- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chyby při odlévání olov
Zdravím všechny kutily a potřeboval bych poradit. Zakoupil jsme formu na olova. Je to velmi kvalitní práce z hliníku. Zkouším odlévat olůvka, ale stále se mi na povrchu odlitých olov dělají takové varhánky, prostě není olovo pěkně hladké. Někdo mi radil, že jsme neměl dost vyhřátou formu, tak jsme jí nahřál, že pálila i přes rukavice a výsledek je pořád stejný. Tak bych potřeboval poradit od někoho zkušenějšího, co dělám špatně, nebo jestli je na to nějaký fígl. Děkuji moc všem za rady.
Autor diskuse: Jožan - Profil , 24.1.2011 všeobecné - domací dílna
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Ndrvoštěp - Profil | Út 4.7.2017 19:04:01
osiris27 >> Co ale je jisté, tak olovo s cínem hůře (později) tmavne pokud ho chceš chemicky zešedivět.Ale to už se řešilo v jiný diskusi.
Ndrvoštěp - Profil | Út 4.7.2017 18:59:01
osiris27 >> Tak to ti opravdu nevím.Vezmu čisté olovo, přidám pájecí cín a „vařím" poté maximálně vidličkou odstraním škraloup pokud vznikne a odlévám. Ze začátku jsem z toho dělal vědu ale teď se s tím už neseru a jedu jak výrobní linka. Ale musí být na to nálada.Většinou leden, únor.
Nosiris27 - Profil | Út 4.7.2017 18:56:21
007krivanek >> tak vy to budete vědět nejlépe jaké olovo u vás jsem kdysi objednával olovo a pokud si dobře pamatuji bylo složené z více surovin než jen z olova....
NMrKos - Profil | Út 4.7.2017 18:52:35
007krivanek >> zatékat ti může tak to staré stodoly a nebo do broďáků. Pokud se bavíme o tekutém kovu a jeho schopnosti vyplnit formu, tak je to vždy a pouze zabíhavost. Ale odpouštím ti, člověk se má pořád co učit.
Nosiris27 - Profil | Út 4.7.2017 18:00:48
drvoštěp >> a musí být čistý cín nebo stačí nějaká slitina
NKlobasa1 - Profil | Út 4.7.2017 17:54:53
Stuchla >> Taky jsem zkoušel odlévat, nikdy mi to nevyšlo:-)
https://youtu.be/pdumpZeO8Dk
https://youtu.be/pdumpZeO8Dk
Ndrvoštěp - Profil | Út 4.7.2017 17:34:20
osiris27 >> Pokud dostanu cín od pokrývačů tak dávám 10-20%. Na krmítkový ( klecový) to význam má, je tvrdší.Ale pokud budeš vědět že dno je hodně kamenité tak tam cín taky najde své uplatnění.
Nosiris27 - Profil | Út 4.7.2017 14:29:46
Ahoj,chci se zeptat jestli do olova přidáváte nějaké směsi kvůli tvrdosti,třeba například cín nebo antimon.Nebo stačí odlití z čistého olova.Děkuji za vaše odpovědi...
NStuchla - Profil | Po 25.2.2013 19:39:45
taky jsem neco odlýval, forma jsem si udelal v práci z pertinaxu. dopadlo vcelku v poho. Zleva 85g, 65g, 120g, 90g
Nknik-licht - Profil | So 2.2.2013 21:30:09
No, nevím jestli to někdo čte, ale jistě je pro vás problém sehnat olovo k odlévání :) My to řešíme vždy tak, že když se někde v okolí nějaká přehrada ocitne bez vody tak projdeme ji v korytu kde rybáři trhají olova. Naposled jsem na vypuštěné Luhačovické přehradě nasbíral asi 10 Kg olůvek nějaké woblery třpytky atd. Fakt pěkné jak někteří dělají návazce :)))) K tavení požívám silnou nádobu vyrobenou z plechu asi 5mm tlouštky. Olovo tavím za pomocí autogenu. Formy se dají koupit na www.aukro.cz
NMartinPr - Profil | St 22.2.2012 22:04:44
007krivanek >> však já si dělal srandu, vím že v kovohutích bych je akorát na*ral :) ty to posíláš poštou?
N007krivanek - Profil | St 22.2.2012 22:01:16
MartinPr >> 2 kila to je blbý. Buď výkupna, nebo mi napiš. Něco mám.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NČína - objednali ste uz nieco?15710
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NUdírny a uzení51136
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NKutilské jádro MRKu5344
NVzduchovky, praky, luky a kuše v rukou Mrkmenů8073
NVážně nevážný pokec :-)))230499
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412408
NLevné zahraniční rybářské e-shopy ?590
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
9:15NLabe fishing store 13
9:04NATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
9:02NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 29
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












