Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nsony72 - Profil | Čt 1.7.2010 18:28:09

placew - >> Jednoho Gragouše mám a zatím jsem ho nezlomil. Pošli prut na reklamaci a uvidíš. Taklhle nepoznáš nic ty ani p. Procházka.

Jediný problém vidím v téhle větičce:
Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti. ...... To totiž nemá žádnou váhu. To, že je testují je hezké, ale to je tak všechno. Televizi ti taky zapnou, aby ses podíval jestli jede a pak se může za rok vysrat celkem v klidu.

    NTomas - Profil | Čt 1.7.2010 17:33:36

    Tohle hádání nemá smysl. Nechme debatu až na chvíli, kdy budou známy výstupy. Zkuste se do té doby omezit jen na faktické příspěvky o zkušenostech, které zde ještě nezazněly, tedy kdo další má jakou zkušenost.
    Ostatní plky jsou o ničem a nikam nevedou, protože ani jedna strana neuhne, to je mi jasný. A pak se to tady dost blbě čte, vím jak to trvalo mně, než jsem se tím prokousal, když to bylo pro mně hodně zajímavé čtení.
    Ve středu jsem koupil prut, v sobotu rupnul jako nic a v pondělí jsem odnesl na reklamaci. Čekám novej prut. Max. čtyři neděle to nemá smysl pitvat.

      Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 1.7.2010 17:01:34

      Flip >> až budeš v lodi, zkus to. Jestli budeš schopen klepnout prutem v místě, kde je to očko na nástrahy , o kraj lodi. To nejde ! Bránil by mu v tom naviják a tak se ani nedá chytat. To by to přerazil aspoň o třicet cenťáků dál.
      Já už jsem si prutů polámal dost. A proto NEVĚŘÍM, že prut s dobrou konstrukcí a slušným matrošem se zlomí v tahu nebo při záseku v TOMTO místě. Ten prut musel být vadný.
      A jaký je rozdíl v chytání na moři a na jezeře ? Snad přívlač jako přívlač, ne ? Jestli toho twistra utáhnul na Domaši, tak proč by ho neměl utáhnout v Norsku ? Navíc se traduje, jakéže to mají draky rezervy v gramážích.

        NFlip - Profil | Čt 1.7.2010 16:38:13

        placew >> mě tu kartu klidně vyšít můžeš,protože to co napíšu teď nemá s Dragonem co do činění.
        Pokud člověk přerazí na moři v Norsku při lovu kládu 275 do 20gramů v místě,kde to evidentně svádí k tvrzení o přetížení pod lodí a nebo naklepnutí o bort je nenormální pokud požaduje uznání záruky.Já bych ti ji neuznal v žádném případě a divil bych se,kdyby ti ji někdo uznal.
        Chybu udělal Procházka,že ti chtěl ušetřit peníze za nějakou reklamaci a nabídl ti místo toho nový prut za polovičku ceny.Tím pádem si ve své dobrotě vlastně na sebe upletl bič.Měl se na tebe vybodnout napsat ti ať to tam jako kdokoliv jiný pošleš a byl by klid.
        Paradoxem je to že jeho dobrý úmysl sis vyložil jako jeho slabost a tuto skutkovou podstatu naplňuješ neustále.
        Možná,že kdyby to udělal jako kdokoliv jiný by si znejistěl rozmyslel si jestli máš utratit peníze za poštu a neudělal by si to potom až k tomu budeš vyprovokován veřejností.

          NBobr 6 - Profil | Čt 1.7.2010 16:31:40

          placew >> Jo takze vlastne za vsechno muze Flip Tarn nebo dokonce ja :-)))) smesny. Hele presne jak to napsal Tarn kazdy soudne uvazujici clovek si domysli jak jsi chtel otazku smerovat, ale pouze jsi to "rafinovane" pruhledne schoval pod smer jiny. To musis uznat, protoze jinak bys vlastne otazku nezakladal. A k tomu smyslu jak pises-ona uz davno zadny kloudny smysl nema. Prestan prosim uz vsechno obracet proti lidem, jenz maji jiny nazor na toto tema nez ty. Pokus se o to zdali nechces zacit vypadat u spousy lidi jako nejaky ubozak.

