Polamane pruty Dragon

Nedavno som na rybach pri zaseku polamal Team Dragon 275cm 7-21g MF a v predbeznom vyjadreni od p. Prochazku z RSP-Fishing (odkial som ten prut kupoval a kam poslal foto s dotazom ako postupovat) na zaklade foto mi bola predbezna reklamacia zamietnuta - s nasledujucim odovodnenim:

(neuplny email - vybrata citacia)
###################################################

Prut jste zakoupil někdy před 1,5 rokem a na rukojeti prutu je patrné, že byl již dříve používán, což jste i telefonicky potvrdil. Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám. V každém případě bez toho, abych prut viděl, vylučuji výrobní vadu a i možné poškození prutu, například při přepravě k Vám.

Pokud by byl prut vadný, závada by se projevila již při prvním použití a ne za 1,5 roku, nehledě na to, že veškeré zboží kontrolujeme a pruty před odesláním vystavujeme vibracím a zatěžkávací zkoušce a to opravdu až na hranici jejich únosnosti.

Síla stěny blanku v místě lomu je, myslím, snad i 3mm a vše je ještě zpevněno omotávkou a zalakováno. V podstatě není možné, aby při běžném rybolovu a v souladu s návodem k použití došlo k takovéto devastaci prutu. Samozřejmě jsem u toho nebyl, když jste prut zlomil, ale byl jsem u jiných případů, kdy k takové zlomenině došlo a to také u uznávané značky (bohužel ji nemohu jmenovat, ale říká se, že pruty této značky jsou v podstatě nezlomitelné) a vždy to bylo způsobeno přetížením prutu při snaze osvobodit háček z vázky (použití neúměrné síly).

###################################################

Ako p. Prochazka tvrdi, ze "Těchto prutů jsme prodali celkem velké množství a nikdo ze zákazníků neměl, pokud si pamatuji, žádný problém a už vůbec ne ten, který se přihodil Vám.", tak ma zaujima, ci aj niekto iny polamal takto nejaky prut Dragon. Nemusi to byt zrovna Team Dragon a nemusi to byt presne takyto typ zlomeniny, ale privital by som foto + popis za akych okolnosti sa prut polamal.

Co sa tyka mojho prutu - bol polamany pri zaseku, v tej chvili bolo chytane na cca 7cm twistra s 12-15g hlavickou (15g je naozaj maximum co tam moho byt), so snurkou PP 8lb (3.6kg) na navijaku Daiwa Tierra s riadne nastavenou brzdou dost pod hranicu nosnosti snurky.

Opakujem, vkladajte len prispevky o prutoch Dragon.
Autor diskuse: placew - Profil , 1.6.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Nfanatik - Profil | St 2.6.2010 22:44:45

kaňka >> vlastně máš pravdu.Ale přesto zajdu do obchodu mrknout se na jiné

    Nkaňka - Profil | St 2.6.2010 22:37:48

    Enšpígl >> fanatik - 2.6.2010 22:16:05 >> Proč ne , vlastním 2 kusy a naprostá spokojenost, že tady pár lidí zlomilo tyto pruty neznamená že jsou špatné, a že se prodejce zdráhá s reklamací tak to myslím není taky ojedinělá věc. Teď by měl někdo založit diskusi třeba -Zlomené pruty fy Shimano nebo Berkley , Mitchel, Sportex a pod. a určitě by se pár lidí našlo co nějaký prut té či té firmy zlomilo a měli nějaký problém s reklamací aby to bylo objektivní. Dopadlo to přesně jak psal Flip.

      NLálos - Profil | St 2.6.2010 22:34:02

      Enšpígl >> fanatik - 2.6.2010 22:16:05 >> já si ho tam koupit chtěl a pořád chci, mně to zas tak neodradí a nebojím se toho, lámou se i šíma, garbolina atd. a spokojených majitelů dragona jsou tisíce, i když takový vyřizování reklamcí není zrovna košér

        Nfanatik - Profil | St 2.6.2010 22:16:05

        Lálos >> a já si tam chtěl koupit jeden proutek....... NE !!

          NSethy - Profil | St 2.6.2010 22:01:03

          placew >> Koreho znám a je to pravda. To, že se zaregistroval věc je jiná (každý prostě nemá čas ani chuť tu tlachat jako třeba já nebo ty :-D)

            NWalleye - Profil | St 2.6.2010 21:40:50

            Někde jsem vyčetl,že pruty Dragon mají malé množství pojiva(pryskyřice,lepidla).Normálně nebo běžně je to kolem cca.30% u Dragonu je to údajně jen 7%. Shimano u prutů píše,že obsah pojiva vůči carbonu mají jen 20% ale další složkou je tam biofiber který napomáhá soudržnosti blanku.Nízký obsah pojiva prakticky snižuje váhu prutu .... Možná na tom něco pravdy bude !! Já osobně jsem viděl krásný,,čistý" lom u prutu Black Hunter HM 80 a Team Dragon. Oba pruty ulomeny čistým lomem.Jeden při nahazování 7g jigem cca 10cm nad spojkou a druhý taktéž při nahazování woblerem shad rap 7cm(Rapala).Obě reklamace p.Procházka uznal.

              Nplacew - Profil | St 2.6.2010 21:38:48

              Lálos >> mne urcite podozrenie vnasa to, ze Kore bol zaregistrovany na mrk.cz len dnes a len za ucelom poslania tychto 2 sprav.

                NLálos - Profil | St 2.6.2010 21:36:52

                placew >> to jo, ale určitý podezření, že všechny reklamace háže do jednoho pytle to vnáší...

                  Nplacew - Profil | St 2.6.2010 21:29:31

                  Kore >> Je bezne, ze obchodnici maju sablony - pisat viackrat to iste je strata casu. To este z neho nerobi podvodnika...

