- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Navrácení revírů (Bílovice a Mor.n.Ves) pod MRS
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
36x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NKocháč - Profil | Pá 16.12.2011 14:43:03
Už jsme tady mohli dávno mít více vod typu Hejlov s podstatně lepší dostupností. Nevím jestli je Hejlov ten správný příměr, ale všechny informace co mám mě vedou k tomu, že co se týče obsádky, tak je to naše top voda. A nemluvím o obsádce kapra.
NKocháč - Profil | Pá 16.12.2011 14:39:41
A podobně se koukám i na problematiku třeba těch Bílovic, byť neznám veškeré náležitosti.
NPoušťák - Profil | Pá 16.12.2011 14:29:13
NStandey - Profil | Pá 16.12.2011 14:28:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kéž by tu vyrostla voda podobná Gigantice nebo klubové vodě Kevina Nashe...
NKocháč - Profil | Pá 16.12.2011 14:26:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Třeba aktivita Jirky Jakeše se mi líbí. Bude mít svou vodu a na tu pustí jen pár lidí nebo ty co zná. Rád bych si jednou zachytal na krásné české klubové vodě s vyváženou obsádkou, na které budu mít i možnost chytit krásnou trofejní rybu.
NPoušťák - Profil | Pá 16.12.2011 14:24:33
NKocháč - Profil | Pá 16.12.2011 14:22:49
NStandey - Profil | Pá 16.12.2011 14:19:04
Vadí mi myšlenka, že bude drtivá většina vod v rukou soukromých organizací. To by znamenalo, že už si takřka nikde nezachytáme a pokud ano, tak ne zdevastovaných kaprodromech (bavíme-li se o kaprařině) a to děkuji, ale nemám zájem.
To bych raději s rybařinou sekl.
Osobně mám opačný názor. Před takovými třiceti lety nebyli žádné soukromé vody a všude byly mraky ryb.
Dnes jsou právě díky těmto nově vzniklým soukromým vodám revíry vybrakované a to není dobře.
Takže jediné v čem se schodneme je to, že si zastaralý systém ČRS a MRS zaslouží konečně pořádnou novelu co se zákonů týče...
NKocháč - Profil | Pá 16.12.2011 13:35:16
Konkrétně na Bílovicích jsem chytal pouze jednou před pár lety, ale už v době kdy bylo potřeba zakoupit hostenku. Osobně nemám nic proti systému, kdy si MO vytáhne z celosvazového hospodaření a pouští na revír pouze své členy, ale jedním dechem dodávám, že chápu MRS, že chce po takových MO seknout. Vy na všechny vody můžete a nečlenové Vaší MO k Vám ne? To bude asi z logiky věci jádro pudla. Osobně bych se rád jednou dožil doby kdy bude fungovat spousta spolků a samostatných organizací. Takových revírů několik je a fungují, nepotřebují svaz k tomu, aby žily. Opakuji revírů, ne soukromých vod s "hospodářskou těžbou ryb udicí". Neznám majetkové poměry MO Bílovice, nevím kdo je vlastníkem dekretu, ale být touto MO, snažil bych se vodu do celosvazového užívání nepustit a to i za cenu vystoupení členů z MRS a založení nového občaského sdružení, což by možná ani nebylo potřeba.
Dnešní realita je taková, že členové MRS jsou povětšinou chátra, které je chod organizace úplně u něčeho, jediným jejich příním je moci chytat všude a za co nejmíň peněz v duchu let minulých všechno všech. Tito členové absolutně postrádají vazbu k vodám a veškerou soudnost. A podle toho taky vody vypadají. Člověk by měl mít právo chytat ryby, ale ne bezmezné. Rybářem se může stát kde kdo a podle toho taky vody vypadají.
Můj model je následující. Klubové vody a čím víc tím líp, tam si nastaví každý spolek pravidla a klidně rybolov pouze pro členy plus pár hostenek. K tomu svaz a ten musí mít konkurenci, aby se konečně hnul a začal fungovat. On funguje, ale podle mě by to mohlo být podstatně lepší. A nad tím vším by měl být stát, který zajistí, že tady nebudou dva extrémy a to sypačka a plundrovačka a na druhé straně přerybněné koncentráky pro chyť a pusť v duchu dvacítku si chytne každej kdo umí nahodit před sebe.
Nechápu, proč by mělo být vše všech a kdejakej nekontrolovatelnej lůzr by mohl plundrovat vody a znehodnocovat práci druhých.
NStandey - Profil | Pá 16.12.2011 13:08:16
Pokud se někomu nelíbí, OK.
Takový je život.
Nemůžeme všichni se všema souhlasit, to by to na tom světě vypadalo...
NKocháč - Profil | Pá 16.12.2011 13:05:11
NStandey - Profil | Pá 16.12.2011 12:39:44
NPoušťák - Profil | Pá 16.12.2011 12:09:08
NJarda Š. - Profil | Pá 16.12.2011 12:04:56
NPoušťák - Profil | Pá 16.12.2011 12:04:48
Nc.13 - Profil | Pá 16.12.2011 12:04:03
Pravda je v tomto případě taková, že ti kdo by vrácením revíru pod svaz "tratili" (místní a ti kteří tam mají možnost chytat) se budou dohadovat s těmi ,kteří by tam chytat chtěli ale nemůžou, je to prostě o osobních zájmech každeho "diskutujícího"! Samotné argumenty jako takové jsou vedlejší....
NStandey - Profil | Pá 16.12.2011 11:50:37
NPoušťák - Profil | Pá 16.12.2011 11:47:11
NStandey - Profil | Pá 16.12.2011 11:38:41
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NMorava 10 a Morava 10A8266
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NČína - objednali ste uz nieco?15719
NBrněnské jádro364683
NSranda bez nadsázky 🤘10858
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
NPokec - Vranovská přehrada15071
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