            NTarn - Profil | Čt 1.7.2010 16:29:45

            placew >> O tom píšu. Dopředu spekuluješ jak odpoví druhý a podle toho volíš své příspěvky. To je ta Tvá manipulace o které jsem psal. Ale nechám toho, protože svůj názor mám a Ty zase svůj. tak jak jsi stylizoval otázku a rozšířil ji na všechny pruty Dragon jsi zavádějícím způsobem manipuloval s odpovědí prodejce, neboť on napsal že : Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. To znamená že myslel konkretní prut který jsi měl, nikoliv všechny typy......například. A o tom že jsi chtal na moři 20 metrů pod lodí a co jsi zdolával za ryby, jsi se nezmínil ani slovem. Už chápeš co myslím tou manipulací ? To je vše a už opravdu končím

              Nplacew - Profil | Čt 1.7.2010 16:20:34

              Tarn >> na toto uz nemam odpoved, kazdu moju odpoved by si si prisposobil aby to vyznelo v moj neprospech. Keby si dostal cervenu, tak by si vykrikoval, ze je to kvoli tomu, aby nemal kto branit znacku dragon...

                NTarn - Profil | Čt 1.7.2010 16:18:05

                placew >> To jsi samozřejmě mohl, jenže sám moc dobře víš, že tím bys to co jsem napsal jen potvrdil. Tady ale vůbec nezáleží na tom co o diskusi prohlásíš, protože každý "normálně" uvažující člověk, co umí číst si to tady přečte a sám si udělá obrázek. A to chápeš moderování diskuse jen jako udělování červených, nebo jsi to zase myslel jenom jinak ?

                  Nplacew - Profil | Čt 1.7.2010 16:15:48

                  Tarn >> keby som tuto otazku moderoval, tak cervenu by si mal napr ty a flip. Sami vediete tuto otazku inym smerom ako bola mienena. Je to dostatocna odpoved?

                    Nplacew - Profil | Čt 1.7.2010 16:13:28

                    Bobr 6 >> x-krat som sem pisal, ze debata sa zvrhla inym smerom a nie je to to, co som zamyslal ja. Hlavne kvoli tvrdosijnych obhajcov dragonu. A teraz napriklad aj kvoli tebe, kedze tvrdis nieco, co si nepodlozil a nesuvisi s touto otazkou. Presne tak to robi(l) Flip.

                    Ad otazka: zamykat ju nebudem, reagovat na prispevky budem - koniec koncov by tato otazka inak nemala zmysel. Ludia si na zaklade toho urobia nazor: alebo to budu povazovat za malichernost, mozno si tu potvrdia nazor na pruty Dragon, niektori mozno zistia nieco zaujimave, co nevedeli, niektori mozno zvolia ineho predajcu. Ktovie? To uz je osud internetovych for, ze asi nikdy to nejde smerom ktorym to autor chcel vies, no moderovanim by debata zahynula (vid pripady inych otazok na mrku).
                    Dufam, ze si ma aspon ciastocne pochopil.

                      NTarn - Profil | Čt 1.7.2010 16:12:29

                      placew >> koukám že to tu zase ožilo. Ano původní zadání bylo zlomení prutu Dragon, ale Ty jsi diskusi neadministroval striktně k dodržení tématu a nabízí se otázka proč asi. Teď budeš vždy když se to hodí tvrdit cosi, že úmysl byl jiný. Například sem píší lidé, co prostě zlomili prut Dragon, tak jako spoustu jiných, ale tím, že do toho neustále motáš "svého" prodejce a oni nepíší kde prut koupili, zavádí to k tomu, že všichni koupili prut stejně jako Ty a všem se dostalo stejné odpovědi. Což určitě pravda není, ale ty to tak klidně necháš. A zase se nabízí otázka proč asi. Ty jsi prostě takový ublížený a je třeba aby Ti to někdo pofoukal, jak už tu někdo napsal. Jednu věc ale oddiskutovat nelze. Když chceš probírat neochotu při reklamaci, musíš de facto tím procesem reklamace projít. Ne dopředu vymýšlet konstrukce a jemně, a někdy zcela zřejmě, manipulovat diskusi směrem, aby jsi na jednu stranu od toho mohl dát kdykoliv ruce pryč, protože tak jsi to přece nemyslel a na druhou stranu ještě před samotným procesem reklamace vyvíjel na prodejce negativní reklamou nátlak. Prostě nesnáším vyčůránky a můj vztah který jistě nezapomeneš zmínit, k Dragonům, s tím nemá co dělat. Flip to napsal dobře. Na moře, na přívlač 20m pod lodí si takový proutek vezme jen blázen. Můžeme stejně jako ty tady spekulovat kolikrát asi tak jsi klepl očkem v místě zlomení o bort ? Kolik asi tak měly ty ryby co jsi tahal z pod lodě a dále a dále. Až budeš mít reklamaci vyřešenou a něco se Ti nebude zdát, tak prosím, ale ostatní jsou jen kecy ubuleného děcka co něco rozbilo a teď chce novou hračku s poukazem že ostatní ji taky mají

                        Nplacew - Profil | Čt 1.7.2010 16:08:34

                        Bobr 6 >> je to v zadani otazky, co viac mozes chciet?

