- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Existují masaři? - Nemyslím si
Pořád se omílá pojem masař, avšak kdo to je? Viděl ho někdo? Přinesl někdo nevyvratitelný důkaz o jeho existenci? Jak vypadá? Nosí hodinky? My si sklucima tady od nás totiž myslíme, že masaři neexistují. Masaři možná byli kdysi, ale vymřeli, páč je porazilo keč ent rylejs. Prostě logicky ve světě, kde vládne keč ent rylejs, nemůže masař přežít.
Takže já se tedy ptám. Viděli jste někdo masaře? Máte jeho fotku? (není fotka, není masař) Nemáte nic. Jenom blafujete. Masař tedy neexistuje.
Kdo přinese fotografii masaře, jenž je bezpochyb masařem, který drží noviny s datem maximálně dva roky dozadu, tomu složím omluvnou báseň.
Masař...
A) Je sameček od masařky (bývá vzácný, jelikož s penisem se mu hůř létá, proto je snadnou kořistí hmyzožravců)11%
B) rybář, co zajíbí ryby pro maso14%
C) rybář, co zajíbí ryby pro radost3%
D) rybář, co zabíjí ryby pouze v sebeobraně7%
E) je ten, co zabije každou chycenou rybu, protože prostě mu ten pud rybáře nedovolí rybu pustit - tedy jediný pravý rybář56%
F) je pokoutní prodejce podpultového masa (lidského)2%
G) je strůjcem všeho špatného, co se poslední dobou děje. On může za kormorány, regulaci toků a že saděj málo kaprů6%
Od 2.1.2012 hlasovalo 279 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 38x v ignorovaných.
Ngrizzly72 - Profil | Pá 6.1.2012 14:16:19
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 14:14:15
NRams - Profil | Pá 6.1.2012 14:11:27
Ngrizzly72 - Profil | Pá 6.1.2012 14:05:03
NJKB - Profil | Pá 6.1.2012 14:04:56
Nrene68 - Profil | Pá 6.1.2012 14:01:41
NRams - Profil | Pá 6.1.2012 13:58:05
Prase domácí je domestikovaný savec, vyšlechtěný z prasete divokého. Domestikace proběhla přibližně před 9 tisíci lety. Jedná se o nejvýznamnější druh dobytka ve střední Evropě. Je všežravé. Prasata domácí, která uniknou do přírody, zdivočí a mohou působit značné škody (jako například na Novém Zélandu). Potrava zejména brambory, obilný šrot, kořeny, hmyz, červi, vejce.
Prase rychle přibývá na váze a je velmi plodné. Většinou nezemře přirozenou smrtí, protože je poraženo pokud dosáhne určité porážkové hmotnosti. Pokud zvíře dosáhne tělesné dospělosti, již dále neroste.
Kapr obecný chov v Evropě i na Dálném východě má tisíciletou tradici – v Číně byl kapr chován už před naším letopočtem, v Evropě chovali dunajské kapry již staří Římané. Pokud jsou kapři ponecháni napospas osudu (Austrálie, kde je původcem zhroucení mnoha původních ekosystémů), velice rychle vytvoří populace blízké původní divoké formě – nízké a pomalu rostoucí. Co se potravy týče, je kapr všežravec, který využívá vždy momentálně dostupnou potravní nabídku.
Šlechtění má obrovský význam, protože rychleji rostou, jsou odolní vůči nemocím a jejich chov je mnohem ekonomičtější. Na sportovních revírech je většina kaprů ulovena v první sezóně po vysazení a pro tento druh naprosto běžné délky 60 – 70 cm se dožívá jen malé procento vysazených ryb. Dožívá se 40 let, většina trofejních jedinců však dosáhne maximální velikosti kolem 15 – 20 let života a další přírůstky jsou nepatrné.
Původní divoký kapr (někdy označovaný jako sazan) je ryba žijící v proudných řekách a má daleko k dnešním vysokotělým vyšlechtěným liniím.
Zdroj:Wikipedie, Atlas ryb MRK
K věci: Kapři v našich vodách nejsou sazani jsou to vyšlechtění domestifikanti určení na porážku jako hospodářsky významné zvíře, tak jako prasata. Pokud se chytne kapr, byť velký, podobný sazanovi nastane zklamání: "Je nízký, málo váží...". Myslivec, ale také nechodí vystřílet prasečák, aby měl kapitálního kňoura, proto nenazývejme masařem toho, kdo bací na pekáč kapřa.
