Jak se zbavit nepořádných rybářů

Znáte to, přijete na místo kde rádi chytáte a na místě vás čeká místo klidu a pohody banda ožralých lidí kteří se tam utábořili. Překročili hranice "přespat u vody" změnou lesa na kemp. Na míle daleko se vine lhlučná debata, muzika, cinkání lahváčů. RS jest nečinná. Po odjezdu bandy zbudou odpadky, po lese hromádky s podpapíráky, osekané stromy, zvalchované rákosí, = vše nachystané na další pěkný víkend u vody.
Máte nějaké fungující rady jak tyto "takyrybáře" vystrnadit aby si opravdu našli kemp kde tyto věci které u vody oni provádějí jsou normální?
Autor diskuse: šmudla - Profil , 4.10.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kdo dělá u vody největší bordel?

A) muškaři24%

B) vláčkaři2%

C) feedraři2%

D) kapraři bez bivaku5%

E) kapraři s bivakem2%

F) kapraři se stanem,grilem,barem,člunem49%

G) bobkař dědula9%

H) mírové sbory českého červeného kříže na vodácké výpravě1%

I) Al Kajda a Bin Ládin6%

Od 4.10.2010 hlasovalo 499 čtenářů.

NBuBu99 - Profil | Po 27.12.2010 11:24:31

Mathas1 >> věř že když budeš mít bordel na lovném místě tak by si to zkusit mohla a obhájí si to , když uděláš nějákej přestupek a dá ti vybrat bud tam uklidíš nebo ti napíše zápis popř sebere papíry, tak co si vybereš??

    Nlipenak - Profil | Po 27.12.2010 11:18:17

    Mathas1 >> To by si mohla RS zkusit ,co je to za řeči ,pokud budeš mít vše v pořádku nechám tě být a válej se dál v bordelu okolo sebe,pokud budeš mít přestupek, dostaneš na výběr uklid nebo papíry.Máš na výběr a argumentuj jak chceš i ta RS zůstaně ledově klidná.Ber to jako polemiku .

      NTom - Tuk - Profil | Po 27.12.2010 11:04:36

      martinsvitava >> Toto je moc pěkný náhled problému. Nebude-li Ti vadit, podepisuji se pod něj. Podobné náhledy jsem již na MRKu prezentoval, ale bohužel... Tvrdím totiž, že příklady táhnou.

      A ještě si dovolím poznámku - lidé kteří s ocelovým klidem rybaří nejeden den na dohled od poházených hromádek BYŤ I CIZÍHO odpadu jsou - a na tom trvám, i kdybyste mne tloukli - jednoznačně DIVNÍ!

        Nmartinsvitava - Profil | Po 27.12.2010 10:47:30

        já myslím, že bordel na místě, kde lovím je vizitka každého rybáře. Ostatně, to chce opravdu mít hroší kůži, přece se jdu nadejchnout čistýho vzduchu a ne čumět na bordel...fůůůj...

          NAnýzový dědek - Profil | Po 27.12.2010 9:53:08

          retrívr >> Ber nebo nech být......))))
          Nikdo z Tebe blba nedělá....))))

            NSOPTIK 52 - Profil | Po 27.12.2010 9:51:09

            šmudla - >> pokud bude nadále trvat mezi lidmi alibismus,který je ještě k tomu umocňován nadokonalou a kolikrát nefunkční legislativou,tak to jiné nebude

              Nbeluga - Profil | Po 27.12.2010 9:47:06

              v tomto případě každá rada drahá, pokud se budeme chovat všichni tak jako někteří jedinci tak se k vodě ani nedostaneme, copak je tak těžké si po sobě uklidit, asi někdy ano?Někdy mě to připadá,. že jsem uprostřed nějaké putiky, to s rybařinou nemá nic společného, neříkám, že si nedám, ale vždy mám nad sebou kontrolu, tak abych byl schopen si třeba po sobě uklidit, někdy mě to připadá, že těmto"rybářům" ani o rybařinu nejde...........

                Nlada78 - Profil | Po 27.12.2010 9:27:33

                Mathas1 >> nemyslím si,že by u vody dělali bordel dědulové,ani majitelé škodovek. Bordel dělají i tzv.carp teamy. Čím dýl u vody,tím víc odpadků. I kyž na svém místě si odpad dávají do připravených pytlů,po skončení třeba týdeního lovu ty pytle pohodí do křoví a ujedou. Toho jsem si všiml už mnohokrát. Kam se na ně hrabe nějaký děda se ,,zapomenutou,, plechovkou od kukuřice.

                  NMathas1 - Profil | Po 27.12.2010 9:15:54

                  Ještě podotknu, že co sem měl zatím zkušenost tak největší bordel dělají staří dědulové co vemou k vodě i babičku. Již několikrát když sem bivakoval, vedle mě si přijel pár ve starý 120, manželka se vyvalila na dece, dědula chytil 2 podmíráky, šup do auta a jelo se dom. Když sem se šel na to místo podívat tak samý igelitáky, obaly od tatranek, petka...
                  A to byli pro mě staří lidé jakýmsi vzorem slušného chování všeobecně, takže i k přírodě.
                  Tohle se mi několikrát potvrdilo, ale zase to nechci nijak paušalizovat.

