Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

placew - Profil | Čt 1.7.2010 14:53:47

Flip >> evidentne som to ozivil ja:

Tomas - ® [Poslat soukromou zprávu.] Ne 27.6.2010 18:09:40
Takže pánové, pročetl jsem to tady celé. Nebudu to hodnotit, ale jelikož je to pro mně aktuální tak přidám svou zkušenost. Tuto středu 23.6.2010 jsem si koupil Dragon HM80, Salmon Master. Je to vůbec nejdražší model a očekával jsem bezproblémovou chytačku. Přes týdenjsem se ...


Mr.Stick - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 5.6.2010 22:28:02
placew >> Já to právě věším dost prasácky a do blanku mlátím celou nástrahou a občas je ta rána jigovkou fakt citelná. Ale máš pravdu, že by to vlastně muselo prasknout nad očkem, jsem idiot. :)



Flip, si zaujaty a trepes. Nema vyznam rozumne argumentovat, necitas co sa pise, ignorujes fakty a vydavas ich za moje nazory.

    placew - Profil | Čt 1.7.2010 14:49:23

    Flip >> ked to tu bude oscanovane, tak to nebudu len reci. Ak nahodou vymyslal, nema to, ak nie, tak sa to potvrdi :) Ja neviem ako ty, ale ja mam rad, ked su veci podlozene a nie len prazdne reci. Este stale neviem co je na tom ta "zavadzajuca negativna reklama".

      Flip - Profil | Čt 1.7.2010 14:48:23

      poldeci >> se mi líbí,že když to tady chcípá,tak to placew oživí-uvidíš že ještě za 10 let ta otázka bude funkční:-))

        Flip - Profil | Čt 1.7.2010 14:47:13

        poldeci >> Jinak TM znám osobně a pokud napíše,že to tak bylo,tak mu narozdíl od tebe věřím a nepotřebuju aby někdo něco skenoval.
        Dotaz :Když tě to tolik zajímá,tak si to nech poslat do osobky ať si to můžeš založit do alba mrtvol a mrzáků Dragona.:-)))

          Flip - Profil | Čt 1.7.2010 14:44:08

          placew >> pokud napíšeš tohle ,tak ode mne nemůžeš čekat jinou reakci:
          TM >> ak to mas pisomne, mozno by bolo dobre oscanovat to a dat to sem, nech to vidime vsetci + foto toho prutu ak by si mal.
          Občas mi připadáš jako ten Šmucler,kterej moderoval pořad Tabu a bylo na něm evidentně zná,že se kochal,když mu do pořadu vlezl nějakej ujeťák.:-))))

            poldeci - Profil | Čt 1.7.2010 14:42:18

            Flip >> tak to som rád:)
            sledujem to tu jedným okom a čakám kedy vám už konečne prestane drbať /myslím tie dva tábory/

              Flip - Profil | Čt 1.7.2010 14:39:14

              placew >> myslím,že na to co se jich prodalo,tak to není nějak mnoho.-navíc sem píšou i opravdový frajeři,kteří napíšou,ža to zlomili vlastní chybou a to se cení.

                Flip - Profil | Čt 1.7.2010 14:37:58

                poldeci >> naprosto:-))))

                  poldeci - Profil | Čt 1.7.2010 14:36:28

                  Flip:::"Osobně být Dragonem tak máš přinejmenším na krku žalobu za zavádějící negativní reklamu". to snáď nemyslíś váźne???

                    placew - Profil | Čt 1.7.2010 14:34:43

                    Flip >> mne sa naopak zda, ze az prehnane reagujes na akekolvek negatinve veci ohladom Dragona. Ako som pisal, aj tato otazka je o vyjadreni predajcu, ze pokial on pamata, tak ziadne problemy s TD nemali. A hla, predsa len nejake su.
                    A este mi vysvetli, co je na tomto fore na zalobu za zavadzajucu negativnu reklamu? Neprehanas to trosku?

