- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fermentace kukuřice ve větším množství
Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s fermentací kukuřice ve větším množství? Jedná se o cca 50 kg. Jaký postup bych měl dodržet, aby se kukuřice nezkazila. Nemám s tím zkušenost, tak budu rád za každou sebemenší radu :) Díky
Autor diskuse: F.Jack - Profil , 4.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
118x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NGlasy - Profil | Út 6.2.2018 15:13:38
vendys-vt >> taky bych řekl že ten zápach voda pohlcuje... ale sama nesmrdí...bydlím v paneláku takže na pohodu...mám to takto hezky uzavřené, kdyby náhodou pes nebo synátor, a nebo i dokonce já.
Nvendys-vt - Profil | Út 6.2.2018 12:19:29
Pokus pokračuje dnes, tj. 6. 2. 09.00 :
A - kvašení zvolna probíhá, kuku nabobtnala asi o 15%, při zmáčknutí nebo napíchnutí na háček tvrdá,
B- kvašení probíhá v normě, kuku nabobtnala o cca 50%, mezi prsty ji zmáčknu, háček ji napíchne,
C - kvašení je rychlé, většina kuku je rozpraskaná, na háček musíš vybrat z mnoha rozpraskaných kukuřic, ale velmi vhodná pro vnadění... pro nástrahu také, ale musíš přebírat.
A - kvašení zvolna probíhá, kuku nabobtnala asi o 15%, při zmáčknutí nebo napíchnutí na háček tvrdá,
B- kvašení probíhá v normě, kuku nabobtnala o cca 50%, mezi prsty ji zmáčknu, háček ji napíchne,
C - kvašení je rychlé, většina kuku je rozpraskaná, na háček musíš vybrat z mnoha rozpraskaných kukuřic, ale velmi vhodná pro vnadění... pro nástrahu také, ale musíš přebírat.
Nvendys-vt - Profil | Út 6.2.2018 11:56:26
V.Vojtíšek >> Dobře jsi to vymyslel... nemá to chybu. Už to také chystám.
Ntuzemak - Profil | Út 6.2.2018 8:40:07
V.Vojtíšek >> když mu někdo napíše svoje zkušenosti,a zkušenosti jinych,léta praxe ověřených,tak ho napadne,že žere šalamounova howna.😃😃😃 a pak si protivníka raději hodí do ignoru,přeci jen on má pravdu,né ignor...
Nvendys-vt - Profil | Út 6.2.2018 8:30:21
Zdravím, už se téhle diskuze nezúčastňuju, ale čtu ji. Co kdyby někdo vymyslel něco nového. Navíc vidím, že se tady ujala debaty dvojka Dědek a Vikasgard...
Smrtak má prima nápad s těmi elektro přechodkami - to se dá využít i při dalším anaerobním kvašení vína, etc.
Glasy s tím nápadem o probublávání přes vodu v kbelíku vlastně nahradil klasickou kvasnou zátku, vypadá to, že většina toho odéru zůstává ve vodě - myslím výhoda pro malé prostory v bytě nebo panelák.
Smrtak má prima nápad s těmi elektro přechodkami - to se dá využít i při dalším anaerobním kvašení vína, etc.
Glasy s tím nápadem o probublávání přes vodu v kbelíku vlastně nahradil klasickou kvasnou zátku, vypadá to, že většina toho odéru zůstává ve vodě - myslím výhoda pro malé prostory v bytě nebo panelák.
NSmrtak - Profil | Út 6.2.2018 6:14:06
quietJT >> prechodka na kabel. Je viac druhov. Je samosvorna. V predajni si vyberies. Cenu neviem ale predpokladam par korun.
NDědek - Profil | Út 6.2.2018 0:08:48
Vikasgard >> nemám v ignoru vůbec nikoho a nebudu mít. A to se umím na lidi pěkně nasrat... :-)))
Občas tu hořkou pilulku musíme spolknout i bez zapití ?.)
Občas tu hořkou pilulku musíme spolknout i bez zapití ?.)
NVikasgard - Profil | Út 6.2.2018 0:01:19
Dědek - Bohužel, máš pravdu. Ale začnu ve větší míře dávat lidi do ignoru. Ne ty, kteří se mnou nesouhlasí, ale ty, co se chtějí jen hádat :-)
NDědek - Profil | Po 5.2.2018 23:52:50
Vikasgard >> Tome, jsme na MRKu, roku 2018... To se nedá nic dělat. Je jen na nás všech, jak se k sobě budeme chovat :-)
NVikasgard - Profil | Po 5.2.2018 23:50:16
Dědek - Ne, to já samozřejmě taky dokonalý nejsem a doufám, že nikdy nepřijde den, kdy řeknu: tak, teď už vím o rybách všechno.
Znamenalo by to buď, že jsem natvrdlej anebo že už nemám co objevovat a to by byla nuda.
Vyjádřil jsem tu svůj názor, jak se dalo předpokládat, ne všichni se s ním ztotožnili. Ok. Nevadí mi to. Jen mi ale vadí, že někteří jedinci, když se mnou nesouhlasí, tak začnou urážet..
Znamenalo by to buď, že jsem natvrdlej anebo že už nemám co objevovat a to by byla nuda.
Vyjádřil jsem tu svůj názor, jak se dalo předpokládat, ne všichni se s ním ztotožnili. Ok. Nevadí mi to. Jen mi ale vadí, že někteří jedinci, když se mnou nesouhlasí, tak začnou urážet..
NDědek - Profil | Po 5.2.2018 23:41:51
Vikasgard >> Snažím se na to dívat tak, že nikdo nejsme dokonalí, teda já určitě ne :-)
EDIT A to, že dokážu být také pěkně natvrdlý, či uvzatý, je prostě fakt :-)))
EDIT A to, že dokážu být také pěkně natvrdlý, či uvzatý, je prostě fakt :-)))
NVikasgard - Profil | Po 5.2.2018 23:38:18
Dědek - Asi jo. Stejně když to všechno vysvětlím, tak za stránku, dvě, přijde někdo jinej a bude to chtít vysvětlit a už mi to fakt nebaví. Ať si tam háže co chce, třeba střepy..
NDědek - Profil | Po 5.2.2018 23:32:20
V.Vojtíšek >> tak vidíš, Možná bychom tady měli být více přátelé, než soupeři :-)))
Čtenáři této diskuse také sledují
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NKrátkodobá kaprařina x9905
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKaprařský top vercajk3167
NZlatá kaprařská malina1332
NDomácí swinger - výroba624
NNakupoval někdo v Anglii1186
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
9:15NLabe fishing store 13
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
8:33NKrátkodobá kaprařina x 9905
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














