- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
radikální křídlo pejskařů
po diskusi k jedné otázce zde a na popud několika pejskařů bych rád založil tuto rubriku rad doporučení a třeba jen klidného povídání o psach hodných i těch nevychovaných :-) stejně tak by se to mělo týkat i jejich páníčkůkam může Váš pes .-)
A) nesmí přez práh domu 15%
B) smí jen do kuchyně a předsíně?5%
C) smí i do obejváku, ložnice i do dětského pokoje11%
D) a velké finále :-) smí všude dokonce i do postele :-)))))69%
Od 11.6.2012 hlasovalo 192 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
60x v oblíbených a 14x v ignorovaných.
N1sedyvlk - Profil | Ne 1.1.2012 22:52:49
Nivansnow - Profil | Ne 1.1.2012 22:42:43
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 1.1.2012 22:41:53
A u psů nemusíme tolerovat jejich bezpečné teritorium ?
Já si právě myslím, že u vody, na poli , všude ve volném prostoru jsme povinni psa na volno strpět, ať se nám to líbí nebo nelíbí. Že lidi plaší a obtěžujou zvěř, protože se neumí chovat, se bere za automatickou věc. Lidi se v přírodě chovají ještě hůř než ve městě. Proč vůbec nazýváš přítomnost psa jako obtěžování ?
NSintrix - Profil | Ne 1.1.2012 22:39:30
NBatuta - Profil | Ne 1.1.2012 22:29:50
NLee-Haney - Profil | Ne 1.1.2012 22:25:43
Ty jsi zde dal příklad s paní.Já znám spousty příkladů kdy jde páníček či panička se svým pejskem po chodníku rozvalená stylem že on či ona na jedné straně a pes přes vodítko na druhé a ne že by si psa přítahla k sobě,ona prostě jde dál a vůbec ji není divné že lidi musí kvůli ní ustupovat na trávu či cestu.Tak se ovšem chovají i lidé mezi sebou.
Pokud jde o ty rybáře.Musíš si uvědomit že někteří z nich má možná taky špatné zkušenosti.Mohli v minulosti zažít to že jim třeba procházející pes ochcal batoh či jiné věci a pak už si dávají pozor.
Já jsem zde chtěl napsat jen to že mince má vždy dvě strany.Tak jako jsou lidé co se k cizímu zvířeti neumí zachovat tak jsou lidé co si neuvědomují nebo nechcou uvědomit že chování jejich mazlíčkal nemusí být cízímu příjemné.
Nsliver - samolibý vůl - Profil | Ne 1.1.2012 22:04:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ve městě, natož na sídlišti nežiju, to bych asi nedal.
Ale vidím, jak lidi ztratili úctu a respekt k přírodě, neumí se v ní a k ní chovat. Je bez debaty, že pán zodpovídá za psa a musí ho mít vždy pod kontrolou. Ale mě zajímají reakce lidí ve volné přírodě na blížícího se psa. Lidi přestali vnímat to, že jsou na poli, u vody, v lese a že tam nemusí být sami. Nejsou schopni připustit, že můžou nastat věci, které nevyřeší vytočením čísla na právníka.
Mám psa, před kterým se zastaví i tažný kůň v lese. To se stalo, nechtěl tahat, dokud jsem psa neuklidil. A pak jsem jednou měl psa u vody přivázaného k zatlučenému kolíku a koupali jsme se. Když někde usednem, hlídá okruh asi 5m proti všem. Najednou se zjevila starší drobná paní z města, velmi sebevědomá osoba a rázovala si to přímo k němu. Z vody jsem viděl, jak se pes nafoukl do výhružného postoje. Volal jsem na ní z vody, ať se proboha nepřibližuje. Odpověděla, že tudy chce projít, nic obcházet nebude. Musel jsem z vody a psa držet, aby mohla projít. Kdybych byl daleko a plaval, jak by to dopadlo ? Střetů s cyklisty v lese a na polňačkách jsem si taky užil dost. Je to ovčácký pes, ani v lese ho myslivci nesmí zastřelit, neštve zvěř a lidí si nevšímá, jen se občas zajímá, co za blbce se to řítí na kole mezi stromy borůvčím. Někteří rybáři už nejsou schopni akceptovat psa, který přijde vedle nich k vodě nebo jim nedejbože očuchá věci nebo strčí čumák do futra. Agresivního psa jsem ještě nepotkal, ale agresivní lidi potkávám na každém kroku. A když tihle lidi narazí na tvora, na kterého jejich agresivita neplatí nebo ji opětuje v obraně, tak jsou v hajzlu a je problém. Když se nevhodně chováš k labuti, taky tě poštípe, proč to lidi nechápou ? Lidi se nechtějí vyhnout konfliktu nebo to už zapomněli, jak se to dělá. Ve městě je to asi složitější, ale ve volné přírodě jsem ještě neslyšel, že někoho napadl pes. Max. postrašil, protože oni taky mají sociální chování a uznávají hierarchii. Takže pokud někdo mimo jeho smečku vyvolá problémy, chová se podle toho.
NKuban - Profil | Ne 1.1.2012 21:57:25
Ale co znám osobně ještě 4majitele CC,tak povaha stejná,žádnej problém.
A je fajn jít nakoupit,psa písknout k lavičce,na tu si odložit bundu,na bundu mobila klíče a po návratu tam všechno mít..I takový pokusy děláme :-)
NHermis_s - Profil | Ne 1.1.2012 21:41:25
Prave ta povaha co popisujes se mi libi,pokud je dobre vychovanej,tak pouziva hlavu.
NKikis - Profil | Ne 1.1.2012 21:38:02
NBambus...Tacklesmani - Profil | Ne 1.1.2012 21:35:11
neže bych nevěřil ale rád se podívám.
NKuban - Profil | Ne 1.1.2012 21:31:40
NKikis - Profil | Ne 1.1.2012 21:24:12
NBambus...Tacklesmani - Profil | Ne 1.1.2012 21:17:36
heled ty tvoje info v kartě nemáš náááhodou nějak skreslený ? jak ta treska tak ten rok narození? :-)
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22049
NUdírny a uzení51140
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NZoologický koutek MRKu.33418
NRybářsko - Dřevorubecká klika82980
NFotbalové jádro MRKu142550
NRybář i myslivec8266
NSprávný muž má v kapse nůž8074
Kde to žije - všechna témata
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
17:29NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 45
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73















