- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lze použít 3 pruty pokud je jeden z nich POUZE marker k označení místa???
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NSoulfish - Profil | Čt 6.9.2012 17:36:40
NWoohooo - Profil | Čt 6.9.2012 17:34:38
NAntonM - Profil | Čt 6.9.2012 17:29:52
OK.
Také mám zkušenosti z rybolovu po evropě. Od svých 20 let pracuji po různých státech evropy.
A proto vím že za porušení psaných pravidel následuje tvrdý a nekompromisní postih.
Ale nejvíce se mi líbí myšlení většiny lidí v té vyspělé evropě.
Ani je nenapadne ten předpis nějak ojebat.
Naučil jsem se to od nich a praktikuji to i v ČR.
Také se mi některá pravidla u nás nelíbí ale to přece neznamená že je budu porušovat.
Přeji hezký lov.
NShawt - Profil | Čt 6.9.2012 16:57:33
NShawt - Profil | Čt 6.9.2012 16:55:29
A taky jsem na to reagoval,ze tady v UK je to bezna vec,ale neni bezne marker prut s marker splavkem nechat ve vode celou dobu lovu.
Jinak ja nic nemusim ojebavat,protoze ja v Cesku nechytam :)) Tady v UK jsou povoleny veci bezne co vy tam mate bohuzel temi predpisy zakazano.
Samozrejme,kdybych nekdy opet chytal v Cesku tak ty predpisy budu muset dodrzovat,ikdyz s nekteryma nesouhlasim a proc,protoze si myslim,ze na rozdil od jinych muzu porovnavat po zkusenostech z jine zeme a to si myslim,ze Anglie je na tom nekde jinde,dovolim si rict vyse nez Cesko,viz zachazeni s rybou..atd....
Ps: Ja jsem mozna jeden z mala co neojebava nic prave.
Good luck pri lovu...
Nšmudla007 - Profil | Čt 6.9.2012 13:29:34
Jen jsem vyjádřil názor že tyhle vymoženosti nejsou v globálu moc dobré... že až budou chytat jen ti rybáři co zaváží kilometr tak ti nepomůže ani lov dynamitem. Mimochodem sumcařina se nemusí provozovat vůbec když už jde o princip.
>Piskothonzík: no jestli sis všimnul tak já mám ryby opravdu rád a myslím to s něma fakt dobře.. narozdíl od "takyrybářů" kteří ryby jenom zneužívají pro sport.
Npiskothonza - Profil | Čt 6.9.2012 13:22:29
Nšmudla007 - Profil | Čt 6.9.2012 13:12:19
A jinak je pro ryby docela dobré jim nechat trošku toho prostoru kde mají klid od rybářů ne?
Nechceš-li dobro pro ryby ale jenom pro sebe..tož to je těžký.
NEl Duffus - Profil | Čt 6.9.2012 12:53:28
Nkritik - Profil | Čt 6.9.2012 9:48:49
rybářského práva na revírech ČRS, VI. Chování při lovu.
Co je psáno, to je dáno, tečka :-))
Na některých revírech ovšem zákaz platí nadále, viz Lipno, Hněvkovice.
To, že lidi jsou hovada a na špagáty + cihla vážou petky a polysťáky, to jde hodně těžko uhlídat. Ale správnej chlap nosí v kapse nůž, takže řešit lze.
Co se týká zavážení, lov z lodí atd. nebudu hodnotit. Jsou podstatně větší sfiňárny, co se týče řádu.
Nhraji - Profil | Čt 6.9.2012 9:47:09
Nšmudla007 - Profil | Čt 6.9.2012 9:32:36
Označovat si lovné místo je vcelku nepotřebná záležitost, dobrá pro padavky co neumijou nahazovat.
Zavážení návnad a nástrah + lov z lodí se nikdy nemělo povolovat. Ani ty tyčovky.