                          NBobr 6 - Profil | Čt 1.7.2010 16:08:26

                          placew >> Cetl jsem treba tohle cos napsal:

                          St 2.6.2010 8:30:45
                          Avsak, tato otazka je o tom, kto este polamal pruty dragon, ako ich polamal a ako bola vybavena reklamacia. Fotky vitane.

                          To je trochu o necem jinem mi prijde

                            NBobr 6 - Profil | Čt 1.7.2010 16:06:59

                            placew >> Ale todle co ted pises jsi zde doposud nikde neuvedl :-) (alespon nic takoveho jsem zde necet a to jsem si to procital "skoro cele"

                            konkrt.: ale o prutoch dragon a tvrdeni, ze sa nepolamali a ze s tym vlastne vobec nie su problemy.

                              Nplacew - Profil | Čt 1.7.2010 15:58:17

                              Bobr 6 >> vravel som, ze toto nie je o vybaveni mojej reklamacie, ale o prutoch dragon a tvrdeni, ze sa nepolamali a ze s tym vlastne vobec nie su problemy. Ak najdes ine, tak mi to prosim pastni, ospravedlnim sa.

                                NBobr 6 - Profil | Čt 1.7.2010 15:54:10

                                placew >> Nepochopils na co jsem tim narazel, ale po par prispevcich na zacatku jsi tady spolecne s nejakym kolegou zacal prohlasovat smysl otazky za uplne jiny nez kterym jsi ho vedl BEHEM diskuze a nyni jsi zase obratil kartu. Nemyslis, ze je cas tuhle celou cirkusovou debatu dat na chvili k ledu? Alespon nez se vyresi tva reklamace?

                                  Nplacew - Profil | Čt 1.7.2010 15:48:45

                                  Bobr 6 >>

                                  zo zadania otazky:


                                  Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

                                  Evidentne to teda bolo na zaklade vyjadrenia predajcu.

                                    NBobr 6 - Profil | Čt 1.7.2010 15:46:42

                                    placew >> Kolego nic proti, ale vlastne ted uz jo :-) Svym pripevkem z Čt 1.7.2010 14:34:43 si vlastne pekne seres do huby, protoze jsi na zacatku teto diskuze tvrdil, ze je pouze o polamanych prutech a jejich reklamaci. Najednou je v tom zahrnuto i vyjadreni pana P. jako konkretniho prodejce. Opravdu se tu dokola ozivuje hojici se odrene kolinko. Mel bys tu diskuzi zamknout a prestat tady nekoho neustale presvedcovat ( protoze tak mi prijde to, co delas ) aby ti kolinko pofoukal. Odemknul bych ji na chvili pote, co budes znat vysledek sve reklamace a dal bych prostor diskuzi po "bitve" ne takhle pred. Protoze, tim co delas ted, tady muzes nekomu v podobnem pripade do budoucna naplnit gate po prvnim vystrelu z cele prestrelky :-))

                                      Nsliver - samolibý vůl - Profil | Čt 1.7.2010 15:09:47

                                      Flip >> ty si byl moc dlúho na slunku.

                                        NFlip - Profil | Čt 1.7.2010 15:05:50

                                        placew >> tvoje oživení nespočívá v tom,že sem někdo něco napíše,ale že hned ohřeješ svoji záležitost,která ještě není vyřešená.Až tě Dragon pošle definitivně doprdele,tak prosím dělej co uznáš za vhodné,ale tady si rozjel něco ,co druhému může přinejmenším uškodit a ještě ani nevíš jak jsi dopadl.Pokud by si jednal hned po zlomení jak to ukládá reklamační řád,tak už dneska bylo jasno.
                                        Takže znova-doposud mi v takovém případě uniká smysl tvé otázky a mám právo se domnívat,že děláš negativní reklamu na značku ke které mám blízko a osobně jsem s jejíma výrobkama spokojen jako stovka jiných chlapů.