                    NKore - Profil | St 2.6.2010 21:23:37

                    jeste jedna

                      NKore - Profil | St 2.6.2010 21:22:24

                      Zdravím vsechny!ZLOMENEJ PRUT.Jednoduchy: Koupil jsem si prut od Prochazky Team Dragon 275cm 7-21g MF uplne ten samy jako tady kolega placew.Co se nestalo, asi po pate dochazce k vode se mi pri nahozu!!!! zlomil.Zlomil se ve spoji vrchni dil.Asi 10cm prutu se proste vystipl a nenasel jsem ho zrejme ho odnesl proud.Mel jsem tehdy O,16 vlasec a gumu tusim 15 g.Rikal jsem si ze je to v pohode ze mi to musi uznat, proste vada prutu...no Prochazka mi to neuznal.
                      Co se nestalo...jak to tady ctu tak SOK!Jako oduvodneni reklamace mi napsal uplne ten sam mail co placewovi z 95% !!!!!!!!Ty samy slova ty samy kecy... mam takovy pocit ze ma ulozenou sablonu oduvodneni reklamace a jenom macka cudl "preposlat"
                      Pro me jste pane Prochazka podvodnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        Ndvorák - Profil | St 2.6.2010 17:51:47

                        Salmon >> Asi už p.Procházka vezl pár testerů na oční :-)))

                          Nanthrax - Profil | St 2.6.2010 17:50:21

                          kaňka >> Hm a na ake veci sa na prute stahuje 2 r. zaruka podla teba?Pretoze je nemozne aby kazdy vyrobca bol natolko dokonaly vo svojej praci ze nevyrobi chybny prut ale len same dokonale a normalnim zaobchadzanim nezlomitelne.To je nemozne a je jedno ci sa zlomi po 2. vychadzke alebo po 20.

                            NSalmon - Profil | St 2.6.2010 17:40:58

                            Před nedávnem jsem u Procházky zkoušel prut na moře - Dragon Milenium... a když chytil špici, tak řekl, abych jej ohnul a simuloval zdolávání. Ale abych se postavil tak, abyc v případě zlomení něco nepoškodil a aby mi to nestřelilo do obličeje... Prut sice vydržel opravdu hodně, až jsem se divil, ale z tohoto upozornění jsem cítil, že si sám prodávající není úplně jistý tím, co ten prut zvládne.
                            Když jsem něco podobného zkoušel v jiných prodejnách a s jinými značkami, tak prodávající téměř vždy řekl, ať se toho nebojím v některých případech dokonce ať jdu na maximum!
                            Možná, že se p. Procházka jenom bál o mé zdraví a říkal si, že čert nikdy nespí:-))

                              Nplacew - Profil | St 2.6.2010 16:04:52

                              ivanv 25,59 >> ivanv - 2.6.2010 16:01:25 >> jeden z mala co to tu pochopil, aj ked ani to nie je presne - islo mi len o blanky prutov, nie o vsetky vyrobky tej znacky. Bolo to hlavne kvoli vyjadreniu co som dostal, ze sa toto este nikomu nestalo.

                                Nivanv - Profil | St 2.6.2010 16:01:25

                                Flip >> vyjadrujem sa k tvojmu prispevku niekde hlboko vzadu. kde si riesil mail od prochazku. necital som, ci uz niekto na teba nereagoval. chcel som tym povedat to, ze preco tu riesis, ty aj placew, podrobnosti reklamacie. ja som to pochopil tak, ze chcel placew sustredit do tejto otazky viecere zle skusenosti a vady prutov tejto znacky. nie rozpitvavat jeho problem

                                  NFlip - Profil | St 2.6.2010 13:55:34

                                  Tarn >> nech to už plavat,nemá to verka:-)))

                                    NFlip - Profil | St 2.6.2010 13:52:46

                                    placew >> Dragonů mám asi 10 a bez problémů ale už jsem jeden Dragon v minulosti zlomil-byl to prototyp (testovací prut),-Testovala se na UL prutu kolíková spojka-blank který se na ní zasouval měl strašně slabou stěnu a při nahazování praskl.Tyto pruty nikdy nebyly dány do výroby-spokojen?

                                      Nplacew - Profil | St 2.6.2010 13:51:09

                                      Tarn >>
                                      1. je to kopirovane z mailu, nic nebolo pozmenene - kopirovane je to vcelku. Bolo vynechany uvod - ze p.Prochazka neodpovedal a dovody - to som ale nikdy neriesil, lebo viem, ze nie vzdy sa to stiha. Bol vynechany koniec s tym, ze mozem postupovat podla OZ (co je samozrejme) a ze mi ponuka prut so zlavou ako kompenzaciu (co nebolo pre mna v tomto pripade zaujimave). Nic z toho nesuviselo s touto otazkou.
                                      2. nie je zakaznikovou povinnostou reagovat na mail od predajcu. Tak isto to nie je predajcovou povinnostou, no na tom asi stoji biznis, pravda? Ale ako som pisal v bode 1. - nikde v tejto diskusii nie je staznost, ze p.Prochazka reagoval na mail neskoro, to mi vobec nevadilo.
                                      3. cena bola prezentovana ako cena za prut, nie cena za prut + postovne, to je evidentne z mailu. Pre mna ta ponuka nie je vyhodna ani teraz, takze som ju prezentoval ako som to ja videl a vidim.

                                      O com teda vravis? Ze jednoducho obhajujes RSP bez ohladu na vsetko ostatne?

                                        NVenca888 - Profil | St 2.6.2010 13:48:11

                                        placew >> já jí určuju podle toho, zda reklamaci vyřídí nebo nevyřídí. Ne podle toho, co mi napíše podle nějaký fotky jako svuj nezávaznej názor...