Nkritik - Profil | Čt 6.9.2012 9:31:22
NMifakM - Profil | Čt 6.9.2012 9:02:51
V. Při lovu v rybářském revíru se zakazuje:
a) používat prostředků výbušných, otravných nebo omamných látek
b) používat bodců jakéhokoliv druhu, lapaček, udic bez prutů, dále vidlic a rozsošek jakož i střílet ryby, tlouci ryby, chytat je na šňůry, do rukou a do ok
c) užívat k lovu elektrického proudu, lovit ryby pod ledem
d) lov vybraných druhů ryb po dobu jejich hájení z důvodů ochrany jejich rozmnožování
e) lov vybraných druhů ryb, které nedosáhly nejmenší lovné míry, z důvodu ochrany těchto druhů ryb
f) lov mimo denní doby lovu ryb v kalendářním roce z důvodu ochrany rybí obsádky
g) lov za použití jakýchkoliv stálých zařízení k lovu ryb nebo sítí, které nejsou od sebe vzdáleny alespoň 50 m, nebo zabraňovat tahu ryb po i proti vodě
h) lov z lodí obytných, z plavidel veřejné dopravy a ze zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě
i) lov v plavebních komorách
j) lov v blízkosti přehradních hrází, nejméně 100 metrů od hrázového tělesa
k) lov ze silničních a železničních mostů a lávek pro pěší
l) lov v místech, kde se nahromadily ryby za mimořádně nízkého stavu vody nebo při škodlivém znečištění vody a též ryby shromážděné k přezimováni a rozmnožování, lovit rybí plůdky, pokud toto opatření nečiní uživatel rybářského revíru k záchraně ryb nebo jejich přenesením do jiných vod
m) lov ryb do slupů, vrší
n) lov v rybím přechodu a do vzdáleností 50 m nad i pod ním
o) používání echolotu při sportovním rybolovu.
p) budování pevných přístřešků, výkopů, srubů a jiných úprav břehů rybářských revírů.
q) používání dvoj a trojháčků v době od 1.1. do 15.6. běžného roku, kromě revírů s povolenou přívlačí před 15.6.
r) lov na živou i mrtvou rybku do 15.6. běžného roku
s) označovat lovná místa na vodní hladině
Viz bod s). Takže jak psal hraji, je to ZAKÁZÁNO.
Nhraji - Profil | Čt 6.9.2012 8:59:24
Pak je situace jednoduchá, v MRS je jakékoliv označování lovného místa zakázáno. Tečka. Tedy třetí prut nepřipadá do úvahy.
Na revírech ČRS je situace složitější, ale na tu se asi zadavatel neptal.
NAntonM - Profil | Čt 6.9.2012 8:41:26
Je vidět že nechápeš zadání otázky.
A bohužel tím i tu tvoji oblíbenou pointu celé věci.
Nejde o to co si přeješ ale o to co je dovoleno.
Škoda že se nechceš naučit v té evropě také ochotě tolerovat zákony a předpisy.
Prostě přebíráš jen to co se ti hodí.
Takže jsme zpět u hesla OJEBAT CO MUŽU.
Bohužel.
NAnýzový dědek - Profil | Čt 6.9.2012 8:39:15
NStarc55 - Profil | Čt 6.9.2012 8:10:58
Nmexik - Profil | Čt 6.9.2012 7:53:29
Nbremic - Profil | Čt 6.9.2012 5:30:37
P.S. Za mně lze třetí prut s markerem použít. Protože se nejedná o udici
NShawt - Profil | Čt 6.9.2012 2:01:24
"Dikybohu" nemusim tolerovat stupidni pravidla stara sto let a muzu chytat podle jinych v jine zemi :) Az se jednou vratim tak asi budu muset jezdit jen na soukrome reviry,abych neporusoval pravdila z praveku :)
Jinak co se tyce toho dotazu co tazatel vznesl. Marker by se mel pouzit na zjisteni dna,hlouby,oznaceni mista lovu. Zakrmit,zaklipovat silon, podle toho i odmerit delku na prutech urcenych pro lov a pak vytahnout a chytat uz s tim markerem vytazenym.Nikdo ani v UK ho nenechava celou dobu ve vode,to je nesmysl.
Nrover - Profil | St 5.9.2012 22:48:40
NFOUSATEJ HAT - Profil | St 5.9.2012 22:30:56
Nkritik - Profil | St 5.9.2012 22:14:27
Originální a nenápadné :-)
NVenca888 - Profil | St 5.9.2012 21:28:36
NAntonM - Profil | St 5.9.2012 21:23:02
Tak se můžeš hned zamyslet.
Když porušíš pravidla rybolovu tak se s tebou jinde párat nebudou.
Ale u nás to budeš pořád dělat protože jsou malé nebo spíše nejsou žádné postihy.
