Jak se zbavit nepořádných rybářů

Znáte to, přijete na místo kde rádi chytáte a na místě vás čeká místo klidu a pohody banda ožralých lidí kteří se tam utábořili. Překročili hranice "přespat u vody" změnou lesa na kemp. Na míle daleko se vine lhlučná debata, muzika, cinkání lahváčů. RS jest nečinná. Po odjezdu bandy zbudou odpadky, po lese hromádky s podpapíráky, osekané stromy, zvalchované rákosí, = vše nachystané na další pěkný víkend u vody.
Máte nějaké fungující rady jak tyto "takyrybáře" vystrnadit aby si opravdu našli kemp kde tyto věci které u vody oni provádějí jsou normální?
Autor diskuse: šmudla - Profil , 4.10.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kdo dělá u vody největší bordel?

A) muškaři24%

B) vláčkaři2%

C) feedraři2%

D) kapraři bez bivaku5%

E) kapraři s bivakem2%

F) kapraři se stanem,grilem,barem,člunem49%

G) bobkař dědula9%

H) mírové sbory českého červeného kříže na vodácké výpravě1%

I) Al Kajda a Bin Ládin6%

Od 4.10.2010 hlasovalo 499 čtenářů.

lipenak - Profil | Ne 26.12.2010 19:32:54

Grasel >> o tom můžeme polemizovat, k závěrům nedojdem ,nebot ten kdo RŘ dělal toto nedomysle a jsou i jině věci které nejsou dotaženy do konce..Já zastavám názor nebyl u prutu ,házel bordel na kopici - bud výchova uklidem nebo papíry .Jinak bez prodlení znamená nebo je obecně bráno okamžitě.Bylo mi vysvětleno človíčkem právníčkem.

    Grasel - Profil | Ne 26.12.2010 19:23:21

    lipenak >> Podle mě nestačí,jelikož nemůžeš přesně říct jaká doba prodlení je.

      lipenak - Profil | Ne 26.12.2010 19:20:39

      Tom - Tuk >> samozřejmě že tohle je tvoje věc ,že děláš sluhu bordelářům ale dá se najít i jiná forma jak nechat dotyčný bordel uklidit.Chápu že to kolikrát odnese nevinný rybář ale to se nedá nic dělat.Právě ten nevinný rybář by normálně si bordeláře ani nevšiml ale když to chudák odnesl tak příšte toho bordeláře sjede.

        lipenak - Profil | Ne 26.12.2010 19:15:35

        Grasel >> špatně jsem to napsal platí bez prodlení,,,v době kontroly není u prutů ....to je dostačující argument .

          Tom - Tuk - Profil | Ne 26.12.2010 19:08:19

          lipenak >> Však já také ne, proto jsem se ptal. Řeším to donáškou ne jednoho (jeden pěšky nebo na kole/motocyklu), ale více pytlů (autem). Vždy uklidím a metry neměřím. Prokleju prasátka do 3. kolene, popřeji jim vyschlý pytlík ať své geny nemohou šířit dál a jednoduše uklidím. Rád chytám (jako asi většina, žáno) v pěkném prostředí.

            Grasel - Profil | Ne 26.12.2010 19:03:20

            lipenak >> Pozor na věc,je tam napsaný že lovící musí být u prutů přítomen tak,aby v případě potřeby s nimi mohl bez prodlení manipulovat,ale už nikde není napsaný co to je "prodlení",tzn. že to je v podstatě nepostižitelné,jelikož pro mě je prodlení třeba 2 minuty.

              Anýzový dědek - Profil | Ne 26.12.2010 19:02:25

              retrívr >> Ale to se může stát kdekoli a komukoli. Nejen mě......))))

