Jak řešit obsazení krmného místa na vodě?

Myslím situaci, kdy krmíte na tyčovku a chytáte ze břehu. Přijede chytrý člověk na pramici, zakotví se u bójky a nerušeně chytá pod lodí z vašeho krmení a navíc vám znemožní nahazovat. Existuje jiná možnost než domluva, či střelba?
Autor diskuse: Azbest - Profil , 12.4.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Miraryb - Profil | Út 17.4.2012 11:51:56

Azbest >> Pokud jsem napsal šňůru, měl jsem na mysli vlasec. Úplně mi na to stačila stará pětadvacítka, kterou jsem měnil na navijáku.

    Ivo - Profil | Út 17.4.2012 11:04:02

    Azbest >> zkus lejzrový paprsek ...:-)))

      Azbest - Profil | Út 17.4.2012 10:06:16

      Miraryb >> Myslím si, že jednou z nejpřínosnějších rad bylo použití sklopné bójky potopitelné pod vodu.
      Jen nevím jestli provázek o délce 60-70m, na který se za pár hodin nachytá řasa a další bordel nebude tolik táhnout vlastní vahou a tahem proudu, který na přehradě je, tak silně, že bude bójku potápět.
      Možná bude lepší vlasec, ale ani tady si nejsem úplně jist.

        Azbest - Profil | Po 16.4.2012 14:30:06

        Paranoidní Schizofre >> tak že by se mi chtělo z toho dělat veřejnou produkci a ještě prozrazovat mrákům masařek, o jaké místo se jedná...to zas úplně padlej na kokos nejsem:-)

          Ivo - Profil | Po 16.4.2012 13:58:24

          Kašlete na ty zbytečné dohady - navíc mimo rámec otázky. Ta otázka sama o sobě je zajímavá a navíc k řekněme podobné situaci může docházet i při chytání ze břehu. Takové to záměrné nahazování do sousedova loviště dle stylu : soused má tu drzost, že mu to bere, tak šup - nahodit co nejblíž k němu... - se také občas děje. Je to nepříjemné už jenom proto, že pokud mi to někdo udělá a je vidno, že záměrně , tak jsem nucen to řešit a navázat rozhovor s dotyčným na toto téma, byť chápu, že dotyčný by uvítal především můj odchod od vody... Není nad to být u vody sám a v okolí mít co nejmenší koncentraci arogantních moulů...

            Paranoidní Schizofre - Profil | Po 16.4.2012 12:37:43

            Azbest >> možná, že kdyby jsi live-streamoval tu pakárničku co ti kotví na bójce, že bychom z toho mohli odvodit přesnější závěry....nakonec kdyby jsi na něj hulákal že je on-lajn na hojně navštěvovaném rybářském serveru, snad by ho to odradilo (v případě že by pochopil o čem je řeč)

              Azbest - Profil | Po 16.4.2012 9:12:03

              PLZEN >> asi se k tobě ještě nedoneslo, že dnes může být člověk připojen k síti kdykoli a kdekoli přes různé prostředky, takže klidně může psát kamkoli klidně i na rybách, že?
              Není to sice můj případ, ale podle toho, jak je kdo dlouho připojen a komunikuje, nepoznáš vůbec nic.
              Ostatně-ty nepoznáš vůbec nic tak nějak generálně.
              Protože navíc hloupě pindáš mimo téma, tvůj volný pohyb zde skončil-šup zpátky do výběhu.

                Azbest - Profil | Po 16.4.2012 9:09:33

                PLZEN >> Buď naprosto bez obav drahý mentálně nonkonformní.
                Psychotesty jsem absolvoval jindy s naprosto uspokojivým výsledkem stejně, jako IQ testy.
                Výsledek tvého IQ testu by mne velice zajímal, ale obávám se, že by šlo o záporné hodnoty.
                Ty bys do ústavu patrně měl jít sám od sebe, ale nebudu ti do toho mluvit.
                Tato diskuse ale není určena pro konfliktní pacienty, takže jak jsem řekl-najdi se podobně jednoduchý organismus, jako jsi sám a můžete se na sebe třeba tlemit, nebo si dělat bábovičky-mne na to neužije.
                A nebo udělej pro sebe něco užitečného-nauč se česky.