NShawt - Profil | St 5.9.2012 21:15:55
NAntonM - Profil | St 5.9.2012 21:10:55
Zase se ukazuje že do kulturní evropy ještě zdaleka nepatříme.
Ach jo.
Ntygřík 27 - Profil | St 5.9.2012 20:54:32
NVenca888 - Profil | St 5.9.2012 10:17:19
já jsem opravdu četl v nějakym časáku, jak chlap chytá canďoury bez háčků. Ostatně nezní to nelogicky - pokud potáhneš lehce, ten candát se nikterak nemrská. Samozřejmě ta úspěšnost vytažení nebude nijak zářná, ale to v pohodě vyváží počet prutů. :-) A dokonce kdysi v takový starší knížce 1000+1 rada pro rybáře byl popsanej lov úhořů na rousnicovej chomáš a tam taky nebyl háček (čekalo se, až se ten úhoř zažere do masy rousnic a pak se vyhodil z vody ven).
Každopádně řešit to s RS stráží bych to nechtěl.... :-) Marker nepotřebuju.
Nšmudla007 - Profil | St 5.9.2012 10:00:08
Asi je podstatné že na udici bez háčku nesmí být nástraha(můžeš třetím prutem třeba nahodit síťovku s chlebem a je to v pořádku, nebo na třetím prutu mít vezírek aby byl ve větší hloubce).
Marker ve smyslu označování lovného místa je zakázaný, radši bych tam nahodil jeden prut s bojkou a rybkou na dravce, s tím nehejbat dokud nebude záběr, zakrmit kolem bojky s rybkou a chytat na jeden prut nedravé rybky- to je legální cesta.
NVenca888 - Profil | St 5.9.2012 7:30:08
NBuBu99 - Profil | St 5.9.2012 7:20:13
NM0RGAN - Profil | Út 28.8.2012 12:49:50
A vůbec, já se zatím "bavím" lovem násaďáků na feeder, to bere pěkně a je to celkem aktivní lov :-)
Nmeteor - Profil | Út 28.8.2012 8:16:27
Moderní rybařině třikrát "hurá" :-D
Npulec7cze - Profil | Út 28.8.2012 7:59:52
Nškudy - Profil | Po 27.8.2012 21:20:23
NM0RGAN - Profil | Po 27.8.2012 21:10:22
Npulec7cze - Profil | Po 27.8.2012 20:38:17
Je to zavážení loďkou nebo neni? Podle řádu?
Ten nejdražší model má GPS a echolot, naměříte hloubku dna, pak ulozite GPS souradnice, a pak jen kliknout automaticka navigace a je to :). Fakt dobré, otázka jestli u nás pouzitelné.
Nkritik - Profil | Po 27.8.2012 20:19:04
Pouze neuletí.
Dokonalý.
NM0RGAN - Profil | Po 27.8.2012 20:18:37
NM0RGAN - Profil | Po 27.8.2012 20:13:08
NTomo11 - Profil | Po 27.8.2012 19:51:16
Obcas to pouzivam ale s tym ze marker vytiahnem az po nahodeni oboch prutov a po dokrmeni. cize pocas dokrmovania mam 3 pruty vo vode.
NJarda Š. - Profil | Pá 20.7.2012 20:49:34
NAnýzový dědek - Profil | Pá 20.7.2012 20:41:12
Nlibec77 - Profil | Pá 20.7.2012 20:39:11
NAnýzový dědek - Profil | Pá 20.7.2012 20:34:18
NFOUSATEJ HAT - Profil | Pá 20.7.2012 20:19:14
Nfigura - Profil | Pá 20.7.2012 19:57:02
Něco podobného se mě stalo,když jsem sebral povolenku za K-70-měl tři napsané v papírech a tvrdil že měli 68cm ale jelikož v tabulkce není napsanej jenom 65 a 70 tak napsal 70,jeto jenom o lidech jak přemýšlej nebo chytračej.
NShawt - Profil | Pá 20.7.2012 19:31:26
NAnýzový dědek - Profil | Pá 20.7.2012 19:19:39
NFOUSATEJ HAT - Profil | Pá 20.7.2012 18:53:18
Ale když se to nesmí tak hold se nedá svítit. To záleží na "zákonodárcích"
Kde to žije - kaprařina
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












