Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nvanuz - Profil | Čt 3.6.2010 8:47:58

Jaroch >> nikto necitate poriadne otazku a plácate tu potom nezmysly, opakujem, ze nikde sa placew nepytal, ci bola reklamacia opodstatnena, alebo nie

    NV_L_K - Profil | Čt 3.6.2010 8:33:38

    Zlomil jsem od Dragonu:
    1) Dragon Mystery Light quiver na první chytačce s tímto prutem, zřejmě náhoda, i když v záruce zaplatil jsem si nový díl prutu a komunikace s panem Procházkou naprosto bez problémů. Říkal jsem si co už.

    2) Dragon Destiny 2,4m 2-14g(tuším) zlomen po roce používání při uváznutí vlasce ve větývce a ta se dostala i se silonem ke špici prutu, i při šetrném uvolnění, mi prut praskl mezi koncovým a prvním očkem. Při vláčče pstruhové použit silon 0,14mm. Reklamace řešena s P. Procházkou telefonicky - odmítnuta prakticky dle(zadání otázky). Byl mi nabídnut nový díl, za 1/2 ceny nového prutu. Oprava vyřešena samodomo, zatím to vypadá O.K.

    Tímto nechci nijak soudit jednání pana Procházky, uvádím to zde pouze jako mou osobní zkušenost a netvrdím zda je postup u reklamací korekní či ne.

      NJaroch - Profil | Čt 3.6.2010 8:29:23

      V každém případě měl být mail uveden celý i s nabídkou koupě nového se slevou.

      placew taky postupoval divně - pro jistotu poslal předem mail a fotku aby nemusel platit poštovné ? Proč asi ? Tušil že to neprojde ?

      Postoj pana Procházky je také velmi hloupý a neprofesionální - jako obchodník s jakkoliv velkou pozicí na trhu by si neměl dovolit předběžně vyjádřit zamítavý postoj aniž by prut viděl.

      No a k těm dalším reklamacím co jste tu někdo uváděli tak já osobně v obchodě kde se staví k reklamaci negativně vyžaduji navíc úhradu nákladů spojených s reklamací tj. poštovné nebo úhradu cestovného a potřebné telefonáty, ty většinou při prodlení lhůty.
      Pokud reklamace probíhá od počátku v můj prospěch tak to neřeším a tímto vyjadřuji svůj dík prodejci protože tohle jde jinak na jeho náklady.
      Mnohdy stačí v obchodě před vedoucím zavolat linku SOS , je to sice 8kč za minutu ale zato nemám neuznané reklamace :-)
      Také vlastním pojištění právní ochrany DAS a to jsou pěkní draci , asi 3x mi už pomohli.
      Nikdy jsem nereklamoval věc kterou jsem poškodil neopatrným zacházením .

      A ještě k tomu prutu - za tu nabízenou cenu bych ho bral , z toho zlomeného bych si vytvořil něco samodomo i kdyby to měl být proutek na dírky, protože kdo má Draka na dírkovačku ?

        Nfanatik - Profil | Čt 3.6.2010 8:10:43

        Lálos >> ne, jsou tu levne obchody

          NZuby - Profil | Čt 3.6.2010 0:08:43

          placew - >> Kamarad tam pred 2 lety kupoval kapraky (zadna extra trida) dragony to nebyly. Jeden se zlomil pri nahazovani druhy o par tydnu pozdeji pri zdolavani nasadaka. Reklamovat to nereklamoval, protoze si je nejak spravil sam a po zasahu do prutu se s nim nechteli o reklamaci bavit (coz je pochopitelne) nez si koupil letos nove tak mu to nejak vydrzelo. Urcite se nezlomily spatnym zachazenim a v polstrovanem vaku s tyckou se asi taky poskodit nemohly. Dal za kazdy klacek neco lehce pod 1ooo (vyprodej), ale i kdyby staly 2oo tak si myslim, ze by nasadaky zvladnout mohly :)

