Jak se zbavit nepořádných rybářů

Znáte to, přijete na místo kde rádi chytáte a na místě vás čeká místo klidu a pohody banda ožralých lidí kteří se tam utábořili. Překročili hranice "přespat u vody" změnou lesa na kemp. Na míle daleko se vine lhlučná debata, muzika, cinkání lahváčů. RS jest nečinná. Po odjezdu bandy zbudou odpadky, po lese hromádky s podpapíráky, osekané stromy, zvalchované rákosí, = vše nachystané na další pěkný víkend u vody.
Máte nějaké fungující rady jak tyto "takyrybáře" vystrnadit aby si opravdu našli kemp kde tyto věci které u vody oni provádějí jsou normální?
Autor diskuse: šmudla - Profil , 4.10.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kdo dělá u vody největší bordel?

A) muškaři24%

B) vláčkaři2%

C) feedraři2%

D) kapraři bez bivaku5%

E) kapraři s bivakem2%

F) kapraři se stanem,grilem,barem,člunem49%

G) bobkař dědula9%

H) mírové sbory českého červeného kříže na vodácké výpravě1%

I) Al Kajda a Bin Ládin6%

Od 4.10.2010 hlasovalo 499 čtenářů.

Nanakonda - Profil | Po 27.12.2010 12:46:33

Pvl >> Ano omlouvám se.Napsal jsi to správně.Nedočetl jsem to pořádně až do konce.

    Nanakonda - Profil | Po 27.12.2010 12:45:16

    Raduz >> Ale není.Ten bobkař s jednou svačinou a sám nevyprodukuje tolik odpadu jako parta kaprařů a v tom je ten problém.Snadno dáš do kapsy igeliťák od kukuřice nebo kolínek,který ti zůstal po odpoledním rybaření,ale hůř uklízíš 3 igelitové pytle plné odpadků a flašek,které zůstaly po týdnu po 5 kaprařích.A věř mi,že 5 chlapů za týden vypije hodně piv.Štěstí,když je to v plechovkách. Ale není každý kaprař dobytek.Znám spoustu velmi slušných,kteří si po sobě uklízí.Ale příležitost dělá zloděje a příležitosti se chytají slabší povahy.

      NPvl - Profil | Po 27.12.2010 12:41:46

      anakonda >> Nejspíš si mi nerozuměl !! Přečti si to ještě jednou :o§)) Já bych neřekl ,že nemají tu vnitřní sílu !! Nazval bych to úplně jinak !

        Nanakonda - Profil | Po 27.12.2010 12:40:55

        Pvl >> Tak se někdy nalož na týden vedle nějakých kaprařů.Jezdím pravidelně na Kanclíř a na Hněvkovice tak to vidím.Je jim za těžko snést pytel s odpadky do sběrného místa,které je 100m od místa kde rybaří.Nechají to tak a mnohdy to ani nedají do igeliťáku natož aby to naložili do auta a odvezli domů.

          NRaduz - Profil | Po 27.12.2010 12:40:36

          anakonda >> Jasný, ale to je pořád dokola. Přijede kaprař dobytek : nechá po sobě bordel. Přijede kaprař s normálnim vychovánim : nezůstane po něm nic. Přijede bobkař dobytek : nechá po sobě bordel. Přijede bobkař s normálnim vychovánim : nezůstane po něm nic.

            NPvl - Profil | Po 27.12.2010 12:37:27

            anakonda >> Takhle bych to teda neřekl ---" Když odjíždí a podívá se na tu haldu odpadků,nemá každý takovou vnitřní sílu aby je odvezl. " ---- Snad se to ani takhle mírně nedá říci !!!

              Nanakonda - Profil | Po 27.12.2010 12:33:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Raduz >> Vysvětlím ti to.Sám chytám kapry a s karaři trávím nejvíce času,tak to vidím.Na rozdíl od muškaře,vláčkaře,nebo feedraře kaprař u vody bydlí.Nevyplatí se totiž tahat valník věcí jen na jeden den nebo na odpoledne.Když u vody bydlí,tedy žije,produkuje tam i odpad-lahve od piva,petlahve,konzervy,papír.igelitové tašky a sáčky.Vzhledem k tomu,že ne vždy je teplo,udělá si oheň,protože ví,že se nepojede večer domů ohřát.Na ohni i občas vaří. A protože jezdí přes noc a sám se bojí,ta jezdí ve skupinách.Proto tento komunální odpad je vždy úměrný velikosti skupiny,ze které se carp team skládá.Když odjíždí a podívá se na tu haldu odpadků,nemá každý takovou vnitřní sílu aby je odvezl.Předesílám, já tu sílu mám a odvážím si po sobě úplně vše.Myslím,že je lépe odvézt kapra od vody než ponechat odpadky u vody. Tak jako je K-70 tak by mělo být O-0.Není zločin vzít domů mírového kapra,ale je zločin nechat u vody petflašku.

                NFranc49 - Profil | Po 27.12.2010 12:32:54

                BuBu99 >> To je to ze uz je malo respectu k lidem ne jenom u nas ale i ve svete mlady lidi si vyskakujou podivej se na priklad kdy jsme byli ve skole kdo rek ucitelovi neco spatnyho nebo delal picoviny tak dostal pres hubu a doma to bylo to samy a dneska vsichni si delaj co chtej

                  NRaduz - Profil | Po 27.12.2010 12:32:48

                  Franc49 >> ale přesně tak to je, kdo je vychovanej slušně tak ten bordel prostě nedělá. Navíc nechápu jak vůbec někoho může bavit lov na "smetišti"..

