- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Amuři u břehu
Dobrý den, já bych se chtěl zeptat jedzím každý ráno na zatopený lom, chytám tam kapřiky okolo 35-45..Ale každý ráno připlouvají ke břehu do řas amuři okolo 60-70 cm Neví někdo jak na ně ?
Autor diskuse: venca731 - Profil , 24.7.2012 kaprařina - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
28x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Ngoter - Profil | St 29.5.2013 22:59:18
Základ je, vzít si polaryzačky a sledovat čím se živí. Jednou úplnou náhodou jsem spatřil hejno amurů, kolem 60cm , tak 4 metry od břehu spásat se na jehnědách. tak jsem navázal splávek pod něho hned olůvko, pak metr návazec, vlezl jsem mezi vrby, a šup ho tam.. bez hnutí jsem vydržel pár minut a už se proutek ohýbal :)
Nlibec77 - Profil | St 29.5.2013 22:52:05
poky82 >> Já dám k návnadě vždy jednu lopatku a bohatě to stačí!
NFidisak - Profil | St 29.5.2013 22:42:11
venca731 - >> Jestli je to hodně u břehu třeba do 3 metrů, tak bych udělal to nejjednodušší a navázal bych na kmenovej vlasec koncovej silon a na něj háček. Bez jakékoli bubliny, nebo zátěže. Rohlík, nebo chleba ti tam doletí a amur nebude mít moc velký důvod se obávat léčky.
Další možnost je pokud je tam přijatelná hloubka, tak okolo travin nakrmit kuku a zkusit, jestli nenajednou na dno. (ale to bych asi moc nedoporučoval, jelikož kapr bude rychlejší)
Zkus to vyselektovat třeba třešněmi. (ale momentálně teď 29.5. jich ještě není moc).
Párkrát jsem amura chytil na jahodu z konzervy, nebo broskev.
Návazec klasicky průběžka, aby mu nic nevadilo a nepustil to. Hlavně si dávat bacha, aby jsi nedělal hluk, protože když se poplaší hejno amurů, tak tam třeba celý den nenajede. No a u břehu povolená brzda :)
Další možnost je pokud je tam přijatelná hloubka, tak okolo travin nakrmit kuku a zkusit, jestli nenajednou na dno. (ale to bych asi moc nedoporučoval, jelikož kapr bude rychlejší)
Zkus to vyselektovat třeba třešněmi. (ale momentálně teď 29.5. jich ještě není moc).
Párkrát jsem amura chytil na jahodu z konzervy, nebo broskev.
Návazec klasicky průběžka, aby mu nic nevadilo a nepustil to. Hlavně si dávat bacha, aby jsi nedělal hluk, protože když se poplaší hejno amurů, tak tam třeba celý den nenajede. No a u břehu povolená brzda :)
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:40:45
Laci33 >> Pšenici jsem párkrát použil, ječmen ještě ne. Někdy zkusím, díky za tip.
Njehla - Profil | St 29.5.2013 22:36:57
..a co tohle, přátelé? :-)))
http://jehla-hamsterflyfishing.blogspot.cz/2012/10/silencuv-vazaci-koutek-5.html
původně na jinou cílovou rybu, ale je to amurobijka...:-)))
http://jehla-hamsterflyfishing.blogspot.cz/2012/10/silencuv-vazaci-koutek-5.html
původně na jinou cílovou rybu, ale je to amurobijka...:-)))
NLaci33 - Profil | St 29.5.2013 22:36:42
poky82 >> Skus naklicit jacmen cca 6dni aby mali zrna tak5mm klicky a fuzyki .Mne sa to velmi osvedcilo na nitku das 10zrn naviazes ako bojle a cakas .
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:13:00
libec77 >> Je pravda, že každej má svou metodu, ale jak píšeš není potřeba to přehánět s krmením. Já je chytám a nekrmím vůbec.
Nlibec77 - Profil | St 29.5.2013 22:09:59
poky82 >> 50 kg kuku tam nasypu za 3 výpravy a to chytím za výpravu tak 8 amurů a kolem 6 mě spadne.
