Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

Nsmradzjzd - Profil | Po 18.4.2011 22:20:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Enšpígl >> co je pro jednoho moc, je pro druhého málo.
Veškerý tyhle omezení mají jeden problém, prakticky se to dá velice lehce ojebat.
Takže je to k ničemu, leda bys vymyslel systém, jak to kontrolovat.
Mně žádný kromě čipování kaprů nenapadá

    NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 22:18:48

    Enšpígl >> já nepsal kapra :-)

    Já psal 30 ks ušlechtilé ryby

      NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:14:28

      proti braní a konzumaci ryb nic nemám, ale čeho je moc, toho je příliš

        NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 22:14:15

        Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 21:52:42 >> Ja bych chtel zase brko za 5 000 000,jak k tomu prijdu,ze jezdim v jebce za 100 000?

          Npepa-č - Profil | Po 18.4.2011 22:14:14

          Enšpígl >> mimo výseč

            NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:13:55

            smradzjzd >> A není to zbytečné ? ,, jen aby se ten mražák vyplatil ´´

              NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:12:36

              MifakM >> Však z 60kg ryb ti na jeden den v roce vyjde 0,16 kg. A by ti to nestačilo, musel by si jíst jen ryby :-))

                Nsmradzjzd - Profil | Po 18.4.2011 22:12:06

                Enšpígl >> nechápu proč nebrat, když berou a chodit na ryby když neberou.
                Od těch dob co starý Calex vymyslel tu kouzelnou bílou bednu, dá se trávit čas kdy neberou smyslněji.

                  NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:11:33

                  pepa-č >> řekněme, že je tedy limit 30 ks kapra ročně. Když uberu a dám jednomu kaprovi 2kg, čili 60kg celkově, a toto podělím dnama v roce, tak na den máš 16 deka. Chtěl bych vidět lidi, kterým by to nestačilo. Nebo snad ty kapry snídáš, obědváš a večeříš každý den ? :-)

                    NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 22:09:05

                    Enšpígl >>
                    Asi měli v mražáku dost místa :-)

                    ale kdyby si každej dal práci a spočítal si kolik ho to maso z mražáku stojí, asi by se pak divili a klidně by si šli na oběd raději koupit čerstvého do obchodu....

                      NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 22:05:25

                      Sven >> Tak se přijed podívat k nám, když berou, a je málo lidí u vody, tak se o děje. Ale je to proti rozumu. K čemu jim to je ? 5 - 6 kaprů za víkend ? 4-členná família se nají z jednou buclatého 50 cm kapříka 2x.

                        NLudvaBrno - Profil | Po 18.4.2011 22:04:09

                        Myslím si, že jádro pudla bude právě v onom stanovení ročního množství. Živitel čtyř dětí + manželka na MD to bude vidět jinak než pan Roman z ČEZu.

                          NSven - Profil | Po 18.4.2011 22:00:30

                          Enšpígl >> tři kapry ve vezírku ? Nepřeháněj .-)

                            Npepa-č - Profil | Po 18.4.2011 21:59:09

                            Enšpígl >> mi se zase líbí ti, co vědí, co ostatním stačí a kdy mají mít dost. (tento příspěvek není o rybách, ale vcelku obecný)

                              NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 21:57:09

                              Malda512 >>
                              20 - 30 ks/ rok / povolenka je podle mne tak akorát pro potřebu 1 rybáře. Toto nepovažuji za masařství. Masařství je (podle mne) ponechání si počtu úlovku nad tento limit. To je podle mne uz plneni cizich mrazaku.

                                NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:56:39

                                Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 21:52:42 >> já bych toho chtěl :o)

                                  NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:55:27

                                  Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 21:49:54 >> omyl, cena je pouze jedna část selekce, další tvrdé postihy, chováš se jak prase=u nás už si nikdy nezachytaš. Tečka

                                    NEnšpígl - Profil | Po 18.4.2011 21:55:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Taky bych byl pro 30 ks ročně a šlus. Bohatě to stačí. Ještě mám hodně rád takové ty vyčůránky, co udělají papíry děckám, manželce a pak ve vezírku těsní klidně i 3 kapry, a ještě to zopakuje 2x, 3x po sobě. Pak když jde na druhý den RS kolem a přátelsky se zeptá, zda to bere, tak se nese přes celý rybník: ,, Joo pár jsem jich chytil, ale to víš, já to všechno pouštím ´´.

                                      NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 21:52:42

                                      Kocháč >> Vem si kupříkladu písák 30 ha. Ročně ho navštíví třeba 1 000 rybářů. Kolik z nich si dovolí koupit celoroční povolenku za 10 000? 50? 100? Pak budou chtít taky povolenku k Pepovi, ale Pepa hospodaří na písáku 60 ha, takže hce 20 000 za celoročku. Atd tad atd. Skutečně zajímavá myšlenka. Hoši, hoši, hoši...

                                        NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:52:24

                                        Hermis_s >> kdo by chtěl chytat za litr, chytal by prostě jen 30 dní v roce. Konec všelidové zábavy ala ČSSR.