Který velkokapacitní naviják

čaute mám dilemu, potreboval by som navijak ,ktory ma vačšiu kapacitu cievky,lenže tu som narazil na niekolko kandidátov:

Mivardi Maximus 12000 http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/3985/predna-brzda

Mitchell Compact silver LC8000 http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/4174/predna-brzda-compact-silver-lc-700

Mitchell Compact Gold LC 8000 http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/4173/predna-brzda

OKUMA DISTANCE CARP DC 60 http://shop.rrr.sk/navijaky/s-vrchnou-brzdou/okuma-distance-carp-dc-60.html

SPRO INCOGNITO LCS 880 http://shop.rrr.sk/navijaky/dvojbrzdove/spro-incognito-lcs-880.html

Tica Scepter GX 6000
http://www.rybarikpp.sk/rybarske-potreby/detail/13/predna-brzda-

samozrejme rozhoduje aj cena....dakujem za každy ohlas
Autor diskuse: bum1 - Profil , 7.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

lasti555 - Profil | Čt 9.2.2012 18:53:34

bum1 - >> Suhlasim s kolegmi....ja som zhanal nove navi a tak isto som romyslal nad tym SPRO INCOGNITO LCS 880 no nebral som si ho.....nakoniec som zobral SHIMANO BBLC kedze mam radsej baitrunnery a su fakt super este pri vode neboli ale v porovnani napr. s MIKADO SPLENDID 990 je to uplne aleze uplne ina liga a 2ks som zohnal za 300e ale daju sa zohnat aj lacnejsie...je to sice vyssia investicia ale mas nezmar navijak ktory uz nieco vydrzi...to je moj nazor...takze za mna SHIMANO BBLC

    Rumpeľ - Profil | Čt 9.2.2012 15:11:13

    pinja >> ahoj.co to mas za pruty?je to mitchel elite carp?

      Gandhi - Profil | St 8.2.2012 15:51:58

      Tavris29 >> ono taky pokud zavážím většinou si pro montáž jedu ne?smotávání ze břehu ale taky v poho vydrží mám pomalejší převod 4:1 a tím pádem míň namáhany střeva)))jsou to bytelně udělany navijáky,nikdy jsem o ně nějak zvlášť nepečoval a jeden si i zaplaval ke dnu do 7 metrů))

        Unca - Profil | St 8.2.2012 15:07:08

        bum1 - >> Kámošův Maximus. Za ty prachy dobrej stroj. Vybírat si mezi Scepterem a Maximusem, tak bych asi dlouho váhal. Maximus se taky povedl. Kámoš je chtěl koupit, ale jelikož je nesehnal, tak vzal nějakou Okumu. Taky dobrá.

          pinja - Profil | St 8.2.2012 15:05:54

          Čau, já mám tu okumu dva roky a no problem.

            Unca - Profil | St 8.2.2012 15:04:43

            Tavris29 >> Ani zima jim nevadí. :-)

              milin - Profil | St 8.2.2012 15:03:40

              bum1 - >> Zdar. Já nevím co psali ostatní, nechce se mi číst celý, ale já mám 2 sezonu ty Spro Incognito a zatím spokojenost. Kámoš má ten Mitchel a je naštvaný. Pořád mu padá vlasec pod cívku, což mě se u toho Spra zatím nestalo. S Ticou ani s Okumou chybu asi taky neuděláš, ale za mě Spro Incognito.

                Dave> - Profil | St 8.2.2012 14:58:48

                Já mám Okumu Powerliner 860 a vleze se mi na cívku 30mm/420m, pak se dělajá ještě 865 a na něj se vleze ještě víc.

                  Unca - Profil | St 8.2.2012 14:56:26

                  Tavris29 >> Můžu potvrdit co říká Gándhí. Jeho Sceptery pořád žijou a to vyváží skoro pořád. A vyvážka 300 metrů je u něj zcela běžná. Dokonce bych řekl, že na kratší vzdálenosti moc nechytá. :-) To v zadu je Gándhí na člunu při zdolávačce. Tahá jednu svoji padesátku. :-))

                    Trba - Profil | St 8.2.2012 14:45:18

                    bum1 - >> Ahoj, chybu neuděláš ani Ultegrou, či BB LC. Jsou to dobré mašinky jak Ultegra, tak BB LC. Záleží na tobě, co ti více sedí, jestli bait a nebo přední brzda. Já jsem cca před měsícem kupoval tady na bazaru 3 ks navijáků BB LC za 7600 Kč ještě s roční zárukou a vůbec nelituji, ale chtěl jsem bait. Kamarád má Ultegry XTB a je spokojnej, slouží mu bez závad 2 roky. Ja jsem zastánce baitů, takže za mě BB LC :-). Čekuj bazar a koupíš je za dobrej peníz, hodně lidí je teď mění za nové typy.

