Filmové jádro Mrku

Páč a ponevadž se zde na Mrku pohybují hudebně laděné otázky pochybných žánrů (tvrdé jádro, hip hopové jádro, árenbý jádro, jádro vychlastaných vidláků co žerou Kabáty a Sámerovo jádro od srdíčka), posunuju kulturní přehled Mrku dalším směrem. Tedy diskuse o filmech. Stává se vám, že máte chuť na kvalitní snímek a nevíte si rady s výběrem? Tak jste tu správně. Očekávám zde jakékoliv recenze na vámi shlédnuté snímky. Věřím, že rádi poradíte tápajícím a podělíte se s ostatními o své zážitky.
Věřím, že každej respondent ví, kde si filmy opatřit, takže žádný odkazy na stránky, kde se dá konkrétní film stáhnout nebudou tolerovány.
Za filmy Michaela Baye se tady dostává žlutá. Za pornofilmy červená. A za filmy od Zdeňka Trošky (kterej točí pro lidi) domluvím s MM ban (já to fakt udělám)

Anketu k této diskusi....

A) bych si moc přál8%

B) bych si velice přál3%

C) bych si moc nepřál3%

D) bych si velice nepřál25%

E) Ankety jsou již pasé. Dneska frčí grafy 7%

F) Přál bych si místo ankety graf8%

G) Místo grafu bych si přál hezký obrázek (s Velikonoční tématikou)46%

Od 30.11.2010 hlasovalo 119 čtenářů.

NHugo Fisher - Profil | St 1.12.2010 10:12:17

Mates PB >> Na tom něco je (i viz. Carpeater). Na druhou stranu, ne každý český film je automaticky nominován na Oskara..

Ad Kolja - to budu asi zlej. Nebo jsem právě nepochopil "to něco navíc". Ale ten film nemusím a Oskara bych mu nedal (naštěstí je ale nerozdávám já :) ).

    NCarpeater - Profil | St 1.12.2010 10:09:05

    Hugo Fisher >> vzpomínám si na vyprávění nějakého člověka, nevím kdo to byl, který byl na premiéře Vesničky v USA. Nikdo se nesmál tam, kde se smát měl a po skončení filmu se kritici bavili v tom smyslu, že to byl "zajímavý psychologický film z východního bloku".

      NMates PB - Profil | St 1.12.2010 10:06:58

      Hugo Fisher >> Myslím to tak, že Vesnička vystihuje naši mentalitu. Což třeba amíkům nemusí nic říkat. Film byl nominován ale neuspěl, oproti tomu Kolja jo, proč asi?

        NMr.Stick - Profil | St 1.12.2010 9:59:06

        Levák Bob >> Jasně ... ale přežívá právě díky tomu, se jeho dílo někomu líbí.

        Já vím, že je to extrémní pohled a může vypadat ujetě. Nikomu ho nenutím, ale bezmezně mu věřím. Možná právě proto, že jsem poznal hodně lidí spojených s uměním. Byli to lidé mnoha národností. A četl jsem rozhovory s ještě slavnějšími. A navždy budu mít v hlavě větu, kterou před x lety řekl v rozhovoru pro nějaký americký plátek Andy Warhol. Bylo to ve smyslu, že miluje svoji práci, protože si může vydělávat něčím, co ho baví a od raného věku chtěl ze svého koníčku třískat prachy.

          NHugo Fisher - Profil | St 1.12.2010 9:53:24

          Mates PB >> teď si nejsem jist, jak přesně jsi to myslel, ale zrovna "Vesnička" v cizině velmi dobře uspěla.

          Viz.: "Film v roce 1986 získal cenu ekumenické poroty a zvláštní cenu poroty na filmovém festivalu v Montrealu. Představitel role Otíka János Bán získal v roce 1987 na filmovém festivalu v Paříži cenu pro nejlepšího herce. V roce 1987 byl film nominován na Oscara v kategorii cizojazyčných filmů." (http://cs.wikipedia.org)

            NLevák Bob - Profil | St 1.12.2010 9:53:12

            Mr.Stick >> I umělec musí nečo jíst. Řada lidí funguje tak, že si uměním nevydělá, přežívá díky pár osvíceným mecenášům.
            První příklad jenž mě napadná je Vincent van Gogh a jeho bratr.

              NMates PB - Profil | St 1.12.2010 9:49:13

              meteor >> Jinak FG mě oslovil asi jako američany "Vesničko má středisková".

                NMates PB - Profil | St 1.12.2010 9:47:41

                meteor >> Můžeš mi napsat jakou základní myšlenku si registroval v Pulp Fiction?

                  NMr.Stick - Profil | St 1.12.2010 9:45:54

                  meteor >> Nejde o mě ... já nejsem žádnej umělec.

                  Ad. Bible ... ano, skoro. Je to jeden z prvních zdařilých pokusů, jak ovládat stádo lidí.

                    NCarpeater - Profil | St 1.12.2010 9:45:36

                    meteor >> na tu bibli bacha, spousta lidí tvrdí, že vznikla právě za tím účelem, který jsi ironicky zmínil.

                      Nmeteor - Profil | St 1.12.2010 9:43:00

                      Mr.Stick >> paušalizovat není dobré. Nic není jen černé nebo jen bílé.