                  PLZEN - Profil | Po 16.4.2012 5:38:03

                  Azbest >> Ty ani rybar byt nemuzes,proto ze jsiporad u PC a hrajes si na chytrolinka

                    PLZEN - Profil | Po 16.4.2012 5:14:19

                    Azbest >> Pises,ze pred 11r si psychotesty nedelal.A to byla velka chyba.Ty by si byl v ustave davno,protoze blazni rikaji ja blazen nejsem ,to oni.(ja jsem nejchytrejsi ,proto posilas lidi do ustavu,ne jenom mne)

                      Azbest - Profil | Ne 15.4.2012 23:10:06

                      rover >> ber to tak, že o změnách, které jsou život si rozhoduju už dost dlouho sám a opakuju(ještě to nestačilo?), že mi nejde o mé místo na břehu, ale o to, aby mi nikdo nezabraňoval v nahození rizikem, že mu ublížím.
                      Jestli bude potřeba, ještě to zopakuju.

                        Azbest - Profil | Ne 15.4.2012 23:07:52

                        PLZEN >> Já mám s primitivními chudáky ten problém, že jim nerozumím a neumím s nimi komunikovat.Skutečnost, že jsem poukázal ve "fórech" na to, že mi přijde trochu málo vtipné napsat někam část vtipu naprosto bez kontinuity a bez pointy (což jsi udělal), nedělá debila ze mne, ale je fakt, že z jednoho z nás ano.
                        Hádej z koho-ty můžeš 3x.
                        Důkaz zde: - časová posloupnost je odspodu.

                        Azbest - ® [Poslat soukromou zprávu.] Pá 13.4.2012 18:49:09
                        PLZEN >> ...aha...ono to je poměrně jasný, ale máš kliku, že jsu náhodou kolem, takže:
                        Maník se brzo ráno sbalí, že pojede na ryby, dá manželce pusu a tiše jí (polospící) tu skutečnost oznámí.
                        Jenže venku mrzne až praští a než oškrábe auto, tak ho nadšení přejde.
                        Vrátí se domů, vklouzne k manželce pod peřinu s tím, že se radši bude věnovat jiným radovánkám.
                        Zajede jí rukou pod košilku a říká."Je tam kosa, jak v ruským filmu!".
                        Ona zabručí:"No...a ten můj blázen jel na ryby".

                        PLZEN - ® [Poslat soukromou zprávu.] Pá 13.4.2012 18:05:28
                        Azbest >> No vidis ,to ja nevedel.

                        Azbest - ® [Poslat soukromou zprávu.] Pá 13.4.2012 10:44:00
                        PLZEN >> to nemusíš bejt, ale to, cos napsal, je absolutní nesmysl a blábol bez pointy.

                        PLZEN - ® [Poslat soukromou zprávu.] Pá 13.4.2012 5:14:27
                        Azbest >> To vis,jeste nejsem spisovatel jako Ty.

                        Azbest - ® [Poslat soukromou zprávu.] Čt 12.4.2012 15:04:55
                        PLZEN >> je lepší napsat vtip celej, než čtvrtinu:-))

                        PLZEN - ® [Poslat soukromou zprávu.] Čt 12.4.2012 14:33:00
                        Pri soulozi on ji rika, venku je hrozna zima. A ona, ten muj blazen sel na ryby.

                        Takže milý PLZEN-pokus se na verbální přestřelky najít soupeře své úrovně (nebude to snadné), ale já fakt nemám důvod se na ni násilím snižovat.
                        Máš to kousek do Dobřan a jistě víš, jaký tam máte pěkný ústav. Tam někoho najdeš:-).
                        Hezký den.

