- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zoologický koutek MRKu.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
263x v oblíbených a 24x v ignorovaných.
- Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.
NDeProfundis - Profil | Pá 1.5.2026 10:24:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nosprey - Profil | Ne 29.9.2024 10:10:18
Pro mě by nebyl problém to zaplatit, když budu vědět, že to opravdu chci a využiju. Ale člověk musí mít srovnané priority. Můžu si koupit ledacos, ale rozhodně ne cokoli.
A v rámci těch priorit řeším, zda dál za malé peníze prozatím zůstat u zrcadlovek systému EF anebo přejít na bezzrcadlovky RF.
Zatím sbírám informace a ty tvoje jsou obzvlášť cenné, protože jsou od někoho, o kom zhruba vím, jak a co fotí.
NPiskořík - Profil | So 28.9.2024 22:55:29
NBacon - Profil | So 28.9.2024 20:27:11
NDeProfundis - Profil | So 28.9.2024 3:56:36
Když fotíš hmyzáky především takhle akčně, tak by podle mě bylo APS-C dostatečný - např. né tak drahá R7. Stejně, jak píšeš, většina jich to neustojí, aby ses k nim dostal s FF tak blízko, aby to vykreslilo celý políčko.
Já na tohle potom stejně nejraději používám telesklo RF 100-500. Na 500mm konci to má min. zaostřovací vzdálenost 1,2m a to je ideální právě na lovení akčních hmyzáků. Ostří to znatelně rychleji než makro. A zvětšení 0,33x je na tyhle účely naprosto dostatečný. Obecně je to výborný "univerzální" sklo, kam když nasadím ještě TC 1,4x, tak s tím chodím i na letovky ptáků. Jen to má prostě opět cenovku Canonu :-(. Škoda, že třeba Sigma zatím nemůže dělat FF skla na RF bajonet. Mám od Sigmy jak pevnou 500mm, tak světelnej širokáč (plus dva už nevyužívaný APS-C záklaďáky) a jsou to za tu cenu skvělý skla! Jen bohužel pro EF bajonet, což se teda nechá vyřešit redukcí. Ale věřím, že až jednou budou moci udělat plnohodnotný FF sklo, tak to bude opět opticky pecka.
Nosprey - Profil | Pá 27.9.2024 22:51:32
Akorát řeším dilema, jestli obrat rodinu o 100 litrů, které povedou jen k tomu, že si budu "šuplíku" ukládat hezčí fotky. Jinak mám ještě Eos 1 Ds MkII, což je full frame s podobným rozlišením, ale plocha snímače je prostě větší a je po čem kreslit.
Fotky jsou zjevně lepší po stránce kvality kresby, ale musím se dostat blíž a hodně hmyzáků to neustojí. Usoudil jsem, že je v řadě případů lepší nějaká fotka než žádná a fotím s tím ořezaným čipem APS - H.
Ale ty nové foťáky jsou o tolik lepší, že to v palici pořád šrotuje:-))
NDeProfundis - Profil | Čt 26.9.2024 23:59:55
Výhoda R5 (a dalších moderních bezzrcátek) je v možnosti kontinuálního zaostřování a celkem zdařilýmu sledování objektů, protože udržet makro na single shot z ruky skoro nejde:-) A RF 100 macro má další 2 výhody. Jednak na makro objektiv dost rychle ostří, takže to kontinuální ostření docela stíhá a druhak má zvětšení až 1,4x. Takže když si nastavím sériový snímání s elektronickou závěrkou, tak se většinou z těch sérií fotek vybere nějaká "povedená".
Ze 45MPx se nechá i slušně řezat a v kombinaci s trefeným zaostřením na 1,4x z toho pak lezou i takovýhle zvětšeniny.
Nosprey - Profil | Čt 26.9.2024 21:27:16
Zdá se, že cesta se tímto rýsuje. To, co aktuálně mám - Eos 1D Mk IV (tuším model z roku 2009) a L-ková stovka macro - není schopné tohle vykreslit.
Na focení "do šuplíku" mi to sice stačí, ale když člověk vidí, kam se technika posunula...
NKnapík - Profil | Čt 26.9.2024 10:30:58
http://priroda.sdas.cz/deniky/denik071001.htm
NPiskořík - Profil | Čt 26.9.2024 0:43:30
NP!F - Profil | St 25.9.2024 21:52:34
N1Mara - Profil | St 25.9.2024 21:43:50
NDeProfundis - Profil | St 25.9.2024 1:33:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jen nevím, jestli to bude přes mrk vidět.
Pro zajímavost - zkuste na zahradu někam nainstalovat starej rozlouplej banán. Tuhle jsem byl línej jeden vyhodit, tak skončil pohozenej v odloženým květináči a lítá mi na to spousta motýlů.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59881
NRybářsko-houbařské jádro .-)45011
NUdírny a uzení51146
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22061
NDokumenty z přírody kolem vody624
NFotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413394
NSranda bez nadsázky 🤘10865
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
NSprávný muž má v kapse nůž8081
Kde to žije - všechna témata
23:19NRybářská videa: Dvě červnové vycházky za kapry na Labe 1
21:40NLov pod jezem v letních vedrech? 31
20:45NATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
20:22N🔥 Grill a grilování 🔥 591
20:00NRybářský kniho - koutek 143
16:32NRybářské odznáčky ... 547
14:35NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
13:07NRybáři vs ochránci přirody 90
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic

