                    NGrasel - Profil | Po 27.12.2010 12:32:10

                    Přesně tak,ale kaprař kterej sedí u vody tejden je vidět víc než ti ostatní,proto převládá názor že bordel dělaj jenom kapraři.

                      NBuBu99 - Profil | Po 27.12.2010 12:29:16

                      Pvl >> přesně tak prasata se najdou v každé věkové skupině a ve všech rybářských odvětvích

                        NFranc49 - Profil | Po 27.12.2010 12:28:04

                        Raduz >> Ja ti povim kdyz jsem byl malej tak jsem vyhodil pytlik od kolinek a vydel me porybnej tak me nakopal do zadku ze na to nezapomenu a kdyz jsem to rekl doma tatovi tak me zbil jeste jednou abych to uz vubec nezapomel a od te doby co k vode privezu tak i odvezu ahoj

                          NPvl - Profil | Po 27.12.2010 12:26:53

                          Já bych to viděl, tak asi každý jednou třetinou Záleží na věkové hranici lovících ale, myslím si.že se nedá s naprostou jistotou říci dělají to ti a ti !

                            NRaduz - Profil | Po 27.12.2010 12:20:03

                            Zajímavá diskuze... zajímalo by mě kde berou někteří jedinci tu skálopevnou jistotu, že největší bordel u vody dělají ti co jsou tam více dnů na kaprech. Přece nemůžete všechny házet do jednoho pytle. Opět jenom další otázka sloužící k tomu jak tzv. "zakázat kapraření". Jednou odpadky, podruhé zavážení, atd... Největší bordel nedělá bobkař dědula (namalovaný Ladou), největší bordel dělá "křupanský lojza vedle z vesnice"..

                              Nanakonda - Profil | Po 27.12.2010 12:18:37

                              BuBu99 >> Přesně tak.Ještě jsem nezažil dědulu,po kterém by zůstal nepořádek.Stáří se chová pokorně.

                                NBuBu99 - Profil | Po 27.12.2010 12:14:56

                                anakonda >> souhlas dědulové bordel nedělaj ,teda většina ne....

                                  Nanakonda - Profil | Po 27.12.2010 12:12:40

                                  Tak hoši,jsem skoro dědula a mohu vám říct následující.Dědulové se chovají k přírodě s úctou a nenechávají po sobě bordel.Důchodce přijede na kole nebo na mopedu.Batůžek na zádech a dva pruty s krmítkem.Malá skládací sedačka.Jezdí na dopoledne nebo na odpolene.Maximálně na 1 den.Nic nevaří.Svačinu v batohu.Pivo nepije,maximálně jednu desítku.Jede na mopedu zpět.Když odjede jako by tam nebyl.Když si vzpomenu na partu mladíků ze Středočeského kraj,které jsem pouštěl na místo na Kanclíři před dvěma lety tak to vypadalo asi takto.Postavili bivaky a protože v tom místě nebraly ryby,přestěhovali se za 3dny na jiné místo.Nechali po sobě dva plné pytle odpadků.Když jsem odpadky uprostřed krásného a čistého lesa našel a šel jsem za nimi,aby to odvezli,koukali jako jojo,co jim mám co říkat.Vyfotil jsem jejich auto s SPZ a odpadky a pohrozil jim,že dám foto na MRK.Do hodiny bylo uklizeno.Byli to mamlasové a poserové.

                                    Nrybomil - Profil | Po 27.12.2010 11:58:54

                                    lipenak >> jako RS si můžeš myslet co chceš, když bude kovaný v předpisech, asi tě rozcupuje na prvočinitele.

                                    Jednou mě při vláčce taky zastavil 1 RS, chtěl , abych každé jednotlivé místo, kde se zastavím k nahození vobíku napřed uklidil.
                                    Jo a dát si mojí povolenku jen tak do kapsy, tak nejspíš jako RS brzy skončil. Jako ten co mě přijel kontrolovat na babetě vožralej a bez přílby, ještě měl blbý kecy, že když jsem cizí, mám se zeptat místních jak to u nich chodí.

                                    Fakt blbej nápad. A zas je to vo tom, že RS vidí hlavně rybáře, jak maj všecko dodržovat, jebe vlastní
                                    " papírový " lidi, ale pádlovačů, vohnoutů na všecky způsoby si prakticky nevšímaj. Každoročně potkám u vody min. 5 - 10 tutovejch bezpapíráků a co se stane příště ? Nic.

                                      NBuBu99 - Profil | Po 27.12.2010 11:45:30

                                      lipenak >> to máš pravdu ale nemůžeš házet všechny do jednoho pytle, nejsem kapra ale občas jedu s kamarádama na výpravu a po lovu se nestane že by tam zůstal papírek , naprostej pořádek i v průběhu lovu

                                        Nlipenak - Profil | Po 27.12.2010 11:40:11

                                        Mathas1 >> jedna malá připomínka k těm dědulům ,nemíním je obhajovat ale jen pro srovnání kolik nepořádku zanechá dědula když je u vody 6h a kolik nepořádku zanechá u vody rádobyparta rybářů jenž jsou tam 6dní ,srovnáváš nesrovnatelný.Jedna pravda je ta že ten kdo založí ohnište automaticky základá skladku,nebot ostatní rybáři ten bordel budou házet na to ohnište.To jsem vysledoval na jednom míste.