                    NMathas1 - Profil | Po 27.12.2010 9:11:11

                    Tak to by si mohla RS zkusit. Dát si mojí povolenku do kapsy a že mi jí vrátí pod podmínkou, že uklidím bordel 10m ode mě. To se mi už jednou stalo, ale stačilo toho inteligenta uhádat argumentama. Nejvíc ho dostal ten, že kdyby ten revír pořádně hlídali tak nemůže u břehu vzniknou černá skládka o 300kilech odpadu kterej sem asi já nemohl za víkend udělat ještě k tomu když mám na stromě pověšenej pytel s odpadkama. Jeslti by ani tohle nepomohlo volám benga.
                    Pokud vím, že sem nic neporušil, tak zůstávám ledově klidnej.

                    To sou zase nápady zabavovat povolenku a nutit mě uklidit bordel kterej se už netýká lovnýho místa

                      Nrover - Profil | Po 27.12.2010 9:00:35

                      Jak jsme vychovaní, tak se chováme ( nejen u vody ). V tomto je klíč.
                      Když nejsme, musí následovat tvrdý postih. Klidně bych to vázal i na "papíry", ...natrvalo !
                      V zahraničí z těchto věcí máme strach, proč asi ?

                        NCarpHouser - Profil | Po 27.12.2010 7:00:46

                        Nejde jen o kaprařinu, ale nepořádek dělá velká část zdejší populace. Nezřídka je poté u vody vidět obal od woblera, pytlík od krmení na feeder nebo plavačku, špulky od vlasců, chuchvalce vlasců. Samosebou převažují vajgly, víčka od piva, plechovky, pytlíky atd... Když uklidíte flek, trvá to tak 2 dny, než je opět v původním stavu. Jak se takových lidí zbavit? Spíše jak takové lidi naučit slušnému chování. Mohu říct, že je to zhola nemožné, polovina populace to má v genech a ty se blbě řešej ...

                          Nkexpal - Profil | Po 27.12.2010 3:02:14

                          podla mna robia najvacsi bordel pri vode nie rybari, ale ich kamarati, ktori to uplne inak vnimaju a je im fuk ako to tam nechaju ked tam pridu najskor za mesiac. nehladiac na tie odpadkym, par krat som sa na rybach v noci s podobnou skupinkou stretol (nastastie boli priatelski, alebo som niekoho z nich poznal). nejake ryby som nachytal ako ja tak aj oni, tak si nemyslim ze to malo nejaky velky vplyv, ale k tomu sa velmi tazko da vyjadrit. tak hadam len, ze ked je clovek sam, radsej zatat zuby, alebo odist, upozornovat a podobne mi pride dost riskantny sport :)

                            Npouštěč - Profil | Po 27.12.2010 0:25:26

                            šmudla >> těch se nezbavíš to má každej v sobě jak s k odpadu postaví my máme u rybníka sice pouze mini0.3ha odpadkové koše

                              Nretrívr - Profil | Ne 26.12.2010 23:38:00

                              Anýzový dědek >> Nezlob se na mě, to co mi píšeš je fakt pravda, to jsem si ale moho přečíst opravdu jinde.Já žiju a " bojuju", nejsem papírák, nemám s RS potíže, ale blba ze sebe dělat nenechám.

                                Nkakr - Profil | Ne 26.12.2010 22:32:15

                                lipenak >>
                                Vzdálenost od udic je věc značně diskutabilní, citace bez prodlení manipulovat nikde neurčuje vzdálenost v metrech. Velice klidně bych Ti sdělil, že i když jsem od prutů vzdálen cca 10m a vykonávám potřebu tělesnou, tak potřeba manipulace s udicemi nenastala. Pokud mně vezmeš papíry, budeš v důkazní nouzi.
                                No a když dáš povolenku do kapsy s navrhneš úklid, tak Tě zase požádám, abys mně umožnil do hlášení RS napsat mé vyjádření k přestupku a tam uvedu vše patřičné.
                                Ber to jako můj osobní názor.

                                  NAnýzový dědek - Profil | Ne 26.12.2010 21:01:14

                                  retrívr >> Extrém do jisté míry ano. Ale vždy musíš vzít potaz výklad zákona, který je neuprosný.
                                  Takže doslovně vzato jsi povinnen před zahájením lovu lovné místo uklidit a zanechat jej po sobě potom čisté.

                                    NNeBeroun alias Qwerty81 - Profil | Ne 26.12.2010 20:49:22

                                    šmudla - >> jednu radu mám.. :
                                    vystřílet do posledního kreténa :-)

                                    http://www.youtube.com/watch?v=tJf6oL8z3mM&feature=​related

                                      Nretrívr - Profil | Ne 26.12.2010 20:48:43

                                      Anýzový dědek >> To máš určitě pravdu, jen mi přijde , že je to hodně extrém.Nikdy jsem s RS problém neměl a nebojím se říct, bych ji v tomto případě poslakl do prde.e.Jinak to napsat neumím.Někdy mi přijde, že jsi trochu maximalista.

                                        NGrasel - Profil | Ne 26.12.2010 19:36:28

                                        lipenak >> Já tě samo chápu,ale je to prostě nedotažený do konce(myslím rř)a pokud ti bude někdo takto argumentovat tak je v podstatě nepostižitelnej,jinak taky se mi to nelíbí,ale je to tak blbě napsaný.