- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dunajská delta 2010
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
16x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NFranta H - Profil | Po 29.11.2010 13:02:26
http://www.youtube.com/watch?v=MPl5fpxZ0SU&feature=player_embedded
NFranta H - Profil | Pá 8.10.2010 10:55:48
V létě v těch místech lovili kamarádi, jenom při průjezdu tam a zpět, nocovali jsme na břehu kanálu Filatuli, poblíž jeho vyústění do meandru. Malý sumečci, na české poměry jeden mírový kapřík a okolo tloukli boleni. Byla zrovna větší voda, kanálem tekl silnější proud, delta se zrovna plnila. U ústí kanálu jsme našli jedinou vekou rybu - zdechlinu půldruha metrového sumce. Tu musel přinést proud ze starého Dunaje ( Dunarea veche říkají meandru místní), byl to poněkud smradlavý důkaz o přítomnosti velkých ryb v lokalitě. Jenom doufám, že ne o té poslední.
NFranta H - Profil | Pá 3.9.2010 13:45:23
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=614296
My jsme zvolili méně atraktivní dražší variantu a koupili povolenku přímo v A.J.V.P.S. TULCEA Tulcea - str. Isaccei nr. 10. Jediný problém byl, že než jsem je našli skončila jim pracovní doba, v pondělí nají jenom do dvou odpoledne. Ale v Mahmudii kamarád Calin o půl desáté večer zavolal správnému člověku ( pracovníku výše zmíněné instituce Štefanu Stoicovi) a za chvilku přišel Štefan do hospody se fasciklem byrokracie. Kamarád Venca vyplnil potřebné údaje, zaplatil členské a další poplatky a stal se právoplatným členem rumunského sdružení lovců a rybářů A.J.V.P.S.. Celé to stálo cca 750 Kč. A členský průkaz mu zůstal jako suvenýr.
Stránky AJVPS jsou zde:
http://www.agvps.ro/vanatori.php
Nautobusák Pepa - Profil | Čt 22.7.2010 7:55:40
NFranta H - Profil | Út 20.7.2010 11:36:56
NFranta H - Profil | Út 25.5.2010 13:04:24
http://www.veberphotogallery.com/index.php/galerie?func=special&sorting=lastadd
NFranta H - Profil | Po 17.5.2010 10:47:11
NFranta H - Profil | Pá 14.5.2010 22:33:15
Kanály se v deltě strašně mění, za pár let zarostou řežanem a potom rákosím, pak se některé opět protáhnou bagrem. A také závisí na stavu vody.
Hranice delty by měla platit ta co je zakreslená na mapě. potom by se mělo platit z auta jenom když se s ním jede na druhou stranu přívozem, a také je teď zvykem, že movitější turisté si nechají přepravit auto trajektem až třeba do Sfintu George a jezdí s ním na pláž.
V Crisanu je plovoucí benzinka. V horní části , na kraji vesnice, kousek pod odbočkou stejnojmeného kanálu Crisan který vede ke Caraormanu.
Zatím jsem nenašel místo kde by signál mobilu nebyl, je to rovina bez překážek.
Nvkman - Profil | Pá 14.5.2010 16:20:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dík za mapu. Už som si ju vytlačil na A3 a ešte si urobím podrobnú časť okolo Crisanu. Pozeral som sa do svojho GPS. Mám tam mapy Teleatlas. Nič tam nie je popísané, ale našiel som tam množstvo kanálov. Dokonca mám pocit, že sú tam aj tie, ktoré nie sú na mape, čo si mi poslal. Tak si myslím, že na tému mapy to nateraz asi bude dosť.
Skôr ma zaujala informácia o problematike vlastnej lode. V každom prípade si vlastný nafukovací čln zoberieme, aj keby sme ho mali nechať v aute. Údajne budeme mať auto odparkované na súkromnom stráženom pozemku v Tulcei. Určite budeme robiť všetko pre to, aby sme neboli odkázaní len na domácich. Ak sa budem chcieť povoziť po vode, nepotrebujem, aby nado mnou stál nejaký dedko. Určite budem pripravený na to, aby som vedel kde som a ako sa dostanem naspäť. A keď mi dôjde palivo, tak si zavolám pomoc. Je tam príjem na mobil v celej oblasti, alebo si mám dať pozor na hluché miesta?
Je to ešte ďaleko, ale čas tak rýchlo beží!
