NMichal - Profil | Po 16.7.2012 22:28:15
JAF >> tak to je dvojitá škoda :-((
NJAF - Profil | Po 16.7.2012 22:04:37
ZN >> už nikdy.
Franta si vzal recept s sebou.
smutnej smajlik.
NZN - Profil | Po 16.7.2012 21:51:23
před chvílí jsem našel jsem tuto otázku a pro jistotu ji ani nebudu pročítat pozpátku. Ale, JAFíku, co křen? Nebyl by? :-)
Nhovadoz - Profil | Po 16.7.2012 21:48:38
Mrknato >> Asi ne, je to podobný, jako když někdo chytá s mušákem a dá si tam gumu. Ale abys mě špatně nepochopil, já nemám nic proti chytání se streamerem na přívlačáku.
NMrknato - Profil | Po 16.7.2012 20:18:41
hovadoz >> Asi neřešíme rozdíl trojháku na plechu s jednoháčkem na streamru. Zmínil jsem ten samý streamer na echt muškařáku a na přívlačáku, či feeedru. Vyhláška rozděluje rybolovné metody "mouchu a vláčku" podle použité nástrahy, a ne udice.
Asi tu nikdo tento paradox nedokáže vysvětlit, protože to racionálně vysvětlit nelze.....
Nhovadoz - Profil | Po 16.7.2012 19:54:50
Mrknato >> Nevím co je to kaprařina WaM. Já taky chytám na streamery a to i na MP, už dva roky nemám P povolenku. Dřív jsem chytal dost i na přívlač, a pokud na třpytky, nebo woblery nedáš jednoháčky bez protihrotu, tak můžu zcela jednoznačně prohlásit, že na streamer a to ať na mušáku, nebo přívlačáku zhuntuješ ryb neporovnatelně míň.
NMrknato - Profil | Po 16.7.2012 8:20:32
Sintrix >> Myslím si, že každá situace, i nedobrá, se dá využít a zneužít. Stala se nehoda na Fukušimě a celý svět se odvrací od atomu a dává zelenou jiným "teroristům" téže barvy. V rybařině máme fenomén, málo vody v řekách a také ty, co si rozsvítili "zelené BP" a chtějí se pomocí nich vyvést .....
NSintrix - Profil | Po 16.7.2012 8:11:02
Mrknato >> Něco na tvých slovech je. Já sice většinou muškařím, ale občas si vyjdu sednout na kapra, nebo se projdu s vláčákem. Moje stýmry jsou malé a lehoučké, tedy až na pár vyjímek (ty mám právě na vláčák). Při čtení starých knížek se divím, jak to těm našim dědkům krásně fungovalo i bez těch CHaP, K70, čistě muškařských úseků a podobně.
NMrknato - Profil | Po 16.7.2012 7:24:13
hovadoz >> Což o to, krásná a aktivní je. Poslední dobou mám ale pocit, že ze všech rybolovných způsobů, začíná na MP válcovat všechny WaM kaprařina a na P právě muškařina. Např. u nás ve Vč. na obou Orlicích převládají muškařská pásma, tzn. že na těchto revírech a úsecích je dovoleno pouze muškařit a ve finále tam všíchni tahají strýmrd echt muškařským cajkem........Je to otázka vkusu, ale strýmr raději tahám UL vláčákem. Krásná, ale panovačná začíná být, nebo spíše ti, kteří mají takové sklony.....
Nhovadoz - Profil | Po 16.7.2012 6:45:32
Mrknato >> Stejně si myslím, že jsme blázni. podívej na kapraře, ten jede na 3 dny k vodě, a když se neožere pod bivakem, tak přijede i odpočatej. Jeď chytat na 3 dny intenzivně s muškou, a uvidíme jak budeš po 1000 hodech a 50 nachozenejch km odpočatej. Ale o tom to je. Muškařina je prostě krásná a aktivní rybařina. :-))
NMrknato - Profil | Po 16.7.2012 6:34:32
hovadoz >> Muškař je normální rybář, lovící po svém a stejně jako např. u kaprařů zaleží kde a na jaké narazíš. Rybáři na MRKu jsou velmi svérázná množina a proto svérázné názory. Z toho plynou i svérázné otázky.