                      Rajsi - Profil | St 8.2.2012 14:43:51

                      Slavíček >> jak píšeš, japonec byl a je japonec, sám jsem při koupi navijáků sáhnul po osvědčené kvalitě shimano aero technium XT a jsem spokojený. Ta cena je ale trošku jinde. Za cenu jednoho by měl 5 těch po kterých pokukuje.

                        Tavris29 - Profil | St 8.2.2012 12:34:58

                        Gandhi >> Myslím si,že Scepter neni stavěnej na vyvážku. Bohatě mi stačilo stahovat těžší olovo ze 150m. A to se běžně vyváží třeba i na 300. Je to jen můj názor,Tvůj Ti neberu....

                          Gandhi - Profil | St 8.2.2012 12:30:35

                          Tavris29 >> Co máš prosímtě pořád s tím vyvážením?Mám sceptry cca 8let z 99% vyvážím a pořád drží))jo u sceptrů byl problém z vyvážkou ze staryma typama cívek ktery se pokud vim už nedělaj několik let.Za ty prachy co teď stojí je jednoznačně top volba,Ultegry už taky nejsou co bývali mel jsem XSB tak tři měsíce a šli do světa a už rok přemýšlím čím sceptry nahradím, pokud chcu zůstat v rozumné cen.hladině fakt nevím((

                            ivošxxxl - Profil | St 8.2.2012 11:34:18

                            Kdysi jsem si koupil k LCčkám jako 3. navi Ticu Abbys,s tím že to stačí,na 3 pruty chytám párkrát do roka.Nebyla špatná,ale ve srovnání s LCčkama prostě nee!!Šla z domu a koupil jsem zase LC.A tak nějak by to asi dopadlo se všema co uvádíš v dotazu.Před vánocemi se mi šikl 4. za 1500,no nekup to.LCčka mi slouží už hodně let(první 2 ks jsem kupoval ještě za 8000 ks) a naprosto bez závad i když je to made in Malaisie.Radši si počkej na slušné bazarovky,teď když vyšli nové,tak se starých hodně chlapů zbavuje.

                              Valdacz1 - Profil | St 8.2.2012 11:33:40

                              Travex >>jj japonec. taky jsem mrkl po shopech a našel jsem,ale ještě pořád za ně chce 4,500 http://www.rybacentrum.cz/shop/zbozi/3061/Titanos_X​T a na UK bazarech 40lbs to je za pusu.

                                Mihalos - Profil | St 8.2.2012 11:31:49

                                Zdar,za mě Tica Scepter ale spíš starší model (GF,GE).Mám je cca půl roku a zatím parááda a když se tady podíváš na starší diskuze tak hodně rybářů je taky chvály. Určitě s něma neuděláš chybu.

                                  Travex - Profil | St 8.2.2012 11:01:29

                                  Valdacz1 >>
                                  To je jeste ten starý a Japonská výroba, ne?

                                    Tavris29 - Profil | St 8.2.2012 10:39:18

                                    viceroy >> Tak to je jasný. V bazaru se nechá koupit dobrá věc za slušný peníz. Sám sem to už několikrát využil a zatím nelituju. I sem tady dost věcí prodal a stěžovat si taky nikdo nemohl....

                                      viceroy - Profil | St 8.2.2012 10:36:39

                                      Tavris29 >> pokud bych mrl kacky navic tak jednoznacne LC tyhle stroje uz davno reklamu nepotrebuji jsou to proste masiny , pokud koupis neco levnejsiho jdes do rizika ze ti to driv odejde ale co jineho ti zbyva , ten kdo ma rodinu musi uvazovat trochu jinak a ne vsechno narvat do rybariny