Lov z nafukovacího člunu

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s lovem z nafukovací lodě 4 a více metrů dlouhé. Postřehy, nápady, rady, tipy, triky ... vše je vítané :)

NRados - Profil | Ne 23.2.2014 12:49:25

MISO* >> Přesvědčovat tě nebudu, chytám tak několik let a sleduji ostatní lodě, z čeho jsou schopni někteří jedinci chytat a když pak přijde pořádný vítr, tak jsou všichni u břehu a suší promočené věci a já chytám dál, i když jsou situace, kdy jse měl namále i já. Kdyby v té době byly na vodě nafukováky, už by měly plno vody uvnitř a museli by hned ke břehu, pokud by to zvládli A nehledě na konfort při chytání, pevná podlaha, větší prostor, stabilita, můžeš se projít, možnost ukotvení lodě na tyče ke dnu (houpat se několik dní na nafukováku tak mám mořskou nemoc). Ale jak říkám, každý způsob má své pro a proti, ale já bych zase nešel do nafukovací člunu, i kdyby měl pět metrů.

    NMISO* - Profil | Ne 23.2.2014 12:40:06

    Rados >> zazil som plechovu pramicu, hlinikovy velky cln aj gumak na velkej priehrade v situacii, ked slo o zivot. Do plechovej pramice na velkej vode v zivote nevlezem ani ked bude hladina ako olej, do toho AL clnu by som siel, to sa dalo, ale gumak bol bezkonkurencny. Dokonca aj mensi gumak povazujem za ovela bezpecnejsie plavidlo ako cokolvek ine v rovnakej velkosti. vsetko to plati o clnoch s motorom. Pevny cln ma svoje nesporne vyhody, ale v otazke bezpecnosti za nepriaznivych poveternostnych podmienok ma bude tazko niekdo presviecat o opaku.

      Nalda2211 - Profil | Ne 23.2.2014 12:34:38

      Rados >> ahoj i plechova neda vsechno vzdyt u vas kluci na plechovce byli v neprizni pocasi ukotveny na zeleznych kulech a byli radi ze je zachranari zachranili lod byla myslim tady v bazaru :-)))

        NRados - Profil | Ne 23.2.2014 12:20:42

        Punťa >> Zdarec, samosebou vím kde se dá zjistit aktuální počasí, chytrý telefon vlastním, ale to co přečkáš na plechové velké lodi ani zdaleka nedáš na gumáku. A vracet se pokaždé ke břehu, jen co trochu zafouká, když jsi 600 metrů od břehu by se mi nechtělo. Ale i lov z nafukováku může mít své kouzlo, je to takovej správnej adrenalin, kdy nevíš, jestli se ještě někdy vrátíš :-) (to je sranda). Tak třeba se tam někdy potkáme. Měj se.

          NPunťa - Profil | So 22.2.2014 23:39:15

          Rados >> Na pětce chytám z gumáku už pár let a v dnešní době chytrých telefonů není poblém mrknout na windguru kdy a jak bude foukat a nebo sledovat na meteoradaru kde zrovna je ten mrak co se na mě žene od rakous
          http://www.windguru.cz/cz/index.php?sc=175514
          http://radar.meteopress.cz/

            NRados - Profil | So 22.2.2014 20:07:35

            carpson >> Zdarec, letos tě určitě vemu na loď, aby jsi zjistil jak to chodí a že je to kolikrát pěkná honička na té vodě vydržet. Na pětce nebo sedmičce si vůbec nedovedu představit z nafukovačky chytat, snad jen přes poledne v úplném bezvětří a kousek od břehu, abys to stihl se vrátit, když přijde vítr nebo bouřka.

              Nalda2211 - Profil | Pá 14.2.2014 21:49:01

                NPetr64 - Profil | Čt 13.2.2014 7:51:48

                vundu >> Voni si je tam zase natahají.:-))

                  NPetr64 - Profil | Čt 13.2.2014 7:51:06

                  Shark660 >> Z lodi bys chytal zbytečně velký.Padesátku nalákáš i ke břehu.:o))

                    Nvundu - Profil | St 12.2.2014 22:11:23

                    Shark660 >> tak to ho tam z člunu chytneš......
                    a tu odpověď jsem zkopíroval z BP...takže si to tam najdi...nosíš je přece pořád sebou k vodě...:-))))

                      NShark660 - Profil | St 12.2.2014 22:04:33

                      vundu >> Díky za odpověď. No mám MRS a možná se mi podaří, dostat se na Mušov, tak proto se ptám. Cílem by byl nějaký slušný cejn. Chytám na mikro vodách, takže cejn nad 50 by byl životní kus....

                        NDendy036 - Profil | St 12.2.2014 18:00:41

                        alda2211 >> pekne videjko :))

                          Nalda2211 - Profil | St 12.2.2014 13:17:31

                            Nvundu - Profil | St 12.2.2014 12:07:24

                            Shark660 >>


                            lov ryb z loděk:

                            je prováděn z rybářské loďky, nebo z plovoucí nafukovací rybářské pomůcky, určené k lovu. Při lovu musí osoba provádějící lov respektovat plavební předpisy a předpisy upravující provoz plovoucích zařízení. Při lovu ryb na udici z loďky musí být pojíždění a přistávání loďky prováděno tak, aby zbytečně nerušilo ostatní osoby, provádějící lov ze břehu. Na revírech MRS je lov z loďky zakázán vyjma těch revírů, kde je v popisu rybářského revíru výslovně uvedeno "Lov z loděk povolen". Lovící z loďky nesmí mít nastražen jiný prut mimo loďku. Za lov z loďky se nepovažuje lov z loďky, která je navalena na přirozený břeh.

                            BP-MRS....

                              Nmannice - Profil | St 12.2.2014 11:16:31

                              Shark660 >> Nikdo ti neodpověděl, tak odpovim já..Nejsou žádný bližší požadavky na loď, pokud z ní chceš provozovat rybolov.

                              Základ je,aby na revíru kde chceš lovit bylo lov z plavidel povolen.
                              Popřípadě jaký můžeš použít typ pohonu.. Elektromotor a manuální pohon není zakázán snad nikde.

                              To je celý:-)

                                Nvundu - Profil | St 12.2.2014 11:08:10

                                Petr64 >> no už jich tam moc není...loni jsem jich celkem dost posbíral (od brodského mostu nahoru)-to teprve byla hitparáda, měl si vidět to dělostřelectvo...:-))))

                                  NPetr64 - Profil | St 12.2.2014 7:44:06

                                  carpson >> Je nutný důkladně prozkoumat terén.Například na D5 už se mi totiž párkrát stalo,že na té vodní ploše je strašně málo místa pro dva rybáře.:o))

                                    NPetr64 - Profil | St 12.2.2014 7:41:56

                                    vundu >> Proto su rád,že na D7 kouká z vody hafo zakrmovacích bójek.Mám je jako orientační body dostřelu břehových střelců.:o))

                                      Ncarpson - Profil | Út 11.2.2014 22:47:35

                                      Petr64 >> Petře,nejsem blázen :) a asi ani uply hlupák ....to byla jedna z prvních věci,které jsem měl na mysli ;)

                                        NShark660 - Profil | Út 11.2.2014 21:34:55

                                        Pánové, nikdy jsem se o to moc nezajímal, ale když vidím tuhle diskusi, nedá mi to nezeptat se. Jsou nějaké dané požadavky na loď? Jde mi o to, že když pojedu v létě na vodu, jestli můžu zakotvit a provozovat lehkou plavanou i z mé kánoe - Pálavy?