Dunajská delta 2010 | MRK.cz

Dunajská delta 2010

O deltě diskutujeme na MRku několik let, po delším čase se ale dizkusní otázka poněkud znepřehlední. Tak otevírám pro zájemce o tuhle poslední evropskou divočinu diskuzi na letošní rok.

NPstruh27 - Profil | Pá 9.3.2012 9:19:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

vanuz >> Ja som mal nepriemnu skúsenosť s komármi v Grécku. Tam ich moc nebolo, ale neviem či boli infikované alebo čo, ale po uštipnutí to za cca 30 min začalo strašne svrbieť a páliť - až sa človek normálne budil aké to bolo nepriemne. U nás sa mi to nikdy nestalo.

    Nvanuz - Profil | Pá 9.3.2012 9:17:45

    Bandy >> nebol som tam primarne na ryby, ale obcas na veceru som si chytil par stuk, a nadherne velke ostrieze. Stuk je tam asi miliarda, aj na hlavnom toku, aj v delte. Domaci to tam riadne sietuju.

    Poradit by mal niekto, kto tam isiel za rybami, ja som sa tam siel clnkovat, flakat sa a tak...oddychovat

      NBandy - Profil | Pá 9.3.2012 9:15:00

      vanuz >>
      Ake ryby ste tam "chceli" chytať a aké ste prevažne "chytali"? Ake cárachy vziať so sebou a ktore radšej nechať doma?

        Nvanuz - Profil | Pá 9.3.2012 9:11:03

        Pstruh27 >> treba si dat pozor, kamarata v noci dostipali hned prvy den cez stan, mierne sa on v noci oprel, a rano mal pupaky ako polovicky pinpongovych lopticiek, co nas dost vydesilo, no ale prezili sme.

          NBandy - Profil | Pá 9.3.2012 9:09:42

          vanuz >>
          To s tym B-komplexom Forte som už praktizoval aj u nas. Počul som aj, že tyzden pred odchodom je dobré "žrať" aspoň téglik horčice denne. Tiež ako prevencia proti komarom. :-)

            NPstruh27 - Profil | Pá 9.3.2012 9:09:04

            vanuz >> No poteš Pán Boh - pri mojom šťastí by ma tam doj.ebali ako alíka :-)

              Nvanuz - Profil | Pá 9.3.2012 8:55:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Bandy >> do seba si zacni tyzde-dva pred ochodom rvat B vitamin, davku zintenzivnit par dni pred odchodom. Budes sa krasne potit a super smrdiet, co nemaju radi rumunske komare. Pomaha :)
              Ak budes pri zapade slnka pocut startovat prudove lietadlo, tak vedz, ze to nie je lietadlo, ale najazd komarov, trva to tak pol hodku, vtedy odporucam OKAMZITE zaliezt do stanu a nevyliezat.

                NPepa33 - Profil | Pá 9.3.2012 8:48:59

                Franta H >> Strašně rád bych se tam podíval...Ta příroda tam musí být nádherná. Prohlédl jsem si tvé fotky na FB a tvém webu a jedním slovem paráda!!

                  NPstruh27 - Profil | Pá 9.3.2012 8:46:40

                  Bandy >> Tiež ma delta Dunaja zaujala. Ak by som tam išiel tak ale jedine s vláčkou - ako to tam vyzerá s dravými rybami? - Zubáč, Šťuka, Sumec, Boleň, Ostriež?

                    NBandy - Profil | Pá 9.3.2012 7:55:28

                    Franta H >>
                    Ano, niekedy v druhej polovici juna (června). Ideme tam prvy krat s partou kamaradov.
                    Mam však dilemu, na čo sa zamerať, vláčka alebo kapry?
                    Vieš poradiť na aky štyl sa zamerat, čo vziať zo sebou?
                    A nemyslim len na pruty a vercajk. Čo na seba? Čo do seba? Atď...
                    Predem Dík

                      NFranta H - Profil | Po 5.3.2012 12:19:33

                      Plánujete někdo na letošek cestu do Rumunska?

                        NFranta H - Profil | Po 22.8.2011 17:30:48

                        Nový dokument o dunajské deltě:

                        http://www.bushmanfilm.com/delta-dunaja/

                          NFranta H - Profil | Po 22.8.2011 12:24:07

                          Konečně se objevila na netu informace o letošních povolenkách k rybolovu v dunajské deltě:
                          http://www.info-delta.ro/blog/permisul-de-pescuit-i​n-delta-dunarii-2011/

