Jak řešit obsazení krmného místa na vodě?

Myslím situaci, kdy krmíte na tyčovku a chytáte ze břehu. Přijede chytrý člověk na pramici, zakotví se u bójky a nerušeně chytá pod lodí z vašeho krmení a navíc vám znemožní nahazovat. Existuje jiná možnost než domluva, či střelba?
Autor diskuse: Azbest - Profil , 12.4.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nrover - Profil | Ne 15.4.2012 19:34:19

Azbest >> Jak jsem avizoval, ...raději jinde a v klidu, než se dohadovat o místo. Chodím na ryby relaxovat, né se stresovat !

    NAzbest - Profil | Ne 15.4.2012 19:24:21

    rover >> jak o nic?

      NAzbest - Profil | Ne 15.4.2012 19:23:50

      Fild@ >> Fil@s - 15.4.2012 19:14:26 >> malý a dostupný vpdy jsou tragedie.
      Kilometry vlascú na břehu i pod vodou, vyžraný ryby(ne z krmení a masařkama), bordel kam se podíváš a spousta debilů...

        Nrover - Profil | Ne 15.4.2012 19:21:32

        Obsazení ? Moudřejší vždy ustoupí, ono nakonec vlastně vůbec o nic nejde !

          NFil@s - Profil | Ne 15.4.2012 19:14:26

          Ivo >> Tak to je parádní příspěvek! Bohužel, nedopadne to všude stejně. Některým rybářům nedojde, že se člověk chystá na ryby třeba několik dní předem, stojí ho to peníze, chce si prostě jen dobře zachytat, a oni rázem veškerou tvoji snahu zmaří. Jak jsem psal, někdy mě pomohlo dotyčného poprosit, a on se posunul kousek vedle, jindy jsem prostě musel jít jinam já. A to bohužel k tomuto patří. Místa k lovu si vyhrazovat nemůžeme, tak co nám zbývá. Nejhorší jsou malé revíry, kde sedí rybáří skoro na sobě. Tam se nevyplatí krmit vůbec...

            NAzbest - Profil | Ne 15.4.2012 19:14:09

            Ivan. >> kendo úplně neovládám i když v pramici s veslem by to zajímavé být mohlo:-)

              NIvo - Profil | Ne 15.4.2012 19:09:48

              Azbest >> to souhlas

                NAzbest - Profil | Ne 15.4.2012 19:07:56

                kasch >> solich76 - 15.4.2012 18:56:23 >> v něčem máš pravdu, ale ne ve všem.
                Když jsem před 11 lety dělal zroják, tak jsem žádné psychotesty nedělal-nemyslím si, že by se dnes dělaly a pokud ano, tak bych na ně stejně nespoléhal.
                Že byl někdo na vojně, to vůbec neznamená, že zná použití zbraně.
                Ani ZP to úplně nezaručuje i když v základu ano.Ale nedělají se žádná přezkoušení ani střelby-po pěti letech ho prodlouží PČR a hotovo.

                  NIvan. - Profil | Ne 15.4.2012 19:03:47

                  Azbest >> jemná, jakože granát do spombu s pozdravem? alebo veľký pilker nebo planda? to by šlo:) ak máš rád kontaktné disciplíny, tak poď ho do člunu a čím dlhšie veslo, tým lepšie:))

                    NIvo - Profil | Ne 15.4.2012 19:01:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Fild@ >> Fil@s - 15.4.2012 17:15:05 >> CCa před patnácti roky jsem uvažoval stejně. Obtížně přístupné místo na břehu - ve vodě velmi zajímavé dno. Považoval jsem to tehdy na řece za ideální stav. Jenže na okraji této poměrně zarostlé zátoky začínal pás asi deseti chat, ve kterých přebývali i "občasní" rybáři. Stačil jeden úspešný víkend, kdy se rybáři/chataři chopili dalekohledů a dívali se, co že to tam v zátoce dělám. Následující víkend jsem si prodloužil a přijel k vodě už ve čtvrtek. Čtvrtek pohoda, pátek pohoda. V zátoce jsem byl sám a čekel jsem v sobotu ráno příjezd kámoše. Tyčovku jsem měl cca 80 m od břehu a asi deset metrů nad krmným místem proti proudu. Kámoš dorazil časně ráno v okamžiku, kdy jsem zdolával pěkného kapra. Pomohl mi ho podebrat, vyfotit a když jsme rybu pouštěli, všimli jsme si, že od jedné z chat vyjela pramice. Směřovala do zátoky. Oba jsme nahodili své nástrahy mírně pod bójku a když jsem vzal do ruky kobru, abych dokrmil, přijela pramice k tyčovce. Na hladinu dopadlo kus kolejnice coby kotvy a řetěz rachotil do té doby, než kolejnice skončila na dně. Důchodce bez jakéhokoli studu vyndal teleskopy a nahodil. Když jsem na něj zakřičel, že tam chytáme, jen mávul rukou a nereagoval. Tak jsem sedl do člunu, zajel k němu a slušně jsem se ho zeptal, proč přijel chytat na pramici zrovna sem k mojí bójce , když má cca 200 m proti proudu chatu a jak by se mu líbilo, kdybych já chytal z lodě před jeho chatou.
                    A odpověď ? Doslova : před mojí chatou nikdo nekrmí a tady je nakrmeno, tak proč bych chytal před chatou ? Pokračoval jsem slušně v tom duchu, že zde krmím já za své vlastní peníze a že on se na nákladech na krmení nepodílí a tudíž že chová jako parazit. Navíc ten jeho řetěz na kotvě je velkým rizikem v případě, že by si to k němu kapr po záběru namířil. Slušně jsem ho požádal, aby jel chat ryby jinam, neboť to - co dělá - není korektní. Byl jsem ovšen poslán směrem k řitnímu otvoru ...
                    Tím moje snaha o slušné vyřešení situace skončila. Ovšem vyklidit pozice jsem rozhodně nechtěli. čekali jsem tedy , co se bude dít dál. Kolega měl asi po hodině záběr a vyndal patnáctikilového lysce. Naštěstí se ryba nezamotala ani do řetězu ani do dědových vlasců - i když to byla klika jako hrom. Děda koukal,pak vynal pruty a kotvu a jel rovnou k nám. Vylezl z lodi kousek opodál a trochu neobratně zkoušel navázat konverzaci. Ale hlavně ho zajímal ten kapr. Když jsme mu neodpovídali, tak se zase sbalil a odjel k chatě. Připouštím, že jsme po jeho prvotním zakotvení u bójky zvažovali různé varianty - střelba boilím či vnadícími koulemi atd. Nakonec se ukázalo, že bylo lepší zvolit nejprve pokus o smír a když to nefungovalo, tak zvolit prostou ignoraci v naději, že to dědu po chvíli přestane bavit, nebo že mu dojde, že to - co dělá - není zrovna košér.
                    Navíc - děda večer přišel s Fernetem - že prej to tak nemyslel a že si chtěl jenom zachytat a jestli bysme si nedali paňáka na usmířenou. Ve finále si sice přišel i pro pár kuliček boilí ( o které si nakonec i řekl a dostal je ) ,ale nakonec jsme si podali ruce a děda nás pak v průběhu sezóny občas navštívil na kus řeči. Tak že to vlastně všechno dobře dopadlo.
                    Kdyby jsme dědu tehdy zasypali koulema, tak by taky asi možná odjel , ale takhle mi to připadlo rozhodně lepší. Pro všechny strany. Ale je to pouze jeden příběh a nelze ho brát jako model.

