Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

Venca888 - Profil | Út 19.4.2011 0:06:00

Mrknato >> nechytej mě za slovo - víš, co jsem tim myslel

    Mrknato - Profil | Út 19.4.2011 0:04:15

    Venca888 >> RS hlídá majetek svazů? To jsem asi "šípková" a dost dlouho jsem spala, než jsi mně "políbil"......

      Mrknato - Profil | Út 19.4.2011 0:01:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      MifakM - >> Myslím, že vycházíš ze zcela špatné premisy. Je zcela jedno, kolik ryb sníš, ulovíš, či pustíš. Co není jedno, kolik kapři svaz vyprodukuje, nakoupí a zredistribuuje. Kapr je něco, jako volně směnitelný rubl.

      Prosím tě proč uvažuješ o omezení počtu ponechaných kapři na svazovou územní povolenku, ale ještě jsem nezaznamenal tento atak na povolenky MO na jejich vody? To by jsi měl nejprv vysvětlit.

      Kapři do revírů MO jdou z velké části z peněz za brigády. Jaké brigády jdou uživatelům územních revírů? Proč územní svazy nevypisují brigády? Stále si zde někdo stěžuje, že je u vod (územních revírů) nepořádek, ale kdo má garantovat, aby se brigády prováděly na územních revírech, když spády většiny MO jsou jiné?

      Řeči o masaření mě vždy pobaví. Víš, kolik je průměrný úlovek na územní povolenku? Proč tyto ataky nejsou též vedeny na místní povolenky MO? To mi řekni.....

        Venca888 - Profil | Po 18.4.2011 23:51:20

        MifakM >> to je ale docela dost, ne?! na 12 členů RS. Co zmůžou? A na jaký ploše? Skutečně jsi přesvědčen, že 12 členů RS uhájí za rok majetek svazu v částce vyšší než 360 tisíc?

        Neluvě o tom, že tak jednoduchá to s těma počtama nebude - profi RS bude potřebovat výbavu (předevšim dopravní prostředek)...

          Fanax - Profil | Po 18.4.2011 23:45:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          MifakM - >> Omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku ano.Určitě by to normálním,slušným rybářům nevadilo,ale problém s masaři to určitě nevyřeší.Všechny ulovené ryby do úlovkového listu nezapíší.Tak,že další povolenku kupovat nemusí.Ať se daří.

            MifakM - Profil | Po 18.4.2011 23:40:20

            Beila (alias Ja ?) - 18.4.2011 23:35:54 >>

            Podle mne za jeden rok nelze už z principu poznat, zda to k něčemu vede, nebo ne. Toto "omezení" se projeví nejdříve za 3-4 roky.

            Toť můj názor.

              Beila - Profil | Po 18.4.2011 23:35:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              MifakM - >> Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

              Tak přesně to tady bylo za komoušu v 80 letech a hned po roce se zrušilo, proč výsledek " 0 "
              Všechno se hází na nějaký masařky, tak ho vyfoť a ukažho všem.

                MifakM - Profil | Po 18.4.2011 23:33:26

                Hermis_s >>
                5 dni v tydnu pri 7-8 hodinach denne = Profesionální RS!!!
                průměrná mzda = 23.900 Kč/měsíc + odvody = 29.875 Kč * 12 = 358 500 Kč A obávám se že plat profi RS ani průměrné mzdy nedosahuje.

                Ale já mluvím v první řadě o RS MO (tedy RS z místních organizací)

                  Sven - Profil | Po 18.4.2011 23:31:16

                  Hermis_s >> tak je to správné :-) Alespoň s tím bude mít Helmut s Ahmedem méně problémů....

                    Hermis_s - Profil | Po 18.4.2011 23:29:34

                    Sven >> Jsem pro rozpad nynejsiho systemu.

                      Sven - Profil | Po 18.4.2011 23:25:21

                      Hermis_s >> no já to vidím tak, že tu hoši chytáte za moje peníze a ještě
                      byste chtěli přitlačit další ? Nas....! Myslím, že teď jste na tahu. Doplaťte ten rozdíl oproti podobným MO jako je moje a bude v systému peněz habakůk :-))

                        Hermis_s - Profil | Po 18.4.2011 23:24:45

                        MifakM >> Vim co jsi psal,ja tudy cestu nevidim.Kdyz to nemas z ceho zafinancovat,tak mas smolu.Spocitej si naklady na jednoho clena RS,aby se tomu mohl venovat alespon 5 dni v tydnu po nejakych 7-8 hodinach.Vyjde ti zajimava cena.

                          MifakM - Profil | Po 18.4.2011 23:22:12

                          Hermis_s >>
                          Uz jsem to tu psal tech variant je nekolik.

                          1. RS MO
                          2. RS svazu (na jejich platy se da usetrit snizenim provoznich nakladu svazu)
                          3. Spolupraci s obecni policii
                          4. Spoluprace se statni policii
                          5. Samotni clenove svazu

                            Hermis_s - Profil | Po 18.4.2011 23:20:24

                            Sven >> No vidis,takze by jste vklidu zdrazeni o nejake 3-4 tis. snesli.

                              Hermis_s - Profil | Po 18.4.2011 23:19:10

                              Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 23:10:19 >> A mas predstavu kdo bude za tu vybranou almuznu hlidat ty vody?

                                Sven - Profil | Po 18.4.2011 23:17:46

                                Hermis_s >> no v Brně možná :-)
                                U nás stojí známka 400,- povolenky 1300,- +1050, brigády 2400,- Tedy suma sumárum 5150,-
                                A to jsem ještě nikam nevyjel, kde je vercajk, krmení atd atd.

                                  Hermis_s - Profil | Po 18.4.2011 23:11:42

                                  Sven >> Povolenka -750 kc/365 dni= cca 2 kc.
                                  Prave tedkom je system nepruhledny,papir snese vse.

                                    Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 23:10:54

                                    Fanax >> Pravdu máš :-)

                                      Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 23:10:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Hermis_s >> Se vším všudy mě noty vyjdou na 2 800 kč ročně. Takže při mých 50 návštěvách u vody jsem na nějakých 56 kč za vycházku, což mi přijde tak akorát. Když si koupíš pernici na fotbal, tak ji taky nerozpočítáváš na 365 dní v roce, ale na počet zápasů. Takže tvoje 2 kačky (nevím, jak si k tomu došel) jsou mimo. U nás v MS kraji je omezený počet odnesených ušlechtilých ryb 40 ks na rok resp.povolenku. Klidně by mohlo být i 20. Mě by to neomezilo.
                                      Víš, ono by stačilo omezit ten počet odnesených ryb od vody, zavést doslova exemplární tresty za poruši RŘ resp. BP a hned by se oddělilo zrno od plev jak říkáš. Ale to, co to navrhujet s Kochem je (už se opakuju) zhovadilost. Ke všemu nic neřešící. Naštěstí (opět se opakuju) nereálná záležitost, tudíž už si nezaslouží můj další příspěvek. Ať se Ti daří :-)

                                        Sven - Profil | Po 18.4.2011 23:08:00

                                        Hermis_s >> Sice mi není jasné jak jsi dospěl právě k ceně 2Kč ale to není důležité. Proč se Ti zdá cena směšná ? Taková je realita. Nikdo tuto cenu nedotuje a vstupuje do ní jen minimum parazitů, kteří by na tom chtěli participovat. A to je asi právě to, co některým vrtá hlavou. Na čem by se dali ještě tak vytřískat prachy ??? Proč to nezkusit s rybařinou......