Filmové jádro Mrku

Páč a ponevadž se zde na Mrku pohybují hudebně laděné otázky pochybných žánrů (tvrdé jádro, hip hopové jádro, árenbý jádro, jádro vychlastaných vidláků co žerou Kabáty a Sámerovo jádro od srdíčka), posunuju kulturní přehled Mrku dalším směrem. Tedy diskuse o filmech. Stává se vám, že máte chuť na kvalitní snímek a nevíte si rady s výběrem? Tak jste tu správně. Očekávám zde jakékoliv recenze na vámi shlédnuté snímky. Věřím, že rádi poradíte tápajícím a podělíte se s ostatními o své zážitky.
Věřím, že každej respondent ví, kde si filmy opatřit, takže žádný odkazy na stránky, kde se dá konkrétní film stáhnout nebudou tolerovány.
Za filmy Michaela Baye se tady dostává žlutá. Za pornofilmy červená. A za filmy od Zdeňka Trošky (kterej točí pro lidi) domluvím s MM ban (já to fakt udělám)

Anketu k této diskusi....

A) bych si moc přál8%

B) bych si velice přál3%

C) bych si moc nepřál3%

D) bych si velice nepřál25%

E) Ankety jsou již pasé. Dneska frčí grafy 7%

F) Přál bych si místo ankety graf8%

G) Místo grafu bych si přál hezký obrázek (s Velikonoční tématikou)46%

Od 30.11.2010 hlasovalo 119 čtenářů.

Njgoodman - Profil | Út 9.8.2011 15:05:48

V poslední době Kung-Fu Panda 2 - nic moc...., Princ a Pruďas---to už bylo o mnoho lepší...taky kvůli Natálce :-) no a dnes dopoledne opět KOUŘ - takže je to fajn fajn fajn, je to fajn fajnový.....
http://www.csfd.cz/film/267542-kung-fu-panda-2/
http://www.csfd.cz/film/259952-princ-a-prudas/
http://www.csfd.cz/film/9401-kour/

    Nmeteor - Profil | Út 9.8.2011 14:36:00

    Včera jsem shlédl velice nadčasový a zároveň aktuální snímek s vynikajícím Rudolfem Hrušínským (nejstarším) v hlavní roli s názvem "Hrdina má strach". Je to satira (čím déle film běží, tím více hořkne) na téma (mimo jiné) "strach". Předpokládám, že tento film z roku 1965 si poležel v trezoru... doporučuji ke shlédnutí!!!

    http://www.csfd.cz/film/2656-hrdina-ma-strach/

      Nmatch-oun - Profil | Po 8.8.2011 22:32:06

      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Žádný velký umění, ale celkem koukavej příběh se strašidelnou zápletkou, odehrávající se v siročinci v čase občanské války ve Španělsku. režie G. del Torro
      http://www.youtube.com/watch?v=90o1YhN0vHY
      full movie:
      http://www.youtube.com/watch?v=Zgc7DSfej0A&feature=​related

        Nahmed - Profil | Po 8.8.2011 22:15:52

        Čtyři lvi jsou dobří. Trojka, ale taky stojí za to.
        http://www.csfd.cz/film/281018-3/

          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 8.8.2011 21:44:34

          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 6.8.2011 1:02:00 >> díky. Fakt super

            NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | So 6.8.2011 1:02:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Čtyři lvi. Absolutně boží.
            http://www.csfd.cz/film/275183-ctyri-lvi/

              Nmimisek - Profil | Pá 24.6.2011 3:56:22

              Co takhle POSLESNI TRAPER-dobry film

                NPaul van Drax - Profil | Pá 3.6.2011 9:53:00

                Myš, která řvala

                http://www.csfd.cz/film/334-mys-ktera-rvala/

                Tak jsem si po dlouhé době pustil něco staršího a musím uznat, že to je za poslední dobu nejlepší film, co jsem viděl. Skvělý humor na téma, z něhož by mělo spíš mrazit + sympatický, dalo by se říct, allenovský hlavní hrdina + nádherná Jean Seberg, co víc chtít.

                  NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 2.6.2011 22:44:46

                  Český sen

                  Několik let jsem si ho šetřil, až vyspěju. Stojí to za to. Spíš je to ale o zamyšlení. Já osobně bych z toho konce vytřískal nějakou srandu, ale to nic nemění na tom, že páni studenti FAMU měli neskutečnej nápad

                    Njepice - Profil | Čt 24.3.2011 16:40:22

                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> vystihls to přesně. Vzpomíná na minulost a prožívá všelijaký pocity, zkrátka nejspíš nic pro nás.

                    Náhodou tu nikdo neviděl film Norské dřevo? Záležitost spíše pro filmový klub.

                      Njasommato - Profil | Čt 24.3.2011 16:39:23

                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> mozno to pozrem
                      dej tam je len akcia mimo zaciatku a konca chiba a ja mam prave na to obcas chut
                      vcera som pozeral kapitan alatriste to je fakt pekny historicky film a na dnes idem dat nacitat tu slavnu ciernu labut nech viem co to je ked to vsade spominaju

                        NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 24.3.2011 16:33:24

                        jasommato >> Frozen je defacto něco podobnýho (i když úplně z jinýho prostředí) princip je tam ale stejnej

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 24.3.2011 16:32:41

                          jepice >> No právě, že se mi do toho nechce. Věřím, že tam je mistrně zvládnut ten vnitřní monolog hlavního hrdiny, jak se pere sám se sebou, jak zpytuje svůj život, vzpomíná, prožívá emoce, ale ten samotnej děj tam bude patrně nulovej a většinou (podotýkám, že většinou) mám spíš náladu na nějaký film s dějem

                            Njepice - Profil | Čt 24.3.2011 16:30:17

                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> nemá cenu na to koukat, mě to nezaujalo. Začátek trochu zajímavější díky dvěma šťabajznám, pak ale jen čekání než si tu pracku uřízne. Usínal jsem.

                              Njasommato - Profil | Čt 24.3.2011 16:29:55

                              Netipa - poslední hrdina MRKu >> to som este nevidel ale v tomto zanri ma zaujalo malo filmou ten 127 bol fakt silny

                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 24.3.2011 16:25:58

                                jasommato >> Hodně známých mi to doporučovalo, ale nějak se mi do toho nechce. Stejně tak do frozen, což je podobný žánr

                                  Njasommato - Profil | Čt 24.3.2011 16:24:07

                                  v poslednej dobe sa mi dost pacil film 127hodin nadhera co dokaze clovek ked chce prezit
                                  a na konci dali aj par skutocnych zaberov

                                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 24.3.2011 16:14:57

                                    KóĎA >> U predators jsem například já byl velmi mile překvapen. Po nesmyslu Aliens vs Pradators, příjemné oživéní této postavy. Samozřejmě bez Árnýho to nikdy nebude top. U Inceptions jsem překvapen nebyl, jelikož jsem tušil, že se mi to bude líbit. Jenom ten konec jsem čekal lepší

                                      NKóĎA - Profil | Čt 24.3.2011 8:27:30

                                      Další dva tipy na starou klasiku

                                      El Cid - klasický starý historický biják, prosté digitálních efektů, velkolepé kulisy, tisíce komprarzistů, romantický příběh - paráda.

                                      Mlčení jehňátek - naprosto geniální dialogy Jodie Foster a za tento film Oscarem oceněného Anthonyho Hopkinse...

                                      Protože žánr sci-fi je na mém žebříčku hodně vysoko, těšil jsem se na Predators a Inception. V obou případech jsem byl hodně zklamaný...