                          Povolenky vydává správa biosférické rezervace, jestli je vydává i ANPA ( agentura pro rybolov a myslivost) jsem nepochopil, ale ve vyhlášce zmiňované v článku je uvedena povinnost ANPA informovat při vydávání povolenek o skutečnosti, že se jedná o povolenku do biosférické rezervace Delta Dunarii a majitel povolenky si musí ještě zaplatit poplatky za vstup do biosférické rezervace.
                          Za vstup se platí částky 5 RON/osoba/den, 5 RON osoba/týden a nebo 30RON na celý rok. Hodnota RON ( nová lei) je cca 6 Kč.
                          Další poplatky jsou potom za používání vlastní lodě a za vjezd autem. Delta je protkána sítí cest různě mizerné kvality, přívozem se dá snadno dostat na druhou stranu Dunaje (Tudor Vladimirescu se to jmenuje), dále se dá přívozem z vesnice Nufaru dostat na cestu ke Gorgově, v Mahmudii se dá přeplavit na druhou stranu svatojířského ramene, kde vedou cesty ke kanálu Litkov a ke starému dunajskému rameni.

                          Souběžně vedu diskuzi i na Facebooku:
                          http://www.facebook.com/group.php?gid=206516326688

                            NFranta H - Profil | Čt 24.2.2011 12:13:57

                            V deltě Dunäje asi budou platit nová pravidla pro návštěvníky na lodích. Bude (možná už je, z toho článku jsem to nepochopil) omezena rychlost na hlavních kanálech a stanovena minimální vzdálenost plavby na 50 m od břehu - z důvodu ochrany břehů před vlněním. Na kanálech uvnitř delty bude rychlost ještě nižší, bude povoleno vystupovat z lodí jen mna určených místech, v lodi bude m uset být pytel na odpadky. Bude zakázána plavba rekreačních lodí v noci a bude zpřísněno dodržování zákazu vstupu do prvních zón.
                            Tak už jsme se dočkali civilizace v deltě.

                              NAmurek2 - Profil | Čt 27.1.2011 18:02:04

                              Franta H >> DÍK

                                NFranta H - Profil | St 26.1.2011 10:40:12

                                Amurek2 >>
                                Asi se budeš divit do jaké žumpy nahlédneš, až informace najdeš. Hodně se tam angažoval bukurešťský podnikal zločinnéhio typu Cameliu Babinciuc ( nevím ale konkrétní lokality, na to se budu miset optat místních) . Něco postavil na Razelmu, dokonce prý zasáhl i di vykopávek římského osídlení u Histrie. U vesnice Casian si v krasovém údolí na černo postavil za dva milióny eur přehradu. A chlubí se novinám, že spor se státem vyhraje.
                                Tady jsou dva odkazy pro orientaci:
                                http://www.ecomagazin.ro/pradatorii-de-la-cheile-do​brogei/
                                http://www.jurnalul.ro/campaniile-jurnalul/jurnalul​-national/cheile-dobrogei-pier-pe-mina-politicului-​127860.html
                                Více vygůglíš když zadáš třeba tahle klíčová slova : Cheile Dobrogei , lacul Casian
                                S translátorem na gůglu se to dá přelouskat.

                                Před pár lety stát nějakým způsobem převedl práva k rybolovu na soukromé agentury, ty vydávají profesionálním rybářům povolení a vykupují úlovek za svoje ceny. I to přispělo k dodrancování delty v posledních letech.

                                  NAmurek2 - Profil | Út 25.1.2011 9:32:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Franta H >> to je docela možné, soukromá zřejmě není celá lokalita. Ale vím že sdružení které tyto vody bud koupilo nebo si pronajímá do nich investovalo téměř 2,5milionu eur také o nich scháním co nejvíce informací, také Vím že ta soukromá část je dostupná pouze lodí!!!

                                    NFranta H - Profil | Ne 23.1.2011 20:00:23

                                    Amurek2 >>
                                    Razelm se rozkládá na ploše cca 30 x 15 km. Je to normální lokalita pro rybolov, včetně profesionálního do sítí. Konkrétně v zátoce Holubina má přidělený revír kamarád z Mahmudie.
                                    Také jsem myslel, že článek který Calin Nicu zavěsil na web je z oblasti Razelmu, ale nikde jsem o lokalitě nazývané Micu Anglie ( Malá Anglie) neslyšel. nezbylo tedy než se pana Nicu optat. lokalita ze které byla reportáž o lovu na dírkách se nachází pod Bucureští, v okrese Giurgiu u sídla Singureni .

                                      NAmurek2 - Profil | Ne 23.1.2011 17:57:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Na tech jezerech v Razelnu "Golful Holbina" se pouštějí veškeré ulovené ryby je to totiž soukromé!!!

                                        NFranta H - Profil | Út 11.1.2011 13:23:23

                                        Přidal jsem na tuhle adresu příspěvek o lovu na dírkách v Rumunsku. Až toho budu mít více přidám něco na MRK
                                        http://www.facebook.com/profile.php?id=100000746705​872#!/group.php?gid=206516326688


                                        Více na skupině Dunajská delta
                                        http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=206516326688