Rychlost pokroku rybaření

Dámy a pánové, tato otázka, byla inspirována hlavně minulostí.
Je všem myslím jasné, že "vývoj" v rybařině je za poslední léta obrovský. Za posledních mnoho let se příroda nezměnila (jak kde), vodní toky také ne (jak kde), ale hlavně co se NEzměnilo, jsou ryby....toť hlavní aktér. Srovnání lovu, před třeba cca 25 lety a níže s dnešní dobou....proč třeba před tou dobou stačilo jít na ryby s dvěma pruty v ruce, malým batůžkem s těstem, kolínky, a dle situace se nachytalo vše jako nástraha na louce u vody...............a dnes? Jak to čtu, tak bez plného auta plného: kilogramy boilies, nejlepšímy pruty, navijáky, plně vybavenýmy prkotinkami, stojanem, super hlásiči s odposlechem (??), stany, lehátky (??), echoloty (??), loděmi, klinikem, podložkami a foťákem atd....NEOBEJDEME?
Autor diskuse: Mike1977 - Profil , 9.2.2012 všeobecné - ostatní

Současný stav VŠECH technik lovu, se z hlediska historie směrem k dnešní době (včetně současného souvisejícího stavu nejen rybaření):

A) Zhoršil2%

B) Zlepšil0%

C) Ano, podlehl jsem reklamní masáži, a mám NEJ vybavení na vše9%

D) Ne, stejně chodím jen s teleskopem a igelitkou na ryby2%

E) Je mi to jedno, a otevřu si dalšího lahváče a mknu na MRK5%

F) Je moc rybářů, příroda a toky jsou upravovány neblaze a tím to má vliv na obsádku ryb....a chytání...68%

G) Je to také hlavně v informovanosti (Internetu) a velice rychlému zjištění čehokoliv5%

H) Styl lovu jsem za posledních (10/20/30/40 let) nezměnil, a jsem spokojen...jde také o přírodu a krásy klidu a okolí ne?9%

Od 10.2.2012 hlasovalo 44 čtenářů.

NVenca888 - Profil | Pá 10.2.2012 12:32:12

Dulf >> Gottwald se učit nepotřeboval...

    NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 12:31:13

    Fishky >> muj syn letos maturuje a teď mi přišlo jako bys ho měl na doučování.:-)))

      NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 12:29:47

      Venca888 >> ano a Gottwald se učil pod pouliční lampou.

        NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 12:29:32

        Dulf >> a jako kluci řádili v lese a dělali neplechu s lukem a šípy a pytlačili a lozili dírou v plotě na stavbu a ve skladu šlohli patrony a kdo neměl střepinu v noze nebyl boss :-) jo to byly o něco jiný časy než dneska, dneska se sedí u PC a paří se call of duty a pak se všichni diví, že jsou děcka dutý...

          NVenca888 - Profil | Pá 10.2.2012 12:22:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          ze stejnýho důvodu proč F.L.Věk chodil z Dobrušky do Prahy pěšky, kdežto dneska jedem v autě s klimoškou i do sousední vsi pro máslo...

            NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 12:13:57

            Fishky >> nejsi sám,taky jsem musel někdy v noci zimou vstát a chodit.No,ale v deset vylezlo slunce a pak mne taky budili že mi to vyvrátilo vídle.No nebyla to krása.

              NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 12:09:31

              Dulf >> já jednou přespal na polňačce v létě, jakože přes den nebyla kosa a tak jsme se s kamošem hecli, že zůstaneme i když jsme nic neměli s sebou, no v noci se ochladilo a kosa byla na chcípnutí, ve tři v noci sme rozdělali táborák a pekli brambory z pole, páč jsme měli hlad jak sviňa, tohle dneska už s těží zažiju... ale s úsměvem se na to vzpomíná :-))))

              meteor >> proč se česká republika nehlásí k 12 mld ve švajcu? Na mnoho otázek neznám odpověď, ale jde ji hodně rychle domyslet ;-)

                Narnošt - Profil | Pá 10.2.2012 12:08:50

                meteor >> No,dít se tohle u nás,tak už nemáme ve vodě ani ouklej.Oni můžou odjet jinam a zachytat alespoň tam.Ale máš právdu,žádné drancování tohohle typu nemůže trvat donekonečna.Jen by jim to trvalo o něco dýl než nám...

                  NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 12:06:26

                  meteor >> Jarda Kučera.4lánek na str.Chyť a pust

                  Jo pouštím a určitě je to pro ně větší šance než ji rovnou zabít.