                          rover - Profil | Ne 15.4.2012 21:00:42

                          Azbest >> Ber to tak, že změna je život. Já na vlastním revíru mám také vyhrazené místo, nicméně ani tam ho jako "dogma" neberu.

                            PLZEN - Profil | Ne 15.4.2012 20:54:30

                            Azbest >> Ja jsem jeste de--la u vody nevidel.Asi jsi mezi rybarema nebil.

                              Azbest - Profil | Ne 15.4.2012 20:51:29

                              rover >> to je sice hezké, ale já tu řeším dost specifický případ, kdy to není řešení a Tvé pocity celkem nehrají roli.Mám tam exkluzivitu o které se jen tak někomu nezdá, tak se nebudu stěhovat.

                                rover - Profil | Ne 15.4.2012 20:21:36

                                Ivo >> Jsem mu už delší čas na stopě, ...až se konečně zadaří, rád se s tebou podělím :-)

                                  Ivo - Profil | Ne 15.4.2012 20:12:51

                                  rover >> je to tak. Proto - kdybys náhodou narazil na stroj času - dej mi vědět ..:-))))

                                    rover - Profil | Ne 15.4.2012 20:06:36

                                    Ivo >> Ano, né vždy se sejdou rozumní lidé, vidíme to dnes a denně, rybařina bohužel není vyjímkou.

                                      Ivo - Profil | Ne 15.4.2012 19:46:47

                                      rover >> bohužel občas narazíš na lidi, kteří se jdou k vodě třeba i pohádat a pojem obyčejná lidská slušnost jim zůstal utajený. Pravda - říká se - moudřejší ustoupí. Ale je ústup před pitomcem opravdu vždy to nejlepší řešení ? Hájit si svá práva není rovněž nemoudré. A lze tak učinit i v klidu - bez hádek a verbálních útoků. Ovšem připouštím , že ne vždy to funguje...:-))

                                        Ivo - Profil | Ne 15.4.2012 19:41:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Fild@ >> Fil@s - 15.4.2012 19:14:26 >> Když Azbest položil tuto otázku, tak jsem si na onoho dědu vzpoměl. Když jsme před léty začínali s lovem kaprů, tak mi byla bližší řeka. Navíc - ta zmíněná zátoka byla v mnoa ohledech atipická. V těchto místech je řeka Labe nejširší (305 m) a 80 m od břehu je zatopený ostrov s hloubkou necelé dva metry. Naví - jak jsem zmínil - byl břeh ne zrovna dobře přístupný a bylo nutné sem věci nosit z auta cca 100 metrů kopřivami a houštím. Nahazovat nástrahy s minimálně 100 g zátěží na tuto vzdálenost nebylo v té době zrovna jednoduché a né každý to zvládal a měl na to pruty. Proto - když už do zátoky někdo zavítal, tak chytal jen pár metrů od břehu a kapry na zatopeném ostrově neohrozil. Jen děda to pojal po svém a zkusil to z lodě. Od té doby jsme se s podobným pokusem naštěstí nesetkali. Jenže doba pokročila, výbava na kapry začala být dostupnější a cca po pěti letech začalo být toto místo pod velkým tlakem . Byl jsem se v zátoce podívat letos na jaře - asi po čtyřech letech. Místo u vody připomínalo skládku odpadků - schody, které jsem z náspu udělal ,byly rybáři používány tak dlouho, dokud se nerozpadly. Nikdo - kdo tam za tu dobu lovil , se neobtěžoval s nějakým úklidem či úpravami. Pouze pozůstatky po stylu - po nás potopa ....
                                        Na druhou stranu - kdyby to šlo - hned bych se do těch časů před cca patnácti roky vrátil. Zpátky do té zátoky (uklizené a upravené) , zpátky k tomu napětí a vzrušení z naděje a očekávání záběru od kapra , který se svými proporcemi vymyká běžné lidské představivosti ..:-)))
                                        Leč - čas je pán neúprosný ...:-))

                                          Červené karty: PLZEN