Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nkaprus - Profil | So 20.10.2018 15:19:56

pepa-č >> od zadu. Keouzky pred sedlem bych rozrezal ziletkou napul a verim ze po slepwni bys to rychlim okem nepoznal.
Ale sedlo de vetsinou sundat. Kdyz ne varici vodou tak rozvrtat ostrym dratem ten papir co je pod. Drbacka ale deto.

    Nkaprus - Profil | So 20.10.2018 15:16:24

    TomVl >> ten mesic bys zatim mohl hejtovat na mrku no ni😀

      Nkaprus - Profil | So 20.10.2018 15:12:34

      poldeci >> nejde o prachy, ale o dobre vyuziti stareho zgarbu. Jak daleko mas od sebe obchod kde to koupis za dve e???
      Prut deleny uhlikovy stoji 800kc. Tak proc stavet ze😀

        Npoldeci - Profil | So 20.10.2018 10:31:38

        TomVl >> za takú cenu som to kupoval niekde doma,viem,že 4€ za postu bola tá naj položka

        Mir,vtedy rozoberiem aj sedlo

          Nmir999 - Profil | So 20.10.2018 9:40:22

          poldeci >> ako vymenis korok nad sedlom odzadu?

            NTomVl - Profil | So 20.10.2018 5:28:10

            mir999 >> proč komunikační blok? To si jako nemou dělat srandu?? Aliexpres ok. O Aliexpresu nepadlo ani slovo....To mně nedošlo. Neumím anglicky a tak to pro mne není jednoduché a ještě na to čekat měsíc. To byl tedy jednodušší ten sběrný dvůr..vyndat ten motor trvá asi minutu. ale ok díky za typ ....

              Npoldeci - Profil | So 20.10.2018 0:45:52

              mir999 >> ja ak opravujem udicu a chcem to urobiť čo najlacnejšie tj bez poškodenia sedlá tak rúčku urobím odzadu, nevidím v tom žiadny problém,výsledok je rovnaký ako z opačnej strany

                Nmir999 - Profil | So 20.10.2018 0:35:58

                Tom6 poldeci ti poradil, ale máš zrejme nejaký komunikačný blok-motorcek z Aliexpress kúpiš naozaj za 2 eura(220V, 5rpm).
                Pepa_č akú odpoveď čakáš? Kto nemá ľavé ruky to urobí poctivo, zhodí očká a korok nalepí na blank tak ako sa má...

                  NP!F - Profil | So 20.10.2018 0:14:25

                  pepa-č >> nikdy som to nerobil, realne mi ta pena aktualne pride lepsi material, ako korok. Áno, korok je krajsi, ale tym to konci. Tato "opacna" operacia znamena kopu pasky a epoxidu navyse. Pri jednodielnom prute ok, pri dvojdielnom by som asi urezal očko a siel z vrchu.

                  Ale uviazal som jeden prut v zivote, moj názor, ktory je viac tvoreny teoriou nez praxou ber iba na zlahka...

                    Npepa-č - Profil | Pá 19.10.2018 22:37:09

                    Když máte tovární prut, který má mechovku a tu okrájím a nahradím korkem (ano, jsem blázen).
                    Umím to, už jsem to dělal.

                    Ale!

                    Jak to děláte vy? (Třeba to děláte lépe a chytřeji než já)

                    Nestyďte se, poraďte, pochlubte se.
                    Postupy, technologie, triky.

                    Pravidla: nesmí se sundavat očka

                    Díky! :-)

                      NTomVl - Profil | Pá 19.10.2018 17:38:25

                      poldeci >> no to si radši koupím u nás v CZ dvě piva a u vás jedno. 😂😂😂Trochu nevěřím, že stojí dvě EUR, podívám se dík

                        Npoldeci - Profil | Pá 19.10.2018 16:28:13

                        TomVl >> ano

                          NTomVl - Profil | Pá 19.10.2018 16:24:16

                          poldeci >> co stojí 2 EURa, jako motor do mikrovlnky ?

                            Npoldeci - Profil | Pá 19.10.2018 15:05:00

                            TomVl >> paneboze😺,šak to stojí 2€

                              NTomVl - Profil | Pá 19.10.2018 14:05:43

                              kaprus >> Již mám dva motory z mikrovlnky . Pravda ve sběrném dvoře jsem již známá firma😁

                                Nkaprus - Profil | Pá 19.10.2018 7:26:18

                                OG >> 5 hodin bez dozoru bych tu mrtvou baterku radsi nenechaval. Uz mi jednou pristala baterka z telefonu vedle hlavy na posteli. V polstaru byla ctvetata dira durch.😀

                                  NOG - Profil | Út 16.10.2018 7:11:09

                                  TomVl >> To nevadí, já mam baterii taky z 99% mrtvou. Stačí ji nechat jen trochu nabít a jinak to jede celou dobu na trafo ze sítě.

                                    NTomVl - Profil | Po 15.10.2018 22:57:08

                                    inža >> dik😉

                                      NTomVl - Profil | Po 15.10.2018 22:55:05

                                      OG >> ahoj, baterka je mrtvá. Musel bych vyměnit články. Udělám to jako další motor na 220. Je to vše stavebnice, každý prvek se dá posouvat a prohazovat, dokonce jsem si vyrobil základnu na dlouhé díly až 2m....

                                        Červené karty: S&F - pescador