Kamoši chytali taky takovým způsobem a bez úspěchu.
Každej na to má svoji metodu.
Kamoši chytali taky takovým způsobem a bez úspěchu.
Každej na to má svoji metodu.
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 22:06:03
venca731 - >> Pokud víš, kam se Amuři jezdí krmit, tak máš vyhráno. Pokud budeš na místě opravdu potichu, tak je mužeš chytat i 5 metrů před sebou. Jinak základ je , že pokud chytám amury, tak nedávám nástrahu co veme jiná ryba. Chce to klid. Pokud dám rohlík a vemě mě kapr, nebo něco jiného, tak se s amurama můžu na nějakou dobu rozloučit a to nechci. Takže pokud jezdí do řas, tak zkusím nastražit ty řasi. Kouknu u břehu jestli tam je rákos, koukni na konečky co jdou do vody zdali jsou natrhaný. Pokud jo, tak se ti tam krměj i tím rákosem a mužeš použít i ten. Ono radit, když to člověk nevidí je těžké. Já u břehu, kde je mělko používám lehké olůvko ( max 20g) aby neudělalo moc hluku. Návazec mám klidně i 1m dlouhej. Potom už jde o to rozhodnout se pro nástrahu a jestli budu chytat u hladiny, na dně nebo ve sloupci. Dobré je taky umístit nástrahu tak aby byla tak 10cm pod hladinou. Neházej to přímo do těch řas, ale tak půl metru před ně. No a pak už jenom čekej. Pokud je hloubka, tak použij splávek. Závaží dej těsně pod něj. Ani nemusíš ten splávek mít vyváženej. Jde jen o to abys dohodil na místo. No a délkou návazce si urči hloubku. Pokud dáš kus rákosu tak poplave a tam se neboj dát návazec klidně 1m i víc. Amur k romu bude mít větší důvěru.
Potom je ještě jedna možnost. Začít si krmit. Mužeš použít kuku nebo nějaké ovoce. Ale tady pak je musíš na to naučit. Pokud budeš dávat kuku, tak aspoň 4 zrna aby to nevzala malá ryba a nepoplašila ti to.
Tak ať se daří
Potom je ještě jedna možnost. Začít si krmit. Mužeš použít kuku nebo nějaké ovoce. Ale tady pak je musíš na to naučit. Pokud budeš dávat kuku, tak aspoň 4 zrna aby to nevzala malá ryba a nepoplašila ti to.
Tak ať se daří
Nretrívr - Profil | St 29.5.2013 21:53:43
venca731 - >> Amur je složitej, já na housku velké úspěchy. Dej jediný pozor, až ho budeš tahat , tak buď připraven. Lidí, co chytili velký amury bylo hodně a vytáhlo jich to mi minum. Amur u břehu je střela, tedy neřízená. Vím o čem mluvím.Snad mi přije těžší vyndat, než ulovit. Lovu zdar.Nic víc, nic míň.
Npoky82 - Profil | St 29.5.2013 21:37:35
Ma_verick >> Zamysli se trošku chlape. Věk už na to máš. Koukni jak je velká řeka Pád a jak je asik tak velký ten lom co. Trošku toho rozumu u té vody.
Nneutral - Profil | St 29.5.2013 20:59:58
svaca >> To jakožeby někdo od LK Boys poradil a vedlo by to k uspěchu...?Vždyť ty jejich kuličky jsou tak užasné,že chytají samy,ti Boys o chytání přece nic neví...:))
Nčervik7 - Profil | St 29.5.2013 20:57:03
davos.h >> Ahoj,když budeš chtít radu jak chytat na té vodě co máš tu fotku amury tak napiš do SZ.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NProdukty firmy Sportcarp179
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NLexikon boilies komponentů901
NKrátkodobá kaprařina x9945
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NJak na odlévání olova?856
NŠtěrkovna Hlučín1013
NDomácí swinger - výroba624
NCcMoore a vše kolem něj3769
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