Proto: Nechť se vysazuje původní typ i šlechťený. Původní typ bude pro pouštěče a u šlechtěného nebudou platit délkové limity.
How
NVenca888 - Profil | Pá 6.1.2012 13:42:40
Nšmudla007 - Profil | Pá 6.1.2012 13:31:19
Rozhodně to není nadávka jak to dřív bylo ve zvyku.
Od JKB je to ocenění za K60+(loni sem zvládnul). Takovej mezioborovej titul, metál, medaile.
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 13:10:24
1) lidi co berou ryby pro vlastní potřebu - lovci
2) šedá zóna, lidi co za dodržení limitů berou maximum co mohou i když to nepotřebují (to je to o čem se bavíme níže) - také lovci ale bez soudnosti, zdravého rozumu
3) normální prachsprostí zloději, co i když mají ,nebo nemají povolenku, jdou k vodě s tím že budou krást.
Masař je výraz závisti. Já tak byl označen za přisvojení kapra 43cm i když jsem předtím většího pustil (co s velkým když ti stačí malý). Jindy bych byl od půlky mrku zase označen tímto "titulem" protože se mělo grilovat a vzal jsem teda jednoho kapra velkého místo toho abych za ty dva dny odnesl tři menší. Je snad lepší když z revíru zmizí jedna ryba, nežli tři... (vím, zase jako příklad kapr, ale holt jsou všude potvory)
NVenca888 - Profil | Pá 6.1.2012 13:00:01
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 12:56:07
Masař jako takový neexistuje a nikdo mě asi o opaku nepřesvědčí. Existují pouze lidi co nemají nikdy dost. Ti si vezmou 300kg ryb za rok, když bude v lese tak hub pobere taky víc než potřebuje, když mu bude nabídnuto cokoli jiného tak bude brát taky nesmyslně obrovská množství- v zahraničí pro to mají jednoduché a výstižné označení- ČEŠI
edit: Na radiožurnálu, jednou když jsem jel na podzim z ryb, byl o tomhle rozhovor s psychologem. Prý je toto chování pozůstatkem z dob minulých a nikdo nedokáže vysvětlit, proč se přenáší i na mladší generaci, když se čekalo že vymizí.
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 12:51:36
Hele tak jeď vylučovací metodou. Kdo masař není. Ostatní rybáři pak budou automaticky masaři a je hotovo :-)
NVenca888 - Profil | Pá 6.1.2012 12:48:34
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 12:46:22
Takového člověka znám, bere vše co se dá a může někdy hodit. Když je něco zadarmo tak v množství nesmyslně vysokém. Ale ten zase nechodí na ryby. Tak nevím.
Nrover - Profil | Pá 6.1.2012 12:45:55
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 6.1.2012 12:43:31
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 12:42:26
Nnofish - Profil | Pá 6.1.2012 12:39:52
Uvedu ti příklad. Nežeru ryby, neberu si je, a z masařiny tím pádem budu obviňovat většinu kolegů až na kamaráda pepu, protože ten by se se mnou pak nebavil. Nepotřebuju ty ryby, ale závidím že někdo je zužitkuje. Já neberu tak by něměl nikdo a podobně, Chápeš? Českou povahou to všechno je....... Nechápu jak někdo dokáže kuchyňsky upravit cejna, bolena, parmu- zase je to pro mě teda masař. Další příklad. Pán vedle chytil kapra a 5 cejnů. Já jednoho velkého aumura za celý den. Hvno jsem si zachytal, začnu prohlašovat věty o tom jak chodím odpočívat, že počet úlovků je nepodstatný. Pán je masař a pro takové lidi by se měly zavést tvrdší limity. Tím pádem by toho tolik neodnosil, ve vodě by bylo víc ryb a já bych toho asi teda chyti taky víc.
Masař může být taky klidně jen jednotka závisti. Kolik masařů je okolo mě (kolik masařů vypustím z huby), tolikkrát závidím že někdo umí chytit, vzít si a využít ulovené ryby a já ne. Tohle nebere v úvahu lidi co nedodržují limity, to nejsou masaři ale normální zloději.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NRetro ...50707
NRybářský retro bazar.16777
NRybářské odznáčky ...546
NZoologický koutek MRKu.33417
NCyklo- kolo- bike forum5575
NRybářsko-houbařské jádro .-)44999
NO kočkách a kočičácích20770
NRybář i myslivec8266
NUdírny a uzení51137
Kde to žije - všechna témata
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
11:12NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 37
10:36NATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