Nhovadoz - Profil | Po 16.7.2012 6:30:20
strejka >> Viděl si ho někdy v akci? Já jo, a řeknu ti, že Drápalík je sice zapálenej muškař, ale né s velkým M.:-)) Je ale pravda, že má rybaření rád, to je důležitější, než bejt mistr světa amoleta s nosem nahoru, a když jsem se s ním bavil, tak to není žádnej nafoukanec a to je celkem sympatický.
Nhovadoz - Profil | Po 16.7.2012 6:24:37
Muškař je blázen, kterej šermuje ve vodě prutem jako blázen, když by si klidně mohl lehnout na břeh a chytat kapři.:-))
NMrknato - Profil | Ne 15.7.2012 22:36:12
medvěd >> Uvažuješ správně.
Nstrejka - Profil | Ne 15.7.2012 17:22:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
judas.d >> ale Drápalík muškuje, tak nevím, jestli on nebude spíš Muškovník s velkým M...
Nmedvěd - Profil | Ne 15.7.2012 16:59:17
Mrknato >> to byl žert,aha.Jsi muškař?
Njudas.d - Profil | Ne 15.7.2012 16:56:03
muškař tak jak ho vidím já je R.Hrušinský to je pán,jinak Mrkmuškař je jen rejpal,všehoznalek atd., tak že člověk postižen psychickou nemocí.
Nbremic - Profil | Ne 15.7.2012 16:35:20
Muškařem může být nazýván také ten, jenž pod nosem(Hitlerovic Dolfík), nebo spodním rtem(Martin Ručínský) nosí pěstěný vous zvaný muška. Muškařem tedy bezesporu je i celá čtverka mušketýrů, kamarád Zub, já, a spousty dalších :)
NLosPafkos - Profil | Ne 15.7.2012 16:12:36
Pvl >> se tady na to taky můžu vyfláknout a jít :-))
NPvl - Profil | Ne 15.7.2012 16:04:17
LosPafkos >> Očividně neznáš mapu :o§)
NLosPafkos - Profil | Ne 15.7.2012 16:00:56
Pvl >> však máš taky v kartě v náruči pěkného lipana :--))))
NPike - Profil | Ne 15.7.2012 15:59:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jak tak celou tu diskuzi pročítám, nemohu se zbavit dojmu, že někteří kolegové mají snad z muškařů komplex či co.
Přitom snad není ani důvod. Muškařit může dnes opravdu každý, psát si též může každý co chce, snad jen ten nadhled a v některých případech i rozum chybí.
Pozitivní je, že rozum a nadhled má i plno nemuškařících kolegů.
NPvl - Profil | Ne 15.7.2012 15:46:00
Muškař jsem "já" a kdo je víc ?
NCygnusX1 - Profil | Ne 15.7.2012 15:44:35
Muškař je každé zviřátko, co se živí mouchama a hmyzem obecně. :o)
NBosanac - Profil | Ne 15.7.2012 15:39:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kdo je to Muskar s velkym M ?
Lehci otazka by nebyla ?
Znam/znal jsem nekolik Muskaru , je jich jak maku , staci prsty obou ruku abych je napocital .
To jsou Páni Rybari s velkym P a R .
NTukan - Profil | Ne 15.7.2012 14:48:27
Drozďák >> Muškař jsem prostě já
NRváč - Profil | Ne 15.7.2012 11:52:20
medvěd >> my se známe, že víš co chytám?
Nmipa - Profil | Ne 15.7.2012 11:48:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
JAF - >> ... muškař je vlastně jen ENTOMOLOG machrující u vody ... :-)))
NMrknato - Profil | Ne 15.7.2012 11:42:37
Pvl >> Klídek , největší porce nadsázky z nadhledu byl komentář na medvěda z 8:43:03 ........ Méďa si nenasadil překladač do muškařonovočeštiny....