                      Spousta děl má v sobě již od započetí tvorby myšlenku / poselství. Pokud jsi vnímavý a nečteš jenom noviny / nedíváš se jen na TV zprávy / neposloucháš Kabáty :-) tak to prostě nemůžeš odmítat. V opačném případě tě lituju - upřímně. Nevíš, o co přicházíš...

                      A to tvoje hraní... pokud hraješ jenom pro peníze a kvůli roštěnkám, lituju tě dvojnásob. Tak nějak bych čekal, že prvotním důvodem pro hraní v kapele (potažmo hraní na hudební nástroj) je fakt, že mě to baví ;-)

                      A na závěr trocha ironie... dle tvého názoru je pak Bible první knižní bestseller v dějinách s cílem vydělat velký lowe a ohromit tehdejší prciny. Je tak?

                        NMr.Stick - Profil | St 1.12.2010 9:41:59

                        Levák Bob >> Znám ... právě, že takových lidí znám hodně. Ať už jde o divadlo nebo muziku. A právě proto mám tenhle trochu "materialistický" náhled na umění. Všichni do jednoho to totiž dělají proto, že je to baví, že proto mají určité nadaní a proto, že to prostě dělat chtějí. Ale všichni zárověň doufají, že se to někomu zalíbí natolik, že jim dá smlouvu.

                          NCarpeater - Profil | St 1.12.2010 9:39:47

                          meteor >> nu, prosím - také máš právo na názor...jenom, ehm, FG že by nejlepší film dob?
                          Hodnotím filmy podle toho, kolik u mě dokážou vzbudit emocí. Možná jsem křupan, ale Tarantinovské pojetí ve mě vzbuzuje emocí celkem dost (na rozdíl třeba od stupidního Avataru). FG mě bavil, to jo, akorát těch vyplavených endorfinů mohla být tak polovina, ve srovnání s Hanebnými pancharty. Příliš myšlenek ve filmu nehledám. Musí mě bavit, zaujmout.

                            NMr.Stick - Profil | St 1.12.2010 9:39:41

                            Carpeater >> Pravda ... nicméně to "nekomerční" vydání je ovšem taky osobní ambice, byť se nazve uměleckým pnutím. :)

                              NLevák Bob - Profil | St 1.12.2010 9:38:22

                              Mr.Stick >> Ty neznáš nikoho kdo tvoří kvalitní věci, nemá z toho ani korunu a dělá to, protože musí a řada lidí ho nechápe ?
                              Umyslně to píšu takto jednoduše, protože se nechci dostat do debaty, co je a co není umění.

                                NCarpeater - Profil | St 1.12.2010 9:35:14

                                Mr.Stick >> máš pravdu jenom způli. Všichni to tvoří pro uspokojení nějaké momentální potřeby, která může být různá. Může to být finanční profit, potřeba obdivu okolí, touha dokázat si, že na to mám.
                                Spousta děl byla vydaná zcela nekomerčně a spoustu poezie vydávají autoři svým vlastním nákladem, čistě proto, aby ukojili umělecké pnutí.

                                Někdy uspokojí potřeby autora prachy, někdy ne. Někdy nic.

                                  Nmeteor - Profil | St 1.12.2010 9:34:49

                                  Carpeater >> tak hele :-)

                                  1) myslet si to můžeš, to ti nikdo nevezme... :-) Tarantina mám taky rád, ale je to úplně jiný soudek nežli Forrest Gump. To snad ani nejde srovnávat. Kromě "Pulp Fiction" jsem v jeho filmech nezaregistroval jakoukoli základní myšlenku :-) je to spíš takové pokoukání. Ale je fakt, že jsem všechny jeho filmy neviděl.
                                  2) Red Dwarf tady ještě nebyl (nebo jsem si nevšiml), přitom je to docela supr seriál. Někde jsem četl, že se natočily nějaké nové díly a snad by jich ještě pár mělo přibýt!
                                  3) Iggy Pop (už) JE umělec.

                                    NFreeskate - Profil | St 1.12.2010 9:33:48

                                    Zdarec, už tu nekdo viděl nove dvd od Nikla nebo sportcarpu?

                                      NMr.Stick - Profil | St 1.12.2010 9:29:26

                                      pepa-č >> Ne, to není projekce. To je logické vyústění toho, co píšu. Prostě a jednoduše žádný dílo ten autor nikdy netvoří za účelem poselství, NIDKY ... a to si vyvracej, jak chceš a nebudeš mít pravdu. Všichni to primárně tvoří pro svůj vlastní prospěch. Tak to je, bylo a bude. To poselství si v tom začnou vyhrabávat až lidi, kteří to dílo vnímají.

                                        Npepa-č - Profil | St 1.12.2010 9:24:59

                                        Mr.Stick >> Jednoduše: Celé to začlo tím, že jsi psal, že za filmem nemůže a není nikdy poselství, sdělení atd. St 1.12.2010 0:01:00 první řádek.To je kravina. Jsou tisíce děl, které toto vyvracejí.
                                        myšlenka z druhého St 1.12.2010 0:01:00 odstavce a převedení na peníze, že vydělá-li to, nemůže to mít sdělení/poselství jsou už jen projekce tvého postoje.