Filmové jádro Mrku

Páč a ponevadž se zde na Mrku pohybují hudebně laděné otázky pochybných žánrů (tvrdé jádro, hip hopové jádro, árenbý jádro, jádro vychlastaných vidláků co žerou Kabáty a Sámerovo jádro od srdíčka), posunuju kulturní přehled Mrku dalším směrem. Tedy diskuse o filmech. Stává se vám, že máte chuť na kvalitní snímek a nevíte si rady s výběrem? Tak jste tu správně. Očekávám zde jakékoliv recenze na vámi shlédnuté snímky. Věřím, že rádi poradíte tápajícím a podělíte se s ostatními o své zážitky.
Věřím, že každej respondent ví, kde si filmy opatřit, takže žádný odkazy na stránky, kde se dá konkrétní film stáhnout nebudou tolerovány.
Za filmy Michaela Baye se tady dostává žlutá. Za pornofilmy červená. A za filmy od Zdeňka Trošky (kterej točí pro lidi) domluvím s MM ban (já to fakt udělám)

Anketu k této diskusi....

A) bych si moc přál8%

B) bych si velice přál3%

C) bych si moc nepřál3%

D) bych si velice nepřál25%

E) Ankety jsou již pasé. Dneska frčí grafy 7%

F) Přál bych si místo ankety graf8%

G) Místo grafu bych si přál hezký obrázek (s Velikonoční tématikou)46%

Od 30.11.2010 hlasovalo 119 čtenářů.

NTomak - Profil | So 4.12.2010 2:24:25

V rámci historických/bojových asijských filmů, kterých není nikdy dost, si dovolím poukázat na, dle mne, naprostou jedničku.

Je jím IP MAN
http://www.csfd.cz/film/246291-ip-man/
Film, ktery se dockal 2 pokracovani, ktere nasebe vsak historicky nenavazuji.
Naprosto strhujici podivana. Vynikajici vyprava, vynikajici herec a hlavne vynikajici pribeh.
Do toho zasazene bojove sceny, ktere se az neskutecne blizi realite (coz u asijskych bojovek byva spise naopak).
_____
Co se tyce horroru, umne naprosta jednicka trilogie Evil Death.
http://www.csfd.cz/film/7557-lesni-duch/
U tohoto horroru se vsak nebudete ani tolik bát, jako spise bavit.
Vzdejme hold žánrové klasice.
----

Casem pokracovani...
Nyni mne ceka 6hodinovy maraton serialu The Walking Dead.

    NTomak - Profil | So 4.12.2010 2:18:47

    Dovolim si doporucit nejake serialy.
    Co se tyce nynejsi sezony, tak doporucuju:

    Big Bang Theory - vyborny geekovsky serial, ktery za 4 sezony krapet ztratil na Geekovskych hodnotach (kvuli sexu s opacnym pohlavim), ale i tak stale velmi zabavny.

    boardwalk empire - Slusne zpracovany serial z produkce HBO. Dej se toci kolem Mafie v 20-30. letech 20. stoleti. Muzete tam zhlednout vsechny legendy dane doby. Na muj vkus se serial vsak priliz vlece a tak sem ho po 5. epizode prestal sledovat.

    Gossip Girl - Serial o NY smetance. Jiz 4. sezona, takze uz ztraci na svem puvabu. Kazdopadne stale slusny serial.

    Mad Men - Naprosta bomba mezi dramaty v ramci serialu. Dej se toci kolem reklamnich agentur v 60. lech 20. stoleti.

    Hellcats - Serial o roztleskavackach. Dobry na zvednuti nalady. Hopsajici prdelky nikdy nikomu neublizily.

    Modern Family - Vyborne pojaty rodinny serial. V hlavni roli Ed O'Neill. Predstavitel Ela Bundy

    Community - Nenapadny, avsak velmi vtipny serial o jedne studijni skupiny podradne vysoke skoly.

    Sherlock - Luxusni miniserie. Dej se toci kolem Sherlocka Holmese v 21. stoleti, ktery rozlouskava ty nejzapeklivejsi pripady.

    Weeds . Muj 2. nejoblibenejsi serial. Minuly nebo predminuly tyden zkoncila 6. sezona. Serial se toci okolo Nancy Botwinove , ktera jako matka samozivitelka zacne prodavat drogy,aby uzivila svoji rodinu. Naprosto vynikajici serial, plny zvratu a hlavne krasne Mary-Louise Parker

    Misfits - velice zajimavy serial o bande kriminalniku, ktera ziska superschopnosti

    Stargate Universe - Po SGC a SGA je tady SGU. Kdo by neznal hvězdnou bránu. Věhlasný sci-fi seriál.

    Shit my dad says - vynikajici "hláškový" seriál. Syn přijde o práci a tak je nucen se nastěhovat ke svému velmi zajímavému otci. Seriál, u kterého vaše bránice nezůstane klidná.
    _____
    Dale nektere starsi kousky:

    Rome - nejlepsi serial, jaky jsem kdy mel moznost zkouknout. Serial plny zvratu a intrik z doby Caesara.

    Pillars of the Earth - vynikajici historický seriál, který sice nedosahuje kvalit Říma, ovšem stále stojí za zkouknutí. Z historických seriálů je to promne no.2

    __
    Serialy jako Simpsons, Friends, atd... schvalne vynechavam, protoze se zde snad nenajde nikdo, kdo by je neznal (a tim myslim i 80lete dedečky).

      Nhank - Profil | So 4.12.2010 1:27:15

      filmy od Kevina Smitha nemaj chybu!!!
      ---------------------------------------------------​-------------
      VZPOURA VE VĚZNICI CARANDIRU - film podle skutecnejch udalosti

      Ted Bundy - 2002 (nedoporucucuju sledovat s pritelkyni!)

