Zoologický koutek MRKu.

Diskuse bez zoologických mantinelů o všemožných tvorech této planety a o přírodě vůbec.
Autor diskuse: Piskořík - Profil , 31.12.2011 všeobecné - ostatní
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NDeProfundis - Profil | Pá 1.5.2026 10:24:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    NPiskořík - Profil | So 18.1.2025 14:00:59

    Krmítka dosypaný….od minulýho tejdne tam kousek ještě zbylo….:o)

    Momentálně na hlavním krmítku asi osm koňader, dvě modřinky, dva vrabci, červenka a nesnášenlivej pan Brhlík….;o)

      Nosprey - Profil | Pá 17.1.2025 19:54:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      A po lučních konících přijde ještě větší kobyla.

        Ndrvoštěp - Profil | Čt 16.1.2025 17:29:26

        Erva >> Cena jak u nás 👍

          NPvl - Profil | Čt 16.1.2025 15:21:43

          Pedro1 >> Ale .....ty takový nejsi 😮😮😮

            NErva - Profil | Čt 16.1.2025 14:47:29

            Pedro1 - Jasan , tam je to krapet jinak , ale pořád lepší něco než nic , hlavně přes tu zimu ,dnes jsem přivezl další 40 kg pytlík :-))Jelikož to nemám kde skladovat , tak když dochází a jedem kupovat , tak spojím nákup z nákupem slunečnice , osobně kupuji za 17 kč/kg , ale musím vzít celí pytel , což ostatně beru , rozvažovaná už vychází kolem 20 kč .

              NPedro1 - Profil | Čt 16.1.2025 13:53:58

              Pvl >> Závidím vždy a všechno:-)

                NPvl - Profil | Čt 16.1.2025 13:13:25

                Pedro1 >> Tak hlavně že jim nezávidíš 😄😁👍

                  NPedro1 - Profil | Čt 16.1.2025 10:26:54

                  Poušťák >> Já mám asi za 26 Kč, ono to jedno. Mám ptáky rád:-)))

                    NPedro1 - Profil | Čt 16.1.2025 10:26:21

                    Erva >> Já to chápu, ti lidé ve městě zkrmí tak 2 kg za zimu.
                    Na chatě kupuji ročně cca 50 kg a i za barákem v Praze zkrmím za rok 10 kg, ale jak jsem psal, každý kilo který někdo nasype do krmítka dobrý.

                      NPetr64 - Profil | Čt 16.1.2025 9:16:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Ty6ko >> 25kg /měsíc ti závidím. Moje každoroční dávka posledních 6 sezon vypadá takhle (pytel=40kg).
                      Lojovky už ani nepočítám,ale naštěstí ob 2 měsíce škvařím sádlo,takže škvarky žeru 3 dny a zbytek jde na krmení. Zmiznou rychleji,než zmiňovaný lojovky.

                        NPoušťák - Profil | St 15.1.2025 19:27:50

                        Pedro1 >> já kupuji kilo za 20,-zlatých

                          NBacon - Profil | St 15.1.2025 19:11:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Snad mu to dobře dopadne.

                            NErva - Profil | St 15.1.2025 18:19:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Pedro1 - Kdyby jsem měl dát 60 kč /kg , při prozatímní spotřebě a to krmím od listopadu tak zatím 160 kg slunečnice mě droboť sezobala ..., tak asi nestíhám vydělávat :-))

                              Nkubah - Profil | St 15.1.2025 18:18:01

                              Pedro1 >> tak já také nemám zdroj na vesnici - ale tady ve městě ....

                                NPedro1 - Profil | St 15.1.2025 17:53:27

                                kubah >> Dneska jsem na ni koukal, 60 Kč za kilo.
                                Na druhou stranu když nemáš zdroj na vesnici,tak je to i tak par korun a každý, kdo přes zimu krmí, je vítán.

                                  NTy6ko - Profil | St 15.1.2025 16:40:27

                                  Ale stejně je to lahoda, přijedu na chaloupku do lesů v předpolí vysočiny, nasypu žrádlo do krmítek, otevřu lahváče, tedy vlastně je suchej leden, uvařím čaj. Popíjím a sleduju jak se venku masakrují strakapoudi, sýkorky, brhlíci , sojky a stehlíci za občasného sekundování žluny či datla. Mrzí jen aktuální nálety sokola, ale fógli ho mají na háku. Stojím tam jak trubka a čumím, hezčí TV na světě není, je to makabrózně úžasné. Alespoň chvíli je tam líp než na světě....😁

                                    Nkubah - Profil | St 15.1.2025 16:24:11

                                    Potvrzuji - jednou jsem koupil mix a jako první jedině slunečnici...

                                    Jinak celkem nechápu lidi, tuhle chlápek v Lidlu vzal snad 5kg balené slunečnice - za plnou nadsazenou cenu ....

                                      NPedro1 - Profil | St 15.1.2025 16:07:11

                                      A abych nezapomněl, tak milují mražákem prohnané bílé červy. Ty dycky sežerou jako první, bílkovina je v zimě evidentně potřebná:-)))