Který velkokapacitní naviják

čaute mám dilemu, potreboval by som navijak ,ktory ma vačšiu kapacitu cievky,lenže tu som narazil na niekolko kandidátov:

Mivardi Maximus 12000 http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/3985/predna-brzda

Mitchell Compact silver LC8000 http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/4174/predna-brzda-compact-silver-lc-700

Mitchell Compact Gold LC 8000 http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/4173/predna-brzda

OKUMA DISTANCE CARP DC 60 http://shop.rrr.sk/navijaky/s-vrchnou-brzdou/okuma-distance-carp-dc-60.html

SPRO INCOGNITO LCS 880 http://shop.rrr.sk/navijaky/dvojbrzdove/spro-incognito-lcs-880.html

Tica Scepter GX 6000
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/13/predna-brzda-

samozrejme rozhoduje aj cena....dakujem za každy ohlas
Autor diskuse: bum1 - Profil , 7.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

NTavris29 - Profil | St 8.2.2012 10:36:21

Slavíček >> Taky mi to tak někdy přijde

    NSlavíček - Profil | St 8.2.2012 10:35:24

    Tavris29 >> U Shimana člověk platí hodně za značku koupil jsem je protože to je osvědčená klasika . Kdybych věděl o něčem levnějším se stejnou vydrží klidně si je koupím na značku dnes nejedu . Někteří lidé mě připadají že se chodí pouze k vodě předvádět za kolik mají vybavení přitom úspěch zaručí co je ve vodě to na břehu rozhoduje aby to vydrželo nikoliv cena .

      NTavris29 - Profil | St 8.2.2012 10:27:49

      viceroy >> Tady je největší problém,někteří haní to,co sami nevyzkoušeli. A haní to jen proto,že sami mají Ultegry,Daiwy.....a všechno ostatní je pro ně povl. Rozdíl tam určitě je,ale vím,že pokud nebudu Sceptery vyvážet,tak budou šlapat jako hodinky.

        NVojtěch - Profil | St 8.2.2012 10:26:36

        bum1 - >> tak už Víš co si koupíš?

          Nviceroy - Profil | St 8.2.2012 10:24:54

          Tavris29 >>
          8.2.2012 10:19:52 >> pak si tu nech poradit nebo dokonce se rozhodnout podle nazoru , podle mne stejne jdes do loterie a musis se sam prochytat pro vlastni veci at to jsou pruty , navijaky , bivaky a jine jako urcite voditko tohle smysl ma alee vylozene se tady rozhodovat , no nevim

            NSlavíček - Profil | St 8.2.2012 10:23:31

            meteor >> Ta Daiwy byli emblémy x jak jsem psal cená brutus s náhradní cívkou přes 10 litrů kus . Zavážel jsem na pletenku a dával hodně těžký olova ten naviják má dost proto jsem si koupil ultegry rozhodla cena ale když jsem to rozdělal při mazání byl jsem dost sklamáný ale co by člověk mohl chtít za tu cenu .

              NTavris29 - Profil | St 8.2.2012 10:19:52

              viceroy >> Jak říkám,na Ticu sem neslyšel špatné slovo. Za ty peníze,perfektní strojek

                Nviceroy - Profil | St 8.2.2012 10:17:17

                Tavris29 >> uplne stejne mam abyssy a dostavaji zahul i na vyvazku a po 5 letech jsem nepoznal vetsi opotrebeni at uz na prevodech nebo na civkach , jen prehaziji civky na odhoz a vyvazku

                  Nmeteor - Profil | St 8.2.2012 10:14:39

                  Slavíček >> a proč jsi měnil japonské kolovrátky za IMHO horší navijáky?

                  Cena je příznivá spíše proto, že je ošizený materiál, případně konstrukce. Konkurence v tom možná také hraje svoji roli, ale stejně si myslím, že Shimano si za stejnou kvalitu účtuje víc než jiní (méně známí a prodávaní) výrobci...

                  EDIT: u ložisek spíše záleží na tom, KDE jsou a JAKÉ jsou (kvalitativně).

                    NStandey - Profil | St 8.2.2012 10:14:16

                    Slavíček >> To je 100% pravda. Já tvrdím, že v navijáku jsou důležité max.4 ložiska. Všechno ostatní je buď reklamní tahák, nebo pouze silikonové pouzdra. Nic-méně Fox je jakási záruka kvality a tyhle navijáky jsou fakt dost dobré...

                      NUnkas - Profil | St 8.2.2012 10:13:17

                      bum1 - >> Pokud nemáš nic proti Shimanu, jak je zdejší zlozvyk, tak souhlasím s Valdacz1, kup si Titanos 10000 XT, mám s nima taky dobrou už asi čtyřletou zkušenost. Tica Scepter bych potom dal na druhé místo. Přeju šťastnou ruku při výběru.

                        NSlavíček - Profil | St 8.2.2012 10:11:40

                        Standey >> Že záleží na množství ložisek je pouze reklamní trik .Záleží na kvalitě materiálu zpracování pokud bude mít naviják 13 ložisek ale nebude kvalitní zpracování a materiál bude to hovno platný .

                          NTavris29 - Profil | St 8.2.2012 10:11:32

                          Kok >> Měl si někdy Sceptery? Na ohoz nemaj chybu. A neznám nikoho,kdo by s nima měl nějaký problémy. Mluvím jen a pouze za Sceptery,které jsem měl. Jak jsou na tom jiné Ticy nevím.

                            NStandey - Profil | St 8.2.2012 10:05:25

                            lajdák >> Tj a hlavně jsou spolehlivé. Za tu cenu myslím že super mašiny s 13.ložisky...

                              NKok - Profil | St 8.2.2012 10:04:18

                              Tavris29 >> dovolím si poupravit: Pokud nebude vyvážet, tak Tica je použitelnej stroj:)

                                NSlavíček - Profil | St 8.2.2012 10:02:55

                                Rajsi >> Abych byl konkrétní tak třeba u té ultegry kde má bejt kovové ložisko je levný silon . Celková konstrukce je aby byla co nejvíc levná . Nevím jak vypadá vevnitř ten Lc ale nejspíš to nebude o moc lepší .Na druhou stranu musíme brát v úvahu cenu ta je příznivější než byla dřív .To ale udělala velká konkurence která dřív chyběla . Jsem zvědavej jak dlouho mě vydrží předešlé Daiwy jsem měl 8 roků a byla to kvalita ale dřív jsem hodně zavážel tím jsem je hodně opotřeboval ale cena byla brutus.

                                  Nlajdák - Profil | St 8.2.2012 10:01:25

                                  Standey >> ty jsou pěkný ty foxy :-)

                                    NTavris29 - Profil | St 8.2.2012 10:01:00

                                    Kok >> Pokud nebude vyvážet,tak Tica je super stroj.

                                      NKok - Profil | St 8.2.2012 9:59:56

                                      ten výběr není úplně košér, ..,sorry, ale vše jsou hryzky

                                        NValdacz1 - Profil | St 8.2.2012 9:59:33

                                        >>Tomajo-Hermisjj máte pravdu dnes už jenom v bazošu ale i tak bych do nich šel. jediný na co bych si dával pozor tak je zborcená cívka po nešetrným navíjení, jinak jsem přesvědčenej že budou fungovat stopro:-)