        NMaxxx - Profil | So 4.12.2010 1:02:41

        Cidade de Deus je nejstarší a nejnebezpečnější slum Ria de Janeira, nejbolavější místo metropole karnevalů. Buscapé se zde narodil, aby žil, místo toho je však zavlečen do světa, v němž se jeho nejlepší kamarádi místo s hračkami baví s nabitými pistolemi. Snaží se zoufale zůstat stranou děsivého násilí, které zachvacuje jeho přátele a mění je v mladistvé zločince zabíjející se navzájem kvůli obchodu s kokainem, z nenávisti i z pouhého rozmaru. Před Buscapéovýma očima se chudá čtvrť v průběhu tří dekád - od 60. do 80. let - proměňuje v dýmající bojiště, na kterém si ozbrojené gangy s šokující lhostejností vyřizují své účty za bílého dne. Buscapé vidí umírat nevinné i ty, které obdivoval a miloval. Jedinou jistotu ve světě každodenního krvavého násilí pro něj začne představovat fotoaparát, kterým začíná dokumentovat městskou džungli kolem sebe. Začíná chápat, že přežít může jen útěkem do normálního světa - za hranice čtvrti, kterou má rád jako svůj domov, ale kterou nenávidí jako hrob nevinnosti, naděje a lásky.

        Fernando Meirelles debutuje strhujícím dramatem inspirovaným skutečnými osudy. Vyprávění o dospívání ve stínu smrti připomíná formální brilancí filmy Quentina Tarantina či Martina Scorseseho. Syrovou autenticitu zvyšuje obsazení neherců a skutečných obyvatel slumu do řady hlavních rolí. Snímek si získal mezinárodní uznání včetně devíti ocenění na MFF v Havaně a ceny Vision Award na MFF v Torontu. Byl úspěšně uveden na řadě mezinárodních festivalů. Získal nominaci na Zlatý glóbus jako nejlepší zahraniční film roku a jeho režisér byl oceněn nominací na Evropskou filmovou cenu Felix. (oficiální text distributora)

          NPárek - Profil | Čt 2.12.2010 21:05:32

          Já tě žeru Netipo!

            NKocháč - Profil | Čt 2.12.2010 20:56:04

            Když film o indiánech tak Dead Man s Johnnym Deepem
            http://www.youtube.com/watch?v=n6aCMgy0ES4

              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 2.12.2010 20:45:38

              target 40 >> Jsou i horší filmy. Pokud nemáš nic lepšího, tak se na to podívej

                NKocháč - Profil | Čt 2.12.2010 20:38:57

                target 40 >> pěkní indoši, jinak komerční sračka.

                  Njasommato - Profil | Čt 2.12.2010 20:38:00

                  target 40 >> celkom zaujmave nudit sa pri tom nebudes

                    Ntarget 40 - Profil | Čt 2.12.2010 20:33:08

                    váš názor na Apocalypto ?

                      NZlejšek - Profil | Čt 2.12.2010 20:12:09

                      Brožeděj >> Braindead je totální mazec, to prostě patří ke vzdělání :-) Nikde jinde se nevidí, aby se člověk přetahoval o svůj vlastní hrudní koš :-D

                        NBrožeděj - Profil | Čt 2.12.2010 10:55:43

                        toto je naprostá klasika, kdo nevidě, musí napravit!!
                        http://www.youtube.com/watch?v=xbOmCUWm25w

                          NZlejšek - Profil | Čt 2.12.2010 4:22:36

                          Věc. Výbornej filmek, i po letech patří ke špičce žánru. Brrrr!

                            Nzhcarp - Profil | Čt 2.12.2010 0:03:42

                            Zajímavá diskuse, určitě budu čerpat po celou zimu, taky jsem si připomněl spoustu pecek, který jsem už dlouho neviděl. Jen přihodím pár tipů, na které jsem zde nenarazil :

                            Barfly - http://www.youtube.com/watch?v=SrpTDaSjfaM

                            Shining - http://www.youtube.com/watch?v=5Cb3ik6zP2I

                            Na těch jsem ujížděl před 20-ti lety, samo Mechanický pomeranč nebo Oskar - plechový bubínek, jinak hodně mě bral i Pulp Fiction.
                            Přidávám do oblíbených a určitě se budu vracet :-)

                              Nšedý pes - Profil | St 1.12.2010 22:59:05

                              TomK78 >> jde o to, jaké nářky a hlavně které minority :-)))

                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 1.12.2010 22:56:31

                                Shlédnut social network. Co k tomu říct? Příběh zajímavej. Opravdu to ten Zuckerberg tak říkajíc "solidně naložil". Přijde mi to jako dokument okořeněnej Džustynem Tymbrlejkem. Chybělo mi tam dokonalé vykreslení postav (jak by s tímhle filmem naložil třeba takovej Forman?) ale jináč film fešnej. Doporučuju

                                  NTomK78 - Profil | St 1.12.2010 22:50:40

                                  metal >> lid si tyto porady zada, lid je dostane.... narky nejake minority nikoho nezajimaj....

                                    Nfoxxx - Profil | St 1.12.2010 20:31:57

                                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> Jo,jde to....zpívají tam teda dost,ale dobře,navíc pěkné temné prostředí celého filmu...

                                      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 1.12.2010 20:21:26

                                      foxxx >> mě se ten film líbil. Docela jsem se bál toho, že to je defacto muzikál, ale nakonec ty písničky byly fakt výborný

                                        Nfoxxx - Profil | St 1.12.2010 20:19:08

                                        Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Už mám tu "The Repo Genetic Opera" ....no a jako dost zajímavé,hned ze začátku dobrá "vykošťovačka" do rytmu rockové hudby a jak si u toho pěkně všichni zpívají:-))