Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

Nrybobuch - Profil | Po 24.9.2018 20:04:23

abcdddd >> No já si chci přes zimu postavit spiše něco, s čím nebudu mít problém na Moravě v létě s rybou 150 a výš. Délka 255 až 270cm, ale chci mít prut co nejllechčí. Tak vyzvídám rozumy na MRKu.

    Nabcdddd - Profil | Po 24.9.2018 8:52:27

    rybobuch >> co konkretne by ta zaujimalo? je to CTS 2oz postavene na baze SD Elite len je tam trochu viac materialu. Prut, ktorym odhadzem na Morave vsetky woblery ktore chytam (od Rapala SSR9 po Rapala FR7/Rapala RR7/Rapala J13, ano niesom zastancom otrociny pri sumcovlacke, odhadzes aj vacsie kusky). Co sa tyka zdolavacky, uzijes si na tom bezne ryby (do 120cm) ale dovolim si tvrdit, ze bezproblemov 160-180cm a v usekoch kde niesu hard core podmienky aj podstatne vacsie ryby. Za mna taky ten zdravy kompromis na letnu sumcovlacku, predsalen chodit cely rok s heavy prutom, verit a dufat v mega rybu a surfovat 120cm sumce mna nebavi...

      NTomVl - Profil | Po 24.9.2018 4:39:03

      poldeci >> no zkusim o jednom blanku bych věděl, myslím co by mi vyhovoval, ale nevím zda mi ho prodají. Ten prut mám, ale chtěl bych jiná očka a jiné sedlo. Pořád jem doufal, že se sežene samotný blank s parabolickou akcí. I tak díky.....

        NTomVl - Profil | Po 24.9.2018 4:35:46

        doktor multiplikator >> Koupených mám doma 15. Chci si postavit svůj.... 😉

          Ndoktor multiplikator - Profil | Ne 23.9.2018 23:18:46

          TomVl >> alebo kup gabor dome a mas pokoj

            Npoldeci - Profil | Ne 23.9.2018 23:16:19

            TomVl >> podla mna to bude velmi okrajova zalezitost,oslov priamo firmy co predavaju fidre ,ja tie znacky nepoznam...na email ti urcite niekto odpovie

              NTomVl - Profil | Ne 23.9.2018 23:10:44

              Zdravím chlapi, nevíte kde bych sehnal kvalitní blank pro stavbu feederoveho prutu médium 70 až 90g? Na muškařinu,přívlač i kaprové pruty se blank lehce koupí, ale na feeder jsem nikde nenašel. Díky za pomoc....

                Nrybomil - Profil | Ne 23.9.2018 19:00:07

                P!F >> to jednou udělali kámošovi, přišel se poradit do kšechtu, co udělat, když mu nejde rozebrat :(
                dělali jsme mrtvý brouci

                  Npoldeci - Profil | So 22.9.2018 21:46:23

                  P!F >> jj,potries raz a potom podľa potreby,to uvidis kde si to ešte nesadlo

                    NP!F - Profil | So 22.9.2018 21:30:10

                    poldeci >> pisem si. Sekundove lepidlo, nacapat, jednodiel rychlo a lahko.

                    Cele tenkou vrstvou?

                      Nrybobuch - Profil | So 22.9.2018 20:27:08

                      abcdddd >> Prosím dej info o tom " letním sumčáku".

                        Nabcdddd - Profil | So 22.9.2018 19:31:43

                        poldeci >> mohol mat jednodiel....

                          NCardinal - Profil | So 22.9.2018 18:55:10

                          P!F - 22.9.2018 14:44:03 : idem len tak okolo, skúsil by som elastickú pásku od 3M. Mal som dávnejšie takú priesvitnú, širokú cca 8 mm, lepila len z jednej strany /nedávaj obojstrannú:-)/ Mal som podobný problém. Pásku som omotal na spodnú časť na spôsob závitu, nie cez seba, lepšie s medzerou. Namotať v mieste kde klepe a toľko, no je to pokus. Záleží aj ako rozpájaš od seba diely, aby sa ti časom prilepená páska neodlepovala. Páska aj zabráni, aby pri nahadzovaní neodletel horný diel. Vyskúšaj, mne to pomohlo.

                            Npoldeci - Profil | So 22.9.2018 18:52:00

                            P!F >> zober sekundové lepidlo,potri to po tej spojke a nechaj zaschnúť ,samozrejme bez nasunutia druhého dielu,čo ti bude vadiť Lizni smirglom

                              Nkaňka - Profil | So 22.9.2018 15:05:18

                              P!F >> Tak pak jedině přidat vosku :-)))

                                NP!F - Profil | So 22.9.2018 14:44:03

                                kaňka >> Mam taky blby pocit ze by to bolo este horsie nez to aktualne je, ach jo...

                                  Nkaňka - Profil | So 22.9.2018 12:43:48

                                  doktor multiplikator >> Jo ta je taky fajn :-))

                                    Ndoktor multiplikator - Profil | So 22.9.2018 12:09:54

                                    kaňka >> a montazna pena nič ? :))

                                      Ndoktor multiplikator - Profil | So 22.9.2018 12:09:03

                                      abcdddd >> lamiglass robi aj 3jky

                                        Nabcdddd - Profil | So 22.9.2018 11:57:13

                                        P!F >> 2,7 jednodiel by bola frajerina

                                          Červené karty: S&F - pescador