Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 23:05:06

Jarda Š. >>
Jak jsem už psal dříve. Ti, kterým stačí určitý limit, to dělat nebudou. A časem by se vyselektovali ti, kteří by pytlačili.
Vyselektovali = odebrání papírů + tvrdý trest.

    NFanax - Profil | Po 18.4.2011 23:04:12

    Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 22:36:59 >> Souhlasím s tebou,výztižně napsané.Akorát hledání řešení pro ty slušné a poctivé rybáře je složité a těžké.Těm cobyrybářům je stejně vše jedno a ikdyž je jich méně svým chováním poškodí většinu.Nezapomeň,že jsi v ČR.Ať se daří

      NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 22:55:15

      Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 22:36:59 >> Nejakym zpusobem musis odstranit zrno od plev,obeti pripoustim,ale takhle je to vsude.Ja mam neomezeny pristup k 'masu' za nejaky 2 kc den.Za to v dnesni dobe nemas nekde ani rohlik.Neprijde ti ta cena smesna?

        NBedlák - Profil | Po 18.4.2011 22:52:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Chytám už nějakej ten pátek a vždycky jsem díky rybařině utíkal pryč od všech těch starostí co život přináší a že jich v tom dnešním světě je a vždycky jsem se na rybách cejtil svobodnej a volnej,přeci nejde o to za každou cenu něco chytit ale bejt někde kde se mi líbí.Vždycky jsem se bál,že se najde někdo,kdo se bude snažit omezit a znepříjemnit pobyt u vody a tím pádem i tu svobodu co na rybařině zbožnuju a je to tady,takové nápady jako omezení počtu povolenek atd.Proč vůbec takováto nebezpečná diskuse,budte rádi,že můžete jít zatím k vodě,nebude to tak pořád a proto nevymýšjejme takové nesmysly a chytejme a nikým se nenechejme omezovat.

          NTichej - Profil | Po 18.4.2011 22:48:26

          Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 22:36:59 >> tolik pravdy v tak málo slovech

            NJarda Š. - Profil | Po 18.4.2011 22:45:44

            MifakM >> O limitech se uvažovalo, ale právě po vyhodnocení těch statistik převládl názor, že by to prakticky nic neřešilo, spíš by to vedlo k nárůstu počtu nepoctivců, co odnášejí ryby bez zapsání.

              NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:38:42

              MifakM >> naštěstí se najdou aspon 2 rybáři, co dokážou pustit.

                NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 22:36:59

                Hermis_s >> Ale takhle to je ve všem. Mě spíš zaráží to, že se tady snaží někteří jedinci vymýšlet různé selektivní prostředky místo toho, aby se hledalo řešení, jak vyhovět rybářům, kteří mají rádi přírodu a rybařinu, ctí zákony a u vody se chovají jak se sluší a patří.
                A věř mi, že je doslova drtivá většina takových rybářů né zrovna bohatých. Ba naopak ti, co si můžou dovolit nakoupit a zaplatit prakticky vše se chovají u vody jak hovada, protože oni jsou někdo a jim může každý vlézt na hrb. Ti chudší si aspon dokáží vážit přírody a klidu u vody. Ne všichni, ale je jich dost..

                  NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 22:28:13

                  farevelak >>

                  Projdi si celou diskuzi, je tu i jakým způsobem toto omezit na minimum

                    Nfarevelak - Profil | Po 18.4.2011 22:26:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    To musí fakt bavit, vymýšlet takové cocotiny. Už to nehul !!
                    Tím že se omezí počet ryb za rok na jednu povolenku, automaticky přibude odnesených ryb, bez zápisu do povolenky.Furt melete voloviny .......

                      NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 22:26:39

                      Enšpígl >>
                      Za měsíc ? :-O
                      Tak to žijete v ráji.... u nás do 14 dnů po nich nezbude ani šupina...

                        NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 22:26:09

                        Kocháč >> Ze svého názoru neustoupím. Tohle by vše akorát doprasilo. Opět zábava jen pro vyvolené. Mám pocit, že obdobný model jste zavedli i na CMT že? Kdo na to má, chytá. Co na tom, že se tu jezdili porovnávat normální rybáři se špičkama. To už nechcem. My chcem jen ty nej, nej, nej...
                        Njn. Budu asi blinkat. Štěstí pro nás normální (né nemajetné, ale hlavně nehloupé), že se Vám aplikace této megazhovadilosti nikdy nepovede. V tom jsem klidný :-))

                          NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:25:50

                          A ty experty co mají udělanou tabulku s kolonkami: docházka, nafta/benzín, prodej, ryby, výměna, a pak na konci roku počítají, kolik vydělali znáte ? :-)

                            NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 22:25:33

                            Jarda Š. >>
                            tuto podrobnou statistiku mají na svazech, takže by se k určení limitu dala krásně využít...

                              NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:24:13

                              MifakM >> Máš pravdu, pak už jsem psal ryby. Ale víš, nasadí nádherné padesátníky, těšíš se celou zimu, jaká to letos nebude na tom rybníku u rákosí chytačka, ale místní garda je schopná vše za měsíc zmrazit, zpeněžit, nebo vyměnit za kořalu.

                                NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 22:22:15

                                Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 22:21:15 >> Nedoberem,protoze se vzdycky ozve nekdo,ze takova cena je moc.

                                  NJarda Š. - Profil | Po 18.4.2011 22:22:12

                                  MifakM >> Výrazně víc jak 30 ks kapra za rok v praxi bere málokdo (zdaleka ne 5 % těch "echt masařů"), zdaleka nejvíc kaprů padne za oběť těm, kdo jich ročně berou 10 - 30.

                                    NTichej - Profil | Po 18.4.2011 22:21:38

                                    MifakM - >> tak nevim jak kde ale v Jč je omezenej počet chycenejch ryb(ušlechtilejch) na 50ks/rok a omezovat to víc? proč?

                                    Někdo tady psal , že z50cm kapra se nají 4členná rodina dvakrát :-),kolego mám ten dojem,že jsi ještě neviděl takto velikého kapra naporcovaného:-) sotva stačí mě na dvě jídla

                                      NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 22:21:15

                                      Hermis_s >> Porovnáváš neporovnatelné... Mohl bych říct, proč nebydlím na ostrově v tichém oceánu, ale bydlím v mrdce plné řeků a cikánů? Hovadina. Bavíme se tu o koníčku, z něhož někteří chtějí udělat takové kapří golfová hřišťátka s kluby a vlastnimy parkovišti. Prostě zhovadilost. Ale nechme toho. Společné řeči se nedoberem...