- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nevydání povolenky - Co vy na to?
Už se vám stalo že vám organizace odmítla vydat povolenku? Mně se to stalo letos a když jsem požadoval vysvětlení, dostal jsem toto písemné vyjádření. Tak jsem se od srdce zasmál. Co si o tomto zdůvodnění myslíte?- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 13:35:31
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 13:24:40
Stenly byl možná na exkursi se školou v hladomorně a ty jsi je prováděl, ale diskuse není o tom, kde si Stenlyho potkal, ale o nerevíru Vaku a podivných vazbách na svaz..... Může být vodárenská nádrž prohlášena za rybník a z tohoto titulu na ní být vlastníkem prováděna těžba ryb? Asi ne, viď Karle.
Nkakr - Profil | Út 22.2.2011 13:14:31
Milý Pavle, zapomněl jsi, že jsme v otázce, kde se řeší bezprecedentní nevydání povolenky na nerevír.
Tedy prosím, přestaň blábolit a výkonech a nevýkonech RP a organizovat práci RS. Piš k tématu.
Kolega anakonda již určitě provedl se svým právníkem právní výklad a zřejmě sepisují stížnost na Ústavní soud.
Stále se též Stenly nevyjádřil k tomu, co hledal na Soběšické ulici v Brně.
Mimo jiné se tam scházejí trestanci před zasedáním Kárné komise, ale to asi nebude ten případ.....
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 13:04:59
Edit : nejde o povolenku, resp. pověření rybníkáře. Jen se bavíme.....
Nkakr - Profil | Út 22.2.2011 13:02:55
Řekni anakondovi, že potřebuješ silnější prášky. Von už bude vědět......
Ale jinak dobrý, jen na samoseky zatím ještě nedošlo.
Jenže to vše Stenlymu povolenku nevydá.....
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 12:48:34
Edit : ples, vodu, peníze si ohlídají jiné úřady. Podnikání nemá svaz, MO zakázáno. Bohužel pro MO je na dohlížení dodržování zákona 99/2004 stanovena RS. Tu ale ovládl svaz a tak místo důležitých věcí honí jen vyděšené kluky od vody a skáče na kapoty motoristů, nebo se dokonce účastní přestřelek jako u O.K. Corralu. Taky činnost. Kam se na RS hrabal wostrej Bruce Leeeee. Taky na to dojel.
Nkakr - Profil | Út 22.2.2011 12:40:54
Jsem rád, že se zasměješ, jen aby to neodnášeli pacoši, ti by se asi nesmáli.....
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 12:37:51
Nkakr - Profil | Út 22.2.2011 12:36:57
MO může prodávat i lístky na ples, natož povolenky na nerevír .
A ples nemusí být ani rybářský. Stejně jako nerevír nemusí mít ani vodu ani ryby.
Pověření, povolení,roční legitimace nebo povolenka. Jedná se o synonyma, kterým rybolovci rozumí.
Stejně jako se už léta rybářský lístek nazývá lístkem zemským.
O RS už diskutovat nemíním, jedná se o házení perel sviním.
Hladomorničku máme epesní, vo tom žádná, takový mučeníčko, to je potěšeníčko........
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 12:08:02
d) vstupovat na pozemky, stavby, jezy, rybí přechody a jiná zařízení v souvislosti s výkonem
funkce rybářské stráže, a to v rozsahu nezbytně nutném, a užívat k tomu v nezbytné míře
existující přístupové cesty;
tak můžeš v rozsahu zákona dohlížet a kontrolovat, zda i na "louži", "RMV" není porušován zákon. Porušení hlásíš dle povahy.
U nás mají někteří členi RS celokrajskou působnost a domnívám se, že mohou kontrolovat a dohlížet na dodržování zákona v tomto regionu.