                      NRybovrah 2 - Profil | Ne 15.4.2012 19:01:00

                      kasch >> solich76 - 15.4.2012 18:56:23 >> ZP vlastním 9let. Zatím jsem oddělal jen jednoho bobra, ale co kdyby........

                        Nsolich76 - Profil | Ne 15.4.2012 18:56:23

                        Rybovrah 2 >> proč jsi mu nenapsal ať skoupí všechny tyčovky. Mohl by je po dotyčném použít jako oštěp ......nemyslíš? Některé rady tady jsou jak od malých dětí pánové. Uvažujte trošku ......vůbec se nedivím, že se dělají zkoušky a psychotesty na získání zbrojního průkazu. I tak ho určo vlastní plno magorů. Kdo byl na vojně tak zná použití zbraně. A vesměs to tak bývá že toto radí lidi co by v životě na člověka nevystřelili.

                          Nsolich76 - Profil | Ne 15.4.2012 18:51:19

                          Azbest >> )))))))))))))))))))))

                            NAzbest - Profil | Ne 15.4.2012 18:49:20

                            Rybovrah 2 >> když na to nemáš....ach jo.
                            Bude lepší, když se půjde předvádět s těma duchaplnostma někam do toho ústavu.

                              NRybovrah 2 - Profil | Ne 15.4.2012 18:42:21

                              Azbest >> Tyčovky nekupuj, když na to nemáš. A když chytáš na místě kde máš přístup jen ty, tak co chceš radit. Normálně ho zastřel, stejně to nikdo neuvidí, nebo si nahoď někde blízko nějakého ústavu pro osly - třeba Vltava pod Pr. Hradem, tam když někoho odděláš, tak to nikomu vadit nebude.

                                Nfbc - Profil | Ne 15.4.2012 18:38:18

                                Azbest - >> Ahoj,ten čo takto koná je riadny tupec a asi si ani neuvedomuje že pri náhode ho môžeš zabiť olovom.Riešil by som to bud pár náhodmi vedla člna alebo kŕmením Cobrou veľmi tvrdými boilies,myslím že človek s trochou rozumu si to hned rozmyslí či mu to zato stojí.
                                Domluva nestačí-bohužial.

                                  NAzbest - Profil | Ne 15.4.2012 18:33:56

                                  Rybovrah 2 >> kupovat 9 tyčovek mi přijde hloupě neekonomické a navíc dotyčný uvidí u které chytám a krmím.
                                  To je skutečně rada nad zlato stejně, jako s tím stěhováním.
                                  Chytám na místě, kam mám přístup jen já a to jsou luxusní podmínky.

                                    NLosPafkos - Profil | Ne 15.4.2012 18:26:56

                                    FREEX >> já bych asi kočkopsa nedělal,jeden klacek s krmelcem a druhej na splávek. Ale třeba ti někdo dá lepší radu.

                                      Nsolich76 - Profil | Ne 15.4.2012 18:25:05

                                      Pvl >> asi tak nějak ...........tak bych si představil pojem JEMNÁ SÍLA)))))))))

                                        NFREEX - Profil | Ne 15.4.2012 18:10:50

                                        Měl bych prosbu ,potřeboval bych poradit nějakou montáž, abych mohl chytat na těžko s krmítkem, a když na sundám krmítko a nandám splávek, tak mohl chytat plavanou. Používám průběžné trubičky s karabinkou, ale nevím, zda to ty ryby potom neplaší. Každopádně za každou radu nějaké takové montáže budu rád. Děkuji.

                                          Červené karty: PLZEN