MO Veselí nad Moravou a její revíry.

Pro všechny milovníky tohoto krásného revíru.
Autor diskuse: kopr69 - Profil , 19.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Kterou vodu navštěvujete nejvíce?

A) Hlavní tok řeky Moravy43%

B) Baťův kanál6%

C) Struha4%

D) Odlehčovací kanál3%

E) Štěrkopískoviště28%

F) Vláky2%

G) Vitovské3%

H) Strnadlovo3%

I) Šišperka4%

J) Vlčinec5%

Od 19.12.2011 hlasovalo 190 čtenářů.

kopr69 - Profil | St 13.7.2016 12:06:44

Pavouk >> Takže ideální počasí na sumce a kolik tam těch rybářů ty sumce lovilo?Ptám se protože jsem tam nebyl.Vždy bude nějaká akce v okolí.Nejsem proti aby se takové akce pořádali pokud se najdou lidi kteří se tomu budou věnovat ikdyž se na nich prodělává:-(

    Pavouk - Profil | St 13.7.2016 11:59:39

    aspoň jedna fotečka

      Pavouk - Profil | St 13.7.2016 11:54:03

      Milošu, ono to není tak jednoznačné a jednoduché, jak píšeš. Ve stejný termín byla konkurence nočních závodů na Kunovské tabuli, byly Strážnické slavnosti a to se na účasti projevilo určitě taky. Navíc bylo děsné vedro a ne všem se chtělo opékat se na sluníčku. V noci prošlo několik bouřek, ne všichni měli k dispozici bivaky nebo nějaké jiné přístřešky, tak to raději zabalili.To bych nikomu nevyčítal. Že nebraly ryby, za to nikdo nemůže. Nakonec se aspoň pár kaprů chytilo v neděli dopoledne ve velikosti kolem 60 cm, všichni byli vráceni vodě. K tomu samozřejmě ten vítězný. Pokud mám dobré informace, v Kunovicích se nechytil žádný dravec, jen pár kapříků a amurů. Prostě bylo blbé období a nebralo to nikde. Jinak akce to podle mě byla fajn a vydařená. Do budoucna bych ji nezatracoval.

        kopr69 - Profil | St 13.7.2016 11:22:06

        Erva >> Ahoj.Noční závody byly na hlavním toku Moravy na přání té spousty rybářů kteří loví sumce a jsou přesvědčeni že ti nej.sumci berou hlavně po půlnoci.Myslím že se jim dokázalo že po půlnoci už nebere na Moravě vůbec nic.Největší sumec závodů měřil 74 cm a to je snad dostačující důkaz.
        Závody na štěrku a přez noc,no proč ne když bude zájem.I o noční závody na Moravě byl zájem a non-stop lovilo 12 rybářů!!! Kolik si myslíš že jich přijede na štěrk???
        Co se týče toho štěrku tak pokud si dobře pamatuju tak tam byly závody 2x a vždy tam nebylo víc jak 30 rybářů.
        Myslím že větším tahákem by měl být revír Morava 7 než Olšava 2 ? Jenže pokud nevysadíš násaďáčky tak Ti nikdo nepřijde.
        U nás se na nočních závodech chytil nej kapr 10 kg a jaký byl nej na Olšavě 2 ?
        Rybáři v dnešní době nechodí závodit ale chodí na závody pro ryby.Kdyby jsi udělal závody kde se všechny ryby musí pustit zpět tak ti na ně nikdo nepřijde.
        S tím non-stopem to není tak horké jak si všichni myslí.
        Několikrát jsem byl na kontrole na NM když tam lov non-stop byl a kolik si myslíš že lovilo rybářů??? U 10 prutů seděl tedy přesněji spal jeden rybář kterého jsme nemohli vzbudit protože měl trojku a ostatní kteří měli nahozeno tak spali v bivacích a chatách.
        Taková je realita a jestli si myslíš že ne tak se bohužel pleteš.

          antony - Profil | St 13.7.2016 9:19:45

          Erva >> ta přesnočka na Ordějově je o něčem jiném. Účast bývá hojná z několika důvodů. Na tomto revíru je to už tradiční noční lov, takže se o tom ví, anebo se to předpokládá a přesné termíny pak už není problém zjistit. Široko daleko není jiné nádrže, tudíž lovců tam bývá dost i bez nočního lovu. Navíc netřeba vytahovat peníze za závodní povolenku, jako je tomu u rybářských závodů.

            Erva - Profil | Út 12.7.2016 14:52:06

            kopr69 - Hoj Milošu , myslím že tady se nic neukázalo , udělejte závody na štěrku přes noc a hned uvidíš jaký bude zájem o lov přes noc , to že se to udělá na nějakém rameni kde se vysadí kapři těsně před závodama jinak tam snad ani nic neplave nemůže mít podle mě úspěch ,ale teď to bylo tuším na hlavním toku Moravy , tak to je vcelku podivné , teď o víkendu byla přesnočka na revíru Olšava 2A a bylo doslova natřískáno , podle mě je to opravdu revír od revíru, ale i kdejaké ramínko skrývá občas nejedno překvapení , jen to nikoho netáhne .

              kopr69 - Profil | Út 12.7.2016 10:12:45

              Tak konečně jsem se dověděl něco bližšího o nočních ryb.závodech.Zůčastnilo se 32 rybářů ale jen 12 z nich lovilo non-stop.Obě hodnocené kategorie vyhrál Svatomír Tomeček.Neulovilo se nic co by stálo za řeč.No a o zájmu ze strany našich rybářů kterých je v našem spolku cca.1 200 je asi zbytečné se bavit:-( Oni si asi myslí že ty akce dělá výbor pro sebe.Tady se aspoň ukázalo jak velký je zájem o lov non-stop.