No a závěr. Podle zákona nemůže MO prodávat povolenky na nerevír. To je porušení zákona. Na takovou vodu může vydávat pověření, ne povolenky jen sám rybníkář, pokud je voda v takovém režimu. A je opravdu?. Ani já nemohu dávat třeba bobrmanovi pověření pro lov na vodách MRS a to ještě na rybičku a celoročně. A to jsem členem svazu "a mohl bych si to na VČS prosadit".
Pokud bych to udělal, jistě bych čelil hladomorně, možná bych byl i čtvrcen, ale MO? Ne to je jiná liga.
Nanakonda - Profil | Út 22.2.2011 12:00:18
Nkakr - Profil | Út 22.2.2011 11:53:24
Úplně jsi zešílel, vyhledej anakondu, možná Ti pomůže, ale pokud je takový lékař jako právník, tak nevím.
Dle Tvého "právního výkladu" můžu jako RS kontrolovat kdejakou louži v ČR.
Zřejmě máte s anakondou stejného právníka......
Ale stále čekám na odpověď čím se provinila MO a její výbor má být rozehnán???
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 11:38:10
§17 odst.1 pís.c) kontrolovat a dohlížet na dodržování povinností stanovených tímto zákonem,
což není vztaženo na revír. Možná jsi na to zapoměl, protože se tím svazová lidová RS nezabývá, ale měla by. Zcela jistě by alespoň eliminovala konkurenci a to samé platí pro uživatele a eliminaci rozpínavosti MO ve VRP. Otázkou je, kdo ale velí rybářským milicím? Saddám, Hnusní Mubarak, nebo plukovník Kadáfí?
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 11:23:29
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 11:14:14
Možné řešení by bylo zvýšení ceny RL, aby se z výběru mohli platit hospodáři a RS. Tedy naprosto nestranné úřední osoby. Nevím kde např. starosta, notář, stanovuje různé podmínky a povinnosti pro různé lidi......
Nanakonda - Profil | Út 22.2.2011 11:05:33
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 10:31:09
§3 zákona :(2) V rybníkářství se lov provádí hromadně účinnou metodou lovu nebo na udici. Lov na
udici může provádět rybníkář, popřípadě jím pověřené osoby.
Nebo i rybníkář (VaK) má organizační složky,které pro něho provádí některé činnosti ??? Ach vy moravané....
Nkakr - Profil | Út 22.2.2011 10:08:32
Určitě jsi si ráno vzal léky? Podívej se do krabičky, možná tam ještě leží.
Ptal jsem se, čím a jak se provinila MO, že ji chceš nechat rozpustit výbor a odebrat povolenky.
Bláboly o RS a o provádění VRP na nerevíru jsou hodny docenta Chocholouška a jeho následné péče. Zřejmě Ti uniklo, že RS má ve svém průkazu napsán obvod působnosti a nemůže mírnix tírnix zasahovat tam, kde Mrknato myslí. Dopustila by se totiž jednání protizákonného. Na hlídání nádrže nemusí být žádná RS ustanovena, stačí pověření vlastníka k ochraně svého majetku. Může ji provádět najatá agentura, třeba ABL...
NMrknato - Profil | Út 22.2.2011 9:52:12
Možná nevíš, ale RS má kontrolovat dodržování celého zákona, tedy i to, že se na nerevíru neprovádí VRP, což zákon zakazuje. Taková RS musí pak konat, zpravit o tom uživatele, MO a příslušné úřady. MO by se na nezákonných činnostech podílet neměla.
Edit : no a pokud se podílí, máte snad k tomu účelu svazohladomornu, ne? Jelikož nemám na MRS ánung, tak mě možná uniklo, že hraji může udělovat feudální milosti.....
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NPokec - Vranovská přehrada15071
NLodě - Loďky - Lodičky18423
NBrněnské jádro364683
NRadnice - obecný drbník196432
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NČluny Raptor804
NFotbalové jádro MRKu142523
NZoologický koutek MRKu.33417
NCyklo- kolo- bike forum5575
Kde to žije - všechna témata
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












