2012 13:51:07

                                                                                                      vikikaca >> Co to mas za podlozku prosim te?

                                                                                                        Nosud - Profil | Út 31.7.2012 13:46:28

                                                                                                        vikikaca >> já osobně jej používám jen v případě že jedu s kámoši a chytáme 3-4 lidi vedle sebe a máme jen jednu loď.TAk když přejíždíme před pruty mám zadní olovo a nikdo mě nezamotá a ani nestáhne sondou .Nebo při zdolávačkách když jsou pruty blízko sobě tak mě kolegová ryba nezamotá a pod....jde mi čistě jen o prvních 5 -10 metrů vlasce před špičkou.Jinak v tom nic nehledáma az jiného důvosu nepoužívám

                                                                                                          Nvikikaca - Profil | Út 31.7.2012 13:36:43

                                                                                                          osud >> tobě se to zadní olovo osvědčilo?

                                                                                                            Nosud - Profil | Út 31.7.2012 13:30:05

                                                                                                            pro představu zde najdeš v jakých gramážích se prodává.Já osobně používám o váze 40g. http://www.zbozi.cz/?q=back+lead
                                                                                                            snad ti to pomůže