                Gazza - Profil | Út 28.6.2016 11:25:51

                jak to dopadlo na zavodech? bylo chyceno i neco zajimaveho?

                  kopr69 - Profil | Ne 19.6.2016 19:51:52

                  xmelx >> Myslíš jako aby se na elektrárně po dobu závodů elektřina nevyráběla? To asi bohužel nepůjde a ještě k tomu je jez ovládán automatem který každou hodinu snižuje nebo zvyšuje hladinu řeky. Za ty roky co to tak funguje tak si myslím že ty ryby jsou už na to zvyklé a nehraje to takovou roli jako třeba změny počasí.

                    xmelx - Profil | Ne 19.6.2016 19:31:21

                    kopr69 >> Já nemyslel skrz přírodu, spíš elektrárnu, i kdyby nyní pršlo dva dny tak se o metr nezvedne, zajímvé je že ve Stážnici je stav hladiny setrvalý nebo mírně klesající, ale určitě se nevyskytují anomálije jako ve Veselí, večer normální stav - do rána půl metru dolu - do večera zase napuštěná, nevěřím že komory na to mají takový vliv, jestli by nebylo od věci domluvit se na elektárně ať nehýbou s průtokem alespoň po dobu závodů.

                      kopr69 - Profil | Ne 19.6.2016 19:20:55

                      xmelx >> Ahoj.Tak výšku hladiny určitě neovlivníme.Může zapršet a hladina se zvedne o metr a poplavou po hladině stromy a tráva.Na druhé straně se může stát že do té doby nezaprší a hladina půjde každým dnem níž a níž.Také se může stát že se někdo utopí a nebo se seknou někde vrata a Moravu můžou vypustit na minimum. Zkrátka rybáři jsou malí páni a rybolov je na řece Moravě až na posledním místě.

                        xmelx - Profil | Ne 19.6.2016 18:26:03

                        kopr69 >> Zdravím, máte na ty závody nějak domluvenou výšku hladiny toku? To co se tam teď poslední dobou děje snad ani nemůže být podle nějakých regulí. Se divím, že podle životního prostředí je vše v pořádku. Před 3týdny se tam třeli kapři a přes noc byl propad o půl metru, to asi v cajku nebude.

                          kopr69 - Profil | Po 6.6.2016 9:06:30

                          PRODEJ POVOLENEK
                          Dne 18.června 2016 se budou na klubovně místního spolku Rybníčky prodávat povolenky a to v době 8.00 hod. do 9.00 hod.
                          V jiné dny se povolenky prodávat nebudou.
                          Další termín prodeje povolenek bude upřesněn v červenci.

                            kopr69 - Profil | Po 6.6.2016 9:04:59

                            Brigády v místní skupině Veselí n.Mor.

                              kopr69 - Profil | Po 30.5.2016 10:00:24

                              RZ Velká nad Veličkou

                                kopr69 - Profil | Čt 26.5.2016 8:14:42

                                Noční RZ.

                                  kopr69 - Profil | St 4.5.2016 23:27:23

                                  Bobin83 >> Gazza - 2.5.2016 17:22:39 >> Zákaz lovu je tam kde jsou tabule se zákazem což znamená že tabule se dávají jen tam kde se vysadila ryba před závody - Vláky a Vitovské.

                                    Gazza - Profil | Po 2.5.2016 17:22:39

                                    Sel jsem dnes okolo a sedelo tam tak 15.lidi,zas tak hrozne to nebylo,ale bylo kolem pul ctvrte,takze jeste po praci par lidi pribylo, a chtel jsem se zeptat kdyz se konaji zavody na Vlakach a Vitaku a prilehle casti Moravy jak je to z lovem na rece ??? muze se tam chytat kdyz je ten tyden zakaz lovu?,? Plati to i pro reku??? asi ne co??

                                      Gazza - Profil | Po 2.5.2016 12:24:24

                                      tak to se teda povedlo!!dobre zarybneno a pocasi taky vyslo a ty zavody s vetsi ucasti tam budou asik delsi dobu!! tak jako vzdy

                                        kopr69 - Profil | Ne 1.5.2016 19:47:51

                                        Bobin83 >> Gazza - 1.5.2016 15:24:30 >> Dopadlo to podobně jako v min.roce což znamená že na 1*.:-)
                                        Všichni hodnocení kapři (1-5 místo) měřili nad 70 cm !!!
                                        Dnes se konaly druhé závody. Prý se zůčastnilo více rybářů než včera.:-(

                                          Červené karty: kakr, Bobin83, Trol11, Orient, aleš vavřina, Šmulda, Hagin10, smidy, Maartyy, sliver