                      Flip - Profil | Čt 1.7.2010 14:26:01

                      placew >> sakra chlape neblbni,kdyby si tam prut nahnal Prochajdovi hned,tak už víš na čem jseš. To chceš aby ti serm psali jenom ti co jim neuznal záruku aby ti mohli utírat slzy?
                      Osobně být Dragonem tak máš přinejmenším na krku žalobu za zavádějící negativní reklamu.
                      Stahuješ si kalhoty a brod je ještě daleko.
                      Už ti to sem napsali,že zlomit se dá všechno.
                      Kdyby na mrku někdo napsal o zlomeninách Shimanna nebo třeba Jaxonu,Colmicu ,Trabuca,.tak se tam objeví mnohem víc příspěvků.
                      Můj názor je ten,že člověk kterej na moře z lodi používá na lov tresek prut v délce 275 cm určený na úplně jiné věci nemá všech 5 pohromadě a ta kláda dostala kouř na jakej není stavěná.
                      Ale to je můj názor.

                        placew - Profil | Čt 1.7.2010 11:05:33

                        TM >> ak to mas pisomne, mozno by bolo dobre oscanovat to a dat to sem, nech to vidime vsetci + foto toho prutu ak by si mal.

                          TM - Profil | Čt 1.7.2010 10:50:13

                          placew - >> Ahoj, co se týká prutů Dragon, také jsem v ČR neuspěl - musel jsem si doplatit!!!! opravu - dle vyjádření vedení firmy Dragon (mám ho písemně) je to nehoráznost a po zaslání do PL mě prut byl vyměněn bez jakýchkoliv problémů. Smiř se s cenou, kterou jsi za něj dal, ale rozhodně nechtěj poprodejní servis. Nejsi, sám, kdo tento problém řešil a rozhodně asi ani ne poslední. Rozhodně toto jednání snižuje důvěru ke značce.

                            Jaroch - Profil | Čt 1.7.2010 10:31:25

                            Carchy >> Většinou o tu cenu prutu :-)

                              Carchy - Profil | Čt 1.7.2010 10:28:03

                              Neřešte furt kokotiny.

                              Prostě se zlomil prut a stejně tak se může zlomit prut i od jiný značky,tak vo co pořád gou...

                                placew - Profil | Čt 1.7.2010 10:25:58

                                Walleye - altered ... >> Walleye - 1.7.2010 10:22:06 >> ako som pisal, o to mi nejde - kazdy prut sa moze zlomit. Ale uz z tejto otazky je zrejme, ze vyjadrenie predajcu bolo minimalne zavadzajuce - TD sa lamali a ludia s nimi mali problemy (aj s reklamaciami). Ale takto sa asi robi bussiness, obavam sa, ze to vsak nie je len pripad Slovenska ci Ciech, no isto je to vizitka predajcu.

                                  Walleye - Profil | Čt 1.7.2010 10:22:06

                                  Koukám,že to zde je stále ,,Neverending story.Každopádně si můžou Poláci gratulovat,že má Dragon v ČR a SR tolik,,masivních" zastánců.Škoda,že se jim to tak nepodařilo prosadit jinde ve světě.

                                    placew - Profil | Čt 1.7.2010 10:21:31

                                    Flip >> to je taka sranda, co prechadza az do zlahcovania situacie - dost zavadzajuceho.

                                      Laci - Profil | Čt 1.7.2010 10:19:36

                                      Flip >> neboj radsej ho ani neberiem do ruk aby som mu neublizil, ale je to sranda ze s takym prutom sa dakedy chytalo uz sa ani necudujem ked potom prejdes na HM-ka a tie lameš jednu za druhou :-) je to o zvyku :)

                                        Flip - Profil | Čt 1.7.2010 10:14:22

                                        Laci >> tak bacha ať ho nepřerazíš-těžko by ses dožadoval záruky v Kovošrotu:-)))