- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rychlost pokroku rybaření
Je všem myslím jasné, že "vývoj" v rybařině je za poslední léta obrovský. Za posledních mnoho let se příroda nezměnila (jak kde), vodní toky také ne (jak kde), ale hlavně co se NEzměnilo, jsou ryby....toť hlavní aktér. Srovnání lovu, před třeba cca 25 lety a níže s dnešní dobou....proč třeba před tou dobou stačilo jít na ryby s dvěma pruty v ruce, malým batůžkem s těstem, kolínky, a dle situace se nachytalo vše jako nástraha na louce u vody...............a dnes? Jak to čtu, tak bez plného auta plného: kilogramy boilies, nejlepšímy pruty, navijáky, plně vybavenýmy prkotinkami, stojanem, super hlásiči s odposlechem (??), stany, lehátky (??), echoloty (??), loděmi, klinikem, podložkami a foťákem atd....NEOBEJDEME?
Současný stav VŠECH technik lovu, se z hlediska historie směrem k dnešní době (včetně současného souvisejícího stavu nejen rybaření):
A) Zhoršil2%
B) Zlepšil0%
C) Ano, podlehl jsem reklamní masáži, a mám NEJ vybavení na vše9%
D) Ne, stejně chodím jen s teleskopem a igelitkou na ryby2%
E) Je mi to jedno, a otevřu si dalšího lahváče a mknu na MRK5%
F) Je moc rybářů, příroda a toky jsou upravovány neblaze a tím to má vliv na obsádku ryb....a chytání...68%
G) Je to také hlavně v informovanosti (Internetu) a velice rychlému zjištění čehokoliv5%
H) Styl lovu jsem za posledních (10/20/30/40 let) nezměnil, a jsem spokojen...jde také o přírodu a krásy klidu a okolí ne?9%
Od 10.2.2012 hlasovalo 44 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
pepintrem - Profil | Pá 10.2.2012 0:40:03
Knedlhans - Profil | Pá 10.2.2012 0:30:45
Nebo driv se varilo a peklo a dokonce i spalo na peci,dnes mas indukcni desky,mikrovlnky,rychlovarny konvice,horkovzdusny trouby a dalsi prkotiny co nam usnadnuji praci a setri cas.
Stejne je to i s rybarinou,proste pokrok jde dal a nezastavime ho.
Jarda 2004 - Profil | Pá 10.2.2012 0:29:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jarda Š. - Profil | Pá 10.2.2012 0:20:24
arnošt - Profil | Pá 10.2.2012 0:17:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mike1977 - Profil | Pá 10.2.2012 0:14:02
JKB - Profil | Pá 10.2.2012 0:13:57
Mike1977 - Profil | Pá 10.2.2012 0:11:50
Mike1977 - Profil | Pá 10.2.2012 0:09:09
mates202 - Profil | Pá 10.2.2012 0:08:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj,
vývoj je ve všem a záleží na každém z nás jak se k tomu postavíme.
Když to vezmu podle sebe, jsem spíše ze staré školy, podložku a fotoaparát sice mám, ale to je z novinek celkem vše.
Jinak používám klasické věci, sice v moderní verzi = z moderních materiálů, ale bez kil boilies, stojanů, pípáků, stanu, lehátka atd. = k vodě jezdím jen s pruty a kbelíkem v ruce, židličkou, klasickými vidličkami, základním krmením a nástrahami(nejvíce chytám na kukuřici) = klasickým vybavením našich dědů a jsem naprosto spokojen.
A když se na závěr zamyslím, je to opravdu celkem škoda, že převažují u vody rybáři, kterým přetéká auto těmi vymoženostmi a klasických rybářů = hezky česky po stranu je opravdu minimum.
Jarda 2004 - Profil | Pá 10.2.2012 0:05:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mike1977 - Profil | Pá 10.2.2012 0:04:30
Mike1977 - Profil | Pá 10.2.2012 0:03:41
Sven - Profil | Pá 10.2.2012 0:02:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dokonce mám pocit, že jistá skupina lidí, kteří se toho všeho co popisuješ už nabažili, došla k poznání, že krása je v jednoduchosti a začíná se vracet ke kořenům.
alda2211 - Profil | Čt 9.2.2012 23:59:23
romario.lt - Profil | Čt 9.2.2012 23:53:36
Buď jdu na "lehko" s feederem nebo plavačkou, nebo na "těžko" s kapráky a stojanem........
Podle toho balím výbavu, vyberu židličku, vidličky,bižuterii..............už jsem na rybách vlastně při balení den předem...........
Vláčet jdu na procházku, takřka jen s prutem.
Opravdu se dá jít jen s pruty a batůžkem, jako dřív, jen nesmíme s sebou tahat tu spoustu krámů, které v důsledku vlastně prakticky nepotřebujeme........
JKB - Profil | Čt 9.2.2012 23:49:03
nofish - Profil | Čt 9.2.2012 23:47:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
(JInak zadání je jako úvaha pěkné, ale počítej s tím že tu budou lítat masařky, K70, CHaP a řeči o drancování revírů)
Martin M. - Profil | Čt 9.2.2012 23:46:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...