                Pvl - Profil | Ne 26.12.2010 19:01:01

                Grasel >> A co dát 2 možnosti ? Uklid nebo papíry ? Nebo řešení domluvou + předání pytle na odpadky ? :o§)

                  Anýzový dědek - Profil | Ne 26.12.2010 19:00:11

                  BuBu99 >> Pokud by RS brala RŘ doslovně, (část o úklidu), tak ano. Potrestá mne.
                  Míním tím, pokud ten pytel budu mít v hranici 3x5m. A už jsem se s takovým pedantem setkal.

                    lipenak - Profil | Ne 26.12.2010 18:59:38

                    Grasel >> v době kontroly není přítomen u prutu aby je mohl neprodleně obsluhovat,pruty jsou nahozeny ,dotyčný je 10m u hromady bordelu jestli vykonává potřebu či vyhazuje bordel je polemické,přestupek je ale spáchaný,nabízí se 2možnosti řešení výchovný nebo represivní. Je to polemická otázka proto se ptám kolegy Kakra.

                      MarťasLysa - Profil | Ne 26.12.2010 18:58:57

                      lipenak >> je to naprosto ok, také nosím v kapse pytel na odpadky

                        lipenak - Profil | Ne 26.12.2010 18:49:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        kakr >> chci se zeptat a co když dotyčneho přichytím u té hromady bordelu/byt se tam šel vyčurat/ už si mohu myslet jako RS že tam háže bordel. Já bych to řešil asi takto kontola dokladů ,jelikož nebyl u prutu /přestupek/ dám povolenku do kapsy a z druhý kapsy mu dám velkej pytel na bordel nechám ho to tam uklidit a až se vrátim dám mu povolenku zpět ,Pokud neuklidí povolenka odejde do 5dnů na svaz s přestupkem. Je to výchovné nebo je postup špatnej.

                          retrívr - Profil | Ne 26.12.2010 18:47:07

                          Anýzový dědek >> Tak mi přijde, že trochu přeháníš.Jestli to máte tak s RS, tak k vodě nechoď.

                            BuBu99 - Profil | Ne 26.12.2010 18:37:51

                            Anýzový dědek >> asi to trošku nafukuješ

                              Anýzový dědek - Profil | Ne 26.12.2010 18:35:50

                              BuBu99 >> Ano, protože i když ten bordel dám do pytle, s tím že jej po lovu odvezu, je to pořád bordel na lovném místě a jsem brán za toho, kdo jej tam nechal.
                              RS nemůže vědět, ze jsem to tam nedovezl já.

                                Grasel - Profil | Ne 26.12.2010 18:18:18

                                kakr >> To máš recht,je to celý na ho..o

                                  kakr - Profil | Ne 26.12.2010 18:11:58

                                  Grasel >>
                                  Jak a za co chceš rybáře, který sedí někde 10m od hromady odpadků trestat?
                                  Hranice udržování pořádku je jasně v BP limitována 3m od udic a co je psáno, je dáno.
                                  To by Tě také mohla RS dusit za bordel hódně daleko od místa lovu.
                                  Ale v tom případě je to zneužití pravomoci úřední osoby a to si nikdo nelajzne...

                                    Tomak - Profil | Ne 26.12.2010 18:08:39

                                    Grasel >> Co je vetsi dobytcina?
                                    Zaneradit odpadky pekne prostredi + vyplasit zver na kilometry daleko a nebo ztrestat tyto prasata?

                                      Grasel - Profil | Ne 26.12.2010 18:08:02

                                      kakr >> To mi nepřijde moc pravděpodobný :-) Já měl na mysli samozřejmě potrestání toho konkrétního bordeláře...

                                        splavek - Profil | Ne 26.12.2010 18:07:13

                                        Myslím,že tento bordelářský problém je téměř neřešitelný.To je jako,když každý občan je povinen platit určitou paušální částku za odvoz odpadu a je jedno jestli má jednu nebo dvě ...popelnice a stejně se najdou spoluobčané,co si dají tu práci a domovní odpad vyvezou někam mimo obec.Tak i rybáři jsou v tom stejní,někdo po sobě uklidí a vždy a důsledně,jiní na to prdí.Je to stejný vzorek populace jako každý jiný vzorek populace,takže i ze všemi pozitivy i negativy.Asi,jako to hlášení školního rozhlasu o zimě,zábradlí a vyplazených jazycích.