NPvl - Profil | Ne 15.7.2012 11:26:35
Mrknato >> Tak ty jsi to nemyslel vážně ? EDIT a já mu dávám líbí ... hotowo
NMrknato - Profil | Ne 15.7.2012 11:25:07
medvěd >> Ale no tak méďo, copak žertovat můžeš jenom ty? Dovol i nemuškařům, aby požertovali...... a tvářili se přitom vážně, jako ty.
Nmedvěd - Profil | Ne 15.7.2012 11:05:19
Mrknato >> očekával bych od Tebe trošku víc nadhledu,ovšem Ty jsi tak zahleděn do svých příběhů ,pravd a omylů,že doufám zbytečně.
NMrknato - Profil | Ne 15.7.2012 8:43:03
medvěd >> To je rána pod pás! Dobírat si někoho pro jeho sexuální, politickou, náboženskou, nebo rybářskou orientaci, je politováníhodné. S tímto se až na vyjímky setkávám právě u "muškařů", ale rád bych doplnil, že jen u MRKmuškařů a to ještě v bezdůvodných případech, aby vynikl rozdíl muškař a ti ostatní......
Stejně tak reagují politici, najme Kalous, aby všem bylo jasné, kdo je politik a ti ostatní...... ale za toto si můžeme sami.
Nxxlrybář - Profil | So 14.7.2012 22:36:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
JAF - >> Ten co mě vždycky u řeky nasere protože tahá jednu za druhou :D
Nmedvěd - Profil | So 14.7.2012 18:14:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rváč >> že Ty chytáš kapry?
NLosPafkos - Profil | So 14.7.2012 16:15:22
Mrknato >> muchomůrkař je uživatel drog z muchomůrek.
N1Mara - Profil | So 14.7.2012 13:35:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
hering >> Muškař ? ano muškař si osobně myslím že je v rybařině jako takovej lepší rybář , jsou vijímky co masí a brakujou vody , ale těch oproti jinejm rybářům je málo , dále co si neumotá na to nenachytá , zná přírodu, hmys,a jiné věci co se ryb a vody týká . :-)
NRváč - Profil | So 14.7.2012 13:27:24
strejka >> jj tvé příspěvky skromností a pokorou jen srší:-D
Nstrejka - Profil | So 14.7.2012 13:25:57
Rváč >> king a lůzr jsou tvá slova, já bych byl malinko skromnější...
NRváč - Profil | So 14.7.2012 13:23:45
Stanďour >> tohle je diskuze, ne zapas:-P
Nhering - Profil | So 14.7.2012 13:23:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1Mara >> Muškař?
NStanďour - Profil | So 14.7.2012 13:21:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rváč >> Já bych se strejkou porval.
NRváč - Profil | So 14.7.2012 13:19:43
strejka >> takže jinými slovy, ty seš ten king?? Chápu to dobře?? Jaká ubohost:-(((
1Mara - jak se říká nikdo učený z nebe nespadl. Takže chytat ryby žádným způsobem neumí nikdo sám od sebe. A vyřezat si po letech vlastního woblera a nachytat?? to zase umí každej polointeligentní blb předpokládám?? Ale mouchy, to je panečku machrovina, to umí jen géniové
Lidi proberte se prosím
N1Mara - Profil | So 14.7.2012 13:16:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rváč >> No ono napíchnout na háček kolínko nebo kuku umí každej jouda , nahodit vláčecí nástrahu koupenou v obchodu taky , ale uvázat si svou vlastní a kvalitní mouchu a naní nachytat ryby je um ......:-)
Nstrejka - Profil | So 14.7.2012 13:12:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Rváč >> kdybys nebyl ten lůzr, mluvil bys jinak. To máš stejné, jak když chudí volají po rovnosti s bohatými, hloupí s chytrými atd...
NRváč - Profil | So 14.7.2012 12:43:00
Muškar je úplně obyčenej nejobyčenějnější rybář, stejně jako všichni ostatní rybáři. Nehcápu co tady plodíte za nesmysly, že jeden je king a druhý je "lůzr".