            NLálos - Profil | St 2.6.2010 23:18:52

            kaňka >> prodej, to je tvůj boj, ale dobře neděláš :D

              Nkaňka - Profil | St 2.6.2010 23:12:17

              Lálos >> Dragony, Daiwu,Abu, Kongera, Berkley prodám kdo má zájem? :-)))))

                Nkaňka - Profil | St 2.6.2010 23:09:43

                Lálos >> No podivaj sa jací sou kluci hodní:-) Už nechcu nic jiného jedině SHIMANO :-)))

                  NLálos - Profil | St 2.6.2010 23:06:22

                  kaňka >> jojo, mají v záručáku přímo napsaný, že se reklamace neuznává 30cm od koncovýho očka, ale zkusil jsem to, za pokus člověk nic nedá, tak jsem to tam poslal a za 2 týdny k mému překvapení to přišlo opravený (prut jsem měl něco přes půl roku)

                    Nkaňka - Profil | St 2.6.2010 23:03:16

                    Lálos >> Zdar , to ti uznali jako reklamaci? Tak to se divím protože mám takový pocit že právě Shimano (Gammarus) má uvedeno v záručních podmínkách že neuznává reklamace prutů které byly zlomeny míň jak 20cm od koncového očka (nevím přesně to znění )

                      NLálos - Profil | St 2.6.2010 22:58:50

                      Sethy >> tak tak, matchka je křehký zboží:) jojo, myslím přesně tu, za ty prachy prostě bomba, těžko hledat něco nějak lepšího, ještě jsem koukal na Legend, sice staršího vydání ale držák jako prase

                        NSethy - Profil | St 2.6.2010 22:55:35

                        Lálos >> tak kup matchku a muzes lamat ji, myslis tu destinu? Pěkná taky po ni koukam, na těch mojich 5 vycházek ročně by to mohlo stačit :)

                          NLálos - Profil | St 2.6.2010 22:55:24

                          Venca888 >> tak tak, jak kdy, mně se povedlo zlomit naprosto vlastní chybou proutek od šíma 10cm od konce a bez problému, do 2 týdnů mi přišel zrepasovanej...ale zas vím o zlomeným feederu skoro uprostřed (catana), která uznána nebyla

                            NLálos - Profil | St 2.6.2010 22:53:41

                            Sethy >> nene, vláčka u mě nehrozí, to už bych nedokázal uživit, aby to bylo aspoň nějak produktivní:) ale někdy si s váma zajdu jen tak do pohody se trochu protáhnout:) od dragonu se mi líbí jedna matchka, maj ji teď za pěknou cenu:)

                              NVenca888 - Profil | St 2.6.2010 22:51:06

                              kaňka >> těžko říct. já zlomil Shimano na daleko "podezřelejšim" místě a reklamace mi uznána byla

                                NLálos - Profil | St 2.6.2010 22:50:21

                                Enšpígl >> fanatik - 2.6.2010 22:45:46 >> očuměl, dozvěděl, a pak si to koupil z netu, co?:D

                                  NCarchy - Profil | St 2.6.2010 22:48:43

                                  kaňka >> Dobrej nápad udělat anketu o jiných prutech,třeba Shimano,Abu,Sportex......Káždá značka občas vypustí zmetek.Dragonů se prodalo už hodně a je tady pořád řeč o dvou nebo třech zlomených.To je na to kvantum nic.


                                  Tohle asi nebude dobrá reklama pro RSP...

                                    NSethy - Profil | St 2.6.2010 22:48:14

                                    Lálos >> Něco vyberem :)

                                      NSethy - Profil | St 2.6.2010 22:47:48

                                      kaňka >> neřešil bych to, že se prut zlomí, stát se může u sebelepšího, ale to vyřizování reklamací není ideální :( Sám mám (nebo jsem měl) 6 draku a zatím jsem žádný nezlomil (jiné jo).

                                        Nfanatik - Profil | St 2.6.2010 22:45:46

                                        Lálos >> já radši půjdu do kamenného obchodu,kde si sáhnu na prut a něco se dozvím