                    NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 12:04:39

                    arnošt >> tak,tak.Už jsem psal doleji,že musíme přijmout vývoj ve všem a ne jen tam kde se to hodí.Viz.medicína a nesporné výhody jejího pokroku.Myslím,že i tady by už někteří nepsali.

                      Nmeteor - Profil | Pá 10.2.2012 12:04:07

                      Dulf >> to jako protože pouštíš? Ony ryby hynou i pouštěčům :-)

                        Narnošt - Profil | Pá 10.2.2012 12:03:34

                        meteor >> Dokud ty ryby někdo bude ochoten nakupovat a někdo prodávat,tak se ten kolotoč prostě zastavit nemůže.Může jen prodávat někdo jiný a někdo jiný koupit.S tím nikdo nic nenadělá,to může být tak maximálně někoho zbožné přání.

                          Nmeteor - Profil | Pá 10.2.2012 12:03:21

                          arnošt >> chyba lávky :-) pamatuju si zde prezentovaný článek o lovu trofejních kaprů v Rusku (už si ale nevzpomenu, kdo byl autorem a účastníkem "výpravy" stejně tak jako si nevzpomenu na název řeky, kde napoprvé lovili). Šlo o to, že chlapíci přijeli naslepo k velké řece, prohlédli si pár kilometrů po a proti proudu, vybrali místa a nahodili... nechytili nic. Druhý den se jich ptal projíždějící Rus, co tam jako s těmi udicemi dělají... protože podle něj se tam lovilo zásadně elektrikou, dynamitem a sítěmi vláčenými za lodí. V té řece nebylo víceméně vůbec nic. Tudíž se chlapi sbalili, najali si "rybářského průvodce" a odjeli desítky kilometrů jinam, kde nějaké ryby byly.

                          Problém je v tom, že si člověk řekne "jo, tak si tady a tady hodím štůlek dynamitu, však co to je, tohle udělám jenom já". Ale ono to začne dělat více lidí a časem se to prostě "vymydlí". Dříve nebo později, ale "vymydlí". Je to sice tak trochu klišé, bohužel to tak IMHO funguje :-(

                            NVAlos - Profil | Pá 10.2.2012 12:00:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Je jisté, že rybařina jde dopředu tak jako ostatně všechno. Rybářů, kteří jsou schopni držet krok není tolik. Troufám si tvrdit 60% rybářů pokročilo v:
                            - nevaří kolénka - chytají na foukačky
                            - nemíchají šrot doma - kupují "voňavý"
                            - Laďa má šikovny pípátko, dám 230kč a mám ho taky
                            - vaťáky vyměnili za maskáče

                              NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 12:00:06

                              meteor >> mne se bát ryby nemusí

                                Narnošt - Profil | Pá 10.2.2012 11:59:14

                                Dulf >> Je to o možnostech a o komfortu a za ten se prostě platí.A kde se platí,tam se prodává a tak to běží ve stále se zvětšujícím víru dokola.Ale to je prostě dobou a pokrokem.A rybařina je toho jen malou součástí,kolečkem ve velkém soukolí...

                                  Nmeteor - Profil | Pá 10.2.2012 11:57:23

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> OT: stále více se mi líbí názor kolegy "koziče", že by se měly přestat sadit ryby... v podstatě to má samá pozitiva :-) ubyde rybářů, nějaké ryby vždycky přežijí (a založí nové "kolonie"), z rybařiny nebude byznys (tudíž se značně zredukuje počet "rybářských" firem a vesměs všichni výrobci koulí přijdou "na buben" :-)), trofejní ryby budou opět trofejní ryby...

                                  PS: a spolu s nenasazováním ryb zrušit soukromáky, to je důležité :-)

                                    Narnošt - Profil | Pá 10.2.2012 11:55:28

                                    Ravachol >> Naprostý souhlas.Těch lákadel je moc a odolat je fakt těžký...

                                      NDulf - Profil | Pá 10.2.2012 11:54:14

                                      Fishky >> na druhou stranu,při vzpomínce jak jsem spal tenkrát(pouze na gumáku pod celtou)tak jsem rád ,že to dnes sebou tahám.

                                        NLee-Haney - Profil | Pá 10.2.2012 11:53:21

                                        arnošt >> Tak jistě,ale je to nějaký měsíc zpět jsem četl že třeba v Rusku začíná být ohroženým druhem jeseter velký právě kvůli neuměrnému lovu.Nemám bližší informace,ale věřil bych tomu už kvuli tomu že kaviár je lákavý produkt k výdělku.