NMrknato - Profil | So 14.7.2012 11:10:58
LosPafkos >> Muškař je člověk, který loví mouchy.....stejně jako třeba zmiják zmije, ptáčník ptáky. Nebo houbař sbírá houby a stolař dělá stoly.
Přenesený význam slova muškař je takový, jaký si kdo "přenese, prosadí, upeče, zprivatizuje"....
Právě nyní se odděluje od lidové účelové zábavy houbaření spolu s rybařením, specializovaná sekce, nazvaná muchomůrkování. Kdo je potom muchomůrkař?
NLosPafkos - Profil | So 14.7.2012 10:04:09
S&F - pescador >> Autor diskuse je váš člověk,tak je třeba se zeptat jeho :-))
NS&F - pescador - Profil | So 14.7.2012 9:59:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nicméně mne napadá .... Proč vůbec takové diskuse vznikají ?
edit: Ale jo ... Lidi jsou různý a různý koníčky maj (copyrigh Pražský Výběr)
NLosPafkos - Profil | So 14.7.2012 9:55:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Drozďák >> tak to je jiná,že by Mrknato zasedl hned po večírku :-)))
NDrozďák - Profil | So 14.7.2012 9:53:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
LosPafkos >> to není na lačno, využívá se zbytkáč.
NPvl - Profil | So 14.7.2012 7:26:28
LosPafkos >> Mimořádka ... nešlo jinak než "mrkáčovi" dát za pravdu
NLosPafkos - Profil | So 14.7.2012 7:24:55
Pvl >> Bré ráno,co tady řešíte mouchaře takhle na lačno :-))
NPvl - Profil | So 14.7.2012 7:22:58
Mrknato >> trefné přirovnání :o§)) So 14.7.2012 6:58:42
NMrknato - Profil | So 14.7.2012 7:20:09
Drozďák >> Hele, diskutuji s tebou rád, ale stále nemohu u člověka s vyšší inteligencí, kterou dáváš okázale najevo pochopit, že nechápe, co jiným brání využívat toho, co jsi u mě též "objevil" k obratnosti, adaptabilitě a divíš se mým názorům, které nazáváš dedukcemi, předsudky a komplexy. Není to právě ten intelekt?
Míra inteligence podle mě závisí na míře intelektu a je pak jen na konkrétním člověku, jak s inteligencí naloží. Proto spolu nemůžeme na pivo, byť jsi inteligentní muškař a ani s Kalousem......
NMrknato - Profil | So 14.7.2012 6:58:42
Lee-Haney >> Jestli Kalous muškaří také nevím, ale typově a charakterově by odpovídal vzoru typického muškaře dle MRKu. S ostatními si volá, SMSkuje, odpovídá na fórech, snaží se o pseudozáchranu koruny, zasazuje se za vyrovnané hospodaření, nic si nenechá líbit, je movitý, má spoustu obleků, ve kterých chodí všude, rád pije, používá ostrá slova, jeho oblíbenou květinou je narcis, je kamarádský, nesobecký, kamarádům, dává peníze i na velké projekty, no a má stejný názor na vandráky. Pro mě je prototyp muškaře. Mávat prutem nad hlavou je už jen detail. O moc horší to mají ti, co se muškařem chtějí stát, umí to s udicí, furt pouští, ale nemají to, co Kalous.....
NPike - Profil | Pá 13.7.2012 20:10:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Lee-Haney >> kdyby Kalousek muškařil, tak by dnes byl Svaz bez revírů, bo podle Mrknata je Kalousek určitě Pepik
NLee-Haney - Profil | Pá 13.7.2012 17:40:55
Mrknato >> Kalous muškaří?To si tam muškaři nasadili pořádnou vydru :)
NLee-Haney - Profil | Pá 13.7.2012 17:40:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ravachol >> Ano muškař třeba támhle podupe trochu trávy při přesunu,ale kaprař támhle vykácí kus lesa,aby měl flek pro svůj bivak.Navíc když se člověk podívá kolem pstruhových potoků a řek tak příroda pokud není zredukovaná povodím tak se jí muškař přizpůsobuje,kdežto na mimopstruhovkách se vše upravuje podle rybáře.