NFranta H - Profil | Pá 14.5.2010 12:34:56
zvýší poplatek ta vstup do delty z paušálních 10 RON na 15 nebo 30 podle délky pobytu, bude se nově platit z auta a asi se zlevní a zjednoduší plac...ení poplatku za vlastní loď. Všechno se byrokraticky nesmyslně nechá vyřídit jen na správě delty v pracovních dnech. Pouze kdo využívá služeb místních agentur ubytovacích služeb asi bude moci zaplatit u nich. Poplatek z používání vlastní lodě v tom případě nepředpokládá, najmout si loď za 100 euro na čtyřihodinový výlet je asi považováno za cíl. Za pár let už se tam sami nikam nepohneme, budou nás vozit za těžký prachy jak pitomce po atraktivních trasách. Loni když nás vezl místní zanalec a průvodce kapitán Piotr ( bývalý kapitán parníku) tak krom toho, že ožral jako prase o odpadl od řízení, tak všechno co bylo velký černý nám ukazoval jako kormorána a nemohl pochopit, že ho potřebujeme jenom jako dopravu. Sílu jeho motoru, ne intelekt.
http://www.info-delta.ro/blog/ce-am-mai-aflat-despre-taxele-de-intrare-pe-teritoriul-rezervatiei-biosferei-delta-dunarii-in-2010/
NFranta H - Profil | Čt 13.5.2010 18:13:12
http://www.info-delta.ro/blog/ce-am-mai-aflat-despre-taxele-de-intrare-pe-teritoriul-rezervatiei-biosferei-delta-dunarii-in-2010/
NFranta H - Profil | Čt 13.5.2010 12:25:31
Pro GPS Garmin existuje perfektní podrobná mapa Rumunska, kamrád ji měl loni v deltě. Dalo se podle ní jet stejně jako přes město, obsahovala všechny kanály včetně vjezdů do jezer. Přikládám vzorek
NFranta H - Profil | St 12.5.2010 19:39:52
Nvkman - Profil | St 12.5.2010 18:12:14
Pôvodne nám ponúkal aj Murighiol, ale potom to on sám zavrhol. V zásade sa asi budeme pohybovať v tých miestach, ktoré poznáš. Budeme mať so sebou GPS, ale netrúfam si odhadnúť nakoľko presné a použiteľné budú mapy, ktoré máme v GPS. Takže ak mi vieš pomôcť s mapami, tak to len privítam.
To, že tam je príliš silný hospodársky rybolov, som už čítal a počul viac krát. Čítal som však aj to, že sú tam miesta, kam domáci nechodia a sú plné rýb. Poznáš také?
NFranta H - Profil | St 12.5.2010 14:43:01
Při využití agentury k zabezpečení lovu je třeba počítat s patřičnou cenou, ale i s tím, že kvalita služeb nebude odpovídat vynaloženým penězům. Ostatně i proto tam české agentury nepořádají rybářské výpravy.
NTaH - Profil | St 12.5.2010 10:43:57
NFranta H - Profil | St 12.5.2010 10:24:20
Hlavní kritérium podle kterého hodnotím zajímavost obou lokalit, je to, že je dobře znám. V deltě je spousta hezkých a určitě i lepších míst, ale zmíním se o nich jenom okrajově pokud je dobře neznám. A také jsou dostupné po souši a mimo hlavní turistický ruch. Centrum na škubání turistů je Murighiol. Mahmudia je na břehu svatojiřského ramene, dá se tam chytat na hlavním toku, přívozem se dá dostat i na druhou stranu, stejně tak i vlastním člunem, a dostat se k Litcovu nebo na meandr starého Dunaje. Od Litcova se dá dostat i na jezera Gorgova, Rotund, Radacios, případně i na Isac. K Litcovu je to ale asi 10 km po polňačce autem, s využitím přívozu, nebo cca 18 km po vodě. Gorgova je na sulinském rameni , přes přívoz v Nufaru přístupné autem, dá se tam chytak také na hlavním toku, jezero Gorgova je ale hned kousek za vesnicí, spojené se vsí kanálem. S vlastním člunem se dá dostat na druhou stranu sulinského ramene a vydat se po kanálech vesnici Mila 23.
Obě lokality jsou také trohu levnější. Murighiol naproti tomu je takový špindl dunajské delty.
Budeš chtít poslat mapy?
Nvkman - Profil | Út 11.5.2010 16:31:31
Nvkman - Profil | Út 11.5.2010 16:28:25
NFranta H - Profil | Út 4.5.2010 13:27:07
http://www.turistinfo.ro/judet-tulcea/
a konkrétní nabídka pro moje oblíbená místa Mahmudia a Gorgova:
http://www.turistinfo.ro/mahmudia/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-mahmudia.html
http://www.turistinfo.ro/gorgova/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-gorgova.html
Další informace budou až se domluvím s kamarádem z Mahmudie, chtěl bych aby nám trochu chrakterizoval jednotlivé ubytovatele.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15212
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NUdírny a uzení51139
 Zoologický koutek MRKu.33418
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22048
NRetro ...50707
NRybářský retro bazar.16777
Kde to žije - všechna témata
13:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1765
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
11:29NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













