Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

OG - Profil | Po 15.10.2018 20:20:52

TomVl >> tak jsem to našel a i odkaz na ulož.to je funkční
https://www.mrk.cz/diskuse.php?idzapisu=13012557&id​=638335

    OG - Profil | Po 15.10.2018 20:05:30

    TomVl >> Ahoj, pokud jsi ještě nevyhodil nabíjecí stanici a baterii z té AKU vrtačky, tak je můžeš použít k napájení motorku a k regulaci otáček použiješ PWM regulátor (z Číny za cca 100,-). Vydrží točit i těch 5 hodin při sušení. Už jsem sem fotky dával, ale asi to nenajdu, tak to vyfotím ještě jednou.

      inža - Profil | Po 15.10.2018 19:53:51

      TomVl >> tady má někdo šikovné ručičky

        TomVl - Profil | Út 9.10.2018 13:56:58

        kaprus >> super typ, díky moc.... už jedu do sběrnýho dvora :)😀

          kaprus - Profil | Út 9.10.2018 9:11:51

          TomVl >> ahaha. Zkus motorek z mikrovlnky. Ja na 220 a vydrzi to dlouho. De zte bedny vetsinou vyloupnout spodem. Jakoby na nas mysleli😎.
          Ja mam v planu zkombit pohon z mikra s pohonem ze siciho stroja. Aby to melo spolecnou hridel ale pres volnobezku. V podstate aby se to zaplo a tocilo pomalu a kdyz sedlapnes pedal by to plynule zrychlovalo. A aby sel susici pohon vypnout uplne a motat nite jenom ptes pedal. Takovy stroj uz na vsecko v jednom. Jenom met cas🤔

            TomVl - Profil | Út 9.10.2018 6:36:33

            kaprus >> ano, pohon je stará aku vrtačka Einhel včetně spínače tzn. Funguje to stejně jako aku šroubová pouze s tím rozdílem, že to je napojený na laboratorní zdroj. Koukal jsem odběr je tak 2A při zatížení. Ještě na lakování prutů budu mít druhý pohon motor z grilu. Toto by 5 hodin v kuse samo fungovat nevydrželo, myslím, když zasychá lak....

              kaprus - Profil | Út 9.10.2018 5:20:23

              TomVl >> to vypada dobre kurna. To mas plynule ovladanou rychlost??

                Fuldík - Profil | Út 9.10.2018 5:15:26

                TomVl >> Pěkné,šikovný...

                  TomVl - Profil | Po 8.10.2018 21:34:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tak jsem si dal do kupy mašinu na vázání oček. Je to.má konstrukce volná tvorba.... Samozřejme bude s jinými nastavci sloužit i na lakování prutu a natočil první očko opravu bambusu....barva je jiná protože to není nalakované, ale proti tomu to dělat v ruce dost posun....zvláště nožní ovládáni a volné ruce je bomba. Jak jsem to mohl vůbec dříve dělat 😂😂😉Jinak blank na feeder se mi nepodařilo sehnat.....asi budu muset rozkuchat nějaký nový.....

                    P!F - Profil | Čt 27.9.2018 11:37:24

                    doktor multiplikator >> to nie , tam kde sa ninja vytentonc pol roka trava nerastie.

                      doktor multiplikator - Profil | Čt 27.9.2018 11:35:13

                      P!F >> pesovia dpbre hnoja :))

                        P!F - Profil | Čt 27.9.2018 10:53:04

                        doktor multiplikator >> do sýrie na výrobu chemických zbraní.

                          doktor multiplikator - Profil | St 26.9.2018 23:22:39

                          P!F - 26.9.2018 23:05:26 > to znie ako plan. čípoš na vyvoz ?

                            P!F - Profil | St 26.9.2018 23:05:26

                            doktor multiplikator >> nemam nic... Vsetko som predal, investujem do sadenic feferonov a basta.

                              doktor multiplikator - Profil | St 26.9.2018 10:30:00

                              Orion24 >> ohnivy jalec chyteny tak uz na case

                                doktor multiplikator - Profil | St 26.9.2018 10:29:31

                                P!F >> neviem ci mas este ten prut

                                  P!F - Profil | St 26.9.2018 9:12:33

                                  doktor multiplikator >> kde mam take sedlo?

                                    Orion24 - Profil | St 26.9.2018 8:24:26

                                    doktor multiplikator >> nepredal...kapraky furt doma...ked raz budem mať čas :-)

                                      rybobuch - Profil | Út 25.9.2018 23:35:47

                                      doktor multiplikator >> No řekl bych, že pruty dovažuji tak, aby měly těžiště v nožce navijáku. Tenisový loket mne k tomu přinutil.

                                        doktor multiplikator - Profil | Út 25.9.2018 23:23:34

                                        P!F >>toto ?Fuji DPS-H Heavy Duty Boat Reel seat a k tomu extreme enžíniering. to aj pri 2m kole na dovazenie treba dost. neradim, len si poviem svoj nazor. to je vekom a doebanymi ramenami. mne tazky nepride a nepotrebujem osekat kazdy gram

                                          Červené karty: S&F - pescador