NChme1da - Profil | Pá 13.7.2012 17:11:36
Definovat kdo je vlastně muškař nedokáži, jsem rybářský odpad, na Mrku ho ovšem rozeznám spolehlivě :-))).
NDrozďák - Profil | Pá 13.7.2012 16:59:04
Tukan >> pche, na to už má polocopyright jeden francouz.
NTukan - Profil | Pá 13.7.2012 16:57:02
Muškař jsem já.
NDrozďák - Profil | Pá 13.7.2012 16:48:26
Mrknato >> Kalousek vulgo Richelieu je vskutku kontroverzní osobnost. Dá se říci, že mohu s tvou charakteristikou souhlasit. Nevím o tom, že by muškařil, nevím dokonce o tom, jestli by typologicky podobnou či shodnou osobnost muškařská komunita přijala (alespoň ne ta, kterou znám). Upravený je v případě Kalouska víceznačný pojem, nevím zda myslíš upraveným jeho zevnějšek, anebo permanentní podnapilost.
Ale budiž - určitě má své příznivce, obdivovatele i zapřísáhlé odpůrce.
Jako kolega by mi vadil, nešel bych s ním ani na pivo, ani na ryby, nemám rád nestoudné grázly.
Intelekt a obratnost mu ovšem nemohu upřít.
Tebe bych subjektivně zařadil na žebříčku ještě níže. Jsi li grázlem nevím, je mi to jedno, jelikož po bližším kontaktu netoužím. Inteligencí zajisté vládneš, stejně jako ji dle mého plýtváš, obratnost a sociální adaptabilita rovná se nula. K tomu obrovský balík komplexů, předsudků a fabulačních dedukcí, které výrazně devalvují i tvé kladné vlastnosti, které považuji možná až za vyjímečné. Klasický případ promrhaného talentu.
NMrknato - Profil | Pá 13.7.2012 16:10:11
Podle mě je Miroslav Kalousek ten nejhlavnější muškař. Je sebevědomý, arogantní, chytrý i vychytralý, inteligentní, dostatečně drzý, vždy upravený, neodbytný a nezničitelný a dost dlouhou dobu žije v hlavním městě.....
NMichal - Profil | Pá 13.7.2012 15:13:13
Mates PB >> foto Alfa ? Alf je mrtvej ?!
Njelen10 - Profil | Pá 13.7.2012 14:49:31
pepa-č >> Jo těch taky, hrázní je nalákaj do pasti a vodáci je pak loví ve smečkách.
Npepa-č - Profil | Pá 13.7.2012 14:45:17
jelen10 >> a hrázných
Njelen10 - Profil | Pá 13.7.2012 14:43:27
Muškaři jsou přirozenou kořistí vodáků – konec definice.
Njelen10 - Profil | Pá 13.7.2012 14:21:19
Mates PB >> Pořád tady čtu jak je Ohře špinavá, ale na týhle fotce vypadá jako klondike, když na jaře opadne voda – prostě romantika. Zjara jsem na jednom potoce při pracovním brození našlápnul dobře uleželou srnu a musím říct, že vyprostit nohu z hrudního koše je ve vodě slušnej sportovní výkon.
NKnapík - Profil | Pá 13.7.2012 14:14:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Stopařův průvodce po galaxii by muškaře možná definoval jako bandu nemyslících pitomců, co půjdou první ke zdi, až nastane kaprařská revoluce .-)
N(o)_(o) - Profil | Pá 13.7.2012 14:14:22
Mates PB >> Něco podobnýho jsme kdysi našli v Ohři, byl to utopenec.
NMates PB - Profil | Pá 13.7.2012 14:12:31
Ravachol >> Nevím já tam naštěstí nejezdím a ani jsem to nefotil, přišlo mi to mailem :-))
NRavachol - Profil | Pá 13.7.2012 14:09:58
Mates PB >> z ceho je to skelet? to vypada jak